Obecnie trwają prace nad rozwojem portalu. Z uwagi na prowadzone działania serwisowe, część funkcjonalności może obecnie nie działać właściwie. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

Zespół askdom.pl

askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Plakaty motywacyjne – dekoracja, która dodaje otuchy!

Plakaty motywacyjne – dekoracja, która dodaje otuchy!

Wystrój wnętrza może nas zachwycić, zadziwić, a nawet do nas przemówić. I to dosłownie! Taki efekt dadzą nam plakaty motywacyjne zawieszone na ścianie. Dzięki nim zyskamy nie tylko efektowny akcent dekoracyjny, ale i element wystroju, który przyniesie nam realne korzyści: dobrze nas nastroi, poprawi humor lub sprawi, że zrealizujemy swoje marzenia.


Komu przydadzą się takie wzory i gdzie najlepiej je zawiesić? Wszystko zależy od treści, jakie będą głosić takie plakaty. Możemy je powiesić w pokoju nastolatki, która potrzebuje więcej wiary w siebie, w kuchni, by przypominały nam o zdrowym odżywianiu się, lub w sypialni, żeby zagwarantować sobie udany poranek. Z pewnością miejscem, w którym się sprawdzą, będzie także siłownia, gdzie musimy mieć dużo silnej woli, by nie poddać się zmęczeniu przy wykonywaniu ciężkich ćwiczeń. Na uwagę zasługują także plakaty motywacyjne do biura, dzięki którym zwykłe obowiązki mogą nabrać zupełnie innego wymiaru. Przejdźmy do konkretnych propozycji, by w pełni odkryć potencjał, jaki kryją w sobie ścienne dekoracje z cytatami.

Marzenia na pierwszym planie

W codziennym życiu jesteśmy tak bardzo zajęci obowiązkami, które spoczywają na naszych barkach, że często zapominamy o tym, że mieliśmy jakieś marzenia i plany wykraczające poza dom i pracę. Warto sobie o tym przypomnieć, bo ich zrealizowanie sprawi, że nasza codzienność stanie się lepsza, a my zyskamy więcej energii do działania, gdy uświadomimy sobie, na ile nas stać. Bardzo dużą popularnością cieszą się plakaty, które głoszą hasła, by zawsze słuchać głosu swojego serca. Czarno-biały wzór z napisem „Listen to your heart” i wpadającą w oko grafiką będzie się znakomicie prezentował na ścianie w sypialni, gdzie rozpoczynamy każdy dzień. Taki cytat z samego rana ustawi nam odpowiednią perspektywę na resztę dnia. Inną propozycją, równie efektowną i pomocną w realizowaniu swoich celów, jest plakat z napisem „Follow your dream”. Fantazyjny charakter wzoru zapewni nam ilustracja utrzymana w duchu retro ukazująca kobietę z wymyślną fryzurą, w którą wkomponowany jest mały statek. To nawiązanie do postaci Marii Antoniny wprowadzi królewski akcent do wystroju.

Całkiem nowa energia do pracy 

https://redro.pl/plakaty/tematy/motywacyjne/

W pracy, nawet tej, którą lubimy i której wykonywanie przynosi nam satysfakcję, są momenty, gdy potrzebujemy dodatkowej energii i motywacji. Porażki lub niezrealizowane cele mogą podburzyć naszą wiarę w siebie i sprawić, że wycofamy się na dalszy plan. Motywujący plakat zawieszony nad naszym biurkiem to dobry sposób na to, by mieć zawsze przed oczami ważne przesłanie: by się nigdy nie poddawać, zaczynać od nowa, gdy jest to konieczne, i nie obawiać się nowych wyzwań, bo tylko one mogą nas doprowadzić do sukcesu. Świetnym rozwiązaniem okażą się takie napisy jak: „Sometimes later becomes never. Do it now”, „Always believe in impossible”, a także „There is no elevator to success. You have to take the stairs”. Dzięki temu, że do stworzenia motywujących napisów użyte są różne czcionki – drukowane, w stylu retro czy imitujące odręczne pismo – z łatwością znajdziemy taki charakter wzoru, który będzie wizualnie pasował do wystroju.

Pozytywna atmosfera w kuchni 

Oprawione plakaty będą się także znakomicie prezentować w kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki, a rano parzymy kawę. Odżywianie to niezwykle istotny element codziennego życia, dlatego warto dbać o to, co jemy. Motywujący do zdrowych nawyków wzór jest idealnym sposobem, by pamiętać o tym – robiąc na przykład listę zakupów czy wybierając produkty do zrobienia obiadu. Napis, który doceni każdy miłośnik zdrowych diet, brzmi: „Take care of your body. It’s the only place you have to live in”. Wzory nakłaniające do jedzenia owoców i warzyw także warto wziąć pod lupę. W tym kontekście należy przywołać także ruch o nazwie „ciałopozytywność”, który mówi, że trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie, ale jednocześnie akceptować to, jak się wygląda. Plakat z takim przesłaniem przypomni nam z samego rana, by nie ulegać nierealnym wzorcom forsowanym przez media. Z kolei miłośnikom kawy musimy polecić plakat w stylu retro z filiżanką espresso i cytatem: „Good ideas start with good coffee”.

Dzieci pełne pasji i celów 

https://redro.pl/plakaty/

Mogłoby się wydawać, że motywacja potrzebna jest dorosłym ludziom. Dzieci mają tyle energii, pasji i odwagi, że śmiało sięgają po swoje marzenia. By jednak takie nastawienie zostało na dłużej i by nie zniechęciły się przy pierwszych porażkach czy rozczarowaniach, warto im powtarzać, że nie tylko należy, ale trzeba realizować swoje marzenia, a ten, kto mierzyć wysoko, ma o wiele większe szanse na sukces niż ten, kto nie robi nic w tym kierunku. Plakaty motywacyjne dla dzieci to więc taki element wystroju wnętrza, na który warto się zdecydować. Maluch nie wyrośnie z niego tak szybko, jak z bajkowych postaci, a treść napisu będzie mu każdego dnia przypominać, by wierzyć w siebie bez względu na wszystko. Znakomitym przykładem jest cytat: „Shoot for the Moon. Even if you miss, you’ll land among stars”. Mając takie wzorce już od małego, dziecko z pewnością będzie miało więcej wiary w siebie.

Plakat motywacyjny ozdobi wnętrze, ale jednocześnie sprawi, że zmieni się nie tylko wygląd pomieszczenia, ale i my sami. Znajdźmy hasło, które najmocniej do nas przemawia, i pozwólmy mu pozytywnie wpłynąć na naszą codzienność.