Wyniki Twojego wyszukiwania

Każdy moment jest dobry na gromadzenie oszczędności, szczególnie teraz.

Dodatkowe ubezpieczenie to oznaka większej świadomości funkcjonowania w naszym społeczeństwie. Tym bardziej w dobie pandemii. Czy powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu? Dlaczego? I czy warto, oraz jak warto oszczędzać w czasie zagrożenia COVID-19? Wszelkie wątpliwości rozwiewa agent ubezpieczeniowy Agnieszka Popławska.

Mamy oszczędności. Czy jest to dobry moment na konsumpcję środków, czy lepiej jednak pomyśleć o „odłożeniu”?

Każdy moment jest dobry na gromadzenie oszczędności, szczególnie teraz kiedy niemal w każdej publikacji czytamy, że emerytur może nie być, że koszty życia rosną. Pamiętajmy też, że rosną nasze dzieci, a wraz z nimi ich potrzeby. Powinniśmy pomyśleć też o ich przyszłości, bo być może kiedyś zechcą pójść na dobre studia.

Wielu się przekonało, że oszczędności dobrze mieć. Jak natomiast skutecznie oszczędzać w dobie koronawirusa?

Uważam, że COVID nam właśnie pokazał jak wyglądają nasze oszczędności, czy jesteśmy w stanie wytrwać pół roku czy więcej – często – z minimalnym dochodem. To z czym mieliśmy do czynienia od marca 2020 roku, powinniśmy potraktować jak wersja demo dla przyszłych emerytur. Tak właśnie może wyglądać nasza przyszłość jeśli nie zaczniemy oszczędzać już teraz.

To znaczy?

Przejdziemy na emeryturę, dochody drastycznie spadną bo stopy zastąpienia już obecnie są wręcz okrutne. Prognozy podobnie. Stopa zastąpienia czyli poziom przeciętnej emerytury do przeciętnego wynagrodzenia, spadnie do 23,1% w 2080 roku z obecnych 53,8%. Pomyślmy zatem, jak poradzimy sobie przy dochodach 800 czy nawet 1000 zł miesięcznie. Czy wystarczy nam na opłacenie rachunków, czy będziemy mieli za co zrobić zakupy? Jeśli nawet mamy oszczędności, to pytanie na jak długo nam wystarczą?

W takim razie, jeśli nie mieliśmy tej wiedzy do tej pory, a przyszło nam do głowy oszczędzanie obecnie, jak możemy zacząć dbać o siebie i bliskich w dobie pandemii?

To bardzo proste. Zabezpieczyć się polisą na życie, wykupić ubezpieczenie zdrowotne od pobytów w szpitalu, zachorowań czy nawet śmierci.

No właśnie i tu rodzi się problem, ponieważ większość ludzi niechętnie podchodzi do ubezpieczeń na życie? Dlaczego tak jest? I czy na przestrzeni ostatnich lat, widzi Pani jakąś zmianę?

Nie zauważyłam aby klienci zamieniali ubezpieczenia na tańsze. Sądzę, że jednak jest dość wysoka świadomość społeczeństwa, że nie wszystko co tanie jest dla nas dobre. Owszem, w ubezpieczeniach jest tak, że czym młodszy klient, tym niższa składka. A pamiętajmy, że składki zaczynają się już nawet od 40 zł. Bardzo często wydajemy większe pieniądze na niepotrzebne nam rzeczy. A jest to przecież kwota, na której przeznaczenie miesięczne stać większość ludzi.

Jest wszystko ok, dopóki możemy pracować. Czy ludzie zdają sobie sprawę z obecnego zagrożenia? Mowa oczywiście o zagrożeniu biznesowym w dobie pandemii.

Od lat obserwuję, że to podejście się bardzo zmienia, szczególnie, że rośnie nam w kraju odsetek zachorowań, wiec widzimy co się dzieje. Mam klienta, który prowadzi duży biznes. Ma dopiero 24 lata, a już usłyszał diagnozę poważnego nowotworu złośliwego. Praktycznie przez pół roku nie było go w firmie ponieważ leczenie, hemioterapia, wykluczyły go praktycznie z normalnego życia, a tym bardziej prowadzenia biznesu. Jak się okazało, firma, która została przez chorobę trochę niedopilnowana, zaczęła tracić i chylić się ku upadkowi. Właściciel, po dosłownie kilku wpłatach miesięcznej kwoty na ubezpieczenie, kiedy jeszcze nie wiedział, że jest tak poważnie chory, otrzymał wypłatę z ubezpieczenia na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Pozwoliło mu to leczyć się nie tylko za granicą, ale też ratować biznes, który dobrze prosperował. Reszta, która została, to był zastrzyk gotówki, która w takiej sytuacji okazała się bardzo potrzebna.

