Wyniki Twojego wyszukiwania

„Nie na każdej działce postawimy dom. Jeśli ktoś o tym nie wie, może mieć duże kłopoty, także finansowe.”

Alter Nieruchomości istnieją na rynku od blisko 20 lat. Jest to firma z tradycjami, która wie, w jakim kierunku zmierza rynek nieruchomości. Firma specjalizuje się też w najtrudniejszej dziedzinie nieruchomości, mianowicie działkach, w tym działkach rolnych, inwestycyjnych, czy z dostępem do linii brzegowej jezior. O firmie rozmawiamy z właścicielką, Joanną Tarnogórską.

Mówiąc o firmie Alter Nieruchomości, nie wiem nawet od czego zacząć. Wachlarz Państwa usług jest ogromny.

Naszą główną dziedziną jest pośrednictwo na rynku nieruchomości, natomiast zakres naszych usług jest dużo szerszy. Między innymi są to usługi doradcze w zakresie prawnym, w zakresie inwestycyjnym. Oprócz tego wykonujemy szereg innych czynności za klientów, które związane są z szeroko pojętym rynkiem nieruchomości.

Tzn? Na co może konkretnie liczyć klient? Zawęźmy temat do działek inwestycyjnych.

Często nasza rola nie kończy się na etapie sprzedaży działki. Możemy wystąpić o warunki zabudowy, uzgodnić warunki techniczne podłączenia uzbrojenia technicznego, organizujemy podziały nieruchomości. Doradzamy klientom w jaki sposób najkorzystniej wykorzystać nieruchomość dla celów sprzedaży. Ja osobiście zajmuję się doradztwem prawnym. Regulujemy stany prawne. W przypadku nieruchomości rolnych – prowadzimy procedury wymagane przy sprzedaży czy nabyciu nieruchomości. W przypadku działek rolnych zagadnień prawnych jest bardzo dużo. Pomagamy klientom w pozyskaniu wszelkich zezwoleń.

No właśnie, czyli bardzo mocno zahaczamy tu o dziedziny prawne. Pewne aspekty tej pracy wymagają chyba znajomości przepisów prawa, prawda?

Wiedza prawna jest niezbędna na każdym etapie obsługi nieruchomości. Pierwsze spojrzenie na nieruchomość pozwala mi stwierdzić, jaki zakres czynności (usługi) jest do wykonania. Jakie dokumenty będą niezbędne i jaki czas konieczny do przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Oczywiście klient sam może wykonać szereg działań i „dostarczyć” mi nieruchomość przygotowaną do sprzedaży, ale wielu z nich nie ma na to czasu i wiedzy.

Każda osoba w naszej firmie jest wyspecjalizowanym pracownikiem. Większa część naszego zespołu stanowią licencjonowani pośrednicy z minimum 10 letnim doświadczeniem. Aspekty prawne są nieodzownym elementem wiedzy na temat nieruchomości.

Większość biur nieruchomości, współpracuje z prawnikami. A czy dobrze jest być prawnikiem we własnej firmie?

Prawnik w firmie związanej z nieruchomościami – być musi. Ja mam tę wygodę, że nie muszę szukać specjalistów na zewnątrz. Dzisiejszy rynek jest bardzo wymagający i obecność specjalistów na stałe jest tu niezbędna.

My, dzięki naszemu wykształceniu, możemy zaoferować klientowi bardzo szeroką ofertę. I właśnie przez to, specjalizujemy się w działkach, ponieważ najtrudniejszą dziedziną w branży nieruchomości są nieruchomości gruntowe. Najczęstszą materią jaka wymaga regulacji stanu prawnego są nieruchomości gruntowe. To na tym polu najczęściej brak jest regulacji stanów prawnych. Działki, w szczególności rolne, regulowane są przez stare przepisy i decyzje oparte często na Aktach Własności Ziemi, które wymagają założenia ksiąg wieczystych i wielu istotnych wyjaśnień geodezyjnych. Wiele działek jest przedmiotem naszej pracy i wiele osób chętnie korzysta z naszych usług w tym zakresie.

Dlaczego tak jest?

Zakup działki niesie ze sobą wiele zagrożeń. Przykładem może być chociażby ustalenie tego, co kryje w sobie dany grunt. Nie wszystko widać gołym okiem. Nie każdą działkę można zabudować. Trzeba wiedzieć jak sprawdzić działkę, gdzie zajrzeć, na co zwrócić uwagę, żeby nie narazić klienta na szkodę, straty. Jeżeli działka rolna ma np. trzecią lub niższą klasę lub jest gruntem organicznym, odrolnienie takiej działki wiąże się z bardzo wysokimi opłatami. Oprócz tego musimy zawsze sprawdzać cały teren zagospodarowania wokół nieruchomości, czy będą tam obwodnice, co się może wokół niej wydarzyć.

Czego wymaga dziś rynek od agencji nieruchomości?

Nasze usługi, nasz zawód, z biegiem lat zyskał na wartości. 20 lat temu, kiedy zaczynaliśmy swoją działalność w tej branży, niewiele osób chciało korzystać z usług pośrednika. Ten zawód powstał w 1997 roku. Ja, swoje biuro otworzyłam w 2001 roku. W początkowych latach działalności, z małymi wyjątkami, wykonywaliśmy usługi typowego pośrednictwa. Wtedy, ten zawód dopiero raczkował, były organizowane licencje. Aby poziom pośrednictwa był należyty, trzeba było zdać państwowy egzamin. W naszej firmie, większość doradców posiada państwowe licencje. To nie są ludzie z przypadku. To są ludzie, którzy mają wiedzę i duże doświadczenie na rynku nieruchomości.

Czy klienci z tej branży bardziej ufają specjalistom?

Prowadząc tę działalność od wielu lat, wydaje mi się, że tak. Ludzie lubią czuć się pewnie. Ta branża związana jest często z zaangażowaniem dużych środków finansowych, dlatego ich bezpieczeństwo to dla nich podstawa. My, staramy się dokładać wszelkich starań, aby im to zapewnić.

Jedną z nietypowych gałęzi działalności Państwa biura, jest współpraca z rynkiem deweloperskim.

Ta współpraca wynika z mojego, 20 letniego doświadczenia w tym zawodzie. Jest to osobna gałąź naszej firmy. Nad pierwszym, dużym zleceniem związanym z obsługą deweloperską pracowałam już w 2001 roku. Polegało to na konstruowaniu umów i tworzeniu działu sprzedaży dewelopera. Było to dla mnie wyzwanie. Ale wyzwanie, któremu – powiem nieskromnie – podołałam. Na przełomie wielu lat firmy deweloperskie same zaczęły się do mnie zgłaszać. Często, moja współpraca z tego typu firmami przebiega w całym zakresie inwestycyjnym. Tłumacząc wprost, muszę znaleźć grunt pod inwestycję, przekalkulować czy zakup danej działki się opłaca, przygotować inwestorowi konkretnie opracowany produkt. Finalnym etapem jest sprzedaż inwestycji. Wiele z firm deweloperskich oczywiście współpracuje na stałe z architektami, specjalistami, którzy sami aranżują działki polecone bądź wyszukane przez nas, natomiast zdarzają się też sytuacje, gdzie przygotowujemy aranżacje na danej działce, a deweloper dostaje od nas tzw. gotowy półprodukt.

Czy na naszym rynku funkcjonują inne firmy – z takim zakresem działań jak Alter Nieruchomości?

Wydaje mi się, że oprócz nas, tak szeroki i profesjonalny pakiet fachowych usług na naszym rynku, ma kilka firma. Ja takie znam, i są to firmy z ponad 20 letnim stażem, z którymi współpracujemy w ramach projektu GRUPA PREMIUM.

Wyjaśnimy naszym czytelnikom co to znaczy GRUPA PREMIUM.

Jest to porozumienie 6 doświadczonych firm, w ramach którego, na podstawie umów lojalnościowych, ściśle współpracujemy przy pozyskaniu ofert oraz wymianie usług. Pozwala to nam skutecznie realizować umowy na wyłączność, a przekłada się to na jakość obsługi oraz efekt sprzedażowy pod względem opłacalności oraz czasu sprzedaży.

Pani Joanno, dlaczego warto jest skorzystać z usług firmy Alter Nieruchomości?

