Wyniki Twojego wyszukiwania

Poddasze – może być Twoim azylem

poddasze

Wybierając meble do domu bardzo często zapominamy o aranżacji poddasza. Mogłoby się wydawać, że urządzenie przytulnego pokoju na poddaszu to jedynie dodatkowe koszty. Tymczasem z poddasza można zrobić miejsce, w którym można całkowicie się wyciszyć i nabrać energii na kolejny dzień. Jak zaaranżować poddasze, aby stało się prawdziwym azylem? Jakie pomysły warto wykorzystać?

Sprawdzone sposoby na aranżację miejsca wypoczynku na poddaszu

Poddasze wcale nie musi wpisywać się w konwencję, w jakim urządziłaś/eś pozostałe pomieszczenia w domu. Z pomieszczenia na najwyższej kondygnacji można stworzyć zupełnie inny świat. Nie bój się eksperymentów i sięgaj nie tylko po sprawdzone materiały, ale także po te, które dopiero pojawiły się w katalogach z aranżacjami wnętrz. Które z propozycji dotyczących aranżacji poddasza warto wybrać?

Drewno w aranżacji poddasza

Od lat urządzanie poddasza jest kojarzone właśnie z elementami drewna. Jest to związane przede wszystkim z drewnianymi elementami konstrukcyjnymi, które można spotkać na strychu. Drewniane więźby i filary podpierające strop są często wykorzystywane nie tylko w wiekowych budynkach. Drewno jest często wykorzystywane także w nowoczesnym budownictwie – najczęściej w postaci eleganckich belek, które zwykle kontrastują z jasnym kolorem ścian.

Jeśli zatem szukasz sposobu na aranżację poddasza, spójrz na propozycje wykorzystujące drewno. W ten sposób możesz wytworzyć przyjemną atmosferę, idealną do odpoczynku po ciężkim dniu. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przesadzić – typowo góralskie, bogate w drewniane elementy wnętrza będą dobrze wyglądały jedynie w regionach związanych z tą tradycją. Drewno to materiał, który świetnie się sprawdzi, jeśli poddasze ma stać się Twoim azylem. W połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem ciepło bijące od kominka będzie nadawać wnętrzu naprawdę przytulny wygląd.

poddasze

Nadaj klimat drewnianymi dodatkami
Kliknij i sprawdź ceny!

Kominek – źródło ciepła a jednocześnie sposób na wytworzenie przyjemnej atmosfery

Wbrew pozorom, takie rozwiązanie jest dość często spotykane właśnie na poddaszach. To jeden z najprostszych sposobów na stworzenie rodzinnej atmosfery właściwie w każdym wnętrzu. Ciepło kominka dla wielu z nas jest synonimem spokoju i prawdziwego relaksu, zwłaszcza zimową porą. Warto zwrócić uwagę na lokalizację kominka – w przypadku poddasza jest to szczególnie istotne. Niestety, nie w każdym miejscu będzie to możliwe – zależy to w dużej mierze od konstrukcji stropu i efektywnej długości przewodu dymowego. Jeśli chcesz, aby Twoje poddasze było wyposażone w kominek, konieczne będzie także wzmocnienie stropu, np. włóknami węglowymi. Pomimo to – warto! Wystarczy właściwie tylko kominek, aby stworzyć naprawdę przytulną atmosferę.

Wybierając tą opcję, trzeba będzie pomyśleć także o odpowiedniej aranżacji kominka. Otoczenie kominka powinno być przede wszystkim niepalne – polecane przez nas uprzednio drewno nie sprawdzi się zatem najlepiej. Warto jednak wybrać takie materiały, jak np. cegła.

A co, jeśli moje poddasze nie spełnia wymagań co do kominka?

Pewnym kompromisem dla osób, które musiałyby przeprowadzić zbyt skomplikowane prace remontowe, aby ustawić kominek jest specjalny piecyk z tzw. kozą. W tym przypadku także trzeba pamiętać o sprawdzeniu dostępności do komina. Piec wolnostojący ma jednak tą zaletę, że jest zdecydowanie lżejszy przez co nie obciąża stropu.

Komfort cieplny

Z azylem nieodłącznie związany jest komfort cieplny. Zdecydowana większość osób kojarzy miejsce odpoczynku z przestrzenią, która jest doskonale odizolowana termicznie od zewnątrz. To daje poczucie komfortu nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz. Urządzając poddasze warto zwrócić szczególną uwagę na termoizolację. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku remontu starego i nieszczelnego strychu. Ocieplając poddasze np. wełną mineralną trzeba zwrócić uwagę nie tylko na warunki techniczne, ale i na fakt, czy stosowana przez nas izolacja nie obciąży dodatkowo stropu.

poddasze

Kominki
Kliknij i sprawdź ceny!

Oświetlenie

Miejsce, w którym będziemy spędzać długie, jesienne wieczory, ale także i odpoczywać latem powinno być wyposażone w odpowiednie oświetlenia. Jeśli chcesz, aby Twoje poddasze stało się azylem, pamiętaj nie tylko o odpowiednio dużych oknach, ale także i o lampkach i innych źródłach światła. W ten sposób o każdej porze dnia i nocy będziesz mógł/mogła odpocząć przy dobrej książce czy po prostu spędzać czas z rodziną lub znajomymi. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, warto zainwestować szczególnie w takie źródła światła, które wydają się ciepłe. Dzięki temu w pomieszczeniu wytworzy się specyficzna, doskonała do odpoczynku atmosfera. Dobrze dobrane oświetlenie może zamienić w azyl nawet najbardziej zaniedbany strych!

