Wyniki Twojego wyszukiwania

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

drzwi wewnętrzne

Jakie drzwi wybrać? Jeśli Ty także stoisz przed odpowiedzią na to pytanie, poznaj najważniejsze informacje na temat drzwi wewnętrznych. Do wyboru jest mnóstwo tego typu produktów – nic więc dziwnego, że naprawdę ciężko jest wybrać eleganckie i wytrzymałe drzwi wewnętrzne, które posłużą nam wiele, wiele lat. A o to przecież chodzi – inwestując w drzwi wewnętrzne naprawdę wysokiej jakości unikniesz szybkich remontów i zmian w Twoim mieszkaniu.

Najważniejsza rzecz, jaką musisz wiedzieć podczas wyboru drzwi wewnętrznych

Spodziewasz się, że przeczytaniu takiego wstępu zobaczysz porównanie najpopularniejszych rodzajów drewna wykorzystywanego w produkcji drzwi i okien? Na pewno takie informacje też się tu znajdą. Wybór rodzaju drewna nie jest jednak tak istotny, jak mogłoby się wydawać. Większość z nas pamięta przecież o zwróceniu uwagi na materiał konstrukcyjny. Często jednak zapominamy o tym, aby zauważyć różnicę pomiędzy drzwiami prawo- i lewostronnymi. Tymczasem ma to kluczowe znaczenie w doborze drzwi. Dlaczego?

Ta kwestia jest szalenie istotna z uwagi na konieczność doboru drzwi do miejsca w domu lub mieszkaniu. Bardzo często drzwi wewnętrzne są montowane w niewielkiej odległości od drzwi prowadzących do innego pomieszczenia. Jeśli nie zwrócimy uwagi na prawo- lub lewostronność nie tylko możemy stracić funkcjonalność. Nieodpowiednio wybrane drzwi mogą wręcz uniemożliwić uzyskanie swobodnego dostępu do innych pomieszczeń.

Jak odróżnić drzwi prawostronne od lewostronnych?

Drzwi prawostronne i lewostronne można łatwo rozróżnić po prostu ustawiając się od strony widocznych zawiasów. Jeśli drzwi wewnętrzne otwierają się na prawo – są prawostronne; jeśli na lewo – są lewostronne.

Inne rodzaje drzwi – gdzie je zastosować?

Oprócz rozwieranych drzwi lewo – i prawostronnych można wyróżnić jeszcze kilka różnych typów drzwi. Należą do nich m.in. drzwi przesuwne, które świetnie sprawdzą się m.in. w garażu czy spiżarce przylegającej do kuchni. Bardzo zbliżonym rodzajem są drzwi harmonijkowe i łamane, które składają się z kilku połączonych ze sobą elementów. Tego typu drzwi są montowane na specjalnych prowadnicach i mogą być z powodzeniem wykorzystane np. w schowku czy garderobie. Dzięki temu schowek nie będzie tak widoczny – drzwi łamane mogą mieć kolor bardzo zbliżony do ścian. Co więcej, wybierając odpowiedni rodzaj drzwi możemy zaoszczędzić sporo miejsca a jednocześnie funkcjonalnie zorganizować przestrzeń nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Drzwi wewnętrzne – jedno- czy dwuskrzydłowe?

Wybierając drzwi wewnętrzne trzeba zwrócić uwagę także na to, czy mamy miejsce na zamontowanie wyłącznie drzwi jednoskrzydłowych. Jeśli dysponujesz przestrzenią – warto zainwestować w drzwi dwuskrzydłowe. Są często wykorzystywane w szczególnie reprezentacyjnych miejscach, np. w salonach. Takie drzwi mają także dodatkową zaletę – można przez nie przenieść zdecydowanie większe przedmioty niż w przypadku drzwi jednoskrzydłowych.

drzwi wewnetrzne

Drzwi wewnętrzne
Kliknij i sprawdź ceny!

Najlepszy materiał na drzwi wewnętrzne

Nie da się ukryć, że bardzo duże znaczenie nie tylko dla estetyki drzwi, ale i ich trwałości ma materiał, z którego są wykonane. Rodzaj materiału ma kluczowy wpływ na cenę, ale i na parametry wytrzymałościowe drzwi. Jakie są najpopularniejsze rodzaje materiałów wykorzystywanych w produkcji drzwi?

Drewno

Od lat prawdziwy lider na rynku drzwi i okien. Chętnie decydujemy się na wybór tego materiału nie tylko ze względu na przyzwyczajenia i tradycje. Drewniane drzwi mają estetyczny wygląd, mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych a ponadto są dość odporne na uszkodzenia. Co prawda, w niektórych przypadkach muszą być poddawane regularnej konserwacji. Istnieje również ryzyko, że zostaną zaatakowane przez korniki i inne tego typu insekty. Przy regularnej pielęgnacji drewniane drzwi wewnętrzne powinny jednak przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat naprawdę dobrze spełniać swoją funkcję. Najczęściej wykorzystywanymi w tym celu gatunkami są sosna, buk, dąb, jesion i mahoń.

  • Jakie rodzaje drzwi wewnętrznych z drewna możemy znaleźć w sprzedaży?

Drzwi wewnętrzne najczęściej wykonuje się z drewna litego lub drewna klejonego. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie drzwi wykonane z litego drewna były synonimem największej trwałości, obecnie coraz częściej klienci wybierają po drzwi wewnętrzne z klejonego drewna. Jego głównym atutem jest kilka razy większa wytrzymałość i odporność na wypaczanie dzięki specjalnej, warstwowej strukturze.

Płyty drewnopochodne

Drzwi wewnętrzne można wykonać jednak nie tylko z drewna. Sporą popularnością ze względu na niską cenę i dobre właściwości mechaniczne cieszą się płyty drewnopodobne. Zaliczamy do nich m.in. płyty wiórowe, płyty pilśniowe oraz drzwi wykonane z MDF (płyta wykonana z włókien drewna świerkowego lub sosnowego) lub HDF (bardzo twarda płyta wykonana ze zrębków). HDF jest często polecanym materiałem na drzwi wewnętrzne ze względu na dużą gęstość – dzięki temu ryzyko wypaczenia drzwi po wieloletniej eksploatacji lub pod wpływem wilgoci zdecydowanie maleje.

Szkło

Szklane powierzchnie wyglądają niezwykle elegancko i szykownie. W przypadku drzwi dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zabarwienia drzwi wewnętrznych właściwie na dowolny kolor. Takie drzwi zdecydowanie łatwiej można utrzymać w czystości. Co więcej, w tym przypadku całkowicie znika ryzyko, że drzwi ulegną zniszczeniu wskutek działalności korników i innych tego typu owadów. Oczywiście, w zależności od gatunku wykorzystywanego szkła mogą pojawić się problemy z uzyskaniem tak dużej wytrzymałości mechanicznej, jak w przypadku drewnianych drzwi. Dlatego też drzwi wewnętrzne wykonane ze szkła najczęściej występują w towarzystwie stali i innych, niezwykle wytrzymałych materiałów.

O czym jeszcze pamiętać przy wybieraniu drzwi?

Przeglądając oferty producentów drzwi i okien warto zwrócić uwagę także na klamki. Warto wybierać uniwersalne rozwiązania a jeśli już marzy Ci się odrobina szaleństwa – dobierz wszystkie klamki w podobnym stylu. Ważną kwestią w tym przypadku jest również wybór rodzaju przeszklenia, jeśli wybrane przez nas drzwi wewnętrzne posiadają takie elementy. Mleczne szkło w drzwiach zapewni odrobinę prywatności; z kolei kryształowe przeszklenia będą stanowiły wdzięczną dekorację w każdym wnętrzu. Zwróć uwagę także na zamek – nie w każdych drzwiach będzie on niezbędny a może stanowić po prostu dodatkowy wydatek. W wyborze drzwi ważny jest także dobór zawiasów – w sprzedaży dostępne są bardzo minimalistyczne rozwiązania, jak i bogato zdobione zawiasy, które również powinny współgrać z charakterem wnętrza.

Podobne artykuły

„Jak właściwie wybrać okna do domu lub mieszkania” – Adam Władyko
(część II – kluczowe parametry)

Mar 21, 2020

“Ramka nie powinna się błyszczeć. Nie dajmy się oszukiwać!” Jak dokonać świadomego wyboru i na co zwrócić uwagę – aby nie dać się nabrać na marketingowe chwyty i manipulacje producentów? W jaki sposób dobrać okna, aby podczas użytkowania nie sprawiały nam problemu? Kontynuujemy cykl eksperckich rozmów z Adamem Władyko, właścicielem Białostockiej Fabryki Okien. Część II – KLUCZOWE PARAMETRY Panie Adamie, zakładamy hipotetyczną sytuację. Zgłasza …

Czytaj więcej

Drzwi harmonijkowe – zastosowanie w domu

Lip 16, 2018

Drzwi stanowią niezwykle ważny element w każdym domu. Przede wszystkim te wejściowe stanowią ochronę oraz najczęściej stanowią wizytówkę, świadczą o tym, jacy są mieszkańcy domu, ci kryjący się za owymi drzwiami. Są one pierwszą linią obrony przed nieproszonymi gośćmi, nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi – zimnem, deszczem, śniegiem. Mogą one być również uzupełnieniem dekoracji naszego domu, pełnić funkcję estetyczną, zdobić dom i zachęcać naszych znajomych do …

Czytaj więcej

Drzwi przesuwne – oszczędzamy w domu miejsce

Mar 01, 2018

Drzwi przesuwne – każdy z nas przynajmniej kilkakrotnie spotkał się z tym określeniem. Dlaczego drzwi przesuwne są tak chętnie wybierane przez tysiące osób na całym świecie? Przede wszystkim, jest to propozycja dla osób, które nie mogą poszczycić się zbyt dużym metrażem. Problem z małą ilością miejsca dotyczy naprawdę sporej części z nas. Niewielkie mieszkania, stancje i kawalerki, które w porównaniu z trzypokojowym mieszkaniem kosztują naprawdę wiele mniej… …

Czytaj więcej

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Lut 22, 2018

Jakie drzwi wybrać? Jeśli Ty także stoisz przed odpowiedzią na to pytanie, poznaj najważniejsze informacje na temat drzwi wewnętrznych. Do wyboru jest mnóstwo tego typu produktów – nic więc dziwnego, że naprawdę ciężko jest wybrać eleganckie i wytrzymałe drzwi wewnętrzne, które posłużą nam wiele, wiele lat. A o to przecież chodzi – inwestując w drzwi wewnętrzne naprawdę wysokiej jakości unikniesz szybkich remontów i zmian …

Czytaj więcej

Zewnętrzne drzwi kompozytowe – Vikking

Paź 18, 2018

Obecnie w ofercie kompozytowych drzwi wejściowych klienci mają do wyboru trzy linie produktów skomponowanych tak, by każdy mógł znaleźć produkt idealny do swoich oczekiwań. Linie: ARCTIC PLUS, ARCTIC oraz PREMIUM podzielone są na dwie kolekcje. Kolekcja Diplomat to nowoczesny design i nieograniczone możliwości zaprojektowania wymarzonego wzoru i kolorystyki. Kolekcja Klasyczna to propozycja dla tradycjonalistów, klasyczne wzornictwo, które przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Linia …

Czytaj więcej

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Sty 18, 2018

Jednym z istotniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy aranżacji pięknego wnętrza są drzwi wewnętrzne. Ten na pozór błahy i mało ważny element jest jednak jednym z detali decydujących o późniejszym wyglądzie naszych wymarzonych czterech kątów. Bez wątpienia wybór idealnych drzwi wewnętrznych nie jest prosty, a dobór takich, które będą jednocześnie ładne, funkcjonalne i dopasowane do naszego wnętrza często graniczy niemalże z cudem. …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}