Wyniki Twojego wyszukiwania

Płacimy bankom za to, że trzymamy u nich swoje oszczędności. Jak to zmienić?

Jak zadbać dziś o swoją przyszłość? To pytanie stawia sobie każdy młody człowiek. Nie każdy jednak zna na nie odpowiedź. Nie każdy też jest świadomy z czym wiąże się obecnie trzymanie pieniędzy w bankach. Co zrobić z oszczędnościami w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, opowiada certyfikowany doradca ubezpieczeniowy, Agnieszka Popławska.

Czy trzymanie oszczędności w bankach jest dziś opłacalne? A przede wszystkim bezpieczne?

Niestety, ani opłacalne, ani bezpieczne. Dochodzą do nas informacje o pojawiających się ujemnych stopach procentowych dla przedsiębiorców. A to oznacza, że ludzie płaca za trzymanie pieniędzy w banku. Nie będę podawał nazwy, ale jeden z banków już to wprowadził. Do tego dochodzi inflacja. Patrząc wstecz, gdy jeszcze kilka lat temu lokaty przynosiły zyski nawet w postaci kilku procent w skali roku, tak teraz powinniśmy być zadowoleni jeśli nasze oszczędności na lokatach, będą wychodziły na zero, czyli nic nie zyskamy, ale też nic nie stracimy. Sytuacja, którą mamy aktualnie w bankowości, jest zupełnie nietypowa, i nikt się tego nie spodziewał. 

Co zamiast banku w takim razie? 

Zamiast banku, można inwestować jeśli jest się gotowym n ryzyko. Można też zainwestować pieniądze w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, na produkcie oszczędnościowym – tylko z gwarancja kapitału. 

Dokładnie niedawno, na rynku pojawiła się nowa, i wydaje się, że bardzo dobra opcja, mianowicie „Pewny Kapitał”. Do kogo jest ona skierowana? 

Tak, na rynku ubezpieczeń pojawił się nowy produkt, z gwarancja zwrotu wszystkich wpłaconych składek, na dodatek z możliwością corocznych premii. Skierowane to jest do osób, które w dniu podpisania umowy ukończyły 16. rok życia i nie ukończyły 71. roku życia.

Czy mamy pewność, że nasze środki w tym przypadku są bezpieczne?

Oczywiście. Gwarancją jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w Banku, Bankowy Fundusz Gwarancyjny czy Polski KNF. Strategia lokowania środków i możliwość otrzymania premii polega na tym, iż lokuje się nie mniej niż 70% środków w obligacje Skarbu Państwa Polskiego lub inne obligacje o wysokiej wiarygodności podmiotu, który je wystawił. Pozostałą część lokujemy w inne instrumenty finansowe.

Czy jest to dobre rozwiązanie, na dzisiejszy czas, kiedy na każdym kroku spotykamy się śmiercią ludzi na COVID-19?

Myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie z tego względu, iż Pewny  Kapitał daje nam sumę ubezpieczenia z tytułu śmierci i nie wchodzi w razie takiej sytuacji do masy spadkowej, jak również zwolniony jest z podatków. Produkt łączy w sobie właśnie ten element ochronny i to jest ważne.


Jak wyglądają tu kwestie finansowe? Ile trzeba przeznaczyć na „Pewny Kapitał”, i jakie są z tego tytułu wypłaty? 

Pewny Kapitał” skierowany jest do ludzi, którzy maja oszczędności o wielkości minimum 40 tysięcy złotych, raz na rok, a łącznie minimum 80 tysięcy złotych. W takim wypadku nie musimy wpłacać więcej, chyba że chcemy. Jest to produkt krótkoterminowy.

Co w razie rezygnacji?

Jeżeli sytuacja życiowa zmusi do rezygnacji z ubezpieczenia przed upływem okresu, na jaki umowa była zawarta, zagwarantowana jest wypłata kwoty, która będzie co najmniej taka, jaka podana w polisie. Dodatkowo, wszystkie przyznane premie roczne będą wypłacone w przypadku dożycia do końca okresu umowy lub śmierci Ubezpieczonego, a jeśli zrezygnuje się z umowy, wypłacamy wskazaną w polisie część  dotychczas przyznanych premii rocznych.

