Wyniki Twojego wyszukiwania

”Na początku, trzeba w pełni poświęcić się tylko nieruchomościom”

Praca pośrednika na rynku nieruchomości, nie jest dla każdego. Osoba, która nie ma predyspozycji do działań na tym podłożu, może szybko zniechęcić się i wypalić zawodowo. Jak jednak nauczyć się tego zawodu, a nawet odnieść w nim sukces, opowiada Maciej Gajdziński, doradca ds. nieruchomości w firmie Developergo Nieruchomości.

W dzisiejszych czasach, kiedy mówimy o karierze, mamy raczej na myśli aktorów, muzyków. Jak się okazuje nic bardziej mylnego prawda? Okazuje się, że w nieruchomościach również można zrobić karierę.

Jak najbardziej. Kluczowym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć jest to, czy chce się zrobić – mówiąc górnolotnie ową „karierę”. Oczywiście potrzeba trochę czasu na wdrożenie się w temat, czyli poznanie rynku, pozyskanie odpowiednich kontaktów i przede wszystkim stworzenie własnej, wypracowanej przez siebie bazy kontaktów. Nie bez znaczenia jest też trochę szczęścia. Jak mawia mój szef Jerzy Osipiuk, „bez podaży – się nie zdarzy…” .

 

Panie Maćku, więc na czym polega owa kariera, sukces odniesiony w nieruchomościach?

Podstawą są kontakty międzyludzkie. W tym przypadku muszą być to kontakty związane oczywiście z przedstawicielami branży nieruchomości. Bez tego ani rusz.

Ale zazwyczaj zaczyna się od zera. Od tego pierwszego kontaktu. Co dalej?

Wchodzącym na rynek nowicjuszom, osobom, które chcą pracować jako agenci nieruchomości, mogę doradzić, aby nie bali się klientów. Po prostu, dzwońcie, umawiajcie się na spotkania, prezentujcie nieruchomości. Po to jesteście. Z tego bierze się wasze wynagrodzenie. 

Jesteś Pan przykładem człowieka, który jest rozpoznawalny w branży nieruchomości. Można więc rzec, że właśnie jest Pan przykładem osoby, która zrobiła ową karierę.  

Kariera to może za duże słowo. Jestem zwykłym agentem nieruchomości, który próbuje zarobić na życie. Co prawda zabiera to bardzo dużo czasu, ale powiem jedno – warto. Trzeba to przede wszystkim lubić.

 

Kiedy rozmawia się z Pana szefem, dostaje się informacje, że Pan uwielbia to co robi i w nieruchomościach czuje się jak ryba w wodzie. Czy na Pana przykładzie, da się poczuć samemu, że ten sukces się odniosło?

Widać to, kiedy klienci sami zaczynają do ciebie dzwonić, ponieważ mają kontakt od osoby, która jest zadowolona z twojej pomocy. Ułatwia to pracę, ponieważ możesz zająć się czymś innym niż pozyskiwanie kolejnych klientów. Wspomnę jednak, że przede mną jeszcze bardzo dużo pracy. W tym zawodzie trzeba cały czas się rozwijać. Każda transakcja jest inna i z różnymi ludźmi ma się do czynienia.

 

Mówił Pan o tym, aby nie bać się klientów, nie bać się kontaktów. Co więcej ze swojego doświadczenia poleciłby Pan początkującym osobom, które chciałyby wejść na rynek nieruchomości i nim „zawładnąć”, stać się marką samą w sobie? 

Przynajmniej na początku trzeba w pełni poświęcić się tylko nieruchomościom. Praca na pół gwizdka nie ma sensu i lepiej jest poszukać czegoś innego, w czym można się spełnić. Nie można też odpuszczać transakcji, nawet wtedy gdy wydają się one nie do zrealizowania. Wbrew pozorom z takich sytuacji wychodzą ciekawe pieniądze. Dodam również, że nie bez znaczenia jest team, na który trafisz w danej firmie. Ja na początku swojej drogi miałem to szczęście, że trafiłem na bardzo fajnych ludzi, którzy pomogli mi w wielu zawodowych aspektach. 

 

Czy na podstawie swojego doświadczenia, wejścia w branżę, można przestrzec przed błędami, które popełniają nowicjusze marzący o karierze w nieruchomościach?

Błędów oczywiście nie da się uniknąć. Błędem u nowych adeptów tej trudnej sztuki, jest szybkie zniechęcenie jeśli na początku nic się nie dzieje. Ja do tej pory robię błędy i „spalam” transakcje, ale ważne jest wyciąganie wniosków, aby owych błędów popełniać jak najmniej. I znowu posłużę się jednym z ulubionych cytatów mojego szefa „Ten nie popełnia błędów, co nic nie robi”. 

