Wyniki Twojego wyszukiwania

Od projektu do obiektu, kompleksowo oraz z dbałością o każdy detal. Po prostu – ATM Budownictwo.

Nasz wymarzony dom. Ale zanim? Projekt, wybór materiałów, stan surowy, nadzorowanie budowy, stan deweloperski, ogród… To tylko wielkie uproszczenie tematów przy budowie własnego domu, z jakimi boryka się inwestor. Na tym etapie, zazwyczaj pojawia się rezygnacja i myśli „po co mi to było, nigdy więcej budowy domu…”. Naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego – zabieganego klienta, wychodzi firma ATM Budownictwo ze swoimi kompleksowymi usługami. Na temat dzisiejszych wymagań rynkowych, braku czasu i kompleksowości, rozmawiamy z właścicielem firmy, Krzysztofem Miklaszewiczem.

Krzysztof MikLaszewicz, ATM Budownictwo: „Montujemy monitoring, tak aby nasz klient, nie mając czasu na wizytę na budowie, widział kiedy i jak pracujemy”

Na lokalnym rynku, mówi się o Was w superlatywach.

Bardzo nas to cieszy.

Specjalizujecie się w budowie domów jednorodzinnych.

Zapomniał Pan redaktor dodać sformułowania „pod klucz”. A to jest istotne, ponieważ jesteśmy z tego znani. To nasz flagowy produkt.

No to od początku.

Klient, przychodząc do nas otrzymuje fachową ofertę skonsultowaną przez inżynierów, kosztorysantów, kierownika budowy, a następnie realizację budowy. Wznosimy budynki w stanie surowym, następnie wykańczamy dom z zewnątrz, instalujemy pokrycie dachu, elewacje, okna, drzwi, bramy, w środku wykonujemy posadzki, tynki, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, c.o., wentylację, klimatyzację, kotłownię do tzw. stanu developerskiego.

O ile wiem, to nie koniecznie koniec Waszych działań.

Tak jak Pan powiedział, to początek. Ostatnim etapem jest całkowite wykończenie mieszkania pod gusta i marzenia klienta wraz z kompletną aranżacją pomieszczeń, meblami, zabudową, RTV, AGD, wyposażeniem domu, dodatkami. Coraz częściej nasi klienci zamawiają również wykonanie robót brukarskich na podwórku, założenia trawnika, zlecenia nasadzeń jak i oczywiście ogrodzenia posesji wraz z montażem bram, furtki, kamer, oświetlenia zewnętrznego. Ostatnio nawet realizujemy domy z basenami zewnętrznymi w ogrodzie.

I to wszystko robi jedna firma?

Z racji prowadzenia własnej pracowni projektowej jesteśmy w stanie, na etapie budowy szybko, bez czekania na decyzje architektów i inżynierów zewnętrznych, zmienić na życzenie klienta rozmieszczenie/układ ścian, zmienić konstrukcję, dostosować wszystkie branże do potrzeb indywidualnych rodziny. W trakcie prowadzenia takich zmian nasi kosztorysanci kontrolują budżet całości projektu.

A gdy po drodze wychodzą na budowie przysłowiowe „kwiatki”, na które często nie mamy wpływu?

Nieraz zdarzyło się, że klient otrzymał od nas informacje niezbędne do podjęcia decyzji przeprojektowania budynku, poprawieniu i zoptymalizowania konstrukcji lub instalacji. Zdarza się wymiana całości projektu na nowy lub zmiana pozwolenia na budowę, ponieważ nie chcemy „wypuścić” klienta bez udzielenia szczerych i konstruktywnych opinii, celem zoptymalizowania budowy.

To raczej ciężka informacja dla inwestora. Jak to przyjmują?

Zdarzało się, że klient dziękował za prawdziwą informację wycofując się z budowy, bo np. nie był przygotowany na koszty, a po kilku latach wracał przygotowany finansowo.

Mówimy tu w takim razie o dużym zaufaniu, ponieważ prawa rynkowe często pokazują, że jeśli – brzydko mówiąc „złapie się klienta” to nie można go już wypuścić.

My klienta nie łapiemy. On sam do nas przychodzi, my go uświadamiamy i pracujemy. A to, że w momencie, kiedy sytuacja z jakiegoś powodu, staje się dla inwestora nieciekawa i my mu o tym powiemy, wstrzymując nasze prace, nie zarabiając, dalej dajemy mu poczucie, że to on jest najważniejszy. To poczucie poparte jest odpowiedzialnością.

To podejście zdecydowanie wyróżnia Was na rynku. Czy jest coś jeszcze wartego podkreślenia w Waszych działaniach?

Wyróżnia nas na rynku realizacja inwestycji w formule „Zaprojektuj i buduj”. Odnosi się to do prowadzonych przez nas w ostatnim czasie generalnych remontów oraz budowie obiektów przemysłowych np. hal magazynowych. Ta formuła pozwala nam skrócić decyzyjność, czas realizacji, i jest to rozwiązanie dla mocno stąpających po ziemi inwestorów. Tu nie ma miejsca na pomyłki ponieważ na etapie koncepcji musimy podać ostateczną wartość inwestycji i ją zrealizować. To wyzwania dla profesjonalistów, inżynierów którzy wykazują się wszechstronną wiedzą zarówno techniczną ale przede wszystkim przy obliczaniu budżetu i panowaniu nad ogromną ilością przepisów prawa budowlanego.

