askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA

Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA


Projekty domów jednorodzinnych o niewielkim metrażu to rozwiązanie pełne zalet. Przystępne cenowo w budowie, komfortowe w eksploatacji, a dodatkowo wyjątkowo funkcjonalne, są chętnie wybierane przez współczesnych inwestorów. Jeżeli i my stoimy przed koniecznością zakupu gotowej koncepcji, koniecznie zapoznajmy się z katalogiem MURATORA. Jakie najbardziej interesujące rozwiązania mogą przypaść nam do gustu?

Domy do 100 m2 - M216 i A111 + AR4

M216 Skryta tęsknota

Skryta tęsknota to parterowy budynek o powierzchni 97,8 m2. Warto wybrać go, jeśli chcemy wyeliminować konieczność codziennego pokonywania schodów lub zależy nam na wzniesieniu niskiego obiektu mieszkalnego, który nie będzie górował nad otoczeniem. Projekty domu M216 cechują się wydłużoną bryłą na planie prostokąta, pokrytą czterospadowym zadaszeniem o niewielkim kącie nachylenia. W celu jej urozmaicenia, architekci zaplanowali praktyczny podcień przy drzwiach wejściowych oraz nad tarasem, który uchroni mieszkańców przed deszczem lub nadmiernym słońcem. Ten budynek w klasycznym stylu zachwyci nas swoją elegancją i uniwersalnym charakterem, umożliwiającym jego łatwe dopasowanie do każdego otoczenia. W projekcie Skryta tęsknota dostępnym na stronie https://projekty.muratordom.pl część dzienna, nocna i gospodarcza są zlokalizowane na jednej kondygnacji. Po wejściu do środka naszym oczom ukaże się spory przedsionek, z którego przejdziemy do dużej kotłowni – posiadającej również bezpośrednie wyjście na zewnątrz. W wiatrołapu dostaniemy się do strefy wspólnej – okazałego salonu oraz częściowo otwartej kuchni, z którą sąsiaduje garderoba, WC i druga, większa łazienka. Nieco w głębi, za ścianką, zaplanowano trzy sypialnie. Dzięki wyposażeniu korytarzyka w przesuwne drzwi możliwe jest skuteczne oddzielenie części prywatnej i ogólnodostępnej, co korzystnie wpływa na ogólny poziom prywatności domowników.

A111 + AR4 Przebojowy 4

Interesującą koncepcją, jaką proponuje nam MURATOR, jest projekt Przebojowy 4. To jednorodzinny budynek o powierzchni 96,3 m2, który będzie odpowiedni dla 3-4 mieszkańców. Wyróżnia się nieskomplikowaną bryłą i prostym, dwuspadowym zadaszeniem – taka forma pozwala na ograniczenie kosztów budowy oraz pomaga w zmniejszeniu ucieczki ciepła z wnętrz. Jego dużą zaletą jest ograniczona szerokość, umożliwiająca realizację na wyjątkowo wąskich działkach. Projekty domów A111 + AR4 zostały utrzymane w nowoczesnym stylu i kolorystyce – bieli, szarości i graficie, które ożywiają modne, drewniane deski elewacyjne. Architekci zadbali o dorysowanie dwóch tarasów, dostępnych z części dziennej oraz sypialni zlokalizowanej na parterze.
Przebojowy 4 to budynek z poddaszem użytkowym, cechujący się cenionym przez inwestorów podziałem na strefę wspólną na dolnej kondygnacji oraz prywatną – na wyższym piętrze. Na parterze zaplanowano spory salon otwarty na kuchnię. Wyposażono go w duże, rozjaśniające wnętrze okna oraz nowoczesną kozę – gwarantującą przytulny klimat w jesienne i zimowe wieczory. W zachodniej części budynku umieszczono ogólnodostępną łazienkę oraz jedną sypialnię, którą można przeznaczyć na gabinet do pracy. Na poddaszu zobaczymy dwa pokoje – oba z prywatną garderobą. Z korytarzyka dostaniemy się również do łazienki i oddzielnej pralni, która obecnie jest niemal nieodzownym pomieszczeniem w każdym domu.

Interesują nas projekty domów do 100 m2? Możemy zdecydować się zarówno na wersję parterową, jak i z poddaszem. Najciekawsze propozycje wytypujemy, zapoznając się z dostępnym online katalogiem MURATORA, obejmującym tysiące gotowych koncepcji.

Zdjęcie: Przykładowy projekt domu z kolekcji MURATORA - Projekt M253 Szczęśliwy z arch. Katarzyna Słupeczańska Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA - https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/