Wyniki Twojego wyszukiwania

Projektory i ekrany – Nowoczesna technologia stosowana w domach i firmach.

projektory i ekrany

Obecnie projektory w domu zyskują coraz większą rzeszę fanów. Ta innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie jeszcze więcej wrażeń niż do tej pory. Kina przepełnione są ludźmi, jednak nie każdy lubi spędzać czas w zgiełku i tłumie. To nowoczesna wersja kina domowego. Dzięki projektorom nie będziesz musiał wychodzić z domu, aby obejrzeć film zupełnie tak, jak w kinie! Co warto wiedzieć o projektorach do kina domowego? Jacy producenci oferują najlepsze egzemplarze dla swoich klientów? Na te pytania odpowie nam właściciel firmy HIFISTORE (www.hifistore.pl) – Wojciech Biendzio.

Cechy kluczowe projektorów do kina domowego

Projektor domowy staje się coraz chętniej wykorzystywanym narzędziem podczas codziennej rozrywki. Wiele osób doceniło już te nowoczesne technologie. Zestaw składający się z projektora i ekranu będzie idealnym rozwiązaniem nie tylko dla sezonowego widza programów rozrywkowych, ale również dla ludzi ceniących uczucia podobne do tych, które czuje się w kinie podczas seansu. Wiele osób postanawia stworzyć kino domowe w salonie, dzięki czemu główny pokój domu będzie odpowiednio uhonorowany.

W nowoczesnych i luksusowych posiadłościach salon zastępuje profesjonalna sala kinowa z projektorem. To rozwiązanie dla prawdziwych fanów kinowych wrażeń. Warto zwrócić uwagę, że ta ciekawa technologia cieszy się coraz większym gronem zwolenników. Oczywiście telewizory nadal są jednym z najchętniej kupowanych przez konsumentów produktów, jednak projektory stanowią ich świetne uzupełnienie, kiedy właściciel domu ma ochotę poczuć się jak w sali kinowej w sobotni wieczór. To świetna alternatywa zarówno dla młodszych, jak i dla starszych osób. Granie na konsoli przed tak dużym ekranem daje niezapomniane wrażenia. Gracz czuje się zupełnie tak, jakby był w grze.

Obraz jest tak duży, jak tylko widz sobie życzy

Ogromnym atutem projektorów jest fakt, iż ma on bardziej kinowy i plastyczny kształt. Może zostać skutecznie zakryty nad ekranem telewizora. To świetne uzupełnienie każdego salonu. Kiedy tylko klient ma ochotę obejrzeć serial na nieco mniejszym ekranie- może bez problemu to zrobić, jednak kiedy pragnie zażyć odrobiny relaksu i poczuć się jak w kinie w sobotni wieczór- może zsunąć ekran i wyświetlać wybraną produkcję. Rozmiar ekranu powinien być dostosowany do warunków panujących w pomieszczeniu. Klient może wybrać, czy ekran ma zająć cały obszar ściany, czy też nieco mniejszą jej część.

Dostosowany do potrzeb i gabarytów pomieszczenia

Projektor musi być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Oczywiście z małym pokoju niemożliwe będzie ustawienie ogromnego ekranu, jednak fachowcy doradzają zazwyczaj najlepsze rozwiązanie. Warto zauważyć, że projektory dają wrażenie, że nawet niewielki pokój wydaje się o wiele większy, niż jest w rzeczywistości. W przypadku pomieszczeń o dużej powierzchni ten problem znika. Wszystko zależy od upodobań klientów.
Mniejsze obciążenie oczu podczas oglądania

Ile razy zdarzyło Ci się przecierać oczy, kiedy długo oglądałeś telewizor? Zapewne często. W przypadku ekranów z projektorami nie będzie już takiej potrzeby.  Większa powierzchnia ekranu sprawia, że światło rozchodzi się równomiernie po ekranie i nie skupia się na jednym, wybranym obszarze. To bardzo korzystne dla wzroku widza.

