Wyniki Twojego wyszukiwania

Nowoczesne grzejniki

grzejniki

Białe oraz toporne żeberka są już zdecydowanie przeszłością. Kiedyś grzejnik miał jedynie pełnić funkcję praktyczną. Dziś może być z powodzeniem nawet główną oraz unikalną ozdobą wnętrza. Co prawda coraz częściej w pomieszczeniach montuje się ogrzewanie płaszczyznowe, jednakże tradycyjne grzejniki naścienne wciąż są bardzo popularne. Obecnie oferowane modele znacznie różnią się od tych, które prezentowano przed laty. Swobodnie mogą one przywodzić na myśl nawet przepiękne rzeźby bądź wymyślne obrazy.

Bardzo dobry wybór

Nie w każdym mieszkaniu możliwy jest montaż ogrzewania podłogowego. Nieliczni inwestorzy rezygnują całkowicie z grzejników właśnie na rzecz ogrzewania podłogowego. Za grzejnikami przemawia przede wszystkim prosty montaż. Co więcej, ogrzewanie podłogowe nie jest raczej ekonomicznym rozwiązaniem i w dodatku nie zapewnia szybkiego ogrzania pomieszczenia, na co grzejniki oczywiście pozwalają. Grzejniki mogą również być bardzo interesującą ozdobą, czego po ukrytym pod powierzchnią ogrzewaniu podłogowym nie można się spodziewać.

Co jest ważne?

Nie wszystkie grzejniki są odpowiednie dla każdego typu instalacji grzewczej. Trzeba zwrócić zawsze uwagę na moc oraz sposób podłączenia grzejników.  W kwestii wyboru niewątpliwie najlepiej jest skonsultować się z doświadczonym fachowcem. Należy pamiętać o tym, że jeśli w domu są dzieci, to nie kupuje się grzejników z ostrymi krawędziami. Co więcej, dobrze jest pomyśleć także o tym, czy grzejniki będzie można łatwo czyścić.

Estetyka wizytówką nowoczesnych grzejników

Obecnie grzejniki zdecydowanie powinny współgrać ze stylem pomieszczenia, w którym się znajdują. Są one najczęściej doskonale widoczne, toteż dobrze jest zadbać o ty, by prezentowały się atrakcyjnie. W sezonie grzewczym nie wolno przykrywać grzejników żadnymi meblami lub grubymi zasłonami. Grzejniki ozdobne mogą mieć przeróżne formy – chociażby jedne mogą przypominać wieszak, inne rzeźbę bądź jeszcze inne można ozdobić efektownym nadrukiem.

Integracja

Grzejniki mogą również zostać połączone, na przykład z umywalką bądź też ławeczką w przedpokoju lub salonie kąpielowego. W tej grupie są choćby grzejniki rurowe w formie drabinki ze stali lub miedzi. Charakteryzują się one niewielką pojemnością wodną, a tym samym i niewielką bezwładnością cieplną. Wyróżnia je także stosunkowo mała moc grzewcza. Mogą również służyć bardzo dobrze poza sezonem grzewczym jako suszarka lub też mają możliwość dogrzewania wnętrza – o ile są wyposażone w grzałkę elektryczną.

Dawno minęły czasy, kiedy wybór kaloryfera ograniczał się jedynie do żeliwnych żeberek. Obecnie można swobodnie wybierać wśród modeli, które spełniają nie tylko swoje praktyczne funkcje, ale również stanowią nadzwyczaj ciekawą dekorację wnętrza.

grzejniki

Nowoczesne grzejniki
Kliknij i sprawdź ceny!

To, co popularne

Na rynku do wyboru jest całe mnóstwo przeróżnych wymyślnych grzejników. Pomimo tego wciąż wielką popularnością cieszą się grzejniki płytowe oraz klasyczne żeberka.

