Wyniki Twojego wyszukiwania

Ogrzewanie domu za pomocą kominka i piecyka

Ogrzewane domu

Ogrzewanie jest bardzo istotną kwestią w zachowaniu odpowiedniej temperatury panującej w naszych czterech kątach. Będąc szczęśliwymi posiadaczami domu, lub planując jego budowę często borykamy się z problemem, jakim jest dobór odpowiedniej formy ogrzewania. Rozważając wiele opcji często największą uwagę przywiązujemy do kosztów eksploatacji jej danej formy. Warto pamiętać jednak o istotnej kwestii, jaką jest chociażby długość utrzymującego się w domu ciepła po zastosowaniu danej formy ogrzewania.

Kominek, piecyk czy koza – którą formę ogrzewania domu wybrać?

Często przy doborze odpowiedniego ogrzewania w naszym wymarzonym domu stawiamy na pierwszym miejscu cenę – która nie zawsze idzie w parze z jakością, funkcjonalnością i wydajnością formy urządzenia, mającego za zadanie utrzymanie ciepła w naszym domu.

Powinniśmy pamiętać, że kwestia ogrzewania i dogrzewania jest szczególnie ważna przy zimowych mrozach, kiedy to nasz dom bardzo szybko się wychładza i potrzebna jest naprawdę solidna dawka ciepłego powietrza. Jednymi z popularniejszych form dogrzewania w naszym domu są koza, piecyk i kominek. Często wybór którejś z tych opcji jest nie lada wyzwaniem i przysparza nam sporo problemów. Dziś przyjrzymy się bliżej wymienionym alternatywą ogrzewania i podpowiemy, którą z nich wybrać, aby cieszyć się nieustającym ciepłem panującym w naszym domu przez okrągły rok!

Kominki – „piękne” ciepło?

Ci z nas, którzy decydują się na ogrzanie domu przy pomocy kominka często kierują się tym, że ten rodzaj ogrzewania jest bez wątpienia elementem nie tylko grzewczym ale przede wszystkim – ozdobnym i nadającym naszemu domu przytulnego, eleganckiego stylu. No bo kto z nas nie chciałby mieć w swoim wymarzonym domu pięknego, marmurowego kominka, który emituje przyjemny dla oka płomień?

Często zapominamy niestety, że ciepło emitowane przez kominek nie jest wystarczające do ogrzania, a jedynie lekkiego ocieplenia naszego domu i bardzo szybko go wychładza. Warto jednak dodać, że kominek jest elementem, który może być obecny w niemalże każdym pomieszczeniu naszego wymarzonego domu. Kominek zaopatrzony w szczelny i wysokiej jakości wkład oraz np. w płaszcz wodny jest w stanie rozprowadzić ciepło po całej kondygnacji naszej nieruchomości.

Kiedy powinniśmy wybrać kominek?

Kominek powinni wybrać przede wszystkim Ci z nas, którzy stawiają na powiew ekstrawagancki i eleganckiego stylu w swoim wnętrzu. Poleca się go również osobom, które planują w obrębie wymarzonego domu kilka kominków, rozmieszczonych na różnych kondygnacjach nieruchomości.

Warto wspomnieć również o tym, że wybór, jakim jest kominek sprawdzi się szczególnie u tych z nas, którzy zamierzają zasilać instalacje systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) czy wodnego centralnego ogrzewania.

Koza – mały-wielki detal?

Koza jest małym elementem grzewczym, który sprawdzi się zarówno w małych, jak i tych nieco większych pomieszczeniach. Dobierając kozę do swojego, indywidualnego wnętrza powinniśmy rozważyć przede wszystkim kwestię tego, jaką rolę urządzenie te pełnić ma w naszym wymarzonym domu. Stawiając przede wszystkim na ciepło, które przez długi czas utrzyma się w pomieszczeniach powinniśmy wybrać kozę żeliwną. Jeśli zaś jesteśmy osobami, które dbają przede wszystkim o walory wizualne, a koza ma stanowić ciekawy element wystroju wnętrza powinniśmy postawić na zdobione kozy stalowe. Faktem jest, że ten element grzewczy jest znacznie mniej skuteczny, niżeli kominki zaopatrzone w szczelne, wysokiej jakości wkłady.

Kiedy powinniśmy wybrać kozę?

Koza jest elementem grzewczym, który zajmuje niewiele miejsca i pozwolić sobie na tą formę ogrzewania powinny szczególnie Ci z nas, którzy chcą w szybki i niedrogi sposób zainstalować ten element bez zbędnych prac budowlanych. Sprawdzi się równie znakomicie w sytuacji, kiedy to chcemy zamontować kozę w gotowym, wykończonym domu. Warto wspomnieć również o tym, że koza jest elementem ruchomym, dlatego też na jej zakup powinny pozwolić sobie osoby, które planują w niedalekiej przeszłości gruntowne remonty czy zmiany aranżacji wnętrz.

ogrzewanie domu

Kominek do domu
Kliknij i sprawdź ceny!

Piecyki naftowe i gazowe

Piecyki są alternatywną formą ogrzewania, która sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy nasza instalacja grzewcza nie wywiązuje się w pełni ze swoich funkcji i w naszych czterech kątach jest najzwyczajniej w świecie zimno. Ta forma ogrzewania naszego domu jest bez wątpienia jedną z prostszych w eksploatacji.