Wykorzystaj skosy

Pomieszczenie wyposażone w skosy wcale nie musi być bezużyteczną przestrzenią. W miejscach takich, jak sypialnia skosy są wręcz pożądane – zmniejszają optycznie pomieszczenie, dzięki czemu miejsce wypoczynku staje się bardziej przytulne. Skosy stanowią także dla wielu osób synonim intymności i prywatności – znajdujące się na najwyższej kondygnacji pomieszczenia to przestrzeń przeznaczona najczęściej wyłącznie dla domowników. Poddasze to zatem idealne miejsce do zaaranżowania na azyl.

poddasze

Oświetlenie na poddasze
Kliknij i sprawdź ceny!

Jak wykorzystać skosy?

Przede wszystkim wybierz odpowiedni kolor. Skośne ściany można pomalować na inny kolor niż wszystkie pozostałe i w ten sposób dodatkowo „ocieplić” wnętrze. Ciekawym i na pewno często wykorzystywanym rozwiązaniem jest też na pewno pomalowanie skosów na kontrastowy kolor. Wybierając kolory uważaj – jeśli zdecydujesz się na wybór ciemnych farb, możesz optycznie zmniejszyć powierzchnię strychu, co z jednej strony stwarza przytulne wrażenie, ale w przypadku małego poddasza będzie mijać się z celem. Z kolei jasne, pastelowe barwy optycznie zwiększą przestrzeń na strychu.

A może… łazienka?

Coraz częściej spotykanym sposobem na aranżację poddasza jest zorganizowanie tam łazienki. Wyobraź sobie, że biorąc kąpiel patrzysz w gwiazdy… to możliwe tylko w przypadku łazienki na poddaszu. Niewielka i praktycznie urządzona łazienka może stanowić świetny azyl. Decydując się na taki krok trzeba bowiem pamiętać o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni – zainstalowanie kabiny prysznicowej w obecności skosów nie zawsze będzie możliwe. Poddasze to mimo wszystko idealne miejsce na zorganizowanie zabiegów domowego spa. Łazienka w tym miejscu to połączenie funkcjonalności i komfortu przydatnego po ciężkim dniu. Jeśli zatem brak Ci pomysłu na aranżację poddasza, może dobrym rozwiązaniem będzie właśnie zorganizowanie tam łazienki?

Podobne artykuły

Dom – szkodniki na dachu, jak walczyć i zapobiegać

Kwi 01, 2018

Posiadając dom prywatny często trzeba zmagać się z wieloma trudnościami, takimi jak między innymi pleśń, podtopienia, a nawet… szkodniki na dachu. Otóż, dom, a właściwie kawałek miejsca pod nowym, ciepłym oraz – co najważniejsze – suchym dachem to idealna okazja i perfekcyjne schronienie dla dzikich lokatorów. Często jedno niekontrolowane przyzwolenie może okazać się początkiem dużych problemów, bowiem nieproszonych gości niejednokrotnie bardzo ciężko jest wyeksmitować. Warto …

Czytaj więcej

Energia przyszłości – panele fotowoltaiczne / kolektory słoneczne

Lut 22, 2018

Odnawialne źródła energii są przyszłością branży energetycznej. Paliwa kopalniane prędzej lub później staną się nierentowne w wydobyciu lub zwyczajnie ulegną wyczerpaniu. Będzie to moment, kiedy wszyscy zwrócą się w kierunku czystej i taniej energii, jaką z pewnością mogą zapewnić alternatywne metody pozyskiwania energii. Najpopularniejsza i najłatwiej dostępna, jeżeli idzie o zastosowanie w gospodarstwie domowym, jest bez wątpienia energia pochodząca ze słońca. Wiele państw (w …

Czytaj więcej

Blachodachówka – rodzaje

Mar 14, 2018

Wybór pokrycia dachu jest jedną z najważniejszych decyzji, które trzeba podjąć w czasie budowy domu. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest blachodachówka. Na popularność tego materiału wpływa przede wszystkim jego korzystna cena oraz atrakcyjna estetyka. Warto wiedzieć, że istnieje kilka różnych rodzajów blachodachówki, które różnią się parametrami, a także wyglądem. Blachodachówka – uniwersalne pokrycie dachowe Blachodachówka jest w zasadzie standardowym rozwiązaniem stosowanym w przypadku dachów domów …

Czytaj więcej

Poddasze – adaptacja, przystosowanie powierzchni

Gru 23, 2017

Marząc o posiadaniu pięknie zaaranżowanego ogrodu, czy wyjątkowo dużej nieruchomości często decydujemy się na budowę własnego domu. Faktem jest, że decyzja ta wiąże się z dużymi kosztami, aczkolwiek osoby stawiające na pierwszym miejscu przestrzeń oraz marzące o zamieszkiwaniu spokojnych okolic (łąk czy lasów) podejmują decyzję, że zgromadzone oszczędności wykorzystają przy budowie wymarzonego domu. Jak w ciekawy sposób zaaranżować poddasze? (adaptacja, ocieplenie) W dzisiejszych czasach …

Czytaj więcej

Poddasze – może być Twoim azylem

Lut 15, 2018

Wybierając meble do domu bardzo często zapominamy o aranżacji poddasza. Mogłoby się wydawać, że urządzenie przytulnego pokoju na poddaszu to jedynie dodatkowe koszty. Tymczasem z poddasza można zrobić miejsce, w którym można całkowicie się wyciszyć i nabrać energii na kolejny dzień. Jak zaaranżować poddasze, aby stało się prawdziwym azylem? Jakie pomysły warto wykorzystać? Sprawdzone sposoby na aranżację miejsca wypoczynku na poddaszu Poddasze wcale nie …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}