Wyniki Twojego wyszukiwania

Sierpień w Twoim ogrodzie

Sierpień - czas lekkiego spowolnienia wzrostu

Sierpień to najgorętszy miesiąc w roku. Jak zapowiadają synoptycy w tym sezonie możemy się spodziewać największych upałów i idącego w ślad za nimi rozleniwienia. Sierpień to także czas lekkiego spowolnienia wzrostu roślin ozdobnych.

Ogród ozdobny w sierpniu zachwyca niesamowitym przepychem bylin letnich z rodziny astrowatych. Kwitną wtedy jeżówki, gailardie, nachyłki, języczki, margerytki, wczesne dalie. Zaczynają też kwitnąć floksy wiechowate, nawłoć, dzielżany. Ogród zamienia się w istną kwietną łąkę, którą łapczywie odwiedzają motyle, pszczoły, trzmiele.

Trawnik i żywopłot

Choć za nami już gigantyczna praca wykonana w ogrodzie, to nie można zrezygnować z regularnych czynności. Co tydzień trzeba kosić trawnik i go nawadniać. Również żywopłot potrzebuje naszej uwagi – trzeba go skracać, by zapobiec nadmiernemu wyrastaniu młodych pędów i przerzedzeniu osłony. Rośliny kwitnące należy pozbawiać przekwitłych pędów, ponieważ przedłuży to ich kwitnienie, a niemożliwość zawiązania nasion zapobiegnie samosiejkom. Trzeba również pamiętać o podlewaniu roślin w pojemnikach i donicach, szczególnie jeśli pogoda jest upalna, słoneczna lub wietrzna.

Sadzenie i siew

Koniec lata to dobry czas na sadzenie i przesadzanie roślin iglastych oraz tych gatunków liściastych, które nie gubią liści przed zimą. W nowym miejscu każdą roślinę trzeba obficie podlewać przez kilka pierwszych dni, co pomoże się jej ukorzenić i zaaklimatyzować.

Rośliny cebulowe, które kwitnąć będą jeszcze w tym roku również można wysadzić w sierpniu. Chodzi przede wszystkim o przepiękne jesienne zimowity, które ozdobią ogród aż do pierwszych śniegów.

To tez idealny czas na to, by uzupełnić wydeptany lub uszkodzony trawnik – siewki zdążą się ukorzenić przed zimą i ładnie odbiją w kolejnym sezonie. Możemy w sierpniu dzielić i rozsadzać rośliny, dotyczy to przede wszystkim wrzosów, bluszczu, goździków, floksów, naparstnic, liliowców, fiołków, maków, rogownic, żagwinów, kosaćców, piwonii.

To ostatni moment na wysadzenie jesiennych kwiatów, ich rozsadę kupimy w sklepach ogrodniczych i kwiatowych bazarach.

Warzywnik czyli czas zbiorów

Sierpień to w ogrodzie warzywnym przede wszystkim czas zbiorów. Świeże pomidory, papryka, ogórki, buraki, kabaczki, ziemniaki, kapusta – te warzywa dojrzewają w sierpniu. Do zbiorów nadaje się fasolka szparagowa oraz część warzyw korzeniowych. Podczas słonecznej pogody można jeszcze zdecydować się na zbiór ziół, które zdążą wyschnąć przez jesiennymi deszczami. To także czas, by siać niektóre szybko rosnące warzywa na jesienny zbiór, chodzi przede wszystkim o szpinak, szczaw, koperek i pietruszkę, sałatę, rzodkiewkę, rzepę.

Owocowy sierpień

Choć zbiory owoców takich jak wiśnie, truskawki czy mirabelki mamy już za sobą, to w sierpniu z powodzeniem można sadzić owocowe krzaczki na przyszłoroczny zbiór, by dobrze się ukorzeniły.

Po zakończeniu zbiorów malin tegoroczne pędy należy usunąć (nie będą już owocować za rok) i w razie potrzeby przerzedzić tegoroczne przyrosty. Po zbiorach porzeczek i agrestu można lekko prześwietlić krzaczki, usuwając część tegorocznych pędów.

A przed nami jeszcze zbiory soczystych jabłek, gruszek i brzoskwiń. Sierpień jak widać nie do końca jest czasem na zupełne leniuchowanie. Pamiętajmy o naszym ogrodzie nawet podczas bardzo upalnych i słonecznych dni.

Autor: Agnieszka Domanowska

Podobne artykuły

Mieszkania Mickiewicza – przyjazne osiedle dzięki nowoczesnej technologii

Wrz 01, 2019

  W Bielsku Podlaskim powstało wyjątkowe osiedle. Mieszkania Mickiewicza to projekt zrealizowany w technologii drewnianej. W oparciu o nią wybudowano dwa kameralne budynki, które charakteryzują się przyjaznym mikroklimatem wewnątrz, dobrą akustyką oraz niskimi kosztami ogrzewania. Osiedle Mieszkania Mickiewicza wyróżnia się zarówno na lokalnym rynku w Bielsku Podlaskim, gdzie niewiele jest nowych inwestycji mieszkaniowych, jak i w skali ogólnopolskiej. Zapewnia ono duży komfort mieszkańcom, a …

Czytaj więcej

Prestige Ostaszewska – realizacje

Lut 04, 2019

Przykładowe realizacje firmy Prestige Ostaszewska                         Wizytówka firmy: KLIKNIJ

Czytaj więcej

Video wizytówka – EKO Centrum Giełda na Andersa

Lut 10, 2021

EKO Centrum – Giełda na Andersa Nowoczesny kompleks handlowy do sprzedaży artykułów rolno – spożywczych. Bogata oferta artykułów spożywczych, artykułów ogrodniczych,  przemysłowych, a także chemia gospodarcza, artykuły budowlane, drogeria i wyroby ekologiczne. EKO Centrum – Giełda na Andersa oferuje powierzchnie: handlowe, magazynowe, produkcyjne i biurowe https://youtu.be/7Joh6GKZ5Co Spodobała Ci się realizacja wideo?    Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj się …

Czytaj więcej

Ambasada Nieruchomości – video wizytówka

Sty 21, 2021

Ambasada Nieruchomości Biuro nieruchomości, które powstało z pasji i chęci wyznaczania wysokich standardów w branży. Kompleksowa obsługa w sprzedaży, zakupie oraz najmie nieruchomości. Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, obejmujące m.in. nowoczesne metody home stagingu, profesjonalną sesję zdjęciową, film promocyjny oraz aktywną sprzedaż w social mediach i pomoc uzyskaniu finansowania Zapraszamy do zapoznania się z biurem AMBASADA NIERUCHMOŚCI Spodobała Ci się realizacja wideo?  Stwórz wideo …

Czytaj więcej

Program Promocji Polskiego Budownictwa.

Lis 09, 2018

Branża budowlana w Polsce to prężnie rozwijający się fragment gospodarki. Buduje się u nas dużo, a pracownicy tej gałęzi nie narzekają na brak kontraktów. W skali europejskiej i światowej możemy pochwalić się dużą konkurencyjnością ze względu na wysoką jakość i relatywnie niskie ceny. Jest to dobry moment na rozpoczęcie promocji na poważną skalę i zbudowanie polskiej marki. Niektóre z gałęzi już wiodą prym – …

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia. Grunt to trójkąt roboczy

Lip 05, 2019
W wyobrażeniu inwestora idealna kuchnia powinna, co oczywiste, podobać się, ale i zapewniać komfort pracy. Czy można połączyć jedno z drugim? W tym miejscu warto posłuchać ekspertów. Przypominają oni, by pamiętać o tzw. trójkącie roboczym, dzięki któremu kuchnia będzie wygodna, a przygotowywanie posiłków szybsze i łatwiejsze. Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują zniżki w sklepach 13VIP - 4Home&Kitchen: Na produkty wymienione w artykule - 2% - użyj ...
Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}