Czy wśród osób prowadzących firmy, jest ta świadomość?

Rozmawiam z wieloma przedsiębiorcami i powiem szczerze, że na podstawie tych rozmów mogę wywnioskować, że niestety nie zawsze zdają sobie sprawę z konsekwencji braku szefa w firmie. Dodatkowo, w przypadku śmierci przedsiębiorcy, konsekwencje dla firmy są bardzo poważne. Wszystko jest w porządku kiedy mogą pracować i prowadzić firmę. Sytuacja się pogarsza, w przypadku niezdolności do pracy. Przypomnę też, że często przedsiębiorcy korzystają z różnych kredytów. Po śmierci właściciela, bardzo często rodzina pozostaje z długami. Mam takie przypadki z Białegostoku, w których zmarł np. ojciec, który zarządzał firmą, był przedsiębiorcą. Rodziny borykają się z dużymi problemami. Od wielu lat, po dziś dzień – nie mogą się pozbierać.

Czy i jeśli tak, to jak pandemia odbiła się na działaniach Pani firmy?

Przez Pandemię nie organizowaliśmy spotkań bezpośrednich. Staraliśmy się utrzymywać kontakt telefoniczny z klientami, informowaliśmy ich na bieżąco, że COVID nie jest wykluczeniem przy wypłatach świadczeń. O to był największy strach.

Jest Pani doświadczonym, wielokrotnie nagradzanym za osiągnięcia w swojej dziedzinie – doradcą ubezpieczeniowym. Na czym, tak w prostych słowach polega Pani praca?

Moja praca polega przede wszystkim na bieżącej obsłudze klientów. Są to często ludzie, którzy nie mają pojęcia o możliwościach rynkowych, jeśli chodzi o ubezpieczenia, oszczędzanie. Wiele osób pozostaje na podstawowym etapie, ja jestem po to, by tłumaczyć im, że można lepiej, efektywniej. Mam wielu klientów i co raz więcej z polecenia – co mnie bardzo cieszy. Oprócz tego prowadzę zespół, jestem managerem, zatem też zarządzam swoim zespołem i go uczę.

Jest to bardzo odpowiedzialny społecznie biznes. Jak sama Pani mówi, ma Pani wielu klientów. Skąd takie zaufanie do Pani osoby?

Agent ubezpieczeniowy musi zrozumieć, że to on jest dla ludzi, a nie ludzie dla niego. Ja to zrozumiałam, a klienci to odczuwają i doceniają. Oni nie chcą „Pana w garniturze”, który mówi pięknymi i oficjalnymi formułkami. Tu trzeba mieć serce na dłoni. W rozmowie i spotkaniach z nimi robię wszystko żeby widzieli ale i mieli świadomość, że każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny, że w przypadku jakiejkolwiek wypłaty stanę na wysokości zadania. Ufają mi, i mam wrażenie, że chyba mnie lubią, bo tak mi po prostu mówią. Po za tym, jestem zwykłym człowiekiem, takim jak oni, jestem mamą, znam ich troski i staram się na nie odpowiadać.

Oprócz tego, że Pani lubi ludzi, a ludzie lubią Panią, to chyba lubi Pani jeszcze swoją pracę.

Lubię swój zawód, to dla mnie ogromna pasja i przyjemność pracować z ludźmi. Czasami jest to bardzo ciężka praca. Opisałam na swojej stronie jeden przypadek kiedy umarł mój pierwszy klient. Był to mężczyzna, miał 40 lat, był ojcem dwójki dzieci. Pamiętam moment, kiedy te dzieciaki, podczas wypłaty świadczenia na rzecz ich zmarłego ojca, rzucały mi się na szyję i przytulały. Pamiętam ich wzrok, ich płacz i pamiętam jak mocno się we mnie wtulały. W takich momentach czuję, że moja praca to misja, może nawet pomoc. A ja lubię pomagać. Uważam, że tacy ludzie są w społeczeństwie potrzebni, bo nigdy nie wiadomo jaki kogo czeka los. Przecież nikt nie planuje choroby, albo wczesnej śmierci.

Autor: PS

Podobne artykuły

Idealna i funkcjonalna kuchnia oraz nowoczesna przestrzeń biurowa – najnowsza realizacja 4Home&Kitchen przy współpracy z RS Koncept Radosław Sakowski

Lip 03, 2020

Dzięki idealnemu projektowi i ogromnej dbałości o detale powstała kolejna udana realizacja firmy  13VIP – 4Home&Kitchen. Kuchnia – idealna, funkcjonalna – realizacja Karakule Zachwycająca inwestycja zrealizowana przy współpracy architekt 4Home&Kitchen – Eweliny Goliszek z Radkiem Sakowskim z RS Koncept Radosław Sakowski.Duża, otwarta przestrzeń – kuchnia łączona ze strefą salonu. Firma 4Home&Kitchen zrealizowała zabudowę meblową do kuchni i salonu oraz wyposażenie kuchni w urządzenia AGD marek premium, dobrane przez specjalistów firmy. Linia Dolce Stil …

Czytaj więcej

Dofinansowanie do 80% na targi i misje gospodarcze!

Lis 14, 2018

Targi międzynarodowe oraz misje gospodarcze z dofinansowaniem do 80% kosztów – zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy!! Szanowni Państwo, do 21 listopada 2018 r. przyjmujemy zgłoszenia przedsiębiorstw do udziału w charakterze wystawców w międzynarodowych targach branży budowlanej na lata 2019-2023 z dofinansowaniem do 80% kosztów (w zależności od wielkości firmy). Aktualnie w naszej bazie znanych i polecanych wydarzeń targowych są wszystkie poniżej wskazane największe imprezy z całego …

Czytaj więcej

Śniadanie z Askdom.pl – współpraca na wyższym poziomie

Wrz 04, 2019

Śniadania branżowe z Askdom.pl to już tradycja. Za nami siódma edycja wydarzenia, które integruje środowisko związane z nieruchomościami. – Lubimy te śniadania. Spotkania z Askdom.pl są dobrą okazją do nawiązywania i zacieśniania kontaktów wśród osób z branży – ocenia Marlena Domanowska, biuro nieruchomości Royal Owl. We wtorek w Hotelu Traugutta w Białymstoku zjawiło się ponad 50 przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi …

Czytaj więcej

Doradca ds. nieruchomości / obsługa przekazanych ofert

Paź 01, 2019

    Doradca ds. nieruchomości / obsługa przekazanych ofert   W związku z szybkim rozwojem naszej firmy poszukujemy energicznych osób, z którymi będziemy mogli wspólnie realizować poważne cele. Wiemy jak rozmawiać z Klientami i skutecznie pomagać sprzedawać i kupować nieruchomości. Dla nas liczą się wyłącznie dobre relacje z Klientem. Pracujemy na zasadzie wyłączności z jedną stroną. Szanujemy swój, Twój i Klienta czas.   Jeśli jesteś …

Czytaj więcej

„Pośredniczymy, doradzamy, wykańczamy, a nawet budujemy!” Wszystko z myślą o kliencie.

13 maja, 2020

Okazuje się, że można dziś łączyć wiele specjalności na rynku nieruchomości, a nawet, że rynek to docenia. Przedsiębiorstwem, które rynek nieruchomości obejmuje z wielu stron marketingowych, jest zdecydowanie biuro MW Houses. Rozmowa z Mateuszem Wawryniukiem, prezesem zarządu w MW HOUSES sp. z o. o. MW Houses to biuro nieruchomości. W Państwa przypadku pod szyldem „biuro nieruchomości” kryje się dużo więcej działań, niż nazwa mogłaby wskazywać, …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – sierpień ’20

Sie 27, 2020

W III części sierpniowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego przedstawiamy Państwu domy na sprzedaż. Jeżeli szukasz komfortu i wygody w dobrej cenie i lokalizacji sprawdź nasze oferty. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Płaska Powierzchnia : 192 m2 Powierzchnia działki: 3040m2 Ilość pokoi : 4 Cena : 578 000 zł Biuro nieruchomości : Dobry Dom Dom drewniany z bala o średnicy 16 cm wybudowany w …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}