askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Modne pościele wpuść wiosnę do swojej sypialni

Modne pościele wpuść wiosnę do swojej sypialni
Sypialnia – najbardziej prywatne ze wszystkich pomieszczeń. Tu odpoczywamy, czytamy, śpimy. Relaksujemy się po ciężkim dniu, szukając odrobiny prywatności. A czymże byłaby sypialnia bez dobrze dobranej pościeli? Zdjęcie Modne pościele - wpuść wiosnę do swojej sypialni ZdjęcieTkaniny pościelowe

 

Tkaniny pościelowe

Pościel pościeli nierówna. Nawet zastosowanie tego samego koloru na różnych tkaninach może dać zadziwiające efekty. A przecież jeszcze bardziej niż wygląd liczy się komfort spania, a więc to, czy pościel jest miła w dotyku, czy nieprzyjemnie szorstka. Najpopularniejszą tkaniną pościelową jest bawełna. Pościel bawełniana charakteryzuje się dużym wyborem rozmiarów i kolorów. Łatwo ją uprać i wyprasować. Jednak jeśli szukamy pościeli wyjątkowo przyjemnej w dotyku, warto sięgnąć po inne tkaniny. Najlepsze odczucia daje pościel satynowa i atłasowa. Te tkaniny uznawane są za ekskluzywne, a spanie pod nimi ma zapewnić najlepszą jakość snu. Wizualnie są do siebie bardzo podobne, jednak atłas tkany jest z nici jedwabnych, a satyna z lnianych i bawełnianych.    

Pościel gładka

Jedno lub dwubarwna pościel ma czarować przede wszystkim kolorem. To on jest wyznacznikiem stylu, akcentem, który nadaje sypialni charakteru i rządzi całą aranżacją (Zobacz: Kolekcja "Simply Line" - pościele zaprojektowane w niecodziennym stylu). Gładka pościel znajdzie zastosowanie zarówno w prostych, wręcz ascetycznych wnętrzach, jak i w sypialniach zaaranżowanych z przepychem – na przykład w stylu glamour. Jeśli zdecydujemy się na ten ostatni, musimy pamiętać, że istotą glamour jest blask, więc trzeba sięgnąć po lśniącą pościel satynową lub atłasową. Wybór koloru jest tym, na czym powinniśmy się skupić najbardziej. W białej sypialni możemy pozwolić sobie na całkowitą dowolność, łóżko jako najważniejszy mebel ma prawo wyróżniać się nawet bardzo zdecydowanie. W kolorowej sypialni warto trzymać się wybranej tonacji - podpowiada Justyna Czapla, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany. ZdjęciePościel z nadrukiem  

Pościel z nadrukiem

Tu kolor odgrywa drugorzędną rolę, aczkolwiek nie powinniśmy go całkowicie lekceważyć. Jednak istotniejszy jest nadruk – to on powinien stylistycznie pasować do wystroju wnętrza. A wybór jest naprawdę duży – od prostych geometrycznych wzorów, które doskonale wpasują się w nowoczesne wnętrza, do klasycznej pościeli w motywy florystyczne czy wielobarwne dekoracyjne desenie. Decydując się na pościel z nadrukiem, warto rozejrzeć się po sypialni i zastanowić, jaki motyw będzie najbardziej odpowiedni.

Obudź się na wiosnę

Wiosna to pora tradycyjnych pozimowych porządków. Wtedy też zmieniamy pościel. Warto przy tej okazji pomyśleć o pościeli z nadrukiem w wiosenne kwiaty. Na dużej powierzchni drobne wielobarwne kwiaty nawiążą do wiosennej łąki i pozwolą nam już u progu wiosny poczuć jej nastrój i pozytywną energię. Jeśli stawiamy na jednobarwną pościel, warto wybrać tę w wiosennych kolorach. W takim wypadku w podobnej kolorystyce powinny być utrzymane dekoracyjne dodatki w sypialni. Eurofirany już od dwudziestu ośmiu lat dostarczają klientom zarówno gotowe, jak i szyte na wymiar firany zasłony i rolety. W ofercie sieci znajdziemy także pościel, koce, obrusy, ręczniki i dekoracyjne dodatki. Wszystko można kupić w sklepie internetowym lub jednym z kilkudziesięciu salonów stacjonarnych w całej Polsce. W niektórych z nich, a także w sklepie online, za wybrane zakupy można płacić w ratach.