Wyniki Twojego wyszukiwania

Niezwykłe miejsca, posiadłości, te zwyczajne bardziej i te mniej.. Który inny zawód da to wszystko?

Rozmowa z Anną Koryszewską, właścicielką trzech biur sieci KNC Nieruchomości.

🦉Pani Anno, pierwsze standardowe pytanie nie może być inne jak to, skąd pomysł na biznes związany z prowadzeniem biura nieruchomości?

Nie będę pewnie oryginalna, jeśli powiem, że zadecydował o tym przypadek. Szukałam pracy, złożyłam CV i zostałam przyjęta. Tak zauroczyła mnie ta branża, że po pięciu latach pracy w oddziale macierzystym podjęłam decyzję o otwarciu oddziału franczyzowego, którym zarządzam do dziś.

🦉Jakie wartości widzi Pani w tej pracy?

Dla mnie, to przede wszystkim wartość bliskiej współpracy z ludźmi. Każdy Klient jako człowiek jest inny. Stykam się z Właścicielami nieruchomości, którzy sprzedając niekiedy majątek swojego życia, dzielą się sentymentalnie wspomnieniami. Klient Kupujący to z kolei często kopalnia pomysłów na przyszłość – dzieli się swoimi planami odnośnie nabywanego domu czy działki, albo opisuje w jaki sposób urządzi biuro. Sprzedających i Kupujących łączą tak naprawdę Ich oczekiwania w kwestii prowadzenia procesu sprzedaży/kupna. Obie strony muszą być zadowolone z transakcji, dlatego chcą, aby przebiegła ona bezpiecznie i bezproblemowo.

Koleją wartością jest możliwość stykania się z wieloma atrakcyjnymi miejscami i nieruchomościami. Bardzo często urządzone są one w stylu eklektycznym, ale też coraz częściej ich wnętrza aranżowane są przez projektantów. Czy widział Pan dom ekologiczny? Jest niesamowity! Wykonany ze słomy, a jednocześnie nowoczesny. Obszar Natury 2000, piękne ogrody i ogródki… . Czy wie Pan jak prezentuje się 200ha prywatnego lasu? Mogłabym mnożyć niezwykłe miejsca, posiadłości, te zwyczajne bardziej i te mniej.. Który inny zawód da to wszystko?

🦉Pani biuro to nie tylko Białystok, ale także biura z mocną pozycją w regionie. Proszę powiedzieć jak to jest zarządzać siecią biur?

(śmiech) Trzy biura własne to chyba jeszcze nie sieć? Chociaż nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć jeszcze kilka oddziałów w innych regionach. Jeśli chodzi o zarządzanie, to muszę przyznać, że nie jest łatwo. Każdy z oddziałów jest w innym mieście, Ostrołęka to już nawet inne województwo. Każde z miast: Łomża, Ostrołęka i teraz Białystok rządzą się innymi prawami.

Trzeba poznać potrzeby miejscowych Klientów, wyjść im naprzeciw. Urzędy są mniej i bardziej przyjazne. Dostęp do informacji też inny. Nie jest łatwo, ale chciałabym mieć więcej „takich problemów”.

🦉Biorąc pod uwagę fakt, że Pani biura działają także poza Białymstokiem, musi pojawić się pytanie jak widzi Pani rynek nieruchomości w całym woj. Podlaskim? Czy więcej jest różnic czy podobieństw?

Mamy dwa biura w Podlaskim. Ostrołęka to już województwo Mazowieckie, ale Ostrołęczanie lubią Łomżę, więć mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, jeśli potraktuję regionalnie.

Odpowiadając na Pana pytanie: więcej jest chyba różnic niż podobieństw. Wynika to najpewniej z miejscowych zwyczajów, mentalności, religii czy sympatii. Różni samo podejście do zawodu pośrednika, forma rozliczeń, podejścia do współpracy, czy samego ruchu na rynku branży nieruchomości – np. w Łomży są 3 biura konkurencyjne, w Ostrołęce 1, a w Białymstoku aż 100.

