Wyniki Twojego wyszukiwania

Od projektu do obiektu, kompleksowo oraz z dbałością o każdy detal. Po prostu – ATM Budownictwo.

Nasz wymarzony dom. Ale zanim? Projekt, wybór materiałów, stan surowy, nadzorowanie budowy, stan deweloperski, ogród… To tylko wielkie uproszczenie tematów przy budowie własnego domu, z jakimi boryka się inwestor. Na tym etapie, zazwyczaj pojawia się rezygnacja i myśli „po co mi to było, nigdy więcej budowy domu…”. Naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego – zabieganego klienta, wychodzi firma ATM Budownictwo ze swoimi kompleksowymi usługami. Na temat dzisiejszych wymagań rynkowych, braku czasu i kompleksowości, rozmawiamy z właścicielem firmy, Krzysztofem Miklaszewiczem.

Krzysztof MikLaszewicz, ATM Budownictwo: „Montujemy monitoring, tak aby nasz klient, nie mając czasu na wizytę na budowie, widział kiedy i jak pracujemy”

Na lokalnym rynku, mówi się o Was w superlatywach.

Bardzo nas to cieszy.

Specjalizujecie się w budowie domów jednorodzinnych.

Zapomniał Pan redaktor dodać sformułowania „pod klucz”. A to jest istotne, ponieważ jesteśmy z tego znani. To nasz flagowy produkt.

No to od początku.

Klient, przychodząc do nas otrzymuje fachową ofertę skonsultowaną przez inżynierów, kosztorysantów, kierownika budowy, a następnie realizację budowy. Wznosimy budynki w stanie surowym, następnie wykańczamy dom z zewnątrz, instalujemy pokrycie dachu, elewacje, okna, drzwi, bramy, w środku wykonujemy posadzki, tynki, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, c.o., wentylację, klimatyzację, kotłownię do tzw. stanu developerskiego.

O ile wiem, to nie koniecznie koniec Waszych działań.

Tak jak Pan powiedział, to początek. Ostatnim etapem jest całkowite wykończenie mieszkania pod gusta i marzenia klienta wraz z kompletną aranżacją pomieszczeń, meblami, zabudową, RTV, AGD, wyposażeniem domu, dodatkami. Coraz częściej nasi klienci zamawiają również wykonanie robót brukarskich na podwórku, założenia trawnika, zlecenia nasadzeń jak i oczywiście ogrodzenia posesji wraz z montażem bram, furtki, kamer, oświetlenia zewnętrznego. Ostatnio nawet realizujemy domy z basenami zewnętrznymi w ogrodzie.

I to wszystko robi jedna firma?

Z racji prowadzenia własnej pracowni projektowej jesteśmy w stanie, na etapie budowy szybko, bez czekania na decyzje architektów i inżynierów zewnętrznych, zmienić na życzenie klienta rozmieszczenie/układ ścian, zmienić konstrukcję, dostosować wszystkie branże do potrzeb indywidualnych rodziny. W trakcie prowadzenia takich zmian nasi kosztorysanci kontrolują budżet całości projektu.

A gdy po drodze wychodzą na budowie przysłowiowe „kwiatki”, na które często nie mamy wpływu?

Nieraz zdarzyło się, że klient otrzymał od nas informacje niezbędne do podjęcia decyzji przeprojektowania budynku, poprawieniu i zoptymalizowania konstrukcji lub instalacji. Zdarza się wymiana całości projektu na nowy lub zmiana pozwolenia na budowę, ponieważ nie chcemy „wypuścić” klienta bez udzielenia szczerych i konstruktywnych opinii, celem zoptymalizowania budowy.

To raczej ciężka informacja dla inwestora. Jak to przyjmują?

Zdarzało się, że klient dziękował za prawdziwą informację wycofując się z budowy, bo np. nie był przygotowany na koszty, a po kilku latach wracał przygotowany finansowo.

Mówimy tu w takim razie o dużym zaufaniu, ponieważ prawa rynkowe często pokazują, że jeśli – brzydko mówiąc „złapie się klienta” to nie można go już wypuścić.

My klienta nie łapiemy. On sam do nas przychodzi, my go uświadamiamy i pracujemy. A to, że w momencie, kiedy sytuacja z jakiegoś powodu, staje się dla inwestora nieciekawa i my mu o tym powiemy, wstrzymując nasze prace, nie zarabiając, dalej dajemy mu poczucie, że to on jest najważniejszy. To poczucie poparte jest odpowiedzialnością.

To podejście zdecydowanie wyróżnia Was na rynku. Czy jest coś jeszcze wartego podkreślenia w Waszych działaniach?

Wyróżnia nas na rynku realizacja inwestycji w formule „Zaprojektuj i buduj”. Odnosi się to do prowadzonych przez nas w ostatnim czasie generalnych remontów oraz budowie obiektów przemysłowych np. hal magazynowych. Ta formuła pozwala nam skrócić decyzyjność, czas realizacji, i jest to rozwiązanie dla mocno stąpających po ziemi inwestorów. Tu nie ma miejsca na pomyłki ponieważ na etapie koncepcji musimy podać ostateczną wartość inwestycji i ją zrealizować. To wyzwania dla profesjonalistów, inżynierów którzy wykazują się wszechstronną wiedzą zarówno techniczną ale przede wszystkim przy obliczaniu budżetu i panowaniu nad ogromną ilością przepisów prawa budowlanego.