 

Każda dziedzina biznesu rządzi się swoimi prawami. Ostatnio słyszałem, że na rynku nieruchomości brakuje tzw. „freaków”, ludzi pozytywnie szalonych. Że jest to raczej działka dla wywarzonych, stabilnych, ułożonych osób.

 

Po krótce opowiem moją historię. Przez 10 lat mieszkałem w UK. Początkowo byłem barmanem, kasjerem itp. Jak to w UK, wiadomo. Później przyszło mi do głowy, aby zostać kierowcą autobusu. Zaznaczam, że nie miałem jeszcze wtedy prawa jazdy na osobówkę. Po roku śmigałem już piętrowym kolosem. Z żoną stwierdziliśmy jednak, że mieszkanie w obcym kraju nie jest dla nas i wróciliśmy do Polski. Niedługo po powrocie zacząłem pracę jako agent nieruchomości. Jak widać, są to branże zupełnie inne. Można więc stwierdzić, iż postawienie na pracę w nieruchomościach było takim „szaleństwem”. Traf chciał, że wstrzeliłem się w rynek bardzo fajnie. Ale to wszystko dzięki ludziom takim, jak moi szefowie. Oni chcą uczyć, uczą, a na dodatek mimo ogromnej wiedzy sami się uczą. I to najlepiej obrazuje branżę nieruchomości.

Autor: P.S

Podobne artykuły

Kompleksowa oferta aranżacji i wykończenia wnętrz od j2studio

Sie 29, 2019

J2Studio to pracownia architektury wnętrz zajmująca się wykonywaniem kompleksowych projektów z zakresu aranżacji wnętrz. Każdy z tych projektów dostosowany jest do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta. Jak to działa? .Poznaj szczegółową ofertę j2studio! 1. Szukasz pomysłu na klimat i wystrój wnętrza? Wybierz PROJEKT KONCEPCYJNY! To opcja polecana dla osób poszukujących inspiracji do zaaranżowania wnętrza. W ofercie zawarta jest wizualizacja, na podstawie której klient może …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – lokale na sprzedaż – lipiec ’20

Lip 16, 2020

W III części lipcowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego prezentujemy atrakcyjne oferty lokali na sprzedaż.  Prezentowane nieruchomości dostosowane są do różnych potrzeb – działalność usługowo – handlową lub biuro. Atrakcyjność ofert stanowi lokalizacja, cena  jak i powierzchnia użytkowa. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok, os. Leśna Dolina Powierzchnia : 490 m2 Cena : 3 100 000 zł Biuro nieruchomości : Express House Nieruchomości Funkcjonalny …

Czytaj więcej

Doradca ds. nieruchomości / obsługa przekazanych ofert

Paź 01, 2019

    Doradca ds. nieruchomości / obsługa przekazanych ofert   W związku z szybkim rozwojem naszej firmy poszukujemy energicznych osób, z którymi będziemy mogli wspólnie realizować poważne cele. Wiemy jak rozmawiać z Klientami i skutecznie pomagać sprzedawać i kupować nieruchomości. Dla nas liczą się wyłącznie dobre relacje z Klientem. Pracujemy na zasadzie wyłączności z jedną stroną. Szanujemy swój, Twój i Klienta czas.   Jeśli jesteś …

Czytaj więcej

Wideo wizytówka – Expander – Expert Finansowy

Gru 31, 2020

Expander Białystok Najlepsi specjaliści, którzy pomagają klientom indywidualnym  w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań finansowych. Oferują usługi z zakresu kredytów hipotecznych, gotówkowych i firmowych. Dostarczają najlepiej dopasowane produkty finansowe, pomagają spełniać marzenia i kreować rzeczywistość Dodatkowo oferują kompleksową obsługę w zakupie czy sprzedaży nieruchomości. Spodobała Ci się realizacja wideo?  Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły. …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – wrzesień ’19

Wrz 19, 2019

Zapraszamy na przegląd interesujących nieruchomości z woj. Podlaskiego. Tym razem prezentowane będą domy, które ze względu na swą atrakcyjność nie mogą zostać pominięte.   Dobrzyniewo Duże Nowoczesny,  komfortowy i energooszczędny dom  usytuowany na dużej, ogrodzonej działce w odległości ok 10km od centrum miasta w Dobrzyniewie Dużym. Dobre połączenie z miastem również z wykorzystaniem komunikacji miejskiej, której przystanek znajduje się w bliskiej odległości od posesji. Dom zaprojektowany i wykończony pod nadzorem architekta materiałami najwyższej jakości. …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}