Wygoda i elegancja

Wiele ludzi decyduje się na zakup ekranu z projektorem jako uzupełnienie telewizora. Połączenie projektora i telewizora w jednym pomieszczeniu jest wygodne i nowoczesne. W żaden sposób nie wpływa to na pomieszczenie. Dzieje się tak  przypadku niewielkich pomieszczeń. Projektor jest praktycznie niezauważalny. Kiedy goście przybędą z wizytą, być może nawet nie zauważą tej nowoczesnej technologii, kiedy zostanie schowany w suficie.

Powyżej przedstawione zostały zalety projektorów domowych. Każdy przyszły posiadacz takiego sprzętu powinien dokładnie zapoznać się z ofertami kilku firm, które produkują tego rodzaju innowacyjne rozwiązania. Przed zakupem trzeba jednak wiedzieć, jak odpowiednio dobrać rozmiar ekranu do wielkości pomieszczenia. To trzeba wziąć wtedy pod uwagę?

Jak wybrać idealny projektor z ekranem do domu?

Ważna wielkość ekranu

Rozmiar ekranu to jeden z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na zakup projektora. Do ograniczeń montaży tego typu sprzętu zaliczyć można:

 • Brak fizycznych warunków do montażu projektora wraz z ekranem,
 • Niewystarczająca optyka do rzucania odpowiedniej wielkości obrazu z danej odległości,
 • Zdolności projektora, które pomogą uzyskać odpowiednią jasność obrazu.

W przypadku warunków montażu i określenia wielkości powierzchni, na której może być umieszczony projektor, wystarczy zmierzyć wysokość i szerokość ściany. To pozwoli określić, jaki maksymalny ekran możemy zakupić do naszego domu. Kwestie instalacyjne są niestety o wiele bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać.

Dobór powierzchni ekranu do rodzaju pomieszczenia oraz rodzaju projektora względem odległości i przekątnej ekranu

Oczywiście ekran i projektor powinny być idealnie dobrane. Ekrany projekcyjne to nieodłączny element każdej sali konferencyjnej. Coraz częściej wykorzystywany jest też w salach szkolnych oraz oczywiście domach. Ekran powinien być dopasowany do projektora w taki sposób, aby oddawał jego pełne możliwości i funkcje. Wyświetlanie na ścianie, zwłaszcza chropowatej, nierównej i zabrudzonej może doprowadzić do złego odbijania barw i poszczególnych elementów. Zakup ekranu jest więc niezbędny. Kiedy zdecydujemy się na zakup projektora, musimy zastanowić się, jakiego tak naprawdę rodzaju potrzebujemy. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie:

 • Czy potrzebuję projektora przenośnego, czy ścienno sufitowego?
 • Projektor ma być ręczny, czy też elektryczny? (Sterowanie pilotem lub włącznikiem w ścianie)
 • W jakim celu będzie wykorzystywany projektor? Będą to prezentacje, czy też kino domowe? (zupełnie inny format)
 • Jaka powierzchnia ekranu będzie najlepsza? (Oczywiście radą służą również eksperci)
 • Jaka wielkość ekranu będzie najbardziej czytelna dla odbiorcy?
 • Czy istnieją jakieś ograniczenia techniczne do montażu?
 • Kolor kasety,
 • Budżet.

Proporcje ekranu

Oczywistym faktem jest to, że proporcje ekranu bezpośrednio związane są z formatem ekranu, czyli jego szerokością oraz wysokością. Należy więc przemyśleć, z jakiego źródła obrazu będziemy korzystać najczęściej. Rzutniki pisma najczęściej wyświetlają oraz o formacie 1:1. Obraz monitora komputera to nie rzadko 4:3, natomiast filmy najczęściej oglądane są w formacie panoramicznym 16:9. Wielu producentów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, proponuje również format 16:10.