Prawo budowlane zawsze mnie przerażało. Więc w to się nie zagłębiajmy. Oferujecie naprawdę bardzo dużo.

Dodatkowo, bardzo ważną korzyścią, o której nie wszyscy wiedzą, jest to, że nasi klienci otrzymują od nas 60-miesiączną gwarancję na wybudowany dom. Kolejną ważną korzyścią jest obniżona stawka VAT z 23%, do 8% na wszystkie roboty budowlane dotyczące budowy domu jednorodzinnego. Dzięki temu klient zamiast sam „biegać” po sklepach i hurtowniach, otrzymuje towar za który płaci tylko 8% podatek VAT, gwarancję dostawy produktu w „całym kawałku”, ewentualnego zwrotu na nasz koszt towaru wadliwego. Nasze budowy są ubezpieczone od kradzieży, włamań, pożaru, zalania i innych nieciekawych historii. Coraz częściej w trakcie realizacji montujemy monitoring tak, aby nasz klient nie mając czasu na wizytę na budowie, widział kiedy i jak pracujemy. Zawsze bezpłatna jest u nas opieka kierownika budowy i całej kadry kierowników robót branżowych oraz osób posiadających uprawnienia budowlane.

Czyli, budujemy?

Zapraszamy do kontaktu.

Autor: P.S

Podobne artykuły

VI Śniadanie z askdom.pl za nami !

08 maja, 2019

Dnia 7 maja 2019 w restauracji Trzy Po Trzy, doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi w obrębie rynku nieruchomości. . Spotkanie to odbyło się w ramach VI edycji Śniadania z askdom.pl  Cyklicznie organizowane śniadania, związane są z niezmiennym aspektem – definiowania płaszczyzny kooperacji firm na wspólnej, lokalnej gałęzi branżowej. Jednym z efektów takiej współpracy, było powstanie PROGRAMU PARTNERSKIEGO ASKDOM.PL1 – …

Czytaj więcej

Drugi przegląd nieruchomości inwestycyjnych – woj. Podlaskie

Wrz 05, 2018

Dzień dobry! Zapraszam na kolejny przegląd interesujących nieruchomości z woj. Podlaskiego. Tym razem prezentować będę mieszkania, które mogą stać się bardzo dobrą inwestycją. Każda z prezentowanych nieruchomości ze względu na swoje parametry, lokalizację, etc. przeznaczona może zostać pod wynajem. Inwestorzy mają jeszcze czas na to, aby kupić mieszkanie i ze względu na gorący okres wynajmów bez problemu je wynająć. Zapraszam na przegląd!   Nieruchomości …

Czytaj więcej

Rozumiemy, że usługa pośrednictwa powinna być jak dobrze dobrany garnitur – idealnie skrojony i dopasowany… – rozmowa z Piotrem Kurzawą

Lut 08, 2019

Dziś gościliśmy u Pana Piotra Kurzawy z firmy Express House Nieruchomości w Białymstoku. Nasz gospodarz opowiedział nam o modelu działania swojej firmy, a także podzielił się spostrzeżeniami na temat trendów i preferencji klientów na białostockim rynku nieruchomości.   Panie Piotrze, czy może Pan przybliżyć naszym czytelnikom historię Państwa firmy? Biuro Express House Nieruchomości powstało w kwietniu 2012 roku w Białymstoku (w kolejnych latach otworzyliśmy …

Czytaj więcej

Działalność społeczna – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy mieć wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego angażujemy się w liczne akcje mające na celu pomoc charytatywną. Podejmujemy również liczne działania sponsoringowe. Każdego roku Zarząd przeznacza określoną kwotę wspierając finansowo min: Fundację Naszpikowani, Białostockie Hospicjum dla Dzieci „Fundacja Pomóż Im”, Polski Komitet Pomocy Spolecznej, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Białostocką …

Czytaj więcej

Empiria Nieruchomości: konsekwentna droga i praca na wyłączność

Gru 05, 2019

Uczciwość, rzetelność, konkrety. Tak swoje podejście do pracy charakteryzuje Karina Bielska z firmy Empiria Nieruchomości. Pracuje tylko na wyłączność i stara się poznać swoich klientów jak najlepiej. Czy takie podejście się sprawdza? Biuro Empiria Nieruchomości istnieje od 2010 roku, powstała w oparciu o zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa finansowego oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Współpracuje z doświadczonymi pośrednikami finansowymi, którzy służą …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – mieszkania na wynajem – styczeń ’20

Sty 17, 2020

Zapraszamy na przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. W tej części prezentujemy nieruchomości pod wynajem. MIESZKANIA 1-POKOJOWE CENTRUM / ŚW. MIKOŁAJA Mieszkanie zlokalizowane w centrum miasta przy ulicy Świętego Mikołaja, usytuowany jest na wysokim parterze. Bliskość miasta oraz komfortowe wnętrza – tu masz wszystko w jednym! Wnętrza wykończone w wysokim standardzie i zaprojektowane przez architekta z dbałością o każdy szczegół. Powierzchnia: 25m2 Cena: 1650zł / mc Link do ogłoszenia: https://askdom.pl/nieruchomosc/idealne-miejsce-do-wynajmu/ Biuro nieruchomości:  https://askdom.pl/firma/lwy-nieruchomosci/ WYSOKI STOCZEK / SCALENIOWA kawalerkę, …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}