askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Powrót kulistych lamp! W jakich pomieszczeniach możemy je wykorzystać? Zainspiruj się

Powrót kulistych lamp! W jakich pomieszczeniach możemy je wykorzystać? Zainspiruj się

Lampy to niezbędny element każdego domu. Bez nich funkcjonowanie byłoby znacznie utrudnione, a czasami również szkodliwe dla naszego zdrowia. W poniższym poradniku przedstawiamy zestawienie kilku pomieszczeń, w których idealnie sprawdzą się kuliste lampy! Zapoznaj się z naszymi propozycjami i daj się zainspirować!

Kuliste lampy – dlaczego są tak chętnie wybierane?

Wybór lamp do domu jest jednym z kluczowych etapów urządzania wnętrz. Oświetlenie umożliwia bowiem wygodne i bezpieczne funkcjonowanie we wszystkich wnętrzach. Bez niego nie byłaby możliwa praca, nauka ani wykonywanie codziennych, typowo domowych obowiązków.

Lampy zazwyczaj wybierane są do konkretnego stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Dzięki temu możliwa do uzyskania jest artystyczna spójność, która wpływa również na nastrój wnętrza.

Kuliste lampy to jedne z propozycji, które bardzo chętnie wybierane są do domowych wnętrz. Ich kształt sprawia, że pomieszczenie jest delikatne i subtelne, a panujący w nim klimat – ciepły i przytulny. Jeśli jednak zależy nam na dodaniu nieco „pazura” do całego wystroju, wystarczy zdecydować się na ciemniejszy kolor lamp.

Możliwości łączenia lamp w kształcie kuli z innymi elementami wnętrza jest tak naprawdę nieskończenie wiele. Ile bowiem głów – tyle pomysłów.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się kuliste lampy?

Kuliste lampy to dość uniwersalne rozwiązania. Sprawdzą się więc w niemal każdym wnętrzu – pod warunkiem, że jego właściciele lubią tego rodzaju oświetlenie. Jest to kwestią indywidualną, którą każdy powinien indywidualnie rozważyć.

Kuliste lampy w pokoju dziennym

Pokój dzienny to miejsce, w którym cała rodzina spędza znaczną część swojego dnia. To właśnie tam zażywają oni relaksu po ciężkim dniu pracy czy nauki, oglądają ulubione seriale, a nierzadko nawet spożywają posiłki. Ważne jest, aby wszystko to odbywało się w odpowiednich, optymalnych do prawidłowego funkcjonowania warunkach.

Aby przebywanie w salonie było jak najbardziej przyjemne, warto zadbać o obecność w nim prawidłowego oświetlenia, czyli takiego, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dobrym pomysłem jest zastosowanie w pokoju dziennym lamp kulistych. Mogą to być zarówno podłogowe, jak i stołowe, stojące lampki. Ciekawie wyglądać będą w tym przypadku również funkcjonalne lampy wiszące. Wszystkie z nich sprawdzą się idealnie w domowym salonie, ponieważ nadadzą mu niepowtarzalny klimat.

Gdy wspomniane pomieszczenie jest spore, warto zdecydować się na zastosowanie w nim kilku źródeł światła. Do wymienionych wyżej propozycji można dołożyć również kuliste kinkiety, które rozmieszczone mogą być w najważniejszych miejscach wnętrza, dzięki czemu oświetlą pożądane części salonu.

Sypialnia wyposażona w okrągłe lampy

Kolejnym pomieszczeniem, w którym fajnie sprawdzą się kuliste lampy, jest sypialnia. Wnętrze to, podobnie jak pokój dzienny, powinno mieć charakterystyczny nastrój i klimat. Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Lampy w kształcie kuli idealnie wpasują się w pomieszczenie sypialniane. Aby pogłębić efekt spójności, warto zainwestować również w inne elementy dekoracyjne, które wyglądem nawiązywać będą do kulistych lamp.

Fajnym pomysłem jest również zrezygnowanie z tradycyjnych, a wybranie ciekawszych, dekoracyjnych żarówek do lamp kulistych. Zastosowanie tego rozwiązania sprawi, że wnętrze będzie wyglądało jeszcze ciekawiej i przytulniej, a przebywanie w nim będzie czystą przyjemnością.

sypialnia z nowoczesną lampą kulistą

Przykład zastosowania nowoczesnej lampy kulistej ze sklepu light-home.pl

Kuliste lampy zastosowane w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym – podobnie jak w salonie – relaksujemy się po całym dniu. Czasami długa, gorąca kąpiel to jedyne, o czym marzymy. Aby odbywała się ona w przyjemnej atmosferze, musimy zadbać o prawidłowe oświetlenie. Niektórzy uważają, że do relaksacyjnych kąpieli najlepsze są świeczki. Prawda jest jednak taka, że mimo wszystko są one dość mało praktyczne. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc zamontowanie kilku źródeł światła, które pomogą w stworzeniu fajnego klimatu.

Lampa kulista to jedna z ciekawszych propozycji lamp do domowej łazienki. Warto zdecydować się w tym przypadku na wybór kulistych kinkietów, dzięki którym we wnętrzu zapanuje wyjątkowy klimat. Taki rodzaj oświetlenia sprawia bowiem, że pomieszczenie jest oświetlone, jednak nie zbyt dużą ilością światła.

Jeśli chcesz poznać więcej inspiracji, zapoznaj się z artykułem na blogu sklepu internetowego light-home.pl pod tytułem: aranżacje lamp i oświetlenia dla popularnych stylów wnętrz.

Do jakiego stylu dekoratorskiego pasują kuliste lampy?

Kuliste lampy mogą znaleźć się w pomieszczeniach, w których zastosowany jest niemal każdy styl dekoratorski. Dobrze sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych, ale również loftowych czy klasycznych. Aby wszystko do siebie pasowało, wystarczy wybrać lampy kuliste w odpowiednim kolorze, a sukces dekoratorski będzie zagwarantowany!