Wyniki Twojego wyszukiwania

Ogrzewanie domu za pomocą kominka i piecyka

Ogrzewane domu

Ogrzewanie jest bardzo istotną kwestią w zachowaniu odpowiedniej temperatury panującej w naszych czterech kątach. Będąc szczęśliwymi posiadaczami domu, lub planując jego budowę często borykamy się z problemem, jakim jest dobór odpowiedniej formy ogrzewania. Rozważając wiele opcji często największą uwagę przywiązujemy do kosztów eksploatacji jej danej formy. Warto pamiętać jednak o istotnej kwestii, jaką jest chociażby długość utrzymującego się w domu ciepła po zastosowaniu danej formy ogrzewania.

Kominek, piecyk czy koza – którą formę ogrzewania domu wybrać?

Często przy doborze odpowiedniego ogrzewania w naszym wymarzonym domu stawiamy na pierwszym miejscu cenę – która nie zawsze idzie w parze z jakością, funkcjonalnością i wydajnością formy urządzenia, mającego za zadanie utrzymanie ciepła w naszym domu.

Powinniśmy pamiętać, że kwestia ogrzewania i dogrzewania jest szczególnie ważna przy zimowych mrozach, kiedy to nasz dom bardzo szybko się wychładza i potrzebna jest naprawdę solidna dawka ciepłego powietrza. Jednymi z popularniejszych form dogrzewania w naszym domu są koza, piecyk i kominek. Często wybór którejś z tych opcji jest nie lada wyzwaniem i przysparza nam sporo problemów. Dziś przyjrzymy się bliżej wymienionym alternatywą ogrzewania i podpowiemy, którą z nich wybrać, aby cieszyć się nieustającym ciepłem panującym w naszym domu przez okrągły rok!

Kominki – „piękne” ciepło?

Ci z nas, którzy decydują się na ogrzanie domu przy pomocy kominka często kierują się tym, że ten rodzaj ogrzewania jest bez wątpienia elementem nie tylko grzewczym ale przede wszystkim – ozdobnym i nadającym naszemu domu przytulnego, eleganckiego stylu. No bo kto z nas nie chciałby mieć w swoim wymarzonym domu pięknego, marmurowego kominka, który emituje przyjemny dla oka płomień?

Często zapominamy niestety, że ciepło emitowane przez kominek nie jest wystarczające do ogrzania, a jedynie lekkiego ocieplenia naszego domu i bardzo szybko go wychładza. Warto jednak dodać, że kominek jest elementem, który może być obecny w niemalże każdym pomieszczeniu naszego wymarzonego domu. Kominek zaopatrzony w szczelny i wysokiej jakości wkład oraz np. w płaszcz wodny jest w stanie rozprowadzić ciepło po całej kondygnacji naszej nieruchomości.

Kiedy powinniśmy wybrać kominek?

Kominek powinni wybrać przede wszystkim Ci z nas, którzy stawiają na powiew ekstrawagancki i eleganckiego stylu w swoim wnętrzu. Poleca się go również osobom, które planują w obrębie wymarzonego domu kilka kominków, rozmieszczonych na różnych kondygnacjach nieruchomości.

Warto wspomnieć również o tym, że wybór, jakim jest kominek sprawdzi się szczególnie u tych z nas, którzy zamierzają zasilać instalacje systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) czy wodnego centralnego ogrzewania.

Koza – mały-wielki detal?

Koza jest małym elementem grzewczym, który sprawdzi się zarówno w małych, jak i tych nieco większych pomieszczeniach. Dobierając kozę do swojego, indywidualnego wnętrza powinniśmy rozważyć przede wszystkim kwestię tego, jaką rolę urządzenie te pełnić ma w naszym wymarzonym domu. Stawiając przede wszystkim na ciepło, które przez długi czas utrzyma się w pomieszczeniach powinniśmy wybrać kozę żeliwną. Jeśli zaś jesteśmy osobami, które dbają przede wszystkim o walory wizualne, a koza ma stanowić ciekawy element wystroju wnętrza powinniśmy postawić na zdobione kozy stalowe. Faktem jest, że ten element grzewczy jest znacznie mniej skuteczny, niżeli kominki zaopatrzone w szczelne, wysokiej jakości wkłady.

Kiedy powinniśmy wybrać kozę?

Koza jest elementem grzewczym, który zajmuje niewiele miejsca i pozwolić sobie na tą formę ogrzewania powinny szczególnie Ci z nas, którzy chcą w szybki i niedrogi sposób zainstalować ten element bez zbędnych prac budowlanych. Sprawdzi się równie znakomicie w sytuacji, kiedy to chcemy zamontować kozę w gotowym, wykończonym domu. Warto wspomnieć również o tym, że koza jest elementem ruchomym, dlatego też na jej zakup powinny pozwolić sobie osoby, które planują w niedalekiej przeszłości gruntowne remonty czy zmiany aranżacji wnętrz.

ogrzewanie domu

Kominek do domu
Kliknij i sprawdź ceny!

Piecyki naftowe i gazowe

Piecyki są alternatywną formą ogrzewania, która sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy nasza instalacja grzewcza nie wywiązuje się w pełni ze swoich funkcji i w naszych czterech kątach jest najzwyczajniej w świecie zimno. Ta forma ogrzewania naszego domu jest bez wątpienia jedną z prostszych w eksploatacji.

