Wyniki Twojego wyszukiwania

Siatka ogrodzeniowa – gdzie i w jakim celu jej użyć?

Ogrodzenie z siatki nie jest sztywne. Jest jednak dosyć trwałe, jeśli wybierze się dobrą jej jakość. Może wtedy posłużyć ono wiele lat. Główną zaletą takiego ogrodzenia jest niska cena. Bardzo często siatka ogrodzeniowa wykorzystywana jest tymczasowo. Niekiedy jednak pozostaje na dłużej. Na front posesji, by się odgrodzić od ulicy, wybiera się sztywne rodzaje ogrodzenia. Są jednak miejsca, gdzie może znaleźć się siatka. Jeśli tańsze rozwiązanie jest zupełnie zadowalające, to nie ma potrzeby wybierać droższego.

Czemu służy obecność siatki ogrodzeniowej?

Siatka ma dwa główne zadania. Można jej użyć do ogrodzenia posesji albo do wydzielenia na niej pewnych obszarów. Nie jest to mocna zapora, której nie da się sforsować. Jednak i o typowym ogrodzeniu nie da się tego powiedzieć. Zawsze jednak jest siatka ogrodzeniowa pewną ochroną. Chroni przez wejściem na posesję oraz przed zwierzętami. I podobnie, jak i każdy inny zastosowany do grodzenia materiał, informuje ona, że tu jest teren prywatny. Taką informacją jest już sama obecność jakiegokolwiek ogrodzenia, idealnie sprawdza się również do oznaczenia ogrodu.

Konieczność wydzielenia pewnych obszarów może pojawić się zarówno na małej, jak i na bardzo dużej działce. Zwykle wtedy nie trzeba drogiego, sztywnego materiału oddzielającego różne obszary. Szuka się tanich rozwiązań, więc ogrodzenie z siatki jest tu dobrym wyborem.

Gdzie może się znaleźć siatka ogrodzeniowa?

Siatka na granicach działki

Siatka może się znaleźć na granicach działki na całym jej obszarze. Zwykle jednak znajduje się ona jedynie na części obszaru granicznego. Przy ruchliwej ulicy, przy skrzyżowaniu dróg można potrzebować solidniejszego ogrodzenia. Chodzi o to, że jeśli jakiś samochód wpadnie w poślizg czy zdarzy się jakaś kolizja, aby zatrzymał się na ogrodzeniu. Teren przy domu musi być bezpieczny. Nie jest jednak takie zabezpieczenie potrzebne, kiedy po zewnętrznej stronie działki znajduje się posesja sąsiada albo pole. Wtedy siatka ogrodzeniowa jest wystarczająca. Wybiera się ją często, kiedy chodzi o zaznaczenie terenu prywatnego na bardzo dużym obszarze. Wtedy koszt innego rozwiązania byłby zbyt wysoki.

Ogrodzenie z siatki wewnątrz działki

Na obszarze wewnętrznym siatką można oddzielić np. teren gospodarczy od wypoczynkowego. Można też chcieć wyodrębnić obszar z warsztatem czy inną wyróżniającą się część. Jeśli jedynie pewien teren działki przewidziany jest dla psa, to siatka ogrodzeniowa będzie dobrym wyborem, aby go wydzielić. Niekiedy działka to obszar zróżnicowany także pod względem przyrodniczym. Można mieć obszar z budynkiem mieszkalnym, poza tym pola czy las. Szczególnie od terenu leśnego warto się odgrodzić. Uniemożliwi to przedostanie się zwierząt z lasu na działkę. Jest to zagrożenie głównie z uwagi na dzieci oraz domowe zwierzęta.

Zróżnicowana oferta siatek ogrodzeniowych

Wybierając siatkę, dobrze jest nie sugerować się jedynie ceną. Każda będzie ekonomicznym wyborem. Warto zwrócić uwagę na różne jej cechy, by wybrać najlepszą dla swoich potrzeb. By wybrać odpowiednią, warto wiedzieć, na jakie główne parametry warto zwrócić uwagę. Siatka ogrodzeniowa może być ocynkowana albo powleczona warstwą tworzywa sztucznego. W jednym i drugim przypadku jest to dobre zabezpieczenie przed korozją.

Jeśli wybierze się siatkę powlekaną warstwą tworzywa, to będzie ona w różnych kolorach. Najczęstsze to zieleń, brąz i ciemna szarość. Wadą jest, że jeśli warstwę powlekaną się uszkodzi, to nie wygląda to estetycznie. Kupując siatkę na ogrodzenie, zwraca się uwagę na jej długość oraz wysokość. Produkowana jest ona w różnej wysokości. Może to być zarówno 1.5 metra, jak i kilka metrów. Bardzo ważna jest także grubość drutu, z którego siatka ogrodzeniowa jest wykonana. Im grubszy drut, tym sztywniejsze, mocniejsze ogrodzenie.

Gdzie jaką siatkę wybrać?

Siatkę wybiera się z uwagi na to, gdzie ma się ona znaleźć. Niekiedy ważny jest jej kolor. Jeśli ma odgradzać zieleń, czy to leśną, czy sad albo park, to zielona nie będzie psuć ładnego widoku. Kiedy ma odgradzać część posesji z garażem, to może mieć kolor podobny do metalowego ogrodzenia. Jest ono zazwyczaj brązowe, szare albo czarne. Siatka ogrodzeniowa może być w takim samym kolorze. Przy odgradzaniu się od sąsiednich posesji warto wybrać solidniejszą siatkę, czyli z grubszego drutu. Na terenie wewnątrz może się sprawdzić i cieńsza.

Drut ocynkowany ma metaliczny szary kolor. Zwykle niedaleko domu czy przy zieleni będzie to rażący wybór. Naturalniej wygląda siatka ogrodzeniowa zielona czy brązowa. Jednak i siatka ocynkowana ma zaletę. Może być w niej grubszy drut niż w powielanej, a to niekiedy będzie bardzo cenne. Kiedy szczególnie ważna staje się solidność siatki, to jest to dobry wybór. Ogrodzenie z niej umieszczone gdzieś dalej od budynku nie będzie psuć estetyki.

siatka ogrodzeniowa

Siatki ogrodzeniowe
Kliknij i sprawdź ceny!

Siatka ogrodzeniowa – tymczasowo i na stałe

Tymczasowe ogrodzenie z siatki

Ogrodzenie takie nie jest jedynie tymczasowym, choć często występuje i w takiej roli. Niektórzy grodzą się siatką, zanim uzbierają pieniądze na eleganckie metalowe ogrodzenie. Bardzo często siatka ogrodzeniowa pojawia się na terenie budowy. Przy budowie priorytetem jest powstający budynek, a ogrodzenie to dalsza inwestycja, która może zaczekać.

Siatka ogrodzeniowa jako ogrodzenie na stałe

Kiedy siatka ma zostać na stałe, to trzeba dobrze zastanowić się nad jej cechami. Musi ona dobrze spełniać swoją rolę. Przy ogrodzeniu takim na stałe czy na dłuższy czas ważne jest, czy będzie wykonana podmurówka. Nie musi jej być, ponieważ słupki mogą znaleźć się w ziemi. Słupki zawsze są konieczne, ponieważ to między nimi siatka ogrodzeniowa jest rozciągana. Jednak, jak ma to być trwałe ogrodzenie, to warto, aby podmurówka była wykonana. Warto chociażby z tego względu, że tak jest bardziej estetycznie. Dotyczy to sytuacji odgradzania się od otoczenia zewnętrznego. W ramach własnego terenu to będzie zależeć, od czego jest to odgradzanie się. Wybór siatki trzeba przemyśleć tak samo, jak paneli ogrodzeniowych czy drewnianego płotu, jeśli ma to być trwała inwestycja.

Choć są różne możliwości na wykonanie ogrodzenia, to siatka ogrodzeniowa wciąż ma dużą popularność. Jest niedroga, a przy dużej grubości drutu i umocowana na podmurówce może konkurować z metalowymi panelami ogrodzeniowymi. W niektórych miejscach niczego lepszego, nawet niż najcieńsza siatka, nie trzeba. Nie będzie odpowiednia jedynie tam, gdzie ważna jest sztywność ogrodzenia oraz jego reprezentacyjność. Nie jest to elegancki materiał na ogrodzenie. Może jednak prezentować się ono estetycznie. Niekiedy estetyka wystarczy, nie jest konieczna elegancja i reprezentacyjność.

Podobne artykuły

Jak stworzyć ogród przyjazny dzieciom?

Mar 30, 2018

Faktem jest, że aranżując własny dom często zastanawiamy się nad tym, jak będą wyglądać dane pomieszczenie, jakie zagoszczą w nim kolory ścian, czy z jakiego materiału będzie parkiet podłogowy. Nie zawsze jednak bierzemy do siebie kwestię aranżacji ogrodu, która wbrew pozorom jest trudna i wymaga dokładnego przemyślenia. Jak wykorzystać ogród aby był placem zabaw dla pociech? Prawdą jest bowiem, że ogród powinien być przede …

Czytaj więcej

Kwiaty balkonowe – piękny balkon

Lut 28, 2018

Kwieciste i pięknie przyozdobione balkony i tarasy są marzeniem wielu z nas. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że aby nasz balkon przyciągał uwagę swoim pięknym wyglądem, musimy dokładnie sprawdzić jakie kwiaty nadają się do hodowli na balkonie i jak o nie dbać. Mówiąc o kwiecistych i pięknych balkonach na myśli mamy najczęściej donice, które zawiesza się przy pomocy specjalnych uchwytów na …

Czytaj więcej

Jak urządzić mały ogródek?

Sty 17, 2018

Aranżacja ogródka nie jest bez wątpienia łatwą sprawą, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy wyjątkowo małą powierzchnię. Faktem jest, że odpowiednie rozmieszenie i zagospodarowanie zieleni czy mebli ogrodowych, wymaga dobrego planu. Jeśli jesteśmy właścicielami wyjątkowo małego ogrodu musimy dokładnie przemyśleć kwestię i obecność w nim nawet najmniejszego z detali. Prawdziwe wyzwanie zaczyna się jednak dopiero wtedy, gdy jesteśmy rodzicami małych pociech, lub w najbliższym czasie …

Czytaj więcej

Jak stworzyć plac zabaw przyjazny dziecku?

27 maja, 2018

Dom otoczony dużym wspaniałym ogrodem to najdoskonalsze miejsce dla pobytu dzieci. Przebywanie na świeżym powietrzu przez cały dzień, zabawy wśród drzew i kwiatów, niespodzianki jakie oferuje ogród dzieciom rozwijają wyobraźnię, kształtują inteligencję, uczą kreatywności, edukują w zakresie nauk przyrodniczych. Jednak aby te wszystkie cele osiągnąć czas spędzony w ogrodzie powinien zostać wykorzystany w różnorodny sposób. Jednym ze sposobów jest poświęcenie uwagi dzieciom i powolne …

Czytaj więcej

Basen ogrodowy nie musi być drogi – pomysły

Kwi 26, 2018

Dom z basenem. Dla wielu osób dom z basenem stanowi największe życiowe marzenie. I nie jest to kwestia posiadania własnego mieszkania lub jego braku, dom z basenem jawi się jako nagroda za pracowite życie, prezent od losu umożliwiający stabilną, lekko leniwą egzystencję. Wolnostojący budynek z dużym ogrodem, a na środku ogrodu wspaniały basen z niebieską (koniecznie) wodą. Obrazek jak z magazynu wnętrzarskiego i  niedościgłe …

Czytaj więcej

Jak zaprojektować ogród przed domem

Sty 29, 2018

Kupno domu wiąże się z licznymi obowiązkami, których realizacja jest niezbędna do tego byśmy mogli poczuć się w nim jak u siebie. Gdy już zostaną domknięte wszystkie kwestie związane z wyposażeniem wnętrza domu zaczynamy zadawać sobie pytanie, jak zaprojektować ogród przed domem tak, by zachwycał swoim wyglądem, a dodatkowo był w pełni funkcjonalny. W końcu jest to pierwsza rzecz, którą zobaczą nasi goście. Przestrzeń, …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}