Wyniki Twojego wyszukiwania

„Pośredniczymy, doradzamy, wykańczamy, a nawet budujemy!” Wszystko z myślą o kliencie.

Okazuje się, że można dziś łączyć wiele specjalności na rynku nieruchomości, a nawet, że rynek to docenia. Przedsiębiorstwem, które rynek nieruchomości obejmuje z wielu stron marketingowych, jest zdecydowanie biuro MW Houses.

Rozmowa z Mateuszem Wawryniukiem, prezesem zarządu w MW HOUSES sp. z o. o.

MW Houses to biuro nieruchomości. W Państwa przypadku pod szyldem „biuro nieruchomości” kryje się dużo więcej działań, niż nazwa mogłaby wskazywać, prawda? Jesteście „uniwersalni”. Co to oznacza?  

W rzeczywistości pod marką MW Houses kryją się już dwie firmy, które aktualnie zajmują się po pierwsze pośrednictwem w obrocie nieruchomościami – czyli pomagamy klientom w kupnie, sprzedaży jak i najmie nieruchomości. Po drugie inwestujemy w nieruchomości. Poszukujemy mieszkań z potencjałem i przygotowujemy je pod przyszłego klienta, remontując je na wysoki standard lub pozostawiamy je w swoim portfelu, pod najem długoterminowy.

Posiadacie takie mieszkania?

Posiadamy w swoich zasobach aktualnie już dwie takie nieruchomości.

Ale to nie wszystko, prawda?

Dokładnie, mocnym akcentem są/będą projekty deweloperskie. Na dniach powinniśmy dostać pozwolenie na budowę „Osiedla na Holi” etap I czyli 4 domki jednorodzinne i już zaczęliśmy przygotowywać kolejne kontrakty. Swoje projekty w latach 2021+ planujemy realizować w 3 województwach – lubelskim – Biała Podlaska i okolice, mazowieckim – Siedlce, podlaskim – Białystok.

To rzeczywiście duży rozmach działań, jak na biuro nieruchomości. Wiem, że pracownicy Państwa biura mają w większości wykształcenie budowlane. Jak przekłada się to na Państwa pracę? 

Tak, zgadza się. Połowa naszego zespołu to inżynierowie budownictwa z uprawnieniami budowlanymi. Ja np. mimo prowadzenia dwóch firm, dodatkowo pracuję na etacie pełniąc obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy.

Czy jest to przydatne na rynku?

Myślę, że w dzisiejszych czasach w dużej mierze aktualnym pośrednikom nieruchomości brakuje jednak tego „inżynierskiego oka”, które przyczynia się np. do przeprowadzenia skutecznej i szybkiej negocjacji między kupującym a sprzedającym.

Czego wymaga dzisiaj rynek nieruchomości od biura takiego jak MW Houses? 

Myślę, że przede wszystkim wiedzy, zaufania, ale także uniwersalności tj. poprowadzenie klienta „za rękę” przez cały proces- od podpisania umowy rezerwacyjnej/przedwstępnej po weryfikację nieruchomości pod względem prawnym i technicznym, aż do podpisania aktu notarialnego i przekazania nieruchomości.

Czy jest coś, czym Wasze biuro wyróżnia się na rynku, różni się od większości biur nieruchomości?

Po pierwsze tym, że połowa naszego zespołu to inżynierowie budownictwa, którzy mogą pochwalić się pracą na inwestycjach wartych kilkaset milionów złotych. Po drugie uniwersalnością i samowystarczalnością. Jesteśmy w stanie nie tylko pomóc w kupnie, sprzedaży, wynajmie nieruchomości, ale także weryfikujemy nieruchomość pod względem prawnym i technicznym, możemy wykonać nalot dronem (posiadam uprawnienia UAVO VLOS), pomóc w uzyskaniu certyfikatu energetycznego, a nawet jeśli będzie taka potrzeba wyremontować czy też wybudować nową nieruchomość.

Najważniejszym aspektem wyróżniającym nasze biuro jest zdecydowanie zgrany zespół i nastawienie na potrzeby oraz zadowolenie pracownika. Firma była otwierana z myślą o tym, żeby nasi agenci rano wstając nie mieli grymasu na twarzy myśląc o wyjściu do pracy, a wręcz przeciwnie. Przed nami jeszcze długa droga, żeby dojść do perfekcji idealnego pracodawcy jakiego sobie wymarzyliśmy ze względu na to, że jesteśmy na etapie „startu” i mamy spore wymagania co do siebie. Mimo wszystko staramy się, żeby z każdym dniem było coraz lepiej. Już teraz możemy pochwalić się tym, że naszym pracownikom zapewniamy auta służbowe na dojazdy do klientów. Aktualnie chcemy pokazać mieszkańcom województwa, że jesteśmy na rynku. Wymaga to wiele zaangażowania i determinacji, za którą bardzo dziękuję całemu zespołowi MW HOUSES!

