Obecnie trwają prace nad rozwojem portalu. Z uwagi na prowadzone działania serwisowe, część funkcjonalności może obecnie nie działać właściwie. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

Zespół askdom.pl

askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Kawalerka na miarę XXI w. Jak ją urządzić?

Kawalerka na miarę XXI w. Jak ją urządzić?

Szybko, Praktycznie, Ekonomicznie.

Współczesność

Jak określić współczesny styl życia? Trzy przymiotniki jakie od razu przychodzą mi na myśl to: szybko, praktycznie, ekonomicznie. Te właśnie cechy stanowią dla mnie pewien obszar, wokół którego skupiam uwagę przy tworzeniu wnętrza kawalerki – podkreśla mgr sztuki Patrycja Kościółek.


Galeria

Zainspiruj się unikalnymi projektami.Co jest ważne

W kilku punktach


Multifunkcjonalność​

Wiele Zastosowań

W projektowaniu takiego wnętrza ważnym aspektem jest wykorzystanie każdego metra, wprowadzenie wielofunkcyjnych rozwiązań, stworzenie za ich pomocą harmonijnego wnętrza. W tej chwili na rynku mamy bardzo wiele firm produkujących takie meble, a przede wszystkim oferujące indywidualne projekty, co daje możliwość tworzenia układu mebli dokładnie wpasowanych w małą przestrzeń, nie zagracając jej dodatkowo.


Mimo Wszystko Można Szaleć​

Pomysłowość Górą

Dla mnie jednym z takich wyzwań było stworzenie projektu kawalerki o powierzchni 40 mkw, w jednej z międzyrzeckich kamienic (woj. Lubuskie). Wnętrze dawało możliwość nie tylko wykorzystania powierzchni poziomej ale i pionowej ze względu na wysoki sufit.


W małej przestrzeni znalazło się miejsce na 5 głównych stref (kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, gabinet), dodatkowe pomieszczenia to łazienka oraz przedpokój. Stworzenie antresoli, dało nam przestrzeń sypialnianą i pod nią, garderobianą oraz półki i schowki, a także miejsce do pracy. Dodatkowym zabiegiem optycznie powiększającym przestrzeń było zamocowanie dużego lustra. Klasyczna obudowa kuchni idealnie się wkomponowała, dając możliwość na swobodne przygotowywanie posiłków. Jasne wnętrze oraz jasne meble optycznie powiększają nam wnętrze, staje się ono bardziej przytulne. Jednak i w takim miejscu można poszaleć, mocne akcenty w kilku miejscach nadają ciekawy charakter wnętrza. Również w łazience mamy wielofunkcyjne rozwiązanie, połączenie prysznica z dużym brodzikiem, czyli możliwość szybkiego odświeżenia jak i wzięcia długiej, relaksującej kąpieli. Praca przy takim projekcie wymaga dużego skupienia i dokładnej analizy przestrzeni by projekt i efekt końcowy był zadowalający.


Dom Kereta​

Dla Inspiracji

Przy omawianiu tematu współczesnej kawalerki, warto wspomnieć o projekcie Jakuba Szczęsnego, Dom Kereta. W jednym zdaniu projekt ten można uznać za idealną reprezentację współczesnego podejście do rozwiązywania problemu praktycznego wykorzystania małej przestrzeni."Jak określić współczesny styl życia? Trzy przymiotniki jakie od razu przychodzą mi na myśl to: szybko, praktycznie, ekonomicznie. "

PATRYCJA KOŚCIÓŁEK

Mgr SZTUKI