Wyniki Twojego wyszukiwania

Niezwykłe miejsca, posiadłości, te zwyczajne bardziej i te mniej.. Który inny zawód da to wszystko?

Rozmowa z Anną Koryszewską, właścicielką trzech biur sieci KNC Nieruchomości.

🦉Pani Anno, pierwsze standardowe pytanie nie może być inne jak to, skąd pomysł na biznes związany z prowadzeniem biura nieruchomości?

Nie będę pewnie oryginalna, jeśli powiem, że zadecydował o tym przypadek. Szukałam pracy, złożyłam CV i zostałam przyjęta. Tak zauroczyła mnie ta branża, że po pięciu latach pracy w oddziale macierzystym podjęłam decyzję o otwarciu oddziału franczyzowego, którym zarządzam do dziś.

🦉Jakie wartości widzi Pani w tej pracy?

Dla mnie, to przede wszystkim wartość bliskiej współpracy z ludźmi. Każdy Klient jako człowiek jest inny. Stykam się z Właścicielami nieruchomości, którzy sprzedając niekiedy majątek swojego życia, dzielą się sentymentalnie wspomnieniami. Klient Kupujący to z kolei często kopalnia pomysłów na przyszłość – dzieli się swoimi planami odnośnie nabywanego domu czy działki, albo opisuje w jaki sposób urządzi biuro. Sprzedających i Kupujących łączą tak naprawdę Ich oczekiwania w kwestii prowadzenia procesu sprzedaży/kupna. Obie strony muszą być zadowolone z transakcji, dlatego chcą, aby przebiegła ona bezpiecznie i bezproblemowo.

Koleją wartością jest możliwość stykania się z wieloma atrakcyjnymi miejscami i nieruchomościami. Bardzo często urządzone są one w stylu eklektycznym, ale też coraz częściej ich wnętrza aranżowane są przez projektantów. Czy widział Pan dom ekologiczny? Jest niesamowity! Wykonany ze słomy, a jednocześnie nowoczesny. Obszar Natury 2000, piękne ogrody i ogródki… . Czy wie Pan jak prezentuje się 200ha prywatnego lasu? Mogłabym mnożyć niezwykłe miejsca, posiadłości, te zwyczajne bardziej i te mniej.. Który inny zawód da to wszystko?

🦉Pani biuro to nie tylko Białystok, ale także biura z mocną pozycją w regionie. Proszę powiedzieć jak to jest zarządzać siecią biur?

(śmiech) Trzy biura własne to chyba jeszcze nie sieć? Chociaż nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć jeszcze kilka oddziałów w innych regionach. Jeśli chodzi o zarządzanie, to muszę przyznać, że nie jest łatwo. Każdy z oddziałów jest w innym mieście, Ostrołęka to już nawet inne województwo. Każde z miast: Łomża, Ostrołęka i teraz Białystok rządzą się innymi prawami.

Trzeba poznać potrzeby miejscowych Klientów, wyjść im naprzeciw. Urzędy są mniej i bardziej przyjazne. Dostęp do informacji też inny. Nie jest łatwo, ale chciałabym mieć więcej „takich problemów”.

🦉Biorąc pod uwagę fakt, że Pani biura działają także poza Białymstokiem, musi pojawić się pytanie jak widzi Pani rynek nieruchomości w całym woj. Podlaskim? Czy więcej jest różnic czy podobieństw?

Mamy dwa biura w Podlaskim. Ostrołęka to już województwo Mazowieckie, ale Ostrołęczanie lubią Łomżę, więć mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, jeśli potraktuję regionalnie.

Odpowiadając na Pana pytanie: więcej jest chyba różnic niż podobieństw. Wynika to najpewniej z miejscowych zwyczajów, mentalności, religii czy sympatii. Różni samo podejście do zawodu pośrednika, forma rozliczeń, podejścia do współpracy, czy samego ruchu na rynku branży nieruchomości – np. w Łomży są 3 biura konkurencyjne, w Ostrołęce 1, a w Białymstoku aż 100.

Inna jest też współpraca z kontrahentami, np. w Białymstoku o moje potrzeby dbają inni – konkretne przedsiębiorstwa pilnują, aby w moim biurze niczego nie zabrakło (wyposażenie, serwisy, power teamy) łącznie z wyżywieniem. Natomiast w Łomży, rynek nie jest jeszcze tak rozwinięty i nastawiony na zaspokajanie potrzeb przedsiębiorców. Sama szukam firm do współpracy, np. z branży reklamy, usług serwisowych czy zakupu materiałów biurowych. W Ostrołęce jest trochę lepiej i wiele tego typu spraw udaje mi się załatwić przez telefon.

Kolejną różnicą jest naturalnie popyt: w Ostrołęce dominuje sprzedaż domów, w Łomży styl mieszany, a w Białymstoku przede wszystkim działki i lokale biurowe.

Podobieństwa? Żadne. Ale łączy jedno: KNC Nieruchomości 🙂 A poważnie, to cieszę się z tej różnorodności. Jest czego się uczyć i udoskonalać w każdym względzie.

🦉Jak wygląda na codzień praca Pani i Pani zespołu?

Zespół tworzy mieszana frakcja czyli koledzy i koleżanki. Różny jest też wiek. Wzajemnie się uzupełniamy budując stabilność i porządek. Każdy zna swój zakres obowiązków. W momentach niepewności, istnieje możliowść weryfikacji informacji by wiedza otrzymana okazała się zgodna z prawem, np. przy ustalaniu stanów prawnych, podatkowych czy skarbowych. I oczywiście zawsze jestem do dyspozycji, żeby rozwiązywać sprawy skomplikowane, czy wspierać merytorycznie. Każdy do każdego może zadzwonić o każdej porze dnia lub nocy i nie zostanie bez pomocnej dłoni.

Chciałabym dodać, że cechą naszego zawodu jest samoorganizacja i tu wszyscy robią to doskonale, ale dla ubiegających się o pracę j.t. novum, bo jak się okazuje, nie wszyscy lubią elastyczność i nie mają tej zdolności samodyscypliny w wykonywaniu obowiązków.

Praca pośrednika to pozyskiwanie nieruchomości do sprzedaży czy wynajmu. Nasze biuro nie jest typowo scentralizowane na jeden sektor, lecz na wszystkie rodzaje. Każdy z nas mniej lub bardziej preferuje którąś z gałęzi. Osobiście lubię nieruchomości komercyjne, więc najczęściej widząc takie ogłoszenie zadzwonię lub zajmę się poszukiwaniem na zlecenie. Kolega uwielbia działki i ma ich w swoim portfolio ponad 50. Godziny pracy są elastyczne, ale staramy się, by zawsze ktoś pełnił dyżur w biurze stacjonarnie od 9.00 do 17.00.

Praca pośrednika to też i praca w terenie zgodnie z regułą „dobry Agent to Agent w terenie”. I tą maksymą kierujemy się szukając nieruchomości do „zasilania koszyka” biura lub prezentacje w terenie.

🦉Jakie wartości daje Pani biuro klientom?

Trudne pytanie. Aczkolwiek mam nadzieję, że ktokolwiek korzysta z usług naszego biura, jest zadowolony. Naczelnymi zasadami są dla nas zasady etyki zawodu. Pomagamy naszym Klientom we wszystkim, na każdym etapie pomysłu na nieruchomość. Co to znaczy? Podam przykład: Klientka szuka działki. Znajdujemy ją, po czym w ofercie mogę zaproponować: sprawdzenie przez specjalistę czy grunt jest odpowiedni na budowę wyymarzonego domu (badania geotechniczne), geodetę, architekta do kubatury wnętrza lub ogrodu, sprawdzonych producentów mebli i wyposażenia domów, firm budowlanych, ubezpieczenie, przeprowadzkę i jeszcze pomóć pozyskać fundusze na to wszystko. Na koniec zape, by Klientka wprowadziła się do wymarzonego domku i nie musiała martwić się niczym.

Jestem przekonana, że ta kompleksowa pomoc to właśnie największa wartość dla Klienta. Oszczędza bezcenny czas, zyskując doradztwo rekomendowanych podmiotów w jednym miejscu , terminowość, a przede wszystkim uzasadnione poczucie bezpieczeństwa. Nasz Klient wie, że jest pod dobrą opieką i w towarzystwie osób oraz firm, które będą starać się spełnić i zrealizować każdy pomysł, myśl i pokonać wszelkie napotkane przy tym przeszkody.

Wywiad przeprowadził – Karol Serwatko, askdom.pl

 

KNC Nieruchomości

M. Curie-Skłodowskiej 3 lok. 4, 15-094

kom. 784 981 857

www.kncnieruchomosci.pl

Wizytówka biura

Podobne artykuły

Kilka wskazówek jak robić dobre zdjęcia od Moniki Woronieckiej!

Sie 03, 2018

Dobre zdjęcia same sprzedają Twoje nieruchomości W dobie smartfonów i tabletów, kiedy w kilka sekund przewijamy oferty mieszkań, domów czy lokali użytkowych, dobre zdjęcia to podstawa. Nasz wzrok momentalnie wychwytuje i zatrzymuje się na obrazach wartych uwagi. Kiepskie zdjęcia odrzucają potencjalnego klienta. Dobre zdjęcia decydują o jego wstępnym zainteresowaniu. Poważna oferta sprzedaży wymaga zdjęcia zrobionego przez zawodowca dlatego warto zaprosić do współpracy profesjonalnego fotografa. …

Czytaj więcej

Prestige Ostaszewska – realizacje

Lut 04, 2019

Przykładowe realizacje firmy Prestige Ostaszewska                         Wizytówka firmy: KLIKNIJ

Czytaj więcej

Poznaj biura nieruchomości – Korona (video)

Sty 02, 2019

Zapraszamy do obejrzenia materiału video biura Korona Nieruchomości, które powstało przy współpracy z redakcją Bia24.pl oraz Askdom.pl Współpraca z biurem nieruchomości Korona to szereg korzyści! Praca w biurze nieruchomości Korona to szansa na karierę w stabilnej, dbającej o swoich pracowników firmie.    

Czytaj więcej

Nowy rekord energooszczędności -najcieplejsze drzwi zewnętrzne

Gru 11, 2018

Firma Vikking KTS – producent kompozytowych drzwi zewnętrznych nieustannie dba o najwyższą jakość i najlepsze parametry użytkowe swoich produktów. Drzwi kompozytowe z energooszczędnej linii ARCTIC PLUS posiadają współczynnik przenikania ciepła Ud 0,58 W/m2K, potwierdzony certyfikatem. Co ważne, skrzydło drzwi z tej linii ma grubość tylko 75 mm, co jest bezkonkurencyjnym wynikiem dla drzwi zewnętrznych. Jest to wynik nieosiągalny dla innych technologii. W kompozytowych drzwiach …

Czytaj więcej

PROJEKT: DZIECKO czyli jak na przestrzeni 18-tu lat zapewnić dziecku optymalną przestrzeń i nie zbankrutować.

Kwi 13, 2019

      Gratulacje! Dziecko w drodze! Nadszedł czas na urządzanie pokoiku! Hurra! Hurra? Ale czego nasze dziecko potrzebuje? Z czym możemy poczekać, a jakie wyposażenie jest niezbędne? Jakie kolory wybrać? Gdzie przechowywać sterty zabawek? Jak zapewnić nastolatkowi miejsce na indywidualny rozwój? Jak pogodzić rodzeństwo na wspólnej przestrzeni? Bezlik pytań wprowadza niechęć do urządzania pokoju. Jednak, jak w życiu, zdrowy rozsądek powinien być naszym …

Czytaj więcej

Dom w cenie mieszkania w centrum? To możliwe.

Sie 21, 2019

. Dobra komunikacja z centrum, dostęp do mediów, do tego własny ogródek, cisza i spokój. A wszystko to za rozsądną cenę. Budowa osiedli domów rodzinnych pod miastem to coraz silniejszy trend nie tylko na białostockim rynku nieruchomości.   Z roku na rok, centra miast są coraz gęściej i ciaśniej zabudowywane. Z powodu zmniejszającej się ilości grutów pod zabudowę, ceny mieszkań idą systematycznie w górę …

Czytaj więcej