Wyniki Twojego wyszukiwania

Odkurzacz piorący – czyli jak ułatwić sobie życie

odkurzacz piorący

Tradycyjne odkurzacze z workami coraz bardziej tracą na popularności. Ich sprzedaż spada, co jest między innymi spowodowane tym, iż chociażby nie są szczególnie higieniczne oraz często nie sprawdzają się w domach oraz mieszkaniach, gdzie żyją alergicy. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez odkurzacza i posługiwania się przy okazji czynności sprzątających miotłą. Dlatego też producenci dostarczają na rynek coraz to bardziej wymyślne sprzęty, które mają za zadanie spełniać każde oczekiwanie konsumenta. Odkurzacze, tak jak każde inne urządzenia, wyposaża się w najnowsze technologie, mające ułatwić życie i umilić sprzątanie, wręcz uczynić je przyjemnym. Bez wątpienia atrakcyjnym elementem, który przyciąga do danego modelu odkurzacza, jest możliwość aktywowania przeróżnych trybów – oczywiście poza odkurzaniem. Jednym z odkurzaczy o dodatkowych funkach jest właśnie odkurzacz piorący – urządzenie wręcz wielozadaniowe, cieszące się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Dlaczego odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący wyróżnia się zaletami, które bez wątpienia wywierają wrażenie na konsumentach, skoro jego popularność stale rośnie. Decydując się na zakup tegoż urządzenia należy brać pod uwagę takie parametry, jak na przykład efektywność pracy, trwałość bądź też funkcjonalność.  Zdecydowanie jest to artykuł AGD/RTV, który przyda się w każdym mieszkaniu!

Wybierz odkurzacz piorący, warto!

Odkurzacz piorący cechuje się tym, iż może czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro – co przede wszystkim determinuje jego powodzenie. Sprzęt ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy w domu są małe dzieci lub gdy posiada się zwierzęta. Zdają one także egzamin w wypadku dużych powierzchni, do których świetnie pasuje. Odkurzacz piorący umożliwia pranie na mokro tapicerki, wykładzin, dywanów, usuwanie z nich różnych rozlanych substancji. Dzięki niemu można także skutecznie czyścić tak twarde, jak i elastyczne podłogi – tworzywo sztuczne, terakota. Odkurzacz piorący pozwala na sprawne czyszczenie różnych powierzchni. Roztwór, który zawiera środek czyszczący wnika głęboko we włókna materiału, by potem zostać wessanym z powrotem do odkurzacza wraz z brudami. Co więcej, dzięki niemu można nawet usunąć dziewięćdziesiąt dziewięć procent roztoczy, co jest wręcz perfekcyjne dla alergików.

odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący
Kliknij i sprawdź ceny!

Odkurzacz piorący – prostota i jakość

Niezaprzeczalnie odkurzacz piorący jest wygodny w obsłudze. Wyróżnia się komfortem użytkowania. Szybko aktywuje się i jest gotowy do pracy. Wybierając to urządzenie najlepiej jest zdecydować się na wersję z wygodnymi uchwytami, a także powinien być wyposażony w wymienne końcówki o różnych kształtach. Odkurzacz piorący nie wymaga mycia go po zakończeniu pracy, gdyż ze względu na wysoką temperaturę w wodzie nie tworzy się kamień. Co więcej, odkurzacz piorący to zakup na lata – jest niezwykle trwały i efektywny. Co prawda jest on nieco droższy od tradycyjnych wersji odkurzacza, jednakże pozwala także na więcej i cechuje się znacznie lepszą skutecznością i wytrzymałością, co przemawia za jego wysoką jakością. Odkurzacz piorący z filtrem wodnym ma także parę cech wspólnych z odkurzaczem bezworkowym. Jest to na przykład stała siła ssania lub też brak konieczności używania woreczków tekstylnych bądź ewentualnie papierowych. Odkurzacz piorący ma tutaj przewagę nad odkurzaczem workowym, gdyż podczas napełniania się worka wydajność ssania się zmniejsza.

