Wyniki Twojego wyszukiwania

Kilka wskazówek jak robić dobre zdjęcia od Moniki Woronieckiej!

Dobre zdjęcia same sprzedają Twoje nieruchomości

W dobie smartfonów i tabletów, kiedy w kilka sekund przewijamy oferty mieszkań, domów czy lokali użytkowych, dobre zdjęcia to podstawa. Nasz wzrok momentalnie wychwytuje i zatrzymuje się na obrazach wartych uwagi. Kiepskie zdjęcia odrzucają potencjalnego klienta. Dobre zdjęcia decydują o jego wstępnym zainteresowaniu.

Poważna oferta sprzedaży wymaga zdjęcia zrobionego przez zawodowca dlatego warto zaprosić do współpracy profesjonalnego fotografa.

5 zasad robienia dobrych zdjęć wnętrz – mini poradnik

1. Porządek i minimalizm

Posprzątaj nieruchomość przed zrobieniem zdjęć. Jeżeli jest to mieszkanie lub dom na sprzedaż, wynieś prywatne rzeczy, fotografie. Im mniej przedmiotów na zdjęciach, tym lepiej.

2. Statyw

Aparat stawiaj na statyw. Ustaw poziom i pion aparatu, tak aby zachować pion i poziom przedmiotów na zdjęciu. W programach graficznych są opcje korekty obiektywów oraz zaburzeń linii pionowych i poziomych.

3. Parametry zdjęć

Unikaj przekłamania odnośnie wielkości pomieszczeń. Umiejętnie używaj szerokich obiektywów. Doświetlaj pomieszczenia poprzez lampy błyskowe. Możesz stosować metodę HDR w fotografii wnętrz lub ustawiać ekspozycję na daną część pomieszczenia, a potem połącz w programie graficznym klika ujęć w jedno. Pamiętaj, że prześwietlone elementy na zdjęciach (np. okno) źle wyglądają i jest to błędem w ustawieniu ekspozycji.

4. Klimat

Zawsze staraj się zadbać o przyjemny klimat na zdjęciach, np. ustaw świeże kwiaty, owoce. Klimat możesz stworzyć też kolorem dodatków. Pamiętaj jednak, że kolorowa rzeźba, mata, świeca, wazon i tym podobne elementy dekoracyjne powinny stanowić jedynie akcent w kompozycji pomieszczenia pokazanego na zdjęciu.

5. Naturalność

Podczas obróbki graficznej zdjęć zachowaj oryginalne kolory. Nie dodawaj dziwnych filtrów, nie przekłamuj kontrastów. Im bardziej naturalne kolory pokażesz na zdjęciu, tym lepiej.

Wizytówka: KLIKNIJ

Podobne artykuły

Kilka wskazówek jak robić dobre zdjęcia od Moniki Woronieckiej!

Sie 03, 2018

Dobre zdjęcia same sprzedają Twoje nieruchomości W dobie smartfonów i tabletów, kiedy w kilka sekund przewijamy oferty mieszkań, domów czy lokali użytkowych, dobre zdjęcia to podstawa. Nasz wzrok momentalnie wychwytuje i zatrzymuje się na obrazach wartych uwagi. Kiepskie zdjęcia odrzucają potencjalnego klienta. Dobre zdjęcia decydują o jego wstępnym zainteresowaniu. Poważna oferta sprzedaży wymaga zdjęcia zrobionego przez zawodowca dlatego warto zaprosić do współpracy profesjonalnego fotografa. …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}