Najważniejszą funkcją piecyków naftowych i gazowych jest fakt, że dzięki swojej poręczności,wytwarzaniu dużych ilości przyjemnego ciepła i niewielkim rozmiarom możliwe jest ich przenoszenie w dowolne miejsce naszego domu – także dogrzać możemy nie tylko wybrane pomieszczenia ale również – cały dom. Warto jednak wspomnieć o tym, że myśląc o zakupie piecyka gazowego powinniśmy zaopatrzyć się przede wszystkim w tzw. detektor czadu, który pozwoli na wykrycie czadu tlenku węgla, który w dużych ilościach prowadzić może do poważnych powikłań na tle zdrowotnym.

Kiedy powinniśmy wybrać piecyk?

Na piecyk naftowy, czy też gazowy powinny postawić szczególnie osoby, które cenią sobie wygodę idącą w parze z bezpieczeństwem dogrzewania mieszkania. Piecyki takie są proste w eksploatacji i są jedną z tańszych form dogrzewania naszych czterech kątów. Dodatkowe zabezpieczenia, które pomogą wykryć tlenek węgla są dodatkowym plusem. Warto również wspomnieć, że ta forma ogrzewania dzięki swojej poręczności jest polecana również tym z nas, którzy uwielbiają wypoczynki w małych domkach na działce i nie zawsze panuje w nich wystarczające ciepło – piecyk taki można łatwo przenieść i ogrzać nim dowolną powierzchnię.

Ile osobowości – tyle opinii. Faktem jest, że dobór odpowiedniej formy ogrzewania czy też dogrzewania własnego domu nie jest kwestią prostą, a wymaga dogłębnej analizy i przemyślenia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł chociaż w pewnym stopniu przybliżył Państwu zalety tych form ogrzewania i sprawił, że wybór w tej kwestii będzie choć odrobinę prostszy!

Podobne artykuły

Czyszczenie klimatyzacji – sprawdzone sposoby

Gru 05, 2018

Klimatyzacja w domu to urządzenie bardzo praktyczne, a wręcz – w okresie letnim – niezbędne. Niestety, posiadanie jej ma również pewne minusy, które mogą przekształcić się w poważny problem. Jednym z nich jest czyszczenie klimatyzacji. Czynność ta pozwala bowiem uniknąć poważnych, bardzo niebezpiecznych dla zdrowia skutków, które wpływają nie tylko na najmłodszych domowników, ale także są szkodliwe dla najstarszych członków rodziny. W związku z …

Czytaj więcej

Ogrzewanie domu za pomocą kominka i piecyka

Sty 15, 2018

Ogrzewanie jest bardzo istotną kwestią w zachowaniu odpowiedniej temperatury panującej w naszych czterech kątach. Będąc szczęśliwymi posiadaczami domu, lub planując jego budowę często borykamy się z problemem, jakim jest dobór odpowiedniej formy ogrzewania. Rozważając wiele opcji często największą uwagę przywiązujemy do kosztów eksploatacji jej danej formy. Warto pamiętać jednak o istotnej kwestii, jaką jest chociażby długość utrzymującego się w domu ciepła po zastosowaniu danej …

Czytaj więcej

Tanie ogrzewanie w domu

Lut 23, 2018

Kwestia doboru odpowiedniego rodzaju odgrzewania we własnym domu jest kwestią trudną. Przy tym ciężkim wyborze kierujemy się najczęściej ceną i efektywnością źródła wytwarzania ciepła w naszym domu. Koszty eksploatacji są różne i w pełni zależą od rodzaju ogrzewania na jakie się zdecydujemy. Często decydując się na budowę własnego domu nie zdajemy sobie sprawę, że niewłaściwie dobrana forma ogrzewania będzie ogromnym obciążeniem naszego domowego budżetu, …

Czytaj więcej

Jaki kominek wybrać – porównanie z biokominkiem

Gru 23, 2017

Budując wymarzony dom często zastanawiamy się nad najefektywniejszą formą ocieplenia. Prawdą jest, że jedną z ważniejszych kwestii kiedy decydujemy się na budowę wymarzonych czterech kątów jest dobór odpowiedniego źródła ciepła, które pozwoli na utrzymanie go w domu przez okrągły rok. Natomiast metod ocieplania jest wiele. Dalej w większości stawiamy na kotły zaopatrzone w specjalne podajniki, które nie są drogie w eksploatacji i pozwalają na …

Czytaj więcej

Dlaczego warto wybrać kocioł na pellet ?

Sie 08, 2019

Zapytaliśmy właściciela firmy Narmet Plus, Rafała Ostaszewskiego dlaczego warto wybrać kocioł na Pellet. Kilka informacji, które nam udzielił znajdziecie poniżej! Spełniają normę 5 klasy oraz ECODESIGN, co oznacza wysoką sprawność cieplną powyżej 93%. Oszczędzamy czas, ponieważ kocioł automatycznie rozpala się, czyści palnik i w razie potrzeby wygasza się. W domu mieszkalnym do 150m2 pełny kosz wystarczy nawet do tygodnia czasu! Wygoda, komfort i porządek …

Czytaj więcej

Jaką podłogę wybrać na ogrzewanie podłogowe?

Gru 07, 2018

Zalety ogrzewania podłogowego są już chyba wszystkim znane i nikogo już nie trzeba do niego przekonywać. Postawić bosą stopę na ciepłej podłodze wczesnym rankiem głęboką zimą to marzenie wielu osób. Ogrzewanie podłogowe wnosi do domu niższą temperaturę otoczenia bez dyskomfortu. To też doskonały sposób ogrzewania mieszkania przyjazny dla alergików. Pomaga wyeliminować standardowe kaloryfery i zamienić je, w dużych mieszkaniach, na mniej wydajne, ale bardziej …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}