Dla wielu osób najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie wybranie proporcji 16:9. Ta rozdzielczość transmitowana jest przez większość odbiorników. Idealnie sprawdza się w charakterze kina domowego. Biorąc pod uwagę również gry komputerowe. Popularny jest też format 4:3, który stosowany jest w przypadku podłączenia komputera z projektorem i wyświetlania prezentacji multimedialnej.  Każdy format musi być jednak idealnie dopasowany do źródła obrazu.  Ekrany można podzielić na:

Tradycyjne – Jedna powierzchnia, idealna dla osób, które zdecydowane są na określoną wielkość wyświetlanego obrazu,
Wieloformatowe- Możliwe jest ustawienie 2-5 różnych powierzchni formatu.

Konstrukcja

Ekran może być:

 • Ramowy,
 • Rozwijany (elektryczne do zabudowy w suficie),
 • Malowany na ścianie.

Ekrany ramowe wykorzystywane są najczęściej. Zaletą tych ekranów jest sztywna i stabilna konstrukcja. Dzięki temu tkanina, na której wyświetlany będzie film, nie będzie miała tendencji do odkształcania. Odpowiednie naprężenie materiału zapobiega fałdowaniu, które wzbudza irytację i niechęć do oglądania. Jedyną wadą tego typu ekranu jest konieczność sporej ilości miejsca na ścianie. Niektóre osoby często wykorzystują ten patent jednak w domu. Tego typu ekran może zostać również zalany lub zabrudzony przez dzieci, które przebywają w domu. Z tym jednak muszą liczyć się rodzice.

Najczęściej jednak ekrany ramowe wykorzystywane są jednak w salach kinowych, ze względu na fakt, iż ekran będzie tam umieszczony cały czas. W domu najlepiej sprawdzi się ekran zwijany, ponieważ każdy właściciel będzie mógł zdecydować, czy woli ogląda film na mniejszym formacie, czyli na przykład na telewizorze, który umieszczony jest w salonie, czy też woli wyświetlać film za pomocą projektora na większym formacie. Warto zauważyć, że ekrany  elektryczne do zabudowy w suficie stają się zupełnie niewidoczne. Nie zakłóca to więc nowoczesności i charakteru pomieszczenia.

Przykładowe realizacje

Zdjęcia hifiStore

Zdjęcia hifiStore

Zdjęcia hifiStore

Zdjęcia hifiStore

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekrany rozwijane to najlepszy patent dla osób, które cenią możliwość zmian i brak zagracania pomieszczenia.

Patent wykorzystywany zarówno w domach, jak i salach konferencyjnych. Ekran ramowy wisi cały czas. Nie ma możliwości jego złożenia, natomiast ten może zostać zwinięty zupełnie tak, jak roleta. Każdy ekran może być rozwijany i zwijany w sposób automatyczny.  W drugim przypadku praktycznie we wszystkim przypadkach istnieje możliwość sprzężenia ekranu wraz z projektorem. Dzięki temu ekran rozwija się automatycznie, kiedy naciśniemy przycisk uruchamiania projektora.

Ekrany zwijane mogą zostać wykonane w dwojaki sposób. Pierwszym z nich są magiczne napinacze po obu stronach projektora, które zabezpieczają ekran przez falowaniem i zwijaniem. Możliwe jest również zamontowanie specjalnego obciążnika na dole ekranu, aby został umieszczony w sposób stabilny i równy. Decydując się na zakup projektora, należy od razu pomyśleć o napinaczach. Po niedługim czasie użytkowania ekran bez napinaczy może ulec pofałdowaniu i zniszczeniu.

Jakich marek produkty warto wybierać?

Optoma

Firma, która dostarcza niesamowite doznania audiowizualne. Dla producentów tej firmy wygoda i zadowolenie klientów jest na pierwszym miejscu. Wiadomym faktem jest, że wiele osób ma bardzo specyficzne wymagania. Firma ta wychodzi naprzeciw wszelkim wymaganiom. Wszelkie triki inżynierskie stosowane przez markę Optoma zapewniają niezawodność i krystalicznie czysty obraz. Produkty stworzone zostały zarówno do wykorzystywania ich w domowym zaciszu, jak i do użytku czysto profesjonalnego. Wszystkie technologie korzystają z DLP.

