Wyniki Twojego wyszukiwania

Nie wyobrażam sobie innej pracy. Tutaj nie ma mowy o nudzie!

unikat nieruchomości

Rozmowa z Martą Łajewską, właścicielką biura UNIKAT Nieruchomości

🦉Pani Marto, przede wszystkim chcielibyśmy zapytać, dlaczego nieruchomości?

– Dlaczego? Los mi tak podpowiedział. W momencie, kiedy podjęłam decyzję o studiowaniu gospodarki nieruchomościami, miałam już licencjat z anglistyki. Jednak nie czułam „w kościach“ tego, żeby zostać nauczycielem. Jednocześnie po ukończeniu studiów licencjackich z anglistyki rozpoczęłam więc studiowanie dwóch kierunków – magisterskiego na politologii (tzw. studia europejskie) oraz właśnie gospodarki nieruchomościami. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęłam praktykę zawodową w biurze nieruchomości i spodobała mi się praca z ludźmi, kontakt z nimi. Jako pracownik biura nieruchomości przepracowałam w sumie 3 lata i po tym okresie, kiedy już czułam się na siłach, otworzyłam swoją działalność.

 

🦉Jak długo pracuje Pani w branży nieruchomości?

– Od 2005r., czyli już 13 lat. Własne biuro otworzyłam natomiast w 2008r. – w tym roku będziemy więc obchodzić 10-lecie firmy. W tym czasie nasza załoga trochę się zmieniła, początkowo miałam wspólnika (obecnie działa on w zupełnie innej branży). Przeżyliśmy różne momenty, ale nigdy się nie poddawałam. Radzimy sobie, mamy stałych, godnych zaufania pracowników, przyjaźnimy się, wpieramy, współpracujemy ze sobą – nie konkurujemy. I zawsze sobie pomagamy, jeśli ktoś z nas tego potrzebuje.

🦉Za co lubi Pani tę pracę?

– Lubię ją za kontakt z ludźmi, brak monotonii, za nienormowany czas pracy. Za to, że nie siedzi się cały czas za biurkiem. Owszem, zdarzają się momenty stresowe – jak to w pracy z ludźmi – ale nie było jeszcze sytuacji, z której byśmy nie wybrnęli.

🦉Jak opisałaby Pani zmiany na białostockim rynku nieruchomości, jakie nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat?

– Z roku na rok w Białymstoku przybywa nowych inwestycji, buduje się zarówno mieszkania jak i domy jednorodzinne. Deweloperzy wciąż poszukują ciekawych miejsc pod inwestycje – są to niezagospodarowane ostatnie tereny w samym mieście jak też działki na obrzeżach Białegostoku. Miasto rozrasta się wzdłuż i wszerz, tak więc terenów będzie przybywać, o ile będą plany zagospodarowania terenu i jego uzbrojenie.

Jest sporo chętnych na własny dom, tym bardziej, że ceny mieszkań często przewyższają koszt domu w zabudowie jednorodzinnej. Powodzeniem cieszy się także rynek wtórny. Grudzień i styczeń oraz rządowy program MDM pokazały, jak wielu jest poszukujących własnego M. Napędziło to koniunkturę, ceny poszły w górę, myślę, że aż nazbyt, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy. Powoli zbliżamy się bowiem do poziomu cen za 1mkw. jak w największych metropoliach. Dla przykładu: w 2005 r., kiedy zaczynałam działać w branży, kawalerkę w centrum można było kupić nawet za 30 tys. zł. Teraz taka kawalerka kosztuje nawet 150-170 tys. zł.

Generalnie nasz białostocki rynek jest bardzo rozwojowy. Mamy dobre uczelnie wyższe, jesteśmy największym miastem w Polsce północno-wschodniej, ściągamy do siebie studentów, także tych z zagranicy m.in. ze Skandynawii czy Hiszpanii. Ludzie inwestują w zakup mieszkań pod wynajem, co również wpływa na wzrost cen. Obserwujemy też od jakiegoś czasu spory napływ mieszkańców Ukrainy, Białorusi czy Litwy, którzy na stałe przeprowadzają się do Polski za lepszym życiem. Białystok jest dla nich przyjazny, zresztą nasze miasto od zawsze było wielokulturowe.

🦉Jak ocenia Pani lokalny rynek nieruchomości? Czy mieszkania na rynku pierwotnym będą drożeć?

– Już podrożały. Mam nadzieję, że nie będzie się tak działo w nieskończoność. Ale tego nie wie nikt.

🦉A czy mieszkania z rynku wtórnego będą drożeć?

– Jak wyżej.

🦉A co z pozostałymi nieruchomościami?

– Domy czy działki nie drożeją aż tak bardzo, dlatego coraz częściej klienci wolą kupić mały domek aniżeli 100-metrowe mieszkanie w bloku bez ogródka.

🦉Jak wygląda praca Pani i Pani pracowników na co dzień?

– Zajmujemy się zarówno pośrednictwem kupna, jak i sprzedaży nieruchomości, również najmem. Mamy mnóstwo klientów z polecenia. Codziennie gdzieś jeździmy, czy to na oględziny nieruchomości, na pokazy nieruchomości, czy to to urzędów, notariuszy, sądów… Praca jest ciekawa i nie wyobrażam sobie innej.

🦉Jakie wartości otrzymują od państwa klienci?

– Tych wartości jest sporo. Przede wszystkim, gwarantujemy jakość usług, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze rynku nieruchomości. Dzięki nam klient oszczędza swój cenny czas, ponieważ to my szukamy nieruchomości, a klient może zająć się pracą i realizacją codziennych obowiązków. Pomagamy w dokonaniu najlepszego wyboru nieruchomości i zapewniamy satysfakcję z transakcji. Doradzamy w kwestii ceny – by była w dobrej relacji do wartości rynkowej. Bierzemy udział w negocjacjach. To my sprawdzamy stan prawny nieruchomości i przygotowujemy dokumentację prawną niezbędną do sprzedaży. Zapewniamy kompleksową obsługę – poczynając od znalezienia odpowiedniej oferty po pomoc prawną, notarialną i kredytową. Zapewniamy kompleksowe przeprowadzenie transakcji, aż do momentu zawarcia umowy notarialnej przenoszącej własność, wydanie nieruchomości wraz ze sporządzeniem protokołu numerów liczników mediów i ich odczytów.

🦉Jak dużo pracy trzeba wykonać, aby sprzedać nieruchomość?

– Aby oferta była czytelna dla klienta, musi być dobrze przygotowana. Przede wszystkim, ważna jest dobra sesja zdjęciowa, prezentacja w portalach internetowych i społecznościowych. Jak wspominałam, zapewniamy kompleksową obsługę, sprawdzamy stan prawny nieruchomości (często ten stan prawny prostujemy) i przygotowujemy dokumentację prawną niezbędną do sprzedaży. Współpracujemy też z większością biur nieruchomości w Białymstoku – tak że klient kupujący ma cały białostocki (czy też podlaski) rynek w zasięgu ręki. Pracy jest sporo, ale satysfakcja z niej jest jeszcze większa.

Wywiad przeprowadził – Karol Serwatko, askdom.pl

 

Unikat Nieruchomości

Marii Skłodowskiej-Curie 3 lok. 5, 15-094 Biaystok

kom. 503 696 567, tel. 85 873 06 80

www.unikat.nieruchomosci.pl

Wizytówka biura

Podobne artykuły

Śniadanie z Askdom.pl – współpraca na wyższym poziomie

Wrz 04, 2019

Śniadania branżowe z Askdom.pl to już tradycja. Za nami siódma edycja wydarzenia, które integruje środowisko związane z nieruchomościami. – Lubimy te śniadania. Spotkania z Askdom.pl są dobrą okazją do nawiązywania i zacieśniania kontaktów wśród osób z branży – ocenia Marlena Domanowska, biuro nieruchomości Royal Owl. We wtorek w Hotelu Traugutta w Białymstoku zjawiło się ponad 50 przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – marzec’20

Mar 27, 2020

W kolejnym przeglądzie nieruchomości z woj. Podlaskiego prezentujemy Państwu domu na sprzedaż. Znajdują się tu oferty z rynku pierwotnego i wtórnego.  Są tu domy gotowe do wprowadzenia, wymagające remontu i w stanie deweloperskim. Atrakcyjna lokalizacja i cena na pewno zainteresują każdego kto lubi przestrzeń w cichej i spokojnej okolicy, jednocześnie mając dobry dojazd do centrum miasta. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : os. Jaroszówka / …

Czytaj więcej

Praca daje mi poczucie wolności, moje trzy miesiące trwają kolejny rok…

Lip 10, 2018

Rozmowa z Rafałem Pluszczewiczem, pracownikiem firmy Bastin 🦉Panie Rafale, biuro w którym Pan pracuje posiada w swojej ofercie bardzo dużo propozycji mieszkań na wynajem. Oczywiście nie pytam o know–how, ale jest to interesująca droga, w związku z tym proszę powiedzieć – dlaczego? Zaczynałem pracę jako tzw. „dzwonek” i sami klienci naprowadzili mnie na niszę w rynku. Wszyscy pośrednicy zajmowali się sprzedażą nieruchomości, najmem komercyjnym …

Czytaj więcej

13VIP – 4Home&Kitchen – Tu najważniejsza jest satysfakcja klienta

Sty 15, 2020

Firma 13VIP-4Home&Kitchen zajmuje się projektowaniem i realizacją wnętrz kuchennych, doradztwem w wyborze oraz bezpośrednią sprzedażą sprzętu AGD. Jest to firma wychodząca naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, którzy cenią sobie jakość za rozsądną cenę. Kuchnie to ich największa pasja. Jak nikt inny rozumieją potrzeby osób urządzających swój własny kąt. Aranżują i wykonują autorkie projekty mebli przy współpracy ze zdolnymi i najbardziej wziętymi architektami i projektantami. Zapewniają …

Czytaj więcej

Zawód prawnika i agenta nieruchomości, mają ze sobą wiele wspólnego… – wywiad ze Zbigniewem Buzą

Sty 21, 2019

Z założycielem biura BIS Nieruchomości, Panem Zbigniewem Buzą, o początkach branży pośrednictwa nieruchomości w Białymstoku oraz wiedzy, którą powinien dysponować dobry pośrednik nieruchomości rozmawia Patryk Miotke.   Patryk Miotke, askdom.pl: Jak rozpoczął Pan swoją karierę i dlaczego postawił Pan na branżę nieruchomości? Zbigniew Buza, BIS Nieruchomości: Z wykształcenia jestem prawnikiem, aczkolwiek zdecydowałem się na prowadzenie biura nieruchomości. Z mojego punktu widzenia zawody te mają …

Czytaj więcej

Wschodni Klaster Budowlany zmienił nazwę na Polski Klaster Budowlany

Lip 02, 2019
Wywodzimy się z Podlasia, ale działamy na terenie całego kraju, a nawet globalnie - wskazuje Tomasz Kozłowski, Koordynator Polskiego Klastra Budowlanego. - I właśnie fakt, że należy do nas ponad 300 firm z całej Polski, przyczynił się do tego, że postanowiliśmy zmienić nazwę z Wschodniego Klastra Budowlanego na Polski Klaster Budowlany. Nowa nazwa precyzyjniej oddaje skalę i charakter prowadzonej przez nas działalności. Polski Klaster ...
Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}