Wyniki Twojego wyszukiwania

Jakie okna wybrać – ważna sprawa!

okna

Decydując się na zakup nowego mieszkania czy też wybudowanie własnego, wymarzonego domu, często zwracamy uwagę na detale, które pozwolą nadać mu nowoczesny styl. Wybór pięknych kolorów ścian, ciekawych wzorów płytek podłogowych czy najwyższej klasy sanitariów i sprzętów AGD – zazwyczaj do tych elementów przywiązujemy największą uwagę spełniając nasze wizje o pięknym, urządzonym ze smakiem mieszkaniu.

Odpowiednie okna to ogromna oszczędność!

Często zapominamy jednak, jak ważną kwestią jest dobór odpowiednich okien, które nie tylko wpuszczą do naszych czterech kątów ogrom światła dziennego i słońca, ale również będą trzymać ciepło – co jest szczególnie ważne przy zimowych (i nie tylko) mrozach. Dziś przyjrzymy się bliżej wszechstronnym zastosowaniom okien oraz podpowiemy, jak wybrać te odpowiednie, idealnie dopasowane do naszego wnętrza.

Okna: miejsce ujścia ciepła

Faktem jest, że okna są słabym punktem, jeśli chodzi o izolację naszego mieszkania, gdyż przy ich udziale wypływa z niego aż od 15 do 20% ciepła. Jest to szczególnie uciążliwe zimą, gdyż przy porywistych wiatrach i mrozach często czujemy zimny powiew dochodzący z okolicy naszych okien. Typem okien, które wychładzają się wyjątkowo szybko są okna szklane – ówcześnie stosowane już coraz rzadziej i zastępowane ciekawszą, znacznie lepiej izolującą ciepło alternatywą, jaką są okna PCV (tak zwane okna plastikowe).

Okna PCV są takim rodzajem okien, na które składają się dwie warstwy plastiku. Jest to rodzaj okien, który pozwala na znacznie efektywniejsze wpuszczanie do naszego domu światła dziennego i promieni słonecznych. Są one również znacznie lepszymi izolatorami, niżeli ich konkurencja – okna szklane. Warto jednak pamiętać o tym, że przeszklenia PCV są zazwyczaj nieco trudniejsze w czyszczeniu, a zachowanie ich w odpowiedniej czystości będzie sporym wyzwaniem.

Okna – szklane czy plastikowe?

Wielu z nas przy doborze odpowiednich okien zastanawia się, jaki typ wybrać. Często też radzimy się rodziny czy znajomych, ale nie musi to być właściwy sposób na podjęcie decyzji, ponieważ ile osobowości, tyle opinii. Niektórzy uważają, że wyjątkowo dobrze sprawdzają się okna szklane, gdyż poza ciekawszym wyglądem są znacznie tańsze w eksploatacji i prostsze w czyszczeniu. Może się wydawać, iż trudno temu zaprzeczyć, często jednak zapomina się, że okna szklane są bardzo słabym izolatem i w dodatku wpuszczają do naszego wnętrza znacznie mniej światła, niżeli ich plastikowy odpowiednik.

Prawdą jest jednak, że okna plastikowe są znacznie lepsze, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Jeśli mamy duży dylemat, przy doborze odpowiednich okien powinniśmy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: Czy stawiamy na lepszą izolację większą ilość światła w naszych pomieszczeniach, czy chodzi nam bardziej o ułatwienie w zachowaniu odpowiedniej czystości okien.

okna

Szeroki wybór okien
Kliknij i sprawdź ceny!

Okna: mały wielki detal

Kolor i rodzaj okien jest ważną kwestią, która bez wątpienia decyduje również o tym, jak z zewnątrz będzie prezentował się nasz wymarzony dom. Stawiając na budowę własnych czterech kątów powinniśmy brać pod uwagę nie tylko rodzaj okien, który nawiasem mówiąc jest niesłychanie ważny i pomaga nam sporo zaoszczędzić, ale również zwrócić uwagę na fakturę, kolor czy chociażby rozmiar tego istotnego przy budowie własnego domu elementu.

Jeśli od zawsze marzyliśmy o przytulnym domku na skraju lasu, który zbudowany jest z bala, powinniśmy postawić na okna o obramowaniach dopasowanych do koloru domu lub ramy o imitacji drewna. Decydując się na dom nowoczesny i ekstrawagancki powinniśmy postawić przede wszystkim na nowoczesny wygląd okien, które przy niewielkim rozmiarze ram będą mogły pięknie przeszklić ścianę bądź ściany naszego domu.

Warto jednak pamiętać, aby sprawę doboru odpowiednich okien dobrze przemyśleć, gdyż ważny jest nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim rodzaj i jakość. Pamiętajmy, że okna są inwestycją na lata, a dobór odpowiednich pozwoli nam z biegiem lat zaoszczędzić ogromne pieniądze, szczególnie na ogrzewaniu.

Jak zatrzymać uciekające ciepło – kilka prostych trików!

Fakt – wybór odpowiednich okien jest bardzo ważnym elementem, który pozwoli na zatrzymanie ciepła w naszym domu. Istnieje jednak kilka, prostych patentów, które pozwolą nam, szczególnie zimą cieszyć się ciepłem w naszych czterech kątach.

Zasłony, firanki, rolety

Prostym sposobem jest dobór odpowiednich długich i grubych zasłon, które wykonane z odpowiednich, utrzymujących ciepło materiałów pomogą zatrzymać jak najwięcej ciepła w naszym domu. Istnieje ponadto wiele rodzajów specjalnych rolet, które dzięki zatrzymującej ciepło strukturze pozwolą nam cieszyć się ciepłem nawet przy największych zimowych mrozach.

Uszczelnienie okien

Istnieje kilka sposobów na uszczelnienie okien, najprostszym rozwiązaniem są samoprzylepne uszczelki wykonane z pianki. Najczęściej gumowej lub poliuretanowej, przy czym te drugie są tańsze. Warto zadbać o uszczelnienie zanim nadejdzie zima!

Powinniśmy pamiętać, że okna stanowią nie tylko ważny i ozdobny element naszego domu, ale przede wszystkim pozwalają na utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury w naszym domu. Dobre okna są inwestycją na lata i pozwalają oszczędzić nam w kwestii ogrzewania naszych czterech kątów.

Podobne artykuły

Okna dachowe – jak je wybrać?

Mar 29, 2018

Dom to nie tylko miejsce, w którym przebywamy ale przede wszystkim – piękne wspomnienia i rodzinne ciepło. Faktem jest jednak, że aby zadbać o to ciepło nie wystarczą jedynie przytulne dodatki – ważne, aby w domu było przede wszystkim ciepło. Kwestia ogrzewania domu do dziś budzi bardzo wiele dyskusji, które dotyczą najczęściej sposobu ogrzewania. Nie każdy zastanawia się jednak nad tym, że aby w …

Czytaj więcej

Zewnętrzne drzwi kompozytowe – Vikking

Paź 18, 2018

Obecnie w ofercie kompozytowych drzwi wejściowych klienci mają do wyboru trzy linie produktów skomponowanych tak, by każdy mógł znaleźć produkt idealny do swoich oczekiwań. Linie: ARCTIC PLUS, ARCTIC oraz PREMIUM podzielone są na dwie kolekcje. Kolekcja Diplomat to nowoczesny design i nieograniczone możliwości zaprojektowania wymarzonego wzoru i kolorystyki. Kolekcja Klasyczna to propozycja dla tradycjonalistów, klasyczne wzornictwo, które przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Linia …

Czytaj więcej

Jak konserwować i regulować okucia oraz uszczelki okienne?

10 maja, 2018

Okna są nie tylko elementem dekoracyjnym każdej nieruchomości ale przede wszystkim – powinny być na tyle solidne, abyśmy mogli cieszyć się ciepłem w domu przez cały rok. Często zdarza się bowiem, że wskutek nieprzemyślanego wyboru okien dom traci ciepło. Akurat w kwestii wyboru okien nie powinniśmy szukać oszczędności, a raczej postawić na przeszklenia ze znacznie wyższej półki cenowej. Dobre okna to bowiem gwarancja ciepła …

Czytaj więcej

Zasłony zawsze modne

Mar 10, 2018

Choć kojarzy się je z tradycyjnym wystrojem, to doskonale odnajdują się we współczesnych modnych wnętrzach. Wielu osobom wnętrze bez zasłon wydaje się puste i nieurządzone do końca. Warto mieć zasłony zarówno przy nowoczesnych, jak i przy klasycznych aranżacjach. Są obecnie modne, jak i zawsze były, a wiele się dzięki nim zyskuje. Znaczenie zasłon w aranżacji Tradycyjną ich rolą jest ochrona prywatności w pomieszczeniach po zapadnięciu zmroku …

Czytaj więcej

„Jak właściwie wybrać okna do domu lub mieszkania” – Adam Władyko
(część III – stelaż)

Cze 03, 2020

“Zawsze i bezwzględnie prośmy o certyfikację okna!” Jak dokonać świadomego wyboru i na co zwrócić uwagę – aby nie dać się nabrać na marketingowe chwyty i manipulacje producentów? W jaki sposób dobrać okna, aby podczas użytkowania nie sprawiały nam problemu? Kontynuujemy cykl eksperckich rozmów z Adamem Władyko, właścicielem Białostockiej Fabryki Okien. Część III – STELAŻ W jakim celu, w procesie produkcyjnym okna wykorzystujemy stal? …

Czytaj więcej

Rolety rzymskie – dlaczego warto

Cze 05, 2018

O trendach można zacząć już mówić nawet w epoce starożytnego Rzymu. To już wtedy wymyślono swego rodzaju zasłony – w oknach wieszano udrapowane fragmenty tkanin. Nie tylko chroniły one przed promieniami słonecznymi, ale także przed kurzem, który mógł przedostawać się przez okno do domostw. Stały się one naprawdę popularne. Nazwa współczesnych rolet rzymskich właśnie stąd się wywodzi. Obecnie stanowią one także element dekoracyjny, a …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}