Prawo budowlane zawsze mnie przerażało. Więc w to się nie zagłębiajmy. Oferujecie naprawdę bardzo dużo.

Dodatkowo, bardzo ważną korzyścią, o której nie wszyscy wiedzą, jest to, że nasi klienci otrzymują od nas 60-miesiączną gwarancję na wybudowany dom. Kolejną ważną korzyścią jest obniżona stawka VAT z 23%, do 8% na wszystkie roboty budowlane dotyczące budowy domu jednorodzinnego. Dzięki temu klient zamiast sam „biegać” po sklepach i hurtowniach, otrzymuje towar za który płaci tylko 8% podatek VAT, gwarancję dostawy produktu w „całym kawałku”, ewentualnego zwrotu na nasz koszt towaru wadliwego. Nasze budowy są ubezpieczone od kradzieży, włamań, pożaru, zalania i innych nieciekawych historii. Coraz częściej w trakcie realizacji montujemy monitoring tak, aby nasz klient nie mając czasu na wizytę na budowie, widział kiedy i jak pracujemy. Zawsze bezpłatna jest u nas opieka kierownika budowy i całej kadry kierowników robót branżowych oraz osób posiadających uprawnienia budowlane.

Czyli, budujemy?

Zapraszamy do kontaktu.

Autor: P.S

Podobne artykuły

Wtórny rynek nieruchomości mieszkaniowych w Białymstoku w IV kw. 2020 r.

Sty 25, 2021

Spis Treści 1. Poziom średniej ceny mieszkania 2. Dynamika kwartalna i roczna ceny trans 3. Cena min., max., średnia, mediana 4. Struktura transakcji wg liczby pokoi 5. Ceny wg liczby pokoi 6. Ceny wg powierzchni użytkowej 7. Struktura transakcji wg powierzchni użytkowej 8. Ceny wg formy własności 9. Ceny wg standardu wykończenia 10. Ceny wg kondygnacji 11. Histogram ceny transakcyjnej m kw. 12. Histogram …

Czytaj więcej

Tydzień Bezpieczeństwa w budownictwie – przede wszystkim prewencja i edukacja

21 maja, 2019
W dniach 14 - 16 maja 2019 r. inspektorzy pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku uczestniczyli, w ramach prowadzonych działań prewencyjnych, już w szóstej edycji programu "Tydzień Bezpieczeństwa" w budownictwie, który jest wspólnym przedsięwzięciem sygnatariuszy ogólnopolskiego Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Przyszedł czas na podsumowanie. W tym czasie odbyły się spotkania z firmami realizującymi inwestycje pod kierownictwem Budimex SA ...
Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – listopad ’19

Lis 18, 2019

Zapraszamy na przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. Przedstawiamy Państwu domy, których nie można przeoczyć.      OLMONTY  Projekt domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, należący do kolekcji: projekty domów nowoczesnych. Charakter prostej bryły podkreślono nowoczesnym detalem w postaci narożnego okna. Płaska, antracytowa dachówka jest eleganckim dopełnieniem całości. Atrakcyjne przeszklenia w strefie dziennej zapewniają efektowne doświetlenie wnętrza.   Cena: 569 000 zł Powierzchnia: 186m2 Liczba pokoi: 5 …

Czytaj więcej

O nieruchomościach wiedzą niemal wszystko. Sprzedają, wynajmują, rosną

20 maja, 2019
Wynajem krótkoterminowy przeżywa obecnie swój rozkwit. To bardzo wygodna forma zapewnienia sobie lokum podczas wizyty służbowej, przyjazdu turystycznego czy też odwiedzin rodziny bądź znajomych. Kilkadziesiąt lokali proponuje firma Rint - nie tylko w Białymstoku, ale też w Lublinie. Swoją ofertą zamierza objąć cały kraj… Stworzyli ją czterej białostoczanie, założyciele biura nieruchomości Express House. Przemysław Smalkowski, wraz ze wspólnikami - Krzysztofem Dąbrowskim, Markiem Szubzdą i ...
Czytaj więcej

Stół bilardowy, stół do ping-ponga czy stół jadalny? Już nie trzeba wybierać

Mar 11, 2020

„To już nie jest niszowa rozrywka, nie jest taka droga i naprawdę nie trzeba na nią przeznaczać oddzielnego pomieszczenia”. O czym mówi Bożysław Bogdański? O bilardzie. Ekskluzywny salon, cygara i skórzane kanapy. Takie z grubsza skojarzenia może wywoływać hasło „bilard”. Czy taka niszowa branża to dobry pomysł na biznes? – Bilard wyszedł z niszy już jakiś czas temu – odpowiada Bożysław Bogdański, właściciel firmy …

Czytaj więcej

Śniadanie z Askdom.pl – współpraca na wyższym poziomie

Wrz 04, 2019

Śniadania branżowe z Askdom.pl to już tradycja. Za nami siódma edycja wydarzenia, które integruje środowisko związane z nieruchomościami. – Lubimy te śniadania. Spotkania z Askdom.pl są dobrą okazją do nawiązywania i zacieśniania kontaktów wśród osób z branży – ocenia Marlena Domanowska, biuro nieruchomości Royal Owl. We wtorek w Hotelu Traugutta w Białymstoku zjawiło się ponad 50 przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}