Wyniki Twojego wyszukiwania

Krzysztof Otapowicz, BUDMEX: Nasze domy sprzedajemy już na etapie koncepcji.

Cena i jakość. Te słowa najlepiej charakteryzują nieruchomości, które na terenie Choroszczy stawia firma Budmex. Przedsiębiorstwo jest bardzo młode, natomiast już pretenduje do miana liderów firm developerskich na rynku podlaskim. O początkach, rozwoju i planach Budmexu, rozmawiamy z Prezesem Zarządu, Krzysztofem Otapowiczem.

Pamiętam naszą rozmowę sprzed dosłownie kilku lat, kiedy w internecie pojawiły się Twoje pierwsze ogłoszenia o sprzedaży domków jednorodzinnych. Ogłoszenia te, i nie koloryzuję, zniknęły po dosłownie kilku dniach, ponieważ wszystkie domy zostały kupione.

Nasze domki sprzedają się na etapie koncepcji. Składa się na to wiele czynników, a łączy je jeden – odpowiedzialne podejście do człowieka. Zastanawiając się nad wejściem w branżę budowlaną, postanowiłem stanąć w jednym szeregu z lokalnym konsumentem i jego potrzebami, finansowymi możliwościami. Po weryfikacji oczekiwań, przystąpiłem do tworzenia.

Kiedy i skąd wziął się pomysł na budownictwo?

Firmę Budmex postawiłem na nogi w 2013 roku i od razu skupiłem się wyłącznie na Choroszczy. Jest to miasto położone praktycznie u samej granicy z Białymstokiem, czyli dużym, dobrze rozwiniętym miastem wojewódzkim. W samej Choroszczy nie budowało się nic przez ostatnie 40 lat, a zapotrzebowanie było ogromne. To był pierwszy impuls do działania. Drugim, były możliwości cenowe, które można było zaproponować na lokalnym rynku.

Dosłownie kilka kilometrów różnicy, przekłada się nawet na kilkaset tysięcy złotych różnicy. To stosunek odległości z Choroszczy do Białegostoku w porównaniu do cen nieruchomości w obydwu miastach.

Moim zdaniem, ceny mieszkań, nie mówiąc o cenach domów, szeregówek czy działek w Białymstoku, są horrendalnie wysokie i niewspółmierne do zarobków przeciętnej rodziny. Jakość budownictwa w Białymstoku też pozostawia wiele do życzenia. Cena naszego domu jednorodzinnego z działką w Choroszczy, jest zdecydowanie niższa, niż cena przeciętnego mieszkania w Białymstoku. A budujemy naprawdę z wysokiej jakości materiałów. Konkurencja z Białegostoku może nam pozazdrościć materiałów, cen, wykończenia.

To prawda. Po pierwsze większość materiałów zamawiasz u lokalnych producentów. Widziałem też, że w blokach montujesz okna pochodzącego właśnie od lokalnego producenta, wysokiej jakości, 6-komorowe i 3-szybowe. Skąd takie dbanie o jakość?

Do budowy każdego domu czy bloku, staram się podchodzić tak, jakbym budował go dla siebie lub dla kogoś ze swojej rodziny. Wybieram wyselekcjonowane materiały i tylko wysokiej jakości. Dlaczego? Sam mieszkam w Choroszczy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby moi sąsiedzi mieliby mi za złe, że coś zataiłem, zepsułem przy budowie ich domu. Dom, bardzo często kupuje się na całe życie. I to jego mieszkańcy mają być zadowoleni ze swojego miejsca na ziemi. A dzięki temu ja też będę zadowolony.

Kilka lat temu, gdy budowałeś kolejne osiedle domków jednorodzinnych, nie publikowałeś nawet ogłoszeń o ich sprzedaży. Dlaczego?

Ponieważ miałem listę kontaktów do osób, które nie zdążyły kupić domu budowanego przeze mnie, na początku działalności. I prosiły mnie o zarezerwowanie domu, gdy tylko będę budował kolejne. Tak się stało z całym osiedlem. Następnie powstała kolejna lista chętnych osób. Podobnie jest w przypadku dwóch nieruchomości wielorodzinnych, które realizujemy w Choroszczy w tym roku. W pierwszym bloku, który obecnie jest w stanie surowym, nie mamy już żadnego mieszkania na sprzedaż, a w drugim, którego budowy jeszcze nie zaczęliśmy, do wykupu zostało jedno mieszkanie, z ponad 60.

Skąd pomysł na budowę bloków? To nie jest chyba łatwa działka budownictwa?

Trzeba było znaleźć alternatywę dla osób, których nie stać na kupno domu w Choroszczy, czy nawet kupno mieszkania w Białymstoku. Choroszcz jest bardzo chłonnym i bardzo zróżnicowanym rynkiem. Nikt dotąd nie myślał tutaj o osobach, które byłyby zainteresowane zakupem mieszkania. No i pojawiła się luka. Wiele osób pracujących w Białymstoku zgłosiło się do mnie z chęcią kupna mieszkania w Choroszczy, ponieważ po pierwsze Białystok jest bardzo drogi, a po drugie pracując w dużym mieście, chcą mieszkać w ciszy i spokoju. Choroszcz ma super infrastrukturę, cały czas się rozbudowuje. Przykładem jest plaża miejska, czy nowo-powstające drogi. Po za tym zawsze chciałem, żeby coś po mnie pozostało. Kiedyś będę mógł pokazać i powiedzieć swoim wnukom, zobaczcie, to kiedyś zbudował dziadek. Podobnie jest z miejscem naszych inwestycji. Wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Nie budujemy na przypadkowych działkach. Domy czy blok, które wznosi Budmex muszą być dobrze skomunikowane. Analizujemy umiejscowienie działek pod względem infrastruktury i otoczenia.

Jak widzisz swoją firmę za 10 lat?

Przyglądając się rozwojowi firmy, poczynając od 2013 roku, robiąc wiele kalkulacji, analiz naszych prac, zauważyłem, że z roku na rok podwajamy nasze działania, podwajamy ilość budów, podwajamy sprzedaż, a także osiągi finansowe firmy. Dziś, planujemy już budowę 4 kolejnych bloków, a także 44 domków. Jesteśmy dopiero na etapie pertraktacji zakupu działki z jej właścicielem, natomiast już mam przygotowaną listę 20 osób, które czekają na informację kiedy będą mogły kupić dom.

Czyli jest szansa, że znów nie będziesz wstawiał ogłoszeń o sprzedaży domów o internetu?

Jest.

Czy mógłbyś powiedzieć, że firma już odniosła sukces?

To górnolotne słowa. A ja wolę przyziemne prace budowlane. Na podsumowania przyjdzie czas.

Autor: PS

Podobne artykuły

Praca – Doradca ds. nieruchomości

Wrz 20, 2019

  Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się sieci biur nieruchomości w Polsce. Od 18 lat świadczymy najwyższej jakości usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.   Poszukujemy kandydatów na stanowisko: Doradca ds. nieruchomości   Miejsce pracy: Białystok Oferujemy: ciekawą pracę pełną wyzwań wysokie wynagrodzenie prowizyjne narzędzia pracy (aparat, telefon komórkowy, itp.) nowoczesne zaplecze informatyczne dostęp do bazy ofert szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne możliwość awansu samochód służbowy dla …

Czytaj więcej

Zawieszenie spłaty rat kredytów – stan na dzień 23.03.2020r

Mar 23, 2020

Poniżej przedstawiamy Państwu aktualną listę banków, które umożliwiają zawieszenie rat. Dotyczy kredytów gotówkowych. BNP PARIBAS Max 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej. Wniosek składamy online, na stronie banku-bezpłatnie, co wydłuży okres kredytu. CITI HANDLOWY Max 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej. Wniosek składamy online, na stronie banku-bezpłatnie, co wydłuży okres kredytu. ING BANK ŚLĄSKI Max 6 miesięcy wakacji kredytowych w …

Czytaj więcej

Zbliżają się targi Building Industry Solutions 2018 w Warszawie!

Lip 26, 2018

Szanowni Państwo, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury – Building Industry Solutions odbędą się w dniach 26-28 września 2018 r. w PTAK WARSAW EXPO w Warszawie. Wschodni Klaster Budowlany planuje wystawić duże stoisko. Zapewniamy firmom klastrowym powierzchnię targową. Po stronie Klastrowiczów zostaje tylko indywidualna zabudowa wystawowa. Czekamy na zgłoszenia wraz z informacją, jaka powierzchnia Państwa interesuje. Wszystkie zainteresowane firmy prosimy o pilny kontakt z Biurem …

Czytaj więcej

Jak wybrać kino domowe – podpowiada HIFISTORE

Cze 02, 2018

Kino domowe zyskuje na popularności, powstaje technologia, która umożliwia nam przeniesienie wrażeń z kina do domowego zacisza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai kina domowego od małych i niedrogich zestawów po pełne wyposażenie w odpowiednio wyższej cenie może wręcz konkurować z regularnymi salami filmowymi. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór kina domowego warto wiedzieć, z czego powinno składać się dobre kino domowe, na czym …

Czytaj więcej

Prestige Ostaszewska – realizacje

Lut 04, 2019

Przykładowe realizacje firmy Prestige Ostaszewska                         Wizytówka firmy: KLIKNIJ

Czytaj więcej

(…) nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się spodziewać jakiegoś drastycznego spadku cen nieruchomości… – wywiad z Karenem Saakyanem.

Lut 23, 2019

Dziś gościmy u Pana Karena Saakyana – właściciela firmy AJASPOL HOUSE NIERUCHOMOŚCI, który opowiada nam o swojej pracy, a także dzieli się spostrzeżeniami odnośnie sytuacji na podlaskim rynku nieruchomości.   Zacznijmy klasycznie: jak i kiedy zaczęła się Pana kariera w branży nieruchomości oraz dlaczego wybrał Pan ten zawód? Własną firmę otworzyłem 5 lat temu, natomiast z branżą nieruchomości związany jestem tak naprawdę od 2007 …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}