Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD

jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD

Decydując się na zakup wymarzonego mieszkania często z dużym wyprzedzeniem zastanawiamy się nad tym, jak chcielibyśmy aby wyglądało. Niektórzy rozważają szczególnie kwestie doboru odpowiednich mebli, inni natomiast borykają się z doborem odpowiednich sprzętów AGD i dodatków. Bez wątpienia sprzęty AGD są nieodłącznym elementem każdej kuchni, a dobór urządzeń wysokiej jakości pozwoli na ich długotrwałe użytkowanie.

Faktem jest, ze dobór odpowiedniego sprzętu AGD nie jest prostą sprawą i wiąże się z dokładnym przeanalizowaniu tego, jak chcemy by wyglądała nasza kuchnia. Dobór sprzętu AGD odbywa się najczęściej po zakupie odpowiedniej zabudowy. Natomiast warto na etapie planowania kuchni przyjrzeć się sprzętom kuchennym – ich gabarytom etc.  Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii doboru odpowiedniego sprzętu AGD oraz podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę!

Kuchenka

Kuchenka jest jednym z istotniejszych sprzętów AGD, które są niezbędne w naszej kuchni. Przy jej pomocy urządzać możemy smaczne dania, a wyposażona w piekarnik pozwoli na przygotowanie np. smacznych ciast. Faktem jest, że dziś coraz rzadziej stawiamy na kuchenki połączone z piekarnikiem, wybierając innowacyjne płyty kuchenne.

Wybierając odpowiednią kuchenkę i piekarnik powinniśmy szczególną uwagę przywiązać do tego, czy urządzenie to będzie wolno stojące, czy w zabudowie. Warto pamiętać również o tym, że ważne jest ulokowanie tego istotnego sprzętu. Istotny jest dobór kolorystyki, która powinna być idealnie dopasowana do innych sprzętów i estetycznie zgrywać się z ogólnym wyglądem kuchni. Warto wspomnieć również o fakcie, że ówcześnie w dostępne są kuchenki i piekarniki o funkcji samoczyszczącej.

Ekspres do kawy

Większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez kubka smacznej, aromatycznej kawy. Ważnym sprzętem AGD obecnym w naszej kuchni powinien być zatem ekspres do kawy. Tak naprawdę tylko od nas zależy, czy w tej kwestii postawimy na klasyczną elegancję, czy wybierzemy nowy, innowacyjny ekspres posiadający wiele ciekawych opcji i pracujący na różnych trybach.

Odpowiedni ekspres do kawy powinien być przede wszystkim dopasowany (przede wszystkim pod względem wielkości) do naszej kuchni. Prawdą jest, że zbyt duży i niewymiarowy sprzęt będzie dość komicznie wyglądał w wyjątkowo małej kuchni, zaś ten mały totalnie zgubi się w większej.

jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD

Sprzęty AGD
Kliknij i sprawdź ceny!

Lodówka

Mówiąc o niezbędnych sprzętach AGD nie możemy zapomnieć o najistotniejszym z nich – o lodówce i zamrażarce. Dobór lodówki powinien być uzależniony w głównej mierze od wielkości naszej kuchni. Będąc posiadaczami szczególnie małej powinniśmy postawić na jednoskrzydłową lodówkę połączoną z zamrażarką.

Od jakiegoś czasu utrzymuje się szczególna moda na duże, dwuskrzydłowe lodówki o wielu ciekawych funkcjach. Wraz z postępem technologii urządzenie te pozwala na wykonywanie coraz większej czynności, a ekrany dotykowe dostępne na nowszych modelach pozwalają między innymi na blokowanie drzwiczek lodówki. Informują nas o braku konkretnych produktów.

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa, zwana potocznie po prostu mikrofalówką jest niezbędnym urządzeniem, które pozwala na szybkie podgrzewanie potraw i napojów. Dostępna od kilkunastu lat na rynku do dziś nie straciła swojej popularności i jest dostępna w niemalże każdym z polskich domów. Fakt, że ówcześnie mikrofalówki wyposażone są w większe ilości niezbędnych funkcji, niżeli jedynie podgrzewanie.

Warto pamiętać o tym, że przy doborze odpowiedniej mikrofalówki ważne jest wcześniejsze ustalenie jej przeznaczenia. Jeśli jesteśmy posiadaczami małej kuchni prawdopodobnie mikrofalówkę sprytnie zabudujemy, a będąc posiadaczem dużego, przestrzennego pomieszczenia kuchennego możemy pozwolić sobie na to, aby stała na jednym z blatów.

