askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Napęd do bramy przesuwnej - zalety i zastosowania

Napęd do bramy przesuwnej - zalety i zastosowania


Urządzenia umożliwiające automatyczne sterowanie wjazdem na posesję, roletami okiennymi czy drzwiami wejściowymi na stałe wpisały się w krajobraz współczesnych domów jednorodzinnych. Tematem dzisiejszego tekstu są zalety i zastosowania napędu do bramy przesuwnej.

Ręczne przesuwanie bramy wjazdowej nie należy do przyjemnych zadań, szczególnie w przypadku solidnych, a zarazem ciężkich konstrukcji. Konieczność użycia siły fizycznej sprawia, że dostępność obiektu jest ograniczona dla osób z niepełnosprawnościami ruchu. Można temu zaradzić, stosując nowoczesne rozwiązania do automatyzacji. Specjalne napędy do bram przesuwnych umożliwiają otwieranie i zamykanie konstrukcji bez opuszczania samochodu, przy użyciu pilota.

Jak działają nowoczesne napędy do bram przesuwnych?

Użytkownicy często nie wiedzą, jak działają nowoczesne napędy do bram przesuwnych. Urządzenia są wyposażone w wydajne silniki elektryczne, sterowane przez specjalną centralkę elektroniczną. Sprzęt umożliwia przenoszenie siły napędowej na moduł koła zębatego, a następnie na konstrukcję bramy przesuwnej. Napęd może być skalibrowany do pracy, dzięki możliwości mechanicznej regulacji momentu obrotowego (opcja dostępna w wybranych modelach). Wysokiej klasy napęd do bramy przesuwnej może być sterowany – poprzez centralkę bramową – z użyciem rozmaitych urządzeń, m.in. pilota bezprzewodowego, aplikacji mobilnej czy przycisku w słupku bramy. To znaczne ułatwienie dla użytkowników, którzy nie muszą już ręcznie przesuwać ciężkiej konstrukcji bramowej. Należy jednocześnie pamiętać, że duża moc generowana przez mechanizm napędowy wymaga zwykle odpowiedniego zasilania napięciem 230 V AC.

Jak napęd do bramy przesuwnej podnosi komfort życia?

Osoby, które jeszcze nie miały do czynienia z zaletami opisywanych przez nas komponentów, często pytają – jak napęd do bramy przesuwnej podnosi komfort życia? Produkty, oferowane chociażby przez sklep internetowy sklep-ecsystem.pl sprawiają, że kierowca nie musi opuszczać pojazdu, by otworzyć wjazd na posesję. Wystarczy użycie pilota radiowego, by otworzyć bramę. W ten sposób użytkownik unika konieczności wychodzenia z auta podczas opadów deszczu czy śniegu. Niezawodne mechanizmy napędowe przyczyniają się również do diametralnej, pozytywnej zmiany komfortu życia osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu. Niepełnosprawni nie muszą wychodzić z przystosowanego dla nich samochodu i mogą bez problemu wjechać na teren przydomowej posesji. W ten sposób napędy bram przesuwnych zwiększają dostępność zarówno domów prywatnych, jak i hoteli, placówek medycznych czy obiektów komercyjnych.

Najważniejsze zalety i zastosowania napędów bram przesuwnych

Specyfika działania napędów bram przesuwnych sprawia, że tego rodzaju mechanizmy mają szereg zalet, które determinują ich szerokie zastosowania. Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązania mogą zostać zintegrowane z instalacjami monitoringu oraz systemami alarmowymi. Dzięki temu napęd do bramy może być automatycznie otwieranie w momencie, gdy kamera zarejestruje autoryzowany numer tablicy rejestracyjnej pojazdu, zgodny ze wzorcem zapisanym w bazie danych. Wśród zalet napędów do bram przesuwnych użytkownicy wymieniają również wysoki poziom bezpieczeństwa na terenie posesji domu jednorodzinnego. Mieszkańcy budynku nie muszą opuszczać domu, by otworzyć wjazd na teren posesji. Jednocześnie jest on zamknięty do momentu, gdy sami zadecydują o jego otwarciu. W ten sposób mogą najpierw zweryfikować osobę przy użyciu systemu monitoringu wizyjnego, a następnie zdecydować o jej wpuszczeniu na posesję.

Wybierz napęd do bramy przesuwnej od zaufanego dostawcy

Wiesz już, że mechanizmy napędowe do konstrukcji bramowej podnoszą komfort i bezpieczeństwo na terenie domów jednorodzinnych oraz obiektów użytkowych. Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy napędu do bramy przesuwnej, to wybierz sklep-ecsystem.pl! Wykwalifikowani doradcy handlowi pomogą Ci w doborze odpowiednich komponentów i przygotują dedykowaną ofertę.