Inna jest też współpraca z kontrahentami, np. w Białymstoku o moje potrzeby dbają inni – konkretne przedsiębiorstwa pilnują, aby w moim biurze niczego nie zabrakło (wyposażenie, serwisy, power teamy) łącznie z wyżywieniem. Natomiast w Łomży, rynek nie jest jeszcze tak rozwinięty i nastawiony na zaspokajanie potrzeb przedsiębiorców. Sama szukam firm do współpracy, np. z branży reklamy, usług serwisowych czy zakupu materiałów biurowych. W Ostrołęce jest trochę lepiej i wiele tego typu spraw udaje mi się załatwić przez telefon.

Kolejną różnicą jest naturalnie popyt: w Ostrołęce dominuje sprzedaż domów, w Łomży styl mieszany, a w Białymstoku przede wszystkim działki i lokale biurowe.

Podobieństwa? Żadne. Ale łączy jedno: KNC Nieruchomości 🙂 A poważnie, to cieszę się z tej różnorodności. Jest czego się uczyć i udoskonalać w każdym względzie.

🦉Jak wygląda na codzień praca Pani i Pani zespołu?

Zespół tworzy mieszana frakcja czyli koledzy i koleżanki. Różny jest też wiek. Wzajemnie się uzupełniamy budując stabilność i porządek. Każdy zna swój zakres obowiązków. W momentach niepewności, istnieje możliowść weryfikacji informacji by wiedza otrzymana okazała się zgodna z prawem, np. przy ustalaniu stanów prawnych, podatkowych czy skarbowych. I oczywiście zawsze jestem do dyspozycji, żeby rozwiązywać sprawy skomplikowane, czy wspierać merytorycznie. Każdy do każdego może zadzwonić o każdej porze dnia lub nocy i nie zostanie bez pomocnej dłoni.

Chciałabym dodać, że cechą naszego zawodu jest samoorganizacja i tu wszyscy robią to doskonale, ale dla ubiegających się o pracę j.t. novum, bo jak się okazuje, nie wszyscy lubią elastyczność i nie mają tej zdolności samodyscypliny w wykonywaniu obowiązków.

Praca pośrednika to pozyskiwanie nieruchomości do sprzedaży czy wynajmu. Nasze biuro nie jest typowo scentralizowane na jeden sektor, lecz na wszystkie rodzaje. Każdy z nas mniej lub bardziej preferuje którąś z gałęzi. Osobiście lubię nieruchomości komercyjne, więc najczęściej widząc takie ogłoszenie zadzwonię lub zajmę się poszukiwaniem na zlecenie. Kolega uwielbia działki i ma ich w swoim portfolio ponad 50. Godziny pracy są elastyczne, ale staramy się, by zawsze ktoś pełnił dyżur w biurze stacjonarnie od 9.00 do 17.00.

Praca pośrednika to też i praca w terenie zgodnie z regułą „dobry Agent to Agent w terenie”. I tą maksymą kierujemy się szukając nieruchomości do „zasilania koszyka” biura lub prezentacje w terenie.

🦉Jakie wartości daje Pani biuro klientom?

Trudne pytanie. Aczkolwiek mam nadzieję, że ktokolwiek korzysta z usług naszego biura, jest zadowolony. Naczelnymi zasadami są dla nas zasady etyki zawodu. Pomagamy naszym Klientom we wszystkim, na każdym etapie pomysłu na nieruchomość. Co to znaczy? Podam przykład: Klientka szuka działki. Znajdujemy ją, po czym w ofercie mogę zaproponować: sprawdzenie przez specjalistę czy grunt jest odpowiedni na budowę wyymarzonego domu (badania geotechniczne), geodetę, architekta do kubatury wnętrza lub ogrodu, sprawdzonych producentów mebli i wyposażenia domów, firm budowlanych, ubezpieczenie, przeprowadzkę i jeszcze pomóć pozyskać fundusze na to wszystko. Na koniec zape, by Klientka wprowadziła się do wymarzonego domku i nie musiała martwić się niczym.