Sposób działania

Odkurzacz piorący wyposażony jest najczęściej w dwa pojemniki. Jeden z nich to miejsce, w którym dochodzi do oddzielenia brudu od wyssanego powietrza. Natomiast w drugim woda wymieszana jest ze środkiem chemicznym, który służy oczywiście do czyszczenia. Jeśli chcemy odkurzyć dywan odkurzaczem piorącym, to wówczas należy wykorzystać specjalny środek wytwarzający pianę. Najlepiej wybrać taki, który poleca producent danego odkurzacza. Zwykły proszek do prania może być po prostu zbyt silny dla niektórych materiałów. Co więcej, taki zwykły środek jeśli nie zostanie dokładnie wypłukany, to może zostawić lepki osad. Może on spowodować szybsze wystąpienie zabrudzeń.

Pranie dywanu

Przed przystąpieniem do czyszczenia dywanu przy pomocy odkurzacza piorącego należy nałożyć detergentu, który aktywuje pianę. Gdy minie kilkanaście minut brud będzie zdecydowanie łatwiej usuwać. Następnie używając naszego urządzenia poddajemy dywan działaniu wody pod wysokim ciśnieniem. Sprawia to, że woda wnika głęboko w strukturę dywanu, a także rozpuszcza brud i powraca wraz z nim do odkurzacza.

Wielofunkcyjne urządzenie

Odkurzacz piorący na ogół jest utożsamiany z odkurzaczem wodnym, aczkolwiek jest to błędne myślenie, gdyż odkurzacz wodny ma jedynie możliwość zbierania z podłogi rozlanych płynów, lecz jest pozbawiony możliwości wyprania choćby dywanu lub wykładziny. Dopiero sam odkurzacz piorący na to pozwala.

Odkurzacz piorący może być stosowany w wielu różnych przypadkach. Swobodnie można go wykorzystać do czyszczenia tapicerki w samochodzie. Jeśli chcemy zakupić sprzęt przeznaczony wyłącznie do tego, to wówczas dobrze jest wybrać niewielki model odkurzacza o mocy od 100 W do 400 W. Te najdroższe modele mogą cechować się mocą nawet 2300 W, ale ich użytkowanie jest też znacznie droższe. Oczywiście odkurzacz piorący o takiej mocy w kwestii czyszczenia tapicerki w samochodzie jest zupełnie zbędny. Wystarczy spokojnie ten mniejszy. Warto pamiętać też o tym, iż im większe jest nasze urządzenie, to tym trudniej będzie sprawnie poruszać się z nim w ciasnym wnętrzu pojazdu. W odkurzaczu piorącym wykorzystywanym do czyszczenia tapicerki w aucie przydatne będą kółka, które umożliwią swobodne poruszanie się. Także odpowiednia liczba końcówek jest ważna, gdyż tańsze modele mogą mieć problem z dotarciem do różnych zakamarków.

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

W kwestii wyboru odkurzacza piorącego warto wspomnieć o tym, które są najlepsze. Bez wątpienia należy zwrócić uwagę na niektóre modele. Są to między innymi:

  • Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK,
  • Karcher SE 4001,
  • Thomas X10 Parquet MultiClean,
  • wet&dry VAX 7151,
  • Zelmer ZVC762SP,
  • Karcher SE 5.100,
  • Numatic George GVE370.

Marki takie jak Samsung, Zelner lub ElectroLux uchodzą za gwarancję jakości i cieszą się uznaniem konsumentów, toteż na pewno dobrze jest przyjrzeć się ich ofertom.

Należy pamiętać zawsze, iż po każdym użytkowaniu konieczne jest dokładne wyczyszczenie – umycie oraz wysuszenie – elementów, przez które przepływa woda. Są to między innymi rury oraz pojemniki. Niestety jeśli owe miejsca nie będą czyszczone, to wówczas mogą rozwinąć się w nich niezbyt pożądane, a nawet groźne dla zdrowia człowieka mikroorganizmy.

