askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Rolety do okien dachowych jakie wybrać?

Rolety do okien dachowych jakie wybrać?


Okna dachowe są bardzo efektownym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Jednak na poddasze bardzo szybko się nagrzewa, dlatego też zastosowanie rolet we wnętrzach tego tupu to dosłownie konieczność. Zwykłe rolety jednak się tu nie sprawdzą. Ze względu na specyficzne ułożenie, na oknach dachowych niezbędne jest zastosowanie specjalnych rolet dedykowanych. Sprawdźmy, czym powinny się charakteryzować oraz dowiedzmy się, jak dobrać odpowiedni model. 

Wewnętrzne rolety do okien dachowych — funkcjonalne rozwiązanie do domu

Rolety wewnętrzne do okien dachowych to fantastyczne rozwiązanie, które zapewnia mnóstwo korzyści. Przede wszystkim, prócz samych cech praktycznych, jak osłanianie wnętrz przed promieniami słońca, czy po prostu zapewnianie pełnej intymności, takie rolety mają także funkcję dekoracyjną. Mogą być one bowiem fantastyczną ozdobą wnętrza, która dopełni swą stylistyką charakter całej aranżacji.  Rolety wewnętrzne do okien dachowych możemy znaleźć w wielu wariantach na https://renowa24.pl/pol_m_rolety-markizy-moskitiery_rolety-wewnetrzne-do-okien-dachowych-3898.html. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że każdy może z łatwością dopasować idealny model do swojego wnętrza. Prócz kolorystyki, rolety różnią się także wieloma innymi parametrami, jak choćby sposobem wykonania. Dużym plusem wewnętrznych rolet dachowych jest także atrakcyjna cena. Ich koszt jest naprawdę niewielki, co przy tak duże j funkcjonalności sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle opłacalne.

 

Rodzaje wewnętrznych rolet do okien dachowych 

Wewnętrzne rolety do okien dachowych różnią się od tych klasycznych przede wszystkim pod jednym względem. Montuje się je bowiem w zupełnie inny sposób. A to wszystko ze względu na to, że takie ona są umieszczone pod skosem. Tym samym mechanizm takich rolet musi być zaprojektowany tak, by tkanina zawsze była pod kontrolą i nie poddawała się sile grawitacji. Dlatego też w przypadku rolet na okna dachowe, stosuje się montaż na prowadnicach. To zapewnia ich komfortowe prowadzenie, dodatkowo pozwala na całkowite pokrycie okna - bez żadnych szczelin, co powoduje, że wnętrze jest maksymalnie odizolowane od światła.  Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet wewnętrznych. Dotyczy to także tych dachowych. W tym przypadku również możemy wybierać wśród rozmaitych systemów, różniących się między sobą estetyką i funkcjonalnością. Poznajmy więc najpopularniejsze rozwiązania.

Rolety klasyczne
To podstawowy rodzaj rolet na okna dachowe. Mogą być wykonane z tkanin o różnej grubości, a każda z nich zapewnia inny stopień zaciemnienia. Takie rolety cechują się bardzo łatwym montażem w aluminiowych prowadnicach.

Rolety dzień noc
Rolety dzień noc to bardzo popularny model w przypadku zwykłych okien. Natomiast przy dachowych także sprawdzi się świetnie. To fantastyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na dopasowanie stopnia przepuszczalności światła przez materiał, do aktualnych potrzeb.

Rolety plisowane
Rolety plisowane są w ostatnich latach wybierane bardzo często. A to wszystko dlatego, że wyposażone są one w system góra-dół, który umożliwia zasłanianie oraz odsłanianie okien zarówno od dołu, jak i od góry. Można również zasłonić jedynie część okna - na przykład dokładnie tę, na której najmocniej świeci słońce.

Rolety do okien dachowych — na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Wybór rolet jest obecnie naprawdę ogromny. Poszczególne modele różnią się między sobą wieloma cechami. Czasem nawet drobne detale potrafią zrobić ogromną różnicę, jeśli chodzi o codzienne zastosowanie. Dlatego też, wybierając rolety do okien dachowych do domu, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Zwykłe czy zaciemniające? 
Wśród rolet dachowych wewnętrznych znajdziemy zarówno modele klasyczne, jak i zaciemniające. Warto więc pomyśleć, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Dużym plusem tego pierwszego, jest naprawdę niska cena. Jednak w przypadku poddasza bez wątpienia dobrze jest rozważyć zakup rolet zaciemniających i to przede wszystkim z jednego, kluczowego powodu - one całkowicie odbijają światło. A to oznacza, że nie tylko zaciemniają, ale i zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń. Takie rolety wykonane są w specjalny sposób - ze strony zewnętrznej pokryte są specjalnym materiałem odbijającym światło. Najczęściej jest to warstwa aluminium lub masa perłowa.

Rozmiar 
Dobór odpowiedniego rozmiaru rolet w przypadku okien dachowych jest sprawą kluczową. Tutaj liczy się dosłownie każdy centymetr. W sklepie online dostępne są rolety w wielu rozmiarach, co pozwala na właściwe dopasowanie. W przypadku okien o wymiarach niestandardowych, warto pomyśleć natomiast o roletach na wymiar.

Elektryczna czy ręczna? 
Na rynku dostępne są rolety dachowe z różnymi systemami sterowania. Oczywiście najpopularniejsze są te ręczne, które otwiera się oraz zamyka za pomocą specjalnego uchwytu. Jest to opcja standardowa i stawia na nią najwięcej osób. Jednak w sklepach można dostać już także wewnętrzne rolety elektryczne. Wybór rozwiązania zależny jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb.