Wyniki Twojego wyszukiwania

Niskie mieszkanie a optyczne powiększenie sufitu

Urządzenie „niskiego mieszkania” wydaje się być sporym utrapieniem. Nie każdy zna sztuczki, które pozwalają na optyczne powiększenie sufitu, a jednocześnie na „zmianę” na lepsze. Jeśli jednak chcemy zmienić własne cztery kąty i sprawić by mieszkanie nie wydawało się zbyt niskie, warto poznać kilka sposobów, które taki rezultat pozwolą uzyskać.

Niskie mieszkania to przypadki, które wciąż występują dość często, w szczególności jeśli mowa o blokach. Jak można się domyślić, nie jest możliwe, aby podwyższyć sufit, ale – mimo to – z całą pewnością można zaradzić temu problemowi. Istnieją sposoby na aranżację przestrzeni w taki sposób, aby mieszkanie wydawało się wyższe niż jest w rzeczywistości. 

Zmień oświetlenie!

Po pierwsze, doskonałym sposobem na optyczne powiększenie sufitu jest skierowanie oświetlenia (lamp) ku górze. Te niemal natychmiastowo sprawiają, że mieszkanie staje się w oczach wyższe. Warto również pamiętać, aby kupić lampy stojące, których natężenie jest skierowane w stronę sufitu.

Odrzuć wiszące lampy

Niskie mieszkanie to miejsce, gdzie nie powinno się stosować lamp wiszących. Mogą one jedynie zaszkodzić pomniejszyć przestrzeń. W zamian, istnieje możliwość zastąpienia ich plafonierami, czyli oświetleniem, które mocuje się do sufitu.

Zainwestuj w niskie meble

W niskich mieszkaniach kategorycznie należy wystrzegać się wysokich mebli. Te powodują optyczną dysproporcję, co pogarsza sytuację i sprawia, że pomieszczenia wydaję się jeszcze niższe. Warto więc zakupić meble niskie, które będą proporcjonalne w stosunku do sufitu, a równocześnie optycznie powiększą sufit.

Zasłoń się…

Zasłony i firany. Najlepiej długie. Jeśli umocujemy karnisz pod sufitem, a tkaniny – powieszone na nim – sięgną do podłogi, doskonale powiększymy sufit i sprawimy, że mieszkanie wyda się wyższe.

Pomyśl o obrazach

Obrazy na ścianach to kolejny zabieg, który w stosunkowo niewielkim czasie i małe pieniądze pozwoli podwyższyć sufit w oczach nie tylko naszych, ale i wszystkich gości. Najlepiej jednak, jeśli rzeczone obrazy zostaną powieszone możliwie jak najwyżej.

Regały i półki nie tylko dla książek

W niskim mieszkaniu doskonale sprawdzą się jasne, a równocześnie umieszczone jak najbliżej sufitu półki oraz regały. Będą one nie tylko perfekcyjnie spełniać się w roli powiększania sufitu, ale i zdadzą test na miejsce, na którym możemy umieścić książki, dekoracje, bądź rozmaite pamiątki. 

Wzory… na podłodze!

Nie do końca podłoga powiększy optycznie sufit, ale jeśli umieścimy na niej wyraziste wzory albo zastosujemy panele, których nikt inny nie ma, możemy bez trudu odwrócić uwagę od sufitu wiszącego tuż nad naszymi głowami. Można również zainwestować w interesujący i oryginalny dywan, który spełni podobne zadanie, co fantazyjna podłoga.

Dobierz dekoracje

Dekoracje mają być smukłe i wysokie. Dzięki nim, zaaranżujemy przestrzeń w naszym niskim mieszkaniu w odpowiedni sposób i odwrócimy uwagę od głównego problemu. Wśród nich mogą znaleźć się między innymi świeczniki, wazony, figurki (na przykład przypominające kota), lampki, a także smukłe lampy.

optyczne powiększenie sufitu

Wszystko do Twojego sufitu
Kliknij i sprawdź ceny!

Postaw na minimalizm!

W mieszkaniu z niskimi sufitami warto postawić na minimalizm. Co to oznacza? Otóż, przestrzeń powinna być zawsze w odpowiedni sposób uporządkowana, a na półkach lub szafkach powinno znajdować się możliwie jak najmniej przedmiotów. To pozwoli nie tylko powiększyć sufit, ale także i całą przestrzeń. Dzięki temu podwyższymy, a jednocześnie powiększymy całe mieszkanie.

Uważaj na kolor ścian

Jak wiadomo, wybór koloru ścian jest kwestią indywidualną i zależy od gustu mieszkańca. Mimo to, w niskich mieszkaniach należy uważać na to, na jaką barwę pomalujemy ściany, bowiem mają one wpływ na przestrzeń. Niektóre kolory sprawiają, że pomieszczenie zdaje się większe, a inne budzą uczucie jeszcze niższego sufitu. 

Jak więc wybrać barwę? Bardzo prosto – w niskim mieszkaniu sufit optycznie powiększą kolory jasne i pastelowe. Doskonale odbijają one światło, dlatego też będą najlepszym wyborem w tymże przypadku. Całkiem odwrotną rolę spełniają z kolei kolory ciemne, które pochłaniają światło i sprawiają, że pomieszczenia stają się wizualnie mniejsze i niższe.