Podobne artykuły

Dom sterowany smartfonem – to możliwe

Gru 26, 2018

Historia inteligentnego domu w którym możemy sterować zarówno działaniem różnych instalacji, jak i procesów, które są czynnościami domowymi sięga lat siedemdziesiątych. To wcale nie jest już nowość. Początkowo w latach siedemdziesiątych automatyczne sterowanie miało na celu unowocześnienie systemów zarządzania sektorami przemysłowymi. Jednak szybki rozwój tego rodzaju innowacyjnej technologii sprawnie wprowadził sterowanie również do naszych domów. Aktualnie procesami domowymi możemy sterować nie tylko przy pomocy pilota czy …

Czytaj więcej

Jak dbać o pralkę?

Wrz 03, 2018

Otwierana frontalnie lub od góry, zabezpieczenie przed dziećmi, AddWash, pojemność i rozmiar, to zaledwie początek listy kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę kupując pralkę. Jednak nawet najbardziej nowoczesny sprzęt nie będzie służył sprawnie przez długie lata, jeśli nie dowiemy się jak dbać o pralkę. Przestrzeganie kilku prostych  zasad, związanych z regularnym czyszczenie elementów sprzętu, to najprostsza droga do tego, by unikać awarii i kosztów związanych z ich eliminacją. …

Czytaj więcej

Elektronika w domu – co warto mieć?

Mar 07, 2018

Dom to nie tylko miejsce naszego zamieszkania, które powinno charakteryzować się pięknym i unikalnym wystrojem. Jest to przede wszystkim lokum, w którym czujemy się bezpieczni ale również – powinien służyć on wypoczynkowi i ciekawemu spędzaniu wolnego czasu. Wiadomym jest, że będąc szczęśliwymi rodzicami rzadko mamy czas na odrobinę czasu dla siebie i często nasze potrzeby i indywidualne plany legną w gruzach pod wpływem zabaw …

Czytaj więcej

Odkurzacz piorący – czyli jak ułatwić sobie życie

12 maja, 2018

Tradycyjne odkurzacze z workami coraz bardziej tracą na popularności. Ich sprzedaż spada, co jest między innymi spowodowane tym, iż chociażby nie są szczególnie higieniczne oraz często nie sprawdzają się w domach oraz mieszkaniach, gdzie żyją alergicy. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez odkurzacza i posługiwania się przy okazji czynności sprzątających miotłą. Dlatego też producenci dostarczają na rynek coraz to bardziej wymyślne sprzęty, które …

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia. Grunt to trójkąt roboczy

Lip 05, 2019
W wyobrażeniu inwestora idealna kuchnia powinna, co oczywiste, podobać się, ale i zapewniać komfort pracy. Czy można połączyć jedno z drugim? W tym miejscu warto posłuchać ekspertów. Przypominają oni, by pamiętać o tzw. trójkącie roboczym, dzięki któremu kuchnia będzie wygodna, a przygotowywanie posiłków szybsze i łatwiejsze. Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują zniżki w sklepach 13VIP - 4Home&Kitchen: Na produkty wymienione w artykule - 2% - użyj ...
Czytaj więcej

Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Lis 30, 2018

Odkurzacz automatyczny to w ostatnich latach urządzenie, które zaczyna zdobywać rynek. Przede wszystkim dużą przychylność i zainteresowanie właścicieli mieszkań i domów. Wszyscy dbający o czystość i porządek w swoim mieszkaniu czy domu doskonale zdają sobie sprawę z faktu. Jak ciężko przy braku czasu utrzymać go na zadowalającym poziomie. I tu z pomocą przychodzi odkurzacz automatyczny, który w sposób prosty zadba o schludność i czystość …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}