Autor: P.S

Podobne artykuły

Śniadanie z Askdom.pl – współpraca na wyższym poziomie

Wrz 04, 2019

Śniadania branżowe z Askdom.pl to już tradycja. Za nami siódma edycja wydarzenia, które integruje środowisko związane z nieruchomościami. – Lubimy te śniadania. Spotkania z Askdom.pl są dobrą okazją do nawiązywania i zacieśniania kontaktów wśród osób z branży – ocenia Marlena Domanowska, biuro nieruchomości Royal Owl. We wtorek w Hotelu Traugutta w Białymstoku zjawiło się ponad 50 przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi …

Czytaj więcej

Jak fantazje i wizje zmieniają się w rzeczywistość.

Paź 14, 2020

Mariusz Wnorowski, TMK Projekt: „Jeżeli Ty możesz to narysować, my możemy to zrobić. Nie ma dla nas projektów niemożliwych do realizacji” Indywidualizm, to słowo, a w zasadzie wartość, która cechuje dziś wiele dziedzin życia. Z pewnością tyczy się to branży wnętrzarskiej. Dziś, klient jest nie tylko świadomy, lecz również wymagający, ale przede wszystkim ma własną wizję. I tu, z pomocą przychodzi marka TMK Projekt, …

Czytaj więcej

Nudne ściany w salonie? Pokażemy jak to zmienić!

Paź 08, 2020

Pokój dzienny nie musi zaskakiwać unikalnością czy niepowtarzalnością, ważne aby wnętrze było nasze, takie w którym się dobrze czujemy. W salonie spędzamy sporo czasu, więc zwykłe białe ściany mogą nam się szybko znudzić. Aby odmienić nasze wnętrze wcale nie potrzebujemy wielkich remontów i domowych rewolucji. Często wystarczą efektowne dekoracje lub odmienne wykończenie przynajmniej jednej ze ścian. W artykule przedstawiamy Wam sporo pomysłów do bezpośredniego …

Czytaj więcej

Design z PRLu. Nowa moda czy przyzwyczajenie?

Sty 15, 2021

Design z PRLu. Czy jest modny? Czy warto zmieniać PRLowskie wnętrze? Opowiada Anna Ryplewska z Pracowni Aranżacja. Jak obecnie mieszka przeciętny Polak? Wydaje mi się, że w obecnych czasach przeciętny Polak przyzwyczaja się do zmian. Wszystko wokół Nas się zmienia, zmieniamy sprzęty elektroniczne, telefony, prace, więc i mieszkania oraz codzienne życie, otoczenie zaczyna się zmieniać. Obecnie ludzie szukają prostoty, uporządkowania, minimalizmu, gdyż zdają sobie …

Czytaj więcej

Jak urządzić małe mieszkanie? Triki zdradza Julita Wnorowska, architekt wnętrz.

Gru 22, 2020

Funkcjonalność. To podstawa przy małym metrażu. Wydawać by się mogło, że małe mieszkanie to duży problem. Nie dziś. Rynek oferuje wiele rozwiązań, dzięki którym małe mieszkanie może stać się wygodne, przestronne i przyjemne w codziennym funkcjonowaniu. Jak o to zadbać? Zdradza architekt wnętrz, Julita Wnorowska. Kiedyś, 4 osobowa rodzina mieszkała na 40 metrach kwadratowych i to wydawało się nie być problemem. Dziś wydaje się …

Czytaj więcej

Zawieszenie spłaty rat kredytów – stan na dzień 23.03.2020r

Mar 23, 2020

Poniżej przedstawiamy Państwu aktualną listę banków, które umożliwiają zawieszenie rat. Dotyczy kredytów gotówkowych. BNP PARIBAS Max 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej. Wniosek składamy online, na stronie banku-bezpłatnie, co wydłuży okres kredytu. CITI HANDLOWY Max 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej. Wniosek składamy online, na stronie banku-bezpłatnie, co wydłuży okres kredytu. ING BANK ŚLĄSKI Max 6 miesięcy wakacji kredytowych w …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}