Kolejnym trikiem, który pomoże w aranżacji niskiego mieszkania jest wyróżnienie białego pasa na ścianie (przy suficie) o wysokości dziesięciu do piętnastu centymetrów. Może on być zarówno w kolorze nieco jaśniejszym od ścian, bądź w takim samym, co sam sufit. Optycznie przestrzeń powiększają także namalowane pasy na ścianach – w poziomie lub też w pionie. Warto również pamiętać, że zbawienne często okazują się farby błyszczące, które nadają pomieszczeniu połysku.

Pozwól sobie pomóc… fototapetom

Na optyczne powiększenie sufitu doskonałe są właściwie dobrane fototapety. Te doskonale sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach niskich, ale również charakteryzujących się niewielkim metrażem. Mogą one zająć całą ścianę pomieszczenia i wcale nie potrzebują do tego dużej przestrzeni. Fototapety, które wykorzystują perspektywę, pozwalają uzyskać efekt głębi, czyli wrażenia, że pokój wcale się nie kończy w wyznaczonym miejscu. Najlepiej sprawdzają się tapety z motywem morza, molo, plaży lub gór. Inną, często wybieraną fototapetą jest zachód słońca lub krajobrazy o otwartej przestrzeni. 

Drzwi kluczem do sukcesu

Pomieszczenie optycznie mogą powiększyć drzwi. Wewnętrzne powinny sięgać od podłogi aż po sufit. Takie rozwiązanie nie tylko wygląda oryginalnie, ale i sprawia, że mieszkanie wydaje się znacznie wyższe, niż jest w rzeczywistości.

Szkło!

Jeśli istnieje taka możliwość, warto w niskich mieszkaniach, bądź domach postawić na wysokie przeszklenia. Powinny one sięgać aż do sufitu, dzięki czemu wpuszczą do pomieszczenia nie tylko dużą dawkę światła, ale także – oczywiście – powiększą przestrzeń.

Lustro nie tylko do garderoby…

W pokoju o niskim suficie można zastosować również kolejny, dość prosty i niewymagający dużych nakładów finansowych trik. Mowa tutaj o lustrze. Warto je umieścić na ścianie, bądź w rogu pomieszczenia. Równocześnie, należy ostrożnie wybrać miejsce na jego lokalizację. Jeśli w salonie postawimy je nieopodal kanapy, będziemy mieć nieodparte wrażenie, że oprócz nas, w mieszkaniu jest ktoś jeszcze, co wywoła nieprzyjemne emocje.

Aby optycznie powiększyć sufit, wcale nie trzeba korzystać ze wszystkich wymienionych wyżej sposobów. Można bez trudu wybrać jedną lub kilka ze wspomnianych metod, a efekt będzie równie korzystny i nie sprawi, że nie przytłoczy nas sufit wiszący tuż „nad głową”.

Podobne artykuły

Sufit podwieszany – wady i zalety

Wrz 06, 2018

Sufit podwieszany to rozwiązanie do niedawna zarezerwowane dla obszernych budynków, przede wszystkim publicznych. Ich jedynym zadaniem było przykrycie niezbędnych brudów konstrukcyjnych. Tymczasem od dobrych kilkunastu lat sufity podwieszane pojawiają się w wolnostojących domach rodzinnych a nawet mieszkaniach. Naturalnym środowiskiem dla niego będą lofty czy też wszelkie pomieszczenia adaptowane, ale mnogość rozwiązań i estetyka tego rodzaju sklepienia spowodowały ich powszechność.  Sufit podwieszany, co to jest? Sufit …

Czytaj więcej

Zrób to sam – malowanie ścian i sufitów

Lut 06, 2018

Malowanie to nieodłączny element prac remontowych zarówno w domach jednorodzinnych, wynajmowanych mieszkaniach, jak i w usługowych. Czeka Cię mała zmiana wystroju wnętrz? Poważniejszy remont? A może gruntowna zmiana w Twoim życiu, przeprowadzka i zrealizowanie ? Umiejętność własnoręcznego przeprowadzenia nieskomplikowanych prac remontowych na pewno będzie przydatna na każdym etapie. Jak zabrać się zatem za… malowanie? Pierwszy etap malowania – przygotowanie powierzchni Pierwszą kwestią, o której …

Czytaj więcej

Niskie mieszkanie a optyczne powiększenie sufitu

Gru 06, 2018

Urządzenie „niskiego mieszkania” wydaje się być sporym utrapieniem. Nie każdy zna sztuczki, które pozwalają na optyczne powiększenie sufitu, a jednocześnie na „zmianę” na lepsze. Jeśli jednak chcemy zmienić własne cztery kąty i sprawić by mieszkanie nie wydawało się zbyt niskie, warto poznać kilka sposobów, które taki rezultat pozwolą uzyskać. Niskie mieszkania to przypadki, które wciąż występują dość często, w szczególności jeśli mowa o blokach. …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}