Innowacyjne roboty kuchenne

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się roboty kuchenne, które dzięki swojej innowacyjności zyskują uznanie wśród osób w każdym wieku. Łączą w sobie wiele przydatnych funkcji, które są szczególnie ważne, jeśli uwielbiamy gotować i eksperymentować z nowościami w kuchni. Dobór odpowiedniego robota kuchennego powinien być uzależniony przede wszystkim od jego funkcji i mocy. Te droższe sprzęty posiadają znacznie większą ilość ciekawych opcji i są zdecydowania trwalsze. Warto pamiętać, że zakup takiego sprzętu jest inwestycją na lata i na nim nie oszczędzać.

Podobne artykuły

Suszarka bębnowa – wady i zalety

Wrz 13, 2018

Suszarka bębnowa to – wbrew pozorom – bardzo duże ułatwienie, związane z codziennym praniem oraz suszeniem ubrań. Co więcej, zyskują one coraz większą popularność. Nic dziwnego – oszczędzają zarówno czas, jak też i miejsce przeznaczane często na tradycyjne suszarki.  Czym są suszarki bębnowe? Suszarki bębnowe do złudzenia przypominają pralki. Są również podobnej wielkości i posiadają taki sam kształt. Mimo to, służą do całkiem innej …

Czytaj więcej

Urządzenia wysokociśnieniowe – karcher

Maj 13, 2018

Jeśli lubi się porządek i czystość zarówno w domu, jak i w jego otoczeniu, to urządzenie wysokociśnieniowe, zwane również myjką lub karcherem, okaże się bardzo przydatne. Najczęściej karcher kojarzony jest z myciem samochodów, jednakże to tylko jedno z wielu jego zastosowań. Można wykorzystać to urządzenie chociażby do czyszczenia podjazdu, elewacji budynku, alejek, a nawet sprawdzi się ono w kwestii czyszczenia tarasu bądź też mebli …

Czytaj więcej

Elektronika w domu – co warto mieć?

Mar 07, 2018

Dom to nie tylko miejsce naszego zamieszkania, które powinno charakteryzować się pięknym i unikalnym wystrojem. Jest to przede wszystkim lokum, w którym czujemy się bezpieczni ale również – powinien służyć on wypoczynkowi i ciekawemu spędzaniu wolnego czasu. Wiadomym jest, że będąc szczęśliwymi rodzicami rzadko mamy czas na odrobinę czasu dla siebie i często nasze potrzeby i indywidualne plany legną w gruzach pod wpływem zabaw …

Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię. Jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD?

Kwi 24, 2019

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie bardzo często toczy się właśnie życie rodzinne. To przecież w kuchni spędzamy wspólnie mnóstwo czasu – przygotowujemy posiłki, jemy, rozmawiamy. Dlatego urządzając tę przestrzeń należy już na etapie planowania wziąć pod uwagę, by było przyjemnie, a jednocześnie praktycznie. Jak jednak wybierać urządzenia AGD, by komponowały się z wnętrzem, odpowiadały wszystkim naszym potrzebom, a jednocześnie posłużyły długie lata? Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują …

Czytaj więcej

Dom sterowany smartfonem – to możliwe

Gru 26, 2018

Historia inteligentnego domu w którym możemy sterować zarówno działaniem różnych instalacji, jak i procesów, które są czynnościami domowymi sięga lat siedemdziesiątych. To wcale nie jest już nowość. Początkowo w latach siedemdziesiątych automatyczne sterowanie miało na celu unowocześnienie systemów zarządzania sektorami przemysłowymi. Jednak szybki rozwój tego rodzaju innowacyjnej technologii sprawnie wprowadził sterowanie również do naszych domów. Aktualnie procesami domowymi możemy sterować nie tylko przy pomocy pilota czy …

Czytaj więcej

Agregat prądotwórczy – zastosowanie w gospodarstwie domowym

Maj 07, 2018

Awaria prądu może zdarzyć się w każdej chwili. Jest to wyjątkowo kłopotliwa sytuacja, zwłaszcza jeśli trwa przez dłuższy czas. W takich okolicznościach bardzo przydatny okazuje się agregat prądotwórczy, który pozwala na produkcję elektryczności na miejscu i zasilenie wszystkich potrzebnych urządzeń. Czym jest agregaty prądotwórczy? Agregat prądotwórczy wykorzystywany jest jako źródło energii elektrycznej w przypadku awarii. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można to urządzenie …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}