Naszą przewagą i renomą jest kompleksowość usługi. Niezależnie, czego klient będzie oczekiwał – w związku z branżą nieruchomości – jesteśmy w stanie mu to zapewnić na najwyższym poziomie. Główna gałąź działalności firmy to oczywiście działania pośrednictwa, ale oparte o usługi szeroko powiązane z tematyką. Często zdarza się, że nasze działania trwają nawet kilka lat, a po wykonaniu wielu czynności prawnych, urzędowych, administracyjnych możemy mówić o przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż Na zlecenie klienta „opiekujemy” się jego nieruchomością do momentu, w którym on sam będzie w stanie samodzielnie z jej posiadaniem funkcjonować i skutecznie nią zarządzać.

Odbierz własną kartę Programu Partnerskiego

i korzystaj z rabatów i usług

FIRM I SPECJALISTÓW

którzy zajmą się dla Ciebie

Podobne artykuły

Spółdzielnia ANG: doradcy kredytowi, na których można liczyć

Sty 07, 2020

Decyzja o kupnie mieszkania to poważna decyzja. A jest jeszcze bardziej wymagająca, jeśli decydujemy się wziąć na to mieszkanie kredyt. Porównanie ofert, wybranie tej najkorzystniejszej, przygotowanie do wizyty w banku, znajomość zmieniających się przepisów – wszystko to wymaga wiedzy i czasu. Najlepiej byłoby, gdyby ktoś mógł nam fachowo doradzić i przeprowadzić przez cały proces. Takimi osobami są doradcy kredytowi. Doradcy ze Spółdzielni ANG oferują …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – czerwiec ’20

Cze 18, 2020

W III części czerwcowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego przedstawiamy Państwu domy na sprzedaż. Jeżeli szukasz komfortu i wygody w dobrej cenie i lokalizacji sprawdź nasze oferty. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Gródek Powierzchnia : 120 m2 Powierzchnia działki : 972 m2 Ilość pokoi : 5 Cena : 388 000 zł Biuro nieruchomości : Dobry Dom Dom murowany wybudowany w latach 70-tych w 2017 …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – listopad ’19

Lis 18, 2019

Zapraszamy na przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. Przedstawiamy Państwu domy, których nie można przeoczyć.      OLMONTY  Projekt domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, należący do kolekcji: projekty domów nowoczesnych. Charakter prostej bryły podkreślono nowoczesnym detalem w postaci narożnego okna. Płaska, antracytowa dachówka jest eleganckim dopełnieniem całości. Atrakcyjne przeszklenia w strefie dziennej zapewniają efektowne doświetlenie wnętrza.   Cena: 569 000 zł Powierzchnia: 186m2 Liczba pokoi: 5 …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – styczeń ’20

Sty 23, 2020

Zapraszamy Państwa na kolejną część przeglądu nieruchomości z woj. Podlaskiego, w której prezentowane będą domy. Dom jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i bliskość natury. Posiadanie kawałka swojego trawnika, ogródka i tarasu daje dużo możliwości do spędzania czasu z rodziną. Dom to miejsce, które pozwala na dużą swobodę i prywatność jakiej nie ma w mieszkaniu w bloku, czy apartamentowcu. Niewątpliwą zaletą …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – mieszkania na wynajem – maj ’20

18 maja, 2020

W II części majowego przeglądu nieruchomości prezentujemy mieszkania na wynajem. Szczególnie polecane osobom szukającym komfortu i wygody w dobrej lokalizacji. Prezentowane oferty są godne uwagi ze względu na cenę, funkcjonalność i lokalizację. Mieszkania 1 – pokojowe PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : os. Centrum, Białystok Powierzchnia : 27 m2 Cena wynajmu : 1 000 zł / mc Biuro nieruchomości : Lwy Nieruchomości Mieszkanie umeblowane i …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – mieszkania na wynajem – marzec ’20

Mar 05, 2020

Zapraszamy na kolejny przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. Przedstawiamy Państwu mieszkania te małe jak i te troszkę większe, które są atrakcyjne ze względu na  cenę i lokalizację. Nieruchomości polecane są osobom, które szukają mieszkania z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, atrakcyjną ceną, jak i przyjazne rodzinom z dziećmi. Zaprezzentowane mieszkania spełnią oczekiwania najbardziej wymagających i szukających komfortu osób. MIESZKANIA 1-POKOJOWE PIASKI / BEMA Lokal mieści się …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}