Jestem przekonana, że ta kompleksowa pomoc to właśnie największa wartość dla Klienta. Oszczędza bezcenny czas, zyskując doradztwo rekomendowanych podmiotów w jednym miejscu , terminowość, a przede wszystkim uzasadnione poczucie bezpieczeństwa. Nasz Klient wie, że jest pod dobrą opieką i w towarzystwie osób oraz firm, które będą starać się spełnić i zrealizować każdy pomysł, myśl i pokonać wszelkie napotkane przy tym przeszkody.

Wywiad przeprowadził – Karol Serwatko, askdom.pl

 

KNC Nieruchomości

M. Curie-Skłodowskiej 3 lok. 4, 15-094

kom. 784 981 857

www.kncnieruchomosci.pl

Wizytówka biura

Podobne artykuły

Praca daje mi poczucie wolności, moje trzy miesiące trwają kolejny rok…

Lip 10, 2018

Rozmowa z Rafałem Pluszczewiczem, pracownikiem firmy Bastin 🦉Panie Rafale, biuro w którym Pan pracuje posiada w swojej ofercie bardzo dużo propozycji mieszkań na wynajem. Oczywiście nie pytam o know–how, ale jest to interesująca droga, w związku z tym proszę powiedzieć – dlaczego? Zaczynałem pracę jako tzw. „dzwonek” i sami klienci naprowadzili mnie na niszę w rynku. Wszyscy pośrednicy zajmowali się sprzedażą nieruchomości, najmem komercyjnym …

Czytaj więcej

Łazienkowe tête-à-tête

Maj 24, 2019

Trendy i owędy Od pewnego czasu zauważalnym trendem w dekoracji łazienek są wnętrza eklektyczne przychylne dla „babcinych“ mebli w nowej odsłonie. I tak na przykład stara maszyna do szycia typu Singer może dostać drugie życie jako stolik pod umywalkę, albo komoda z przedpokoju po odmalowaniu techniką przecierania na np. błękit stanie się szafką do przechowywania ręczników i przedmiotów niezbędnych w łazience. Świetnym pomysłem do …

Czytaj więcej

V Śniadanie z askdom.pl za nami !

Kwi 05, 2019

Dnia 3 kwietnia 2019 w restauracji Trzy Po Trzy, doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli branży nieruchomości oraz firm świadczących usługi w obrębie sektora mieszkaniowego. Spotkanie to odbyło się w ramach V edycji Śniadań z askdom. Cykliczne spotkania pod patronatem naszego portalu, organizowane są stale w pierwszych tygodniach każdego miesiąca. Związane są z kluczowym aspektem – definiowania kooperacji firm na wspólnej, lokalnej gałęzi branżowej. Jednym z efektów …

Czytaj więcej

Klienci dostają u nas skuteczność w działaniu oraz dobry, szczery kontakt…

Lip 05, 2018

Rozmowa z Tomaszem Makałusem, właścicielem biura nieruchomości Korona. 🦉Panie Tomaszu, od kiedy prowadzi Pan biuro nieruchomości ? Dlaczego wybrał Pan właśnie tą branżę? Biuro Korona Nieruchomości powstało w 2013 roku natomiast do branży trafiłem co może być zaskakujące nie z przypadku a z pełną premedytacją :-). Po ukończeniu 5-letnich studiów w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami, podjąłem pierwszą pracę jako administrator osiedla w Spółdzielni Mieszkaniowej …

Czytaj więcej

Poznaj biura nieruchomości – Korona (video)

Sty 02, 2019

Zapraszamy do obejrzenia materiału video biura Korona Nieruchomości, które powstało przy współpracy z redakcją Bia24.pl oraz Askdom.pl Współpraca z biurem nieruchomości Korona to szereg korzyści! Praca w biurze nieruchomości Korona to szansa na karierę w stabilnej, dbającej o swoich pracowników firmie.    

Czytaj więcej

Działalność społeczna – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy mieć wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego angażujemy się w liczne akcje mające na celu pomoc charytatywną. Podejmujemy również liczne działania sponsoringowe. Każdego roku Zarząd przeznacza określoną kwotę wspierając finansowo min: Fundację Naszpikowani, Białostockie Hospicjum dla Dzieci „Fundacja Pomóż Im”, Polski Komitet Pomocy Spolecznej, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Białostocką …

Czytaj więcej