askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze falownika do pompy głębinowej?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze falownika do pompy głębinowej?
Równie istotne, jak wybranie porządnych pomp głębinowych jest zakupienie odpowiedniego falownika. Chodzi o inteligentne sterowniki pomp, które odpowiadają za zamianę prądu stałego na prąd przemienny. Jeżeli nowy falownik ma działać bez żadnych problemów, powinien być przede wszystkim porządnie wykonany i dokładnie przetestowany przez producenta. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki falownik do pompy głębinowej kupić, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

1. Dlaczego warto korzystać z pompy głębinowej z falownikiem?
2. Jaki falownik do pompy głębinowej?
3. Gdzie można kupić nowoczesne falowniki przeznaczone do pomp?
4. W jaki sposób falownik obniża koszty eksploatacji pompy głębinowej?

Poniższe informacje przydadzą się przede wszystkim osobom, które chcą ułatwić sobie nawadnianie sadu lub ogrodu.

Zastosowanie falownika pozwala wówczas obniżyć koszty eksploatacji pompy głębinowej nawet o 30-40%, co przy większych terenach przekłada się na naprawdę duże oszczędności. Niezależnie więc od tego, czy zależy Ci na skorzystaniu z energooszczędnego rozwiązania, chcesz sobie ułatwić sterowanie pompą, czy po prostu zautomatyzować niektóre procesy, prawidłowo dobrane falowniki do pomp na pewno Ci w tym pomogą.

Dlaczego warto korzystać z pompy głębinowej z falownikiem?

Chociaż falownik nie jest niezbędny, aby można było korzystać z pomp głębinowych, to jednak wielu specjalistów zaleca ich stosowanie. Dzięki temu można liczyć na utrzymywanie stałego ciśnienia wody w instalacji. Bardzo ważne jest jednak używanie wyłącznie polecanych falowników od najlepszych producentów, które sprawdzą się zarówno w przypadku rolnictwa, jak i przemysłu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również na potrzeby prywatne w przypadku domu jednorodzinnego. Zastosowanie falownika pozwala uniezależnić ciśnienie od aktualnego poboru wody. Do tego dochodzi ograniczenie ilości zużywanej energii elektrycznej. Dodatkową zaletą falowników jest to, że dzięki nim można wydłużyć żywotność samej pompy. Więcej informacji na temat falowników można znaleźć na stronie ogrody24.pl.

Jaki falownik do pompy głębinowej?

Przy wyborze falownika trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest maksymalna moc pompy, jaką dany model może obsłużyć. Kolejne parametry, które trzeba zawsze sprawdzić przed zakupem to maksymalne ciśnienie wody, które jest dopuszczalne przez producenta falownika oraz maksymalna temperatura cieczy. Jest to o tyle istotne, że nawet cieszące się dużym zainteresowaniem modele najczęściej mogą pracować z cieczami, których temperatura nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Tym samym w celu uzyskania stałej wartości ciśnienia cieczy o wyższej temperaturze konieczne może okazać się zastosowanie specjalistycznego rozwiązania. Na szczęście w przypadku pojawienia się problemów z doborem falowników do trójfazowych pomp głębinowych, sprzętu przeznaczonego do pracy w instalacjach przemysłowych lub przydomowych instalacjach wody pitnej zawsze można skorzystać z pomocy sprzedawcy, który ma wieloletnie doświadczenie z urządzeniami. 

Gdzie można kupić nowoczesne falowniki przeznaczone do pomp?

Wysokiej jakości falowniki, które idealnie nadają się do pomp głębinowych wykorzystywanych do nawadniania upraw, można znaleźć w sklepie ogrody24.pl. W stałej ofercie dostępnych jest kilkanaście różnych modeli. Każdy z nich daje możliwość uzyskania bezawaryjnej pracy pompy, szczególnie że falowniki dostosowują prędkość silnika do wymaganych parametrów instalacji wodnej.  W jaki sposób falownik obniża koszty eksploatacji pompy głębinowej? Redukcja zużycia energii elektrycznej, która jest dla wielu użytkowników najważniejszą korzyścią wynikającą ze stosowania falowników do jednofazowych pomp głębinowych, wynika z tego, że mogą one zoptymalizować pracę silnika. Jest to więc proste i skuteczne rozwiązanie, z którego każdy może skorzystać.