Kauber

W ofercie marki Kauber można znaleźć przede wszystkim świetne ekrany elektryczne. Firma ta produkuje wysokiej jakości ekrany projekcyjne oraz wszelkie akcesoria, które niezbędne są do oglądania video. W ofercie znaleźć można projektory podstawowe oraz te ekskluzywne, wykorzystywane przez sławy na całym świecie. Produkty marki Kauber spełniają najnowocześniejsze wymagania technologiczne.

Epson

Firma ta obsługuje klientów indywidualnych, agencje rządowe oraz przedsiębiorców na całym świecie. Jako jedyna z nielicznych może pochwalić się wprowadzaniem jednych z najnowocześniejszych technologii. Firma na swój rozwój przeznacza każdego dnia ponad milion euro. Twórcy marki stosują przyjazne dla środowiska technologie, które zapewniają najlepszą jakość odtwarzanych materiałów.

VIZ-ART

Firma ta wykonuje ekrany projekcyjne, elektryczne, winylowe i wiele, wiele innych. Dodatkowo znaleźć można w ofercie również windy dla telewizorów plazmowych i dla projektorów. Produkty tej marki wspomagają wiele prestiżowych miejsc. Cechuje je wygoda, funkcjonalność i ciekawy design. Producenci przykładają wagę do wszystkich szczegółów, dlatego produkty zachwycą największych estetów. Wszystkie urządzenia marki VIZ-ART cieszą się uznaniem w projektach Audio-Video.

Dlaczego hifiStore?

Firma znana jest przede wszystkim ze świadczenia usług z zakresu rozwiązań Audio-Video w domu, firmie czy innych sektorach przemysłu. Zespół składa się z ludzi z co najmniej 10-letnim doświadczeniem. Osoby te są również wielkimi fanami mocnych wrażeń podczas oglądania filmów na dużym ekranie. Celem firmy jest zapewnienie inwestorowi lub osobie prywatnej najwyższej satysfakcji z usług w wybranym przedziale cenowym. Wszystkie produkty rozpakowywane są przy kliencie, co świadczy o ich nowości.

Co znajdziemy w ofercie hifiStore?

W ofercie marki znajdziemy produkty marki Optoma, Kauber, VIZ-ART, Epson i wiele, wiele innych. Firma hifiStore zapewnia:

 • Kompleksowe doradztwo,
 • Rozwiązywanie wszelkich napotkanych problemów,
 • Precyzyjną instalację zakupionych produktów,
 • Terminowość,
 • Ustawienie odpowiedniej kalibracji, dzięki której doznania podczas oglądania filmów będą jeszcze większe,
 • Ustawienie optymalnych parametrów zakupionej elektroniki,
 • Tworzenie planu instalacji produktów Audio-Video,
 • Adaptację akustyczną,
 • Nowoczesne oświetlenia LED,
 • Zaopatrzenie domu w nowoczesne technologie typu inteligentny dom.

Warto wspomnieć, że kino domowe z ekranem i projektorem stało się jednym z najchętniej wybieranych opcji do nowoczesnych domów.  Należy pamiętać, że ekran do kina domowego powinien mieć odpowiednie parametry tak, aby projektor do kina domowego mógł najlepiej ukazywać swoje możliwości. Warto pracę powierzyć jednak specjalistom, którzy nie tylko zamontują sprzęt  sposób prawidłowy, ale również polecą dobrej jakości sprzęt i określą rodzaj zapotrzebowania. Projektory docenione zostały już przez duże firmy, które wykorzystują tę technologię w swoich firmach.

Obecnie rozszerza się ona również do domów i mieszkań. Projektor z ekranem w domu to prawdziwy luksus i gwarancja niezapomnianych wrażeń. Z każdym rokiem przybywa nowych chętnych. Projektory mogą być wykorzystywane przez osoby prywatne w domach, mieszkaniach oraz przez przedsiębiorców w firmach.