Podobne artykuły

Szybko, tanio, konkretnie? Poradź się projektanta!

Lip 25, 2019

Co się lepiej sprawdzi na podłodze w kuchni – panele, drewno czy płytki? A co w łazience ze skosami – prysznic czy wanna? I wreszcie, jakie materiały i dodatki wybrać, by wszystko do siebie pasowało? Te dylematy może rozwiać porada fachowca. I okaże się, że nie musimy rezygnować z wymarzonych rozwiązań. Ekspertkami w rozstrzyganiu wymienionych dylematów są Joanna Dembowska i Joanna Kijak-Rajca, architektki z …

Czytaj więcej

“Przerzucenie ciężaru negocjacji na pośrednika wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych klientów.”

Mar 23, 2020

Rynek nieruchomości w dzisiejszych czasach zdecydowanie wymaga bycia ekspertem. Ale czy to wystarczy? Białostocka firma dodatkowo proponuje wyjątkową usługę, związaną ze skupieniem się w stu procentach tylko na jednej stronie transakcji. Dzięki temu klient wie, że jego interesy reprezentowane są w najwyższej skali działań. Rozmowa z Hubertem Grochowskim i Kamilem Brzozowskim, ekspertami ds. nieruchomości, współwłaścicielami agencji nieruchomości ALE DOM. Jako biuro sprzedaży nieruchomości podkreślacie …

Czytaj więcej

Nawet milion złotych dla Twojej firmy na inwestycje. Jak zdobyć takie pieniądze?

Sie 13, 2019

  Ocieplenie siedziby firmy. Zainstalowanie termostatów i indywidualnych liczników ciepła. Wytwarzanie energii na własne potrzeby. Takie m.in. działania sprawiają, że biznes staje się bardziej przyjazny środowisku, a zarazem bardziej efektywny. Teraz na m.in. takie działania można uzyskać pożyczkę – nawet milion złotych dla firmy – na bardzo korzystnych warunkach. Pożyczka Termomodernizacyjna, bo o niej mowa, udzielana jest w ramach funduszu pożyczkowego, działającego przy Fundacji …

Czytaj więcej

Nowa jakość obsługi klienta w woj. Podlaskim – Śniadania Biur Nieruchomości!

Paź 26, 2018

W dniu 25.10.2018 r. w restauracji Kawelin, przedstawiciele 12 biur nieruchomości, w liczbie 20 osób, zainicjowali – Śniadania Biur Nieruchomości. To nowa jakość w woj. Podlaskim! Celem spotkań jest m. in. działanie na rzecz klientów biur, ale także działania na rzecz podniesienia standardów obsługi klienta oraz oczywiście integracja branży. Śniadania zostały zainicjowane przez biura nieruchomości, które stawiają na jakość obsługi i współpracują z portalem …

Czytaj więcej

Dom w cenie mieszkania w centrum? To możliwe.

Sie 21, 2019

. Dobra komunikacja z centrum, dostęp do mediów, do tego własny ogródek, cisza i spokój. A wszystko to za rozsądną cenę. Budowa osiedli domów rodzinnych pod miastem to coraz silniejszy trend nie tylko na białostockim rynku nieruchomości.   Z roku na rok, centra miast są coraz gęściej i ciaśniej zabudowywane. Z powodu zmniejszającej się ilości grutów pod zabudowę, ceny mieszkań idą systematycznie w górę …

Czytaj więcej

Aranżacja wnętrz – kuchnia i salon są najważniejsze. Gdzie szukamy inspiracji?

Cze 11, 2019
Dla 91 proc. osób istotne jest to, jak urządzone są ich wnętrza. Aranżacji nie pozostawiamy zatem przypadkowi. Przykładamy wagę do tego, by było funkcjonalnie i stylowo, ale w odpowiedniej cenie. Jak urządzamy wnętrza? Sprawdził to serwis Fixly.pl. O komentarze dotyczące raportu poprosiliśmy również ekspertów z naszego regionu. Na urządzenie metra kwadratowego domu lub mieszkania jesteśmy skłonni przeznaczyć 1500 zł - tak wynika z raportu ...
Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}