Wyniki Twojego wyszukiwania

„Jak właściwie wybrać okna do domu lub mieszkania” – Adam Władyko
(część III – stelaż)

“Zawsze i bezwzględnie prośmy o certyfikację okna!”

Jak dokonać świadomego wyboru i na co zwrócić uwagę - aby nie dać się nabrać na marketingowe chwyty i manipulacje producentów? W jaki sposób dobrać okna, aby podczas użytkowania nie sprawiały nam problemu? Kontynuujemy cykl eksperckich rozmów z Adamem Władyko, właścicielem Białostockiej Fabryki Okien.

Część III - STELAŻ

W jakim celu, w procesie produkcyjnym okna wykorzystujemy stal?

Przy produkcji okien, drzwi, witryn PCV, koniecznie jest używanie stali, czyli zazbrojenie stalą ramy i skrzydła okiennego czy drzwiowego, ze względu na elastyczność profili. Jakiej stali mamy użyć do skrzydła, do ramy, jaką ma mieć ona grubość, jaki kształt – to wszystko po przeprowadzeniu niezbędnych badań narzuca nam producent. Jest to zależne od koloru skrzydła, od ilości komór.

Czy stal w oknie jest ważnym elementem?

Tak. Każdy profil jest podzielony komorami. Po zgrzaniu okna po obwodzie nawiercamy odwodnienia, odpowietrzenia, a pomimo to, dalej w środku okna, w komorach występują potężne ciśnienia. Mają na to wpływ warunki atmosferyczne. Białe okno nagrzewa się nam najdelikatniej. Czym ciemniejszy kolor okna, tym pochłaniana jest większa ilość energii słonecznej i w tych komorach powstają potężne ciśnienia. No i do sedna. Gdybyśmy nie użyli stali, albo użyli złej stali (czyli zbyt cienkiej, o nieodpowiednim kształcie) okna by nam „pokręciło”. Producenci, brzydko mówiąc kombinują, ponieważ stal jest bardzo droga, a chcąc być konkurencyjnym na rynku, zaoszczędzić, bywa, że producenci oszukują na ilości, grubości, a nawet jakości stali. Do tego jeszcze jedna ważna rzecz. Po zgrzaniu skrzydła i ramy okna są okuwane w garnitury okuciowe czyli to co odpowiada za otwieranie, zamykanie, uchylanie okna. Stal pomaga tu w ich zamocowaniu do powierzchni.

A czy taki element okna, jakim jest jego stelaż wewnętrzny, jest istotny ze względu na użytkowanie okna? Czy przeciętny Kowalski wyczuje różnicę w użytkowaniu okien z różnymi stelażami? 

Oczywiście, że tak. Problem polega na tym, że gołym okiem, podczas zakupu okna, nie jesteśmy w stanie zidentyfikować, czy producent, który pokazuje nam przekrój, rzeczywiście zastosował dany stelaż, daną stal w naszym oknie. Nie mamy wglądu do wnętrza zgrzanej ramy. Ale i tak zauważymy to w czasie jego eksploatacji. Dobry stelaż podnosi stabilność okna przy jego zamykaniu, otwieraniu, codziennym użytkowaniu. Jeżeli nie będzie odpowiedniej stali wewnątrz okna, nasze skrzydło będzie nam się po prostu, kolokwialnie mówiąc – wykręcać, nasza klamka będzie chodziła z dużym oporem, na dociskach nie uzyskamy szczelności. Brak stali w oknie – nie ma prawa bytu. Takie okno nie będzie pracować, nie będzie miało żadnej wartości.

Czy kupując okna, powinniśmy zapytać o wewnętrzny stelaż. O co konkretnie? 

Oczywiście. Po pierwsze zapytajmy, jakiej grubości stal zastosowano w naszym oknie.

Ale na podstawie testego co Pan powiedział, samo zapytanie i zobaczenie przekroju, nie jest gwarantem, że otrzymamy rzeczywiście to co nam pokazują, prawda?

Tak. Dlatego najważniejszą kwestią przy zakupie jest prośba o wydanie certyfikacji produktu, w którym mamy wyszczególnione parametry tego co kupujemy. I w takim przypadku mamy pewność przy ewentualnej reklamacji. Gdyby producent, oszukał w dokumentacji – co się zdarza, mamy nad nim przewagę i wtedy to on ma problem. Nasza fabryka pracuje na systemach Gealan. I to jest wymóg technologiczny. To nie daje mi możliwości zastosowania do okna stali jaka mi się podoba. O moich oknach świadczy producent systemu, który przebadał go w specjalistycznych laboratoriach. A nasza fabryka, współpracując z taką marką, dostaje wszelkie wytyczne technologiczne potrzebne do produkcji finalnego okna. I w takim przypadku możemy mówić o jakości.  

Razem z naszym ekspertem Adamem Władyko, prezentujemy Państwu najważniejsze kwestie, na jakie trzeba zwrócić uwagę gdy wybieramy okna – tak by był to właściwy zakup.

Białostocka Fabryka Okien od 10 lat specjalizuje się w produkcji oraz  sprzedaży okien i drzwi z PCV i aluminium. Wszystkie produktu wytwarzane są na miejscu, zgodnie z najwyszymi standardami.

Podobne artykuły

„Drzwi otwarte dla serca”. Miesiąc Dobroczynności czas zacząć.

Gru 02, 2020

Zapraszamy do udziału przedsiębiorców – głównie biura nieruchomości i deweloperów skupionych wokół naszego portalu. Sukces akcji nie polega na wielkim zaangażowaniu pojedynczego podmiotu, ale na jej skali. Udział kilkudziesięciu przedsiębiorców, z których każdy dołoży cegiełkę w wysokości nawet kilkuset złotych, co łącznie da sumę, jaka realnie wesprze podopiecznych hospicjum. Z myślą o podopiecznych i ich rodzinach fundacja już kolejny rok z rzędu organizuje Miesiąc …

Czytaj więcej

Jak dobrze wynająć mieszkanie?

Sie 14, 2019

Warto żeby była korzystna i opłacalna. Czy nie sądzisz, że dlatego warto się do niej dobrze przygotować? … Aby przeprowadzić proces szybko i bezpiecznie, przedstawiam garść praktycznych porad. W poniższym e-booku będzie mowa o tym, jak skutecznie wynająć mieszkanie. Znaleźć najemce, który będzie regularnie płacił i będzie dbał o Twoje mieszkanie jak o swoje. KROK NR 1 – OKREŚLENIE CELÓW. Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie, …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – wrzesień ’19

Wrz 19, 2019

Zapraszamy na przegląd interesujących nieruchomości z woj. Podlaskiego. Tym razem prezentowane będą domy, które ze względu na swą atrakcyjność nie mogą zostać pominięte.   Dobrzyniewo Duże Nowoczesny,  komfortowy i energooszczędny dom  usytuowany na dużej, ogrodzonej działce w odległości ok 10km od centrum miasta w Dobrzyniewie Dużym. Dobre połączenie z miastem również z wykorzystaniem komunikacji miejskiej, której przystanek znajduje się w bliskiej odległości od posesji. Dom zaprojektowany i wykończony pod nadzorem architekta materiałami najwyższej jakości. …

Czytaj więcej

Nowoczesna kuchnia – 13VIP-4Home&Kitchen

Sty 18, 2020

Kluczem do nowoczesnej kuchni jest odpowiedni projekt i umiejętność kreowania przestrzeni zgodnie z potrzebami użytkowników. Kuchnia w wykonaniu 13vip-4Home&Kitchen jest to połączenie estetyki i funkcjonalności w bardzo prostej, ale jednocześnie eleganckiej formie. Niepowtarzalny styl, w którym widoczne są unikalne cechy frontów, blatów i przestrzeni wokół. Jest tu wiele akcentów, które łączą komfort i funkcjonalność. Koncepcja wnętrza kuchni opracowywana jest przez doświadczonych projektantów, dlatego wszystkie elementy pasują do siebie idealnie. …

Czytaj więcej

Izabela Kiełsa: nieruchomości „do mieszkania” zmieniam w te „do sprzedaży”

Lis 05, 2019

Jak sprawić, żeby nasze mieszkanie stało się bardziej atrakcyjne dla kupujących? Do tego nie wystarczą kwiaty w wazonie. Żeby właściwie przygotować nieruchomość, potrzebna jest fachowa ręka. Dlaczego? Bo pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.   Home staging, bo o nim mowa, to odpowiednie wystylizowanie nieruchomości do sprzedaży czy wynajmu. Badania wykazują, że skraca czas sprzedaży średnio o 40 procent., a realną wartość nieruchomości podnosi …

Czytaj więcej

Niezwykła, kompleksowa realizacja mieszkania – 4Home&Kitchen

Lis 12, 2020

Kompleksowa realizacja Dom jednorodzinny Pani Moniki i Pana Pawła na obrzeżach Białegostoku. Niezwykła realizacja we współpracy z Design House Ewa Kajewska. Wykonywaliśmy zabudowę kuchenną, dobraliśmy idealny sprzęt AGD i wykonaliśmy pozostałą zabudowę meblową w całym domu.Jeżeli planujesz urządzanie domu, mieszkania lub zakup idealnego sprzętu AGD – skontaktuj się z nami.4Home&Kitchen  https://youtu.be/QEgI2LGnyZ8 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}