Wyniki Twojego wyszukiwania

Sprzedaż każdej nieruchomości jest inna, tak jak inna jest każda nieruchomość… – wywiad z Leszkiem Porzezińskim

Dziś na nasze pytania odpowiada Pan Leszek Porzeziński – Dyrektor Oddziału Łomża Góralczyk Nieruchomości. Nasz gospodarz opowiedział nam o swojej pracy, wartościach, którymi kieruje się jego firma, a także preferencjach łomżan w kwestii nieruchomości.

Zacznijmy od przedstawienia Państwa firmy – jaka jest jej historia oraz czym się dzisiaj wyróżnia na tle konkurencji?

Góralczyk Nieruchomości jest stosunkowo młodą firmą, niemniej jednak z potężnym, niesłabnącym potencjałem. Założycielem biura jest Pan Tomasz Góralczyk. Profesjonalny pośrednik obrotu nieruchomości. Warto w tym miejscu nadmienić, że nie tylko osoba Pana Tomasza posiada takie wyróżnienie w naszej firmie. Pan Tomasz to osoba z 10 letnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Studia, a w późniejszym okresie praca zostały precyzyjnie dobrane od początku pod ten rodzaj działalności. ,,Jeżeli kochasz swoją pracę, to nigdy nie będziesz w niej pracował, bo nie jest już pracą, a pasją życia”. Ciekawe sformułowanie, które niejednokrotnie mogę faktycznie podziwiać we współpracy z właścicielem firmy.

Góralczyk Nieruchomości to przede wszystkim nowoczesny i profesjonalny sposób podejścia do sprzedaży, obsługi klienta oraz ofert prezentowanych w naszym biurze. Każdy z naszych profesjonalnych agentów dobiera działania oraz instrumenty indywidualnie, najlepsze dla każdego z naszych klientów. W sposób kompetentny jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom oraz celom w nowym, zmieniającym się świecie rynku nieruchomości. Rok 2018 był dla nas szczególnie przełomowy. Powołaliśmy nowe zasady pozyskiwania ofert, współpracy z naszym biurem na tle konkurencji, czy zupełnie nowe sposoby reklamy oferowania nieruchomości.

Nasza firma wszelkie działania, jak już nadmieniłem, koncentruje na potrzebach klienta. Uważam, że ,,suche”, schematyczne wykonywanie każdego zawodu, w tym pracy agenta nieruchomości, w konsekwencji pociąga ludzi do rutyny. Aby tego uniknąć, naszą pracę nazwaliśmy – satysfakcja. Owocuje to tym, że jako firma jesteśmy polecani innym osobom przez naszych, usatysfakcjonowanych klientów. Jestem przekonany, że to najlepsza możliwa forma referencji. W pracy najważniejsi są ludzie (agenci), ich potencjał, nowe pomysły, spostrzeżenia. To dzięki nim tworzymy i z powodzeniem wdrażamy nowoczesne kroki.

Jakie trendy panują obecnie na rynku nieruchomości?

Branża nieruchomości nie pozwala na nudę i schematyczne przekładanie dokumentów. Zmieniające się ustawy, postanowienia, uwarunkowania ale przede wszystkim oczekiwania klientów sprawiają, że każdy dzień jest inny. Łomżyński rynek nieruchomości zdecydowanie ewoluował. Najbardziej znaczące zmiany można jednak zaobserwować na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Mam tu na myśli ostatni kwartał 2017 roku oraz cały miniony 2018 rok.

Zmianę cen najbardziej można zaobserwować na rynku mieszkań. Wpływ ma tutaj klika czynników: predyspozycje zakupowe klienta, traktowanie nieruchomości jako inwestycji, lokowanie nisko oprocentowanych środków pieniężnych na rachunkach bankowych, zmiana stóp procentowych czy coraz częściej spotykane zakupy przez osoby mieszkające za granicą. W Łomży w porównaniu do innych miast, paradoksalnie największym, niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się nie centrum miasta, lecz jego dalsza okolica. Ten trend szybko został zauważony przez deweloperów oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Niezmiennie najczęściej wybieranym mieszkaniem jest to usytuowane na kondygnacjach 2 i 3.

Nowoczesne trendy nie zmieniły w całości gustów i potrzeb łomżan. Najchętniej wybieranymi mieszkaniami są typowe M3 zarówno z aneksem kuchennym, jak również z pomieszczeniami nieprzechodnimi. Inna grupa klientów to osoby, poszukujące domu. W tej materii najczęściej wybierane są metraże do 180 m2 (parter + poddasze). Wespół z domami Łomża to także duży potencjał działek. Ich cena może być jednak diametralnie rózna w zależności od lokalizacji.