Grzejniki płytowe

Modele płytowe grzejników – cieszące się obecnie chyba największym powodzeniem wśród klientów – składają się najczęściej z jednej bądź dwóch, ewentualnie z trzech płyt grzejnych, które są przykryte od góry kratką – to przez nią wypływa ogrzane powietrze. Paleta kolorów tychże modeli jest naprawdę bogata. Te kolorowe grzejniki mają gładką lub też profilowaną płytę czołową, ożebrowanie konwekcyjne, które zwiększa moc grzewczą. Istnieją również modele bez tego ożebrowania. W czystości zdecydowanie najłatwiej utrzymać te gładkie i bez ożebrowania. Grzejniki płytowe mają niewielką pojemność wodną, toteż szybko reagują na zmiany zapotrzebowania na ciepło.Największą moc mają grzejniki trzypłytowe, które są też najgrubsze. Temperatura urządzenia jest zbliżona do temperatury wody w instalacji.

Futurystycznie

Kształt bez wątpienia jest wyznacznikiem nowoczesnego podejścia do stylu kształtowania powierzchni. Obecnie niemalże żadne bariery nie stoją na drodze wymyślnemu tworzeniu wzorów. Są one bowiem odzwierciedleniem indywidualnych upodobań i świadczą o guście domownika. Grzejniki mogą perfekcyjnie dopasować się do wnętrza. Doskonale sprawdzą się grzejniki w formie łuku, grzejniki zestawione pod kątem. Współcześni projektanci świetnie radzą sobie z wszechstronnym wykorzystaniem konstrukcji grzejnika – może być on chociażby ścianą działową bądź też służyć jako balustrada przy schodach. Możliwości jest tyle, ile pomysłów wpadnie nam do głowy, właściwie ogranicza nas jedynie własna sfera wyobrażeń. Nawet możliwe jest ukrycie grzejnika za lustrem.

Grzejniki w różnych miejscach

Dawno skończyły się czasy, gdy grzejnik był jedynie koniecznym elementem, który szpecił dane wnętrze. Dziś przy pomocy grzejników tworzyć może przeróżne interesujące aranżacje, których na pewno nie trzeba się już wstydzić.

Grzejniki w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym często potrzeba swobody i odpowiedniej przestrzeni, aby móc spokojnie przygotowywać posiłki. Toteż dobrze jest znaleźć takie grzejniki, które nie będą zabierały zbyt dużo cennego miejsca. Jednym z udanych pomysłów jest niezaprzeczalnie postawienie na grzejnik w formie tablicy. Można na niej zapisać listę zakupów bądź także interesujący przepis. Szklana powierzchnia grzejnika jest przystosowana do specjalnego mazaka. Dzięki temu można wykorzystać takowy grzejnik jako świetną metodę komunikacji pomiędzy członkami rodziny, kiedy akurat nie ma ich w domu.

Grzejniki w kuchni mogą przyjąć także formę wieszaków lub półek oraz relingów i haczyków. Niewątpliwie takie rodzaje zwiększą funkcjonalność grzejników oraz prezentują się bardzo oryginalnie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w kuchni, w której liczy się przestrzeń, jest także ogrzewanie kanałowe. Umieszczone jest ono w powierzchni podłogi. Jest niemalże niewidoczne. Różni się ono oczywiście od tradycyjnego ogrzewania podłogowego, chociażby większą tolerancją jeśli chodzi o sposób wykończenia podłogi oraz wnętrza. Zajmuje również znacznie mniej miejsca.

Lustra

W salonach oraz sypialniach zdecydowanie sprawdzą się grzejniki, które wykorzystują efekt lustrzany. Uzyskuje się go poprzez wypolerowanie metalu do tego stopnia, iż spełnia wymogi klasycznego lustra. Aby podkreślić funkcję dekoracyjną można umieścić zawór termostatyczny bezpośrednio w ścianie, niekoniecznie w pobliżu grzejnika.

Przenośne grzejniki

Przenośne grzejniki mogą być montowane na ścianach w celu zaoszczędzenia miejsca na podłodze. Każdy blok jest aluminiowym elementem owiniętym w poduszkę. Można go swobodnie zdjąć ze ściany i na przykład rozgrzać zmarznięte dłonie. Niewątpliwie jest on niezwykle atrakcyjny i dostosowany do wszelkich potrzeb estetycznych klientów.

Podobne artykuły

Ocieplenie domu – co jest najważniejsze

Sty 15, 2018

Ocieplenie jest bardzo istotnym elementem w trakcie budowy lub remontu domu. Dobre ocieplenie mieszkania odwdzięczy się nam niskimi kosztami ogrzewania w okresie zimowym oraz sprawi, że będzie się nam w nim bardziej komfortowo mieszkało. Nowo budowane domu muszą być ocieplone i reguluje to prawo, jednak stare budownictwo, pozostawia w tej kwestii wiele do życzenia. Według szacunków, w blisko 70% domach jednorodzinnych w Polsce nie …

Czytaj więcej

Ogrzewanie domu za pomocą kominka i piecyka

Ogrzewanie jest bardzo istotną kwestią w zachowaniu odpowiedniej temperatury panującej w naszych czterech kątach. Będąc szczęśliwymi posiadaczami domu, lub planując jego budowę często borykamy się z problemem, jakim jest dobór odpowiedniej formy ogrzewania. Rozważając wiele opcji często największą uwagę przywiązujemy do kosztów eksploatacji jej danej formy. Warto pamiętać jednak o istotnej kwestii, jaką jest chociażby długość utrzymującego się w domu ciepła po zastosowaniu danej …

Czytaj więcej

Tanie ogrzewanie w domu

Lut 23, 2018

Kwestia doboru odpowiedniego rodzaju odgrzewania we własnym domu jest kwestią trudną. Przy tym ciężkim wyborze kierujemy się najczęściej ceną i efektywnością źródła wytwarzania ciepła w naszym domu. Koszty eksploatacji są różne i w pełni zależą od rodzaju ogrzewania na jakie się zdecydujemy. Często decydując się na budowę własnego domu nie zdajemy sobie sprawę, że niewłaściwie dobrana forma ogrzewania będzie ogromnym obciążeniem naszego domowego budżetu, …

Czytaj więcej

Nowoczesne grzejniki

Kwi 20, 2018

Białe oraz toporne żeberka są już zdecydowanie przeszłością. Kiedyś grzejnik miał jedynie pełnić funkcję praktyczną. Dziś może być z powodzeniem nawet główną oraz unikalną ozdobą wnętrza. Co prawda coraz częściej w pomieszczeniach montuje się ogrzewanie płaszczyznowe, jednakże tradycyjne grzejniki naścienne wciąż są bardzo popularne. Obecnie oferowane modele znacznie różnią się od tych, które prezentowano przed laty. Swobodnie mogą one przywodzić na myśl nawet przepiękne …

Czytaj więcej

Jaką podłogę wybrać na ogrzewanie podłogowe?

Gru 07, 2018

Zalety ogrzewania podłogowego są już chyba wszystkim znane i nikogo już nie trzeba do niego przekonywać. Postawić bosą stopę na ciepłej podłodze wczesnym rankiem głęboką zimą to marzenie wielu osób. Ogrzewanie podłogowe wnosi do domu niższą temperaturę otoczenia bez dyskomfortu. To też doskonały sposób ogrzewania mieszkania przyjazny dla alergików. Pomaga wyeliminować standardowe kaloryfery i zamienić je, w dużych mieszkaniach, na mniej wydajne, ale bardziej …

Czytaj więcej

Komin z klinkieru – na co zwrócić uwagę?

Mar 16, 2018

Z cegły klinkierowej z powodzeniem można wybudować komin w całości lub tylko obudować klinkierem fragment komina systemowego ponad dachem. Komin z klinkieru prezentuje się bardzo okazale. Należy jednak pamiętać o doborze cegieł klinkierowych i przestrzeganiu podstawowych zasad budowy i wykończenia komina, a będziemy mogli spać spokojnie i być pewni, że nie będzie przeciekał i posłuży nam przez długie lata. Przy konstrukcji komina z klinkieru bardzo ważnym …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}