Najważniejszą funkcją piecyków naftowych i gazowych jest fakt, że dzięki swojej poręczności,wytwarzaniu dużych ilości przyjemnego ciepła i niewielkim rozmiarom możliwe jest ich przenoszenie w dowolne miejsce naszego domu – także dogrzać możemy nie tylko wybrane pomieszczenia ale również – cały dom. Warto jednak wspomnieć o tym, że myśląc o zakupie piecyka gazowego powinniśmy zaopatrzyć się przede wszystkim w tzw. detektor czadu, który pozwoli na wykrycie czadu tlenku węgla, który w dużych ilościach prowadzić może do poważnych powikłań na tle zdrowotnym.

Kiedy powinniśmy wybrać piecyk?

Na piecyk naftowy, czy też gazowy powinny postawić szczególnie osoby, które cenią sobie wygodę idącą w parze z bezpieczeństwem dogrzewania mieszkania. Piecyki takie są proste w eksploatacji i są jedną z tańszych form dogrzewania naszych czterech kątów. Dodatkowe zabezpieczenia, które pomogą wykryć tlenek węgla są dodatkowym plusem. Warto również wspomnieć, że ta forma ogrzewania dzięki swojej poręczności jest polecana również tym z nas, którzy uwielbiają wypoczynki w małych domkach na działce i nie zawsze panuje w nich wystarczające ciepło – piecyk taki można łatwo przenieść i ogrzać nim dowolną powierzchnię.

Ile osobowości – tyle opinii. Faktem jest, że dobór odpowiedniej formy ogrzewania czy też dogrzewania własnego domu nie jest kwestią prostą, a wymaga dogłębnej analizy i przemyślenia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł chociaż w pewnym stopniu przybliżył Państwu zalety tych form ogrzewania i sprawił, że wybór w tej kwestii będzie choć odrobinę prostszy!

Podobne artykuły

Wykorzystanie przestrzeni – antresola

Sty 15, 2018

Marząc o pięknym mieszkaniu często zastanawiamy się nad wykorzystaniem przestrzeni, które pozwoli nam na całkowitą satysfakcje, jeśli chodzi o zagospodarowanie każdego metra kwadratowego naszej nieruchomości. Faktem jest, że możemy postawić na obecność luster, które optycznie powiększają nasze mieszkanie, czy ciekawe dodatki wydobywające z niego przestrzeń. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest jednak realne wykorzystanie przestrzeni – czyli postawienie na interesujące rozwiązania, które sprawdza się zarówno w …

Czytaj więcej

Sofa rozkładana czyli dwa w jednym

Lip 25, 2018

Jak dotąd nie poznano ewolucyjnej roli snu w fizjologii człowieka. Sen ma fundamentalne znaczenie dla ludzkiego układu nerwowego. Dowiedziono istnienia wyraźnej korelacji pomiędzy rozwojem układu nerwowego u człowieka, a charakterystyką jego snu. Hipotezy tłumaczące znaczenie snu w sensie fizjologicznym wskazują, w jaki sposób sen lub jego brak wpływają na wszystkie systemy funkcjonowania człowieka.  podczas snu człowiek oszczędza i w jednocześnie kumuluje energię, nocą spada …

Czytaj więcej

Poduszki dekoracyjne – nie tylko do łóżka

Kwi 27, 2018

Poduszki dekoracyjne od lat cieszą się dużą popularnością wśród miłośników dobrego stylu. Minęły jednak już czasy, gdy ten element dekoracyjny był zarezerwowany jedynie dla sypialni. Zobacz, jak dzięki nim możesz dodać charakteru swojemu wnętrzu. Poduszki dekoracyjne – Twój motywator! Zdarza Ci się przenosić obowiązki zawodowe do domu? A może właśnie pracujesz w domu? Wykorzystaj patent praktykowany przez centra coworkingowe, w których przedsiębiorcy wynajmują biurka na godziny. W …

Czytaj więcej

Jaką szafkę pod telewizor wybrać?

Kwi 23, 2018

Szafki pod telewizor należą do elementów wyposażenia, które zdecydowanie najtrudniej jest dobrać do aranżacji swojego salonu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że przy wybieraniu tego mebla, wielkość telewizora nie jest jedynym czynnikiem jaki należy brać pod uwagę. Podobną rolę odgrywać powinna przestrzeń jaką można wygospodarować na wstawienie szafki pod telewizor, a także innych sprzętów używanych na co dzień. W szafce pod telewizor musi znajdować …

Czytaj więcej

Stół rozkładany – niezbędny jeśli lubisz gościć znajomych

Kwi 15, 2018

Jeśli jesteś głową licznej rodziny albo uwielbiasz  spotkania w dużym gronie znajomych i wydajesz huczne przyjęcia, stół na wiele gości jest niezbędny w twoim domu. To jednak nie jest prosta sprawa. W zależności od metrażu mieszkania i jego aranżacji (klasycznej czy open space) stół stanie się elementem kuchni, salonu  lub jadalni. Wybór stołu powinien  być podyktowany nie tylko jego praktycznością, ale także estetyką, by w …

Czytaj więcej

Hamak – do domu i ogrodu

Kwi 29, 2018

Gdy oglądamy zdjęcia przestawiające świetlisty brzeg morza czy ukwiecony ogród a wśród tego pejzażu osobę drzemiącą w hamaku, taki obrazek dla wielu jest kwintesencją relaksu. Plaża z palmami, pomiędzy którymi rozpostarty jest hamak, czy zadbany ogród a wśród drzew ogrodowy hamak i leniwie rozłożona na nim osoba z książką w ręku, czy po prostu drzemiąca. Tak musi wyglądać życie w raju!  Czym kierować się …

Czytaj więcej