Jak już nadmieniłem, nasza firma opiera się na prostych i jasno sprecyzowanych zasadach współpracy, w pełni czytelnych dla każdego klienta. Prowadzimy w zdecydowanej większości umowy na wyłączność pobierając tym samym prowizję tylko od jednej strony transakcji. Jest to nie tylko wymierna korzyść dla strony sprzedającej, ale również dla nas jako firmy, ponieważ współpracujemy dzięki temu z innymi biurami z naszej branży. Schemat know how opracowaliśmy na podstawie profesjonalnych szkoleń oraz doświadczenia w branży.

Dlaczego warto zaufać biuru nieruchomości, a nie poszukiwać mieszkania na własną rękę?

Sprzedaż każdej nieruchomości jest inna, tak jak inna jest każda nieruchomość. To wie każdy. W dzisiejszych czasach, wszyscy jesteśmy zwyczajnie zabiegani, warto jest zatem przeanalizować co zyskujemy wybierając profesjonalne i sprawdzone biuro nieruchomości. Korzyścią tą jest przede wszystkim cenny czas. Pośrednik zaprezentuje, przedstawi, omówi językiem korzyści nieruchomość. W ten sposób każdy potencjalny klient jest w stanie rzeczywiście obejrzeć nasz dom, działkę czy mieszkanie.

Ponadto przygotuje niezbędne dokumenty wymagane do przeniesienia własności nieruchomości (akt notarialny). To szczególnie ważne, gdy strona sprzedająca przebywa za granicą. Rzetelnie poprowadzi ścieżkę negocjacji. Góralczyk Nieruchomości to także nieoceniona pomoc podczas przekazania nieruchomości nowemu właścicielowi, mam tu na myśli dokumentację, protokoły etc. Sprawdzony i kompetentny pośrednik jest niesłychanie pomocny także na etapie poszukiwania wymarzonej działki, lokalu czy domu. W dobie zmian jakie niejednokrotnie pojawiają się w tej branży agent nieruchomości stanowi poczucie bezpieczeństwa. Sprawdzi i przeanalizuje sytuację prawną nieruchomości.

Oferujecie Państwo kompleksową obsługę klienta. Proszę powiedzieć, a raczej zachęcić do skorzystania z Waszej oferty – co oznacza ta kompleksowość?

Zagadnienie kompleksowości rozwinąłem już w pierwszym pytaniu. Jest ono jednak faktycznie fundamentalne, dla każdego kto prowadzi ten rodzaj działalności. W Góralczyk Nieruchomości maksymalnie przykładamy wagę do tego, by proces np. sprzedaży był dla klienta jak najmniej stresujący. Poprzez dialog jesteśmy w stanie dobrać najlepiej skrojoną ofertę. Naszych klientów nie traktujemy schematycznie czy szablonowo. Wręcz przeciwnie. Od szerokiego wyboru ofert oraz czynności, które nasze biuro jest w stanie wykonać poprzez indywidualne, elastyczne podejście do marży i prowizji agencji.

Jesteśmy z klientem na każdym z etapów oferty: tak sprzedaży, wynajmu czy poszukiwania. Dokumentacja umowy przedwstępnej, protokoły przekazania. Nasza znajomość rynku sprawia, że z powodzeniem pomagamy w analizie oraz sugestii ceny każdej nieruchomości. Ważne podkreślenia jest również i to, że jako jedyne biuro w Łomży obsługujemy oferty z zakresu wynajmu lokali mieszkalnych. Mamy w związku z tym potężny i cenny bagaż doświadczenia. Jak już nadmieniłem, nasza kompleksowość to również recenzje, dlatego polecając współpracę z naszym biurem zachęcam do lektury opinii o nas, którą każdy może znaleźć m.in. na Facebooku.

Czy na koniec może Pan zdradzić, jakie plany jako firma macie Państwo na najbliższy rok?

Uważam, że każdy w naszej branży już wcześniej analizował sytuację na rynku, by optymalnie dopasować swoje działania do zmian jakie czekają nas w tym roku. Dla naszej firmy będzie to z pewnością rok dalszego rozwoju. Już niebawem planujemy powołanie kolejnego oddziału naszego biura. W związku z rozwojem naszej firmy poszerzamy swoją działalność o województwo mazowieckie. Będzie to także czas nowych wyzwań. Nowe cele i założenia są jednak tym, czym żyjemy. Jak wspomniałem, nasza praca to satysfakcja, a nie rutyna. Prócz nowych przedsięwzięć nie możemy na pewno zapomnieć o tych, dzięki którym nasze działania są skuteczne. Mam tu na myśli nowy wachlarz szkoleń tak dla stałych, jak i nowych agentów.

 

 

Podobne artykuły

Gotowanie z 13VIP 4home&kitchen – czyli pyszne jedzenie i najwyższej klasy sprzęt kuchenny! (video)

15 maja, 2018

Pyszne jedzenie i niezawodny sprzęt kuchenny, wszystko to czekało na nas w piątek (11.05.18) w siedzibie firmy 13VIP 4home&kitchen. Wraz z bia24.pl mieliśmy okazję skosztować przepysznych dań, serwowanych przez szefa kuchni Adama Michalskiego. Musimy przyznać, że bardzo nam smakowało!   Nie było to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez właściciela firmy Piotra Zubryckiego. Podczas takich spotkań, uczestnicy mają okazję nie tylko spróbować jak smakują …

Czytaj więcej

Jak właściwie wybrać okna do domu lub mieszkania – Adam Władyko (część I : wprowadzenie)

Lut 06, 2020

O tym, dlaczego właściwy wybór okien jest tak ważny dla naszego komfortu i portfela. Rozpoczynamy cykl eksperckich rozmów z Adamem Władyko, właścicielem Białostockiej Fabryki Okien. Część I – wprowadzenie Panie Adamie, czy powinniśmy oszczędzać na oknach w swoim mieszkaniu, domu? – Oszczędność to pojęcie względne. Cena stolarki okiennej i drzwiowej jest bardzo ważna, ale nie jest najważniejsza w dzisiejszych czasach. Skupiając się tylko na …

Czytaj więcej

Uczniowie z województwa podlaskiego wśród laureatów konkursu indywidualnego w ramach „Koloratorium”

13 maja, 2019
Pierwiastek jako superbohater, a może odkrycie i opisanie zupełnie nowej cząsteczki? To możliwe dzięki programowi Śnieżki "Koloratorium", który pozwala młodym odkrywcom - uczniom szkół podstawowych z całej Polski - poznawać niezwykły świat chemii i biologii. W zakończonym w ramach "Koloratorium" konkursie indywidualnym nadesłali oni ponad 3500 prac plastycznych i literackich. Spośród nich jury wyłoniło najciekawsze projekty, których autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W ostatnich dwóch ...
Czytaj więcej

Praca daje mi poczucie wolności, moje trzy miesiące trwają kolejny rok…

Lip 10, 2018

Rozmowa z Rafałem Pluszczewiczem, pracownikiem firmy Bastin 🦉Panie Rafale, biuro w którym Pan pracuje posiada w swojej ofercie bardzo dużo propozycji mieszkań na wynajem. Oczywiście nie pytam o know–how, ale jest to interesująca droga, w związku z tym proszę powiedzieć – dlaczego? Zaczynałem pracę jako tzw. „dzwonek” i sami klienci naprowadzili mnie na niszę w rynku. Wszyscy pośrednicy zajmowali się sprzedażą nieruchomości, najmem komercyjnym …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – styczeń ’20 – MIESZKANIA

Sty 07, 2020

Serdecznie zapraszamy na styczniowy przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. Przedstawimy Państwu atrakcyjne i komfortowe mieszkania, które poprzez swoją wygodę i funkcjonalność nie mogą zostać przeoczone. Mieszkania 1 – pokojowe E. ORZESZKOWEJ / MICKIEWICZA Jednopokojowe mieszkanie  położone na III piętrze w niskim bloku z cegły znajdującym się w super lokalizacji. Istnieje możliwość aranżacji dwóch pokoi Mieszkanie idealne jako inwestycja Cena:  189 000 Powierzchnia:  32m2 Piętro:  3/4 Link do …

Czytaj więcej

Program Promocji Polskiego Budownictwa.

Lis 09, 2018

Branża budowlana w Polsce to prężnie rozwijający się fragment gospodarki. Buduje się u nas dużo, a pracownicy tej gałęzi nie narzekają na brak kontraktów. W skali europejskiej i światowej możemy pochwalić się dużą konkurencyjnością ze względu na wysoką jakość i relatywnie niskie ceny. Jest to dobry moment na rozpoczęcie promocji na poważną skalę i zbudowanie polskiej marki. Niektóre z gałęzi już wiodą prym – …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}