Rozmawialiśmy z Wojciechem Biendzio – właścicielem HIFISTORE

 

Wojciech Biendzio, tel. 533 307 773

biuro@hifistore.pl

Podobne artykuły

Elektronika w domu – co warto mieć?

Mar 07, 2018

Dom to nie tylko miejsce naszego zamieszkania, które powinno charakteryzować się pięknym i unikalnym wystrojem. Jest to przede wszystkim lokum, w którym czujemy się bezpieczni ale również – powinien służyć on wypoczynkowi i ciekawemu spędzaniu wolnego czasu. Wiadomym jest, że będąc szczęśliwymi rodzicami rzadko mamy czas na odrobinę czasu dla siebie i często nasze potrzeby i indywidualne plany legną w gruzach pod wpływem zabaw …

Czytaj więcej

Urządzenia wysokociśnieniowe – karcher

13 maja, 2018

Jeśli lubi się porządek i czystość zarówno w domu, jak i w jego otoczeniu, to urządzenie wysokociśnieniowe, zwane również myjką lub karcherem, okaże się bardzo przydatne. Najczęściej karcher kojarzony jest z myciem samochodów, jednakże to tylko jedno z wielu jego zastosowań. Można wykorzystać to urządzenie chociażby do czyszczenia podjazdu, elewacji budynku, alejek, a nawet sprawdzi się ono w kwestii czyszczenia tarasu bądź też mebli …

Czytaj więcej

Suszarka bębnowa – wady i zalety

Wrz 13, 2018

Suszarka bębnowa to – wbrew pozorom – bardzo duże ułatwienie, związane z codziennym praniem oraz suszeniem ubrań. Co więcej, zyskują one coraz większą popularność. Nic dziwnego – oszczędzają zarówno czas, jak też i miejsce przeznaczane często na tradycyjne suszarki.  Czym są suszarki bębnowe? Suszarki bębnowe do złudzenia przypominają pralki. Są również podobnej wielkości i posiadają taki sam kształt. Mimo to, służą do całkiem innej …

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia. Grunt to trójkąt roboczy

Lip 05, 2019
W wyobrażeniu inwestora idealna kuchnia powinna, co oczywiste, podobać się, ale i zapewniać komfort pracy. Czy można połączyć jedno z drugim? W tym miejscu warto posłuchać ekspertów. Przypominają oni, by pamiętać o tzw. trójkącie roboczym, dzięki któremu kuchnia będzie wygodna, a przygotowywanie posiłków szybsze i łatwiejsze. Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują zniżki w sklepach 13VIP - 4Home&Kitchen: Na produkty wymienione w artykule - 2% - użyj ...
Czytaj więcej

Jak dbać o pralkę?

Wrz 03, 2018

Otwierana frontalnie lub od góry, zabezpieczenie przed dziećmi, AddWash, pojemność i rozmiar, to zaledwie początek listy kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę kupując pralkę. Jednak nawet najbardziej nowoczesny sprzęt nie będzie służył sprawnie przez długie lata, jeśli nie dowiemy się jak dbać o pralkę. Przestrzeganie kilku prostych  zasad, związanych z regularnym czyszczenie elementów sprzętu, to najprostsza droga do tego, by unikać awarii i kosztów związanych z ich eliminacją. …

Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię. Jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD?

Kwi 24, 2019

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie bardzo często toczy się właśnie życie rodzinne. To przecież w kuchni spędzamy wspólnie mnóstwo czasu – przygotowujemy posiłki, jemy, rozmawiamy. Dlatego urządzając tę przestrzeń należy już na etapie planowania wziąć pod uwagę, by było przyjemnie, a jednocześnie praktycznie. Jak jednak wybierać urządzenia AGD, by komponowały się z wnętrzem, odpowiadały wszystkim naszym potrzebom, a jednocześnie posłużyły długie lata? Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}