askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Jaki grzejnik wybrać do łazienki, by było ciepło i estetycznie?

Jaki grzejnik wybrać do łazienki, by było ciepło i estetycznie?

Łazienka to pomieszczenie wymagające pod względem ogrzewania. Tutaj musi być cieplej niż w pozostałych pokojach, aby się nie zaziębić wychodząc z wanny lub spod prysznica. W łazience nierzadko suszymy ręczniki. Ponadto trzeba zmierzyć się z wysokim poziomem wilgotności. Jak dobrać grzejnik łazienkowy, by zapewniał ciepło, pozwalał na suszenie ręczników lub bielizny, a do tego komponował się z aranżacją?

Ogrzewanie elektryczne – podstawowy lub dodatkowy system grzewczy

W pierwszej kolejności musimy obalić mit związany z kosztami korzystania z instalacji elektrycznej. Owszem, rachunki za prąd z roku na rok są coraz wyższe, ale nowoczesne grzejniki elektryczne wpisują się w potrzeby oszczędności, bez utraty na komfortowym cieple w łazience. Opatrzenie termostatem, dodatkowymi funkcjami, np. możliwością zaprogramowania temperatury z góry na dzień lub kilka dni, wpływają na racjonalne i oszczędne korzystanie z tego typu grzejników.

Gdy łazienka może liczyć na ciepło jedynie dzięki centralnemu ogrzewaniu, staje się komfortowa tylko w sezonie jesienno-zimowym. Zarówno ciepłą wiosną, jak i upalnym latem zdarzają się dni, kiedy to temperatura jest dość niska, a my zaczynamy marznąć. W łazience potrzebujemy temperatury wyższej niż w pozostałych pomieszczeniach, niestety, centralne ogrzewanie już lub jeszcze nie działa. Nie ma także mowy o suszeniu ręczników czy drobnych elementów garderoby, w tym bielizny, a zbierająca się wilgoć niekorzystnie oddziałuje nie tylko na zdrowie domowników.

Decydując się na jeden z modeli grzejników elektrycznych, chociażby z oferty Econovli.pl, można liczyć na ciepłą łazienkę przez cały rok oraz bezproblemowe suszenie ręczników po kąpieli. W takiej łazience rodzice przebiorą niemowlaka, nie martwiąc się o to, że może się przeziębić. Wilgoć, której nie da się uniknąć w tym pomieszczeniu, nie będzie zbierała się w nadmiarze. Nie pochłoną jej ręczniki, dywaniki podłogowe ani suszone ubrania, które mogłyby zacząć pachnieć stęchlizną, zamiast świeżością i aromatem płynu do prania.

Ogromnym atutem tak skonstruowanych grzejników jest możliwość spełniania funkcji jako podstawowy lub dodatkowy system grzewczy.

Grzejniki drabinkowe – uniwersalne i praktyczne

Spośród modeli elektrycznych grzejników łazienkowych, warto rozważyć zakup tak zwanych drabinek. Spełniają one dwie główne funkcje – ogrzewają i służą jako suszarka. Nie wysuszymy na nich całej garderoby, ale bieliznę lub ręczniki, zdecydowanie tak.

Podłączenie do sieci elektrycznej pozwala z nich korzystać przez cały rok. Jeśli wiosną lub latem pojawiają się chłodniejsze dni, łazienkę można dogrzać. Gdy nie ma takiej potrzeby, ale domownicy nie chcą korzystać z wciąż wilgotnych ręczników, wystarczy na krótki czas podłączyć drabinkowy grzejnik, by cieszyć się ręcznikami, które są suche i czyste.

Uniwersalność takich modeli polega na tym, że są one dostępne w różnych rozmiarach, ale i kolorach czy wykończeniach. Nadają się do zastosowania w niewielkich łazienkach i tych zdecydowanie większych. Tak naprawdę zajmują niewiele miejsca w stosunku do klasycznych grzejników, które niegdyś ogrzewały nasze łazienki.

Estetyka jest dla nas bardzo ważna, dlatego możliwość doboru pod względem kolorów czy nawet niecodziennych kształtów, daje szansę na spełnienie marzeń o oryginalnej aranżacji łazienki.

Grzejniki i maty na podczerwień

Jeszcze jeden sposób na zapewnienie ciepła w łazience, to zastosowanie grzejników lub mat wykorzystujących zjawisko podczerwieni. Promienniki przez długi czas utrzymują ciepło, dlatego nie ma potrzeby ciągłego dogrzewania łazienki.

Walory estetyczne i funkcjonalność wysuwają się tutaj na prowadzenie. Grzejniki na podczerwień są zwykle płaskie i można je umieszczać w różnych miejscach. Mogą kryć się za lustrem, dzięki czemu spełniają dodatkową funkcję praktyczną. Alternatywą są za to maty na podczerwień, które nadają się do układania pod podłogą lub pod ścianą. Nagrzewanie łazienki z ich zastosowaniem odbywa się bardzo szybko, co nie ujdzie uwadze najbardziej wymagającym użytkownikom.

Oszczędnie, estetycznie, a przede wszystkim ciepło!

Jeśli dotychczas łazienka kojarzyła nam się z odczuwanym zimnem, ciągłym uczuciem zawilgocenia pomieszczenia i nieestetycznymi grzejnikami, czas je zmienić. Ogrzewanie elektryczne sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Nie ma znaczenia metraż, usytuowanie czy kształt łazienki. Nowoczesne modele grzejników elektrycznych, dobrane pod względem mocy, funkcjonalności i kwestii wizualnych, wpisują się w potrzeby oszczędnych domowników, liczących na komfort termiczny oraz rachunki, które nie budzą frustracji.