Wyniki Twojego wyszukiwania

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka cz.II – KOMPLETNY PROJEKT

Hej! Nazywam się Marta, architekturą wnętrz zajmuję się już prawie 10 lat. Prowadzę firmę Hi Home, pod szyldem której świadczę usługi architektury wnętrz. Zdaję sobie sprawę - jak wiele pytań, dylematów, a nawet problemów, rodzi urządzenie wymarzonego domu czy mieszkania. Z tego powodu postanowiłam podzielić się wiedzą i przygotować serię poradnikowych artykułów.

Cykl 1: kuchnia

CZĘŚĆ II - KOMPLETNY PROJEKT

 

Zasada II – zrób projekt lub poproś o pomoc projektanta

Stan surowy to tylko baza- warto dopasować ją do swoich potrzeb i pomysłów.
Im szybciej zabierzemy się za projekt kuchni tym lepiej. Często okazuje się, że pierwotne ustawienie np. przyłączy wodnych jest niewygodne i by zwiększyć komfort korzystania należy wprowadzić kilka zmian technicznych. Nie należy bać się, że to znacząco podniesie koszta remontu. Musimy pamiętać, że tworzymy kuchnię doskonałą i pewne zmiany są niezbędne, by później korzystać z niej z czystą przyjemnością. Jeszcze ważniejsze jest to w momencie budowania nowego domu- już na planie budowlanym dobrze jest pomyśleć o przyłączach wodnych, elektryce czy oświetleniu dopasowanych do projektu mebli, by oszczędzić sobie późniejszych zmian i dylematów. Często pojawiam się na budowie gdy prace remontowe już trwają. I wtedy oceniam czy warto wprowadzać zmiany. I naprawdę nie ma co się bać, że ściany już są poszpachlowane, a elektryk dawno swoją pracę wykonał. Przyjedzie raz jeszcze, jak zaprosimy. Jedna mała niedogodność, przysłowiowe „kilka groszy” za dodatkową pracę… ale pomyślcie co można dzięki temu zyskać! Przykładami mogę rzucać jak asami z rękawa, podam kilka najczęściej spotykanych: 

  1. Nie raz przestawialiśmy gniazdko, by zmywarka mogła się zmieścić w ciągu roboczym po prawej stronie zlewozmywaka
  2. Za mało gniazdek roboczych przy blacie… po co później gotując chodzić ze wszystkimi miskami do jednego kąta kuchni by zmiksować, zblendować itp.? Lepiej od razu dorzucić 2 gniazdka w drugiej części blatu.
  3. Lodówka obok płytki kuchennej, zlewozmywak bardzo daleko- a wystarczy zamienić sprzęty miejscami, by później gotować zgodnie z zasadą trójkąta. Tak, wiąże się to z kuciem hydrauliki lub przenoszeniem siły. Ale dążymy by w nowej kuchni gotowało się przyjemnie.
  4. Jedno światło na środku pomieszczenia. I to najprostszy przepis na jajecznicę ze skorupką jajka. Mając źródło światła za plecami, sami rzucamy cień na to co mamy przed sobą. Jak dobrze, że możemy to szybko naprawić na etapie remontu.

Wystarczy kilka zmian technicznych, aby zwiększyć komfort korzystania

Inspiracje to dobry początek drogi projektowej, jednak czasami efekt końcowy ma niewiele wspólnego z początkowymi założeniami.

Bardzo mnie cieszy gdy spotykamy się po raz pierwszy i macie przygotowane wyobrażenie wymarzonej kuchni. To bardzo usprawnia moją późniejszą pracę, bo wiecie czego potrzebujecie, co się wam podoba, a ja was nakierowuję i łączę wszystko w zgrabną całość. Inspiracja to nie wszystko. Z tego można czerpać, ale nie da się przenieść wszystkich rozwiązań do swojego wnętrza. Czasami jest za ciasno. Innym razem układ kuchni jest nietypowy. I zaczynam kombinować. Pamiętam na czym wam zależy i staram się to wszystko umieścić w projekcie. Nie ukrywam, że nie zawsze to się uda. W internecie mamy pełno pięknych inspiracji. Niestety w rzeczywistości często mierzymy się z mniejszymi powierzchniami, gdzie mogłabym zmieścić szeroką lodówkę dwudrzwiową tylko gdyby ściany były z gumy. I tak to już bywