askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Strefa malucha jak urządzić pokój dziecięcy?

Strefa malucha jak urządzić pokój dziecięcy?


Dla każdego dziecka własny pokój jest niezwykle ważną przestrzenią. To właśnie znajome cztery ściany pełne ulubionych zabawek dają poczucie bezpieczeństwa, pełnią funkcję prywatnego placu zabaw i strefy wypoczynku. Proces urządzania pokoju dla córki albo syna w szkolnym wieku jest ogromną przyjemnością, ale również wyzwaniem. O czym należy pamiętać podczas wybierania kolorów i materiałów, kompletowania mebli i dodatków? Jakie łóżko dziecięce 190x80 wybrać, aby zapewnić maluchowi optymalne warunki do wypoczynku? Sprawdź!

Strefa nauki, zabawy i snu – pokój spełniający wszystkie potrzeby dziecka

Rewolucję w dziecięcym pokoju zacznij od zrobienia planu. Wnętrze stworzone z myślą o dziecku i nastolatku powinno być podzielone na trzy strefy: nauki, snu i zabawy. Pomieszczenie będzie dobrze spełniało swoją funkcję, jeśli wyposażysz je w wygodne biurko z szerokim blatem zestawione z regulowanym fotelem zapewniającym odpowiednią ergonomię pracy podczas nauki czy relaksu przy komputerze, meble systemowe, które pomieszczą wszystkie pomoce naukowe, zabawki i rzeczy osobiste oraz łóżko dziecięce podwójne lub pojedyncze. Doskonałą bazą, wokół której zbudujesz ciekawą kompozycję, będzie nowoczesna meblościanka. Kolekcje prezentowane w katalogach czołowych producentów niewiele mają wspólnego z niemodnymi, przestarzałymi zabudowami. W sklepach meblowych nie brakuje ciekawych mebli systemowych, które świetnie się prezentują, a jednocześnie wyróżniają wysoką trwałością. Prosty kształt urozmaiconymi fioletowymi, niebieskimi albo różowymi akcentami urozmaici pokój i nada mu charakter. Meble łączone modułowo harmonijnie zawierają w sobie cechy cenione zarówno przez dziecko, jak i przez rodzica – wzornictwo współgrające z gustami najmłodszych i praktyczny uniwersalizm. W pokoju dziecka nie może zabraknąć miękkiego dywanu dodającego pomieszczeniu przytulności, gustownych dekoracji nawiązujących do ulubionych bajek czy zainteresowań malucha oraz zasłon lub rolet pozwalających stworzyć intymną atmosferę. Zadbaj o naturalne, rozproszone oświetlenie, które nie będzie męczyło oczu.

Wygodne i solidne łóżko dziecięce

Zastanawiasz się, jakie różowe łóżko dla dziewczynki sprawdzi się najlepiej? Czy może stoisz przed wyzwaniem kupna kanapy z funkcją spania do pokoju nastoletniego chłopca? Nie zdawaj się na przypadek – podczas kompletowania wyposażenia do dziecięcego czy młodzieżowego pokoju należy poświęcić szczególną uwagę strefie sypialnianej. Sen odgrywa ogromną rolę w procesie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Ważne jest, aby łóżko dostosowane było do budowy anatomicznej użytkownika, zapewniało mu komfort i bezpieczeństwo. Modele przeznaczone dla mniejszych dzieci powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby nie doprowadzić do upadku czy zminimalizować jego konsekwencje. Podczas snu kręgosłup dziecka musi mieć solidne podparcie na całej długości, więc twardość materaca musi być dobrana do wagi użytkownika. Ponadto, nowe różowe łóżko dla dziewczynki albo szara kanapa z funkcją spania dla nastolatka powinny być wykonane z materiałów, które nie wywołują reakcji alergicznych i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Łóżko dziecięce tapicerowane na dobranoc

Szukasz efektownego, a jednocześnie wytrzymałego łóżka, w którym Twoje dziecko zregeneruje swoje ciało i umysł? Doskonałym wyborem będzie łóżko dziecięce tapicerowane. Obity miękką, przyjazną w dotyku tkaniną mebel nie ma ostrych krawędzi, które stanowiłyby zagrożenie dla śpiącego malucha. Wśród dostępnych modeli znajdziesz szeroki wybór mebli pojedynczych i przeznaczonych do pokojów rodzeństwa. Podwójne łóżko dla dzieci 90x200 albo pojedyncze łóżko dziecięce 190x80 obite miękką tkaniną w kolorze pasującym do ścian i mebli będzie funkcjonalnym wyposażeniem, a także piękną dekoracją.

Łóżko dziecięce „domek” – odrobina fantazji

Ciekawą alternatywą dla klasycznych łóżek są modele o niebanalnych kształtach. Uwadze rodziców szukających oryginalnych mebli polecamy łóżko dziecięce „domek” – uroczy mebel wykonany z drewna. W sprzedaży znajdziesz modele z praktycznymi pojemnikami na pościel. Konstrukcja w kształcie domku będzie jeszcze piękniejsza, jeśli zaczepisz ją na spadzistym, otwartym daszku lampki. Nie mamy wątpliwości, że każde dziecko pokocha wówczas swoją nową strefę wypoczynkową, a łóżko stanie się ulubionym miejscem do relaksu z książką, czasopismem czy tabletem.

Rozkładana kanapa zamiast klasycznego łóżka

Niestety, nierzadko zdarza się, że ograniczenia przestrzenne uniemożliwiają ustawienie w pokoju dziecięcym wolnostojącego łóżka. Tam, gdzie zajmujący sporo miejsca mebel nie zda egzaminu, doskonale sprawdzi się niewielka rozkładana kanapa tapicerowana. Modele produkowane według nowoczesnych standardów zapewniają wygodę w pozycji leżącej i siedzącej. Powierzchnia do spania wyposażona w materac kieszeniowy albo piankowy zapewni komfort porównywalny z tym, jaki daje spanie w łóżku z klasycznym, grubym materacem. Ewentualnych nierówności możesz pozbyć się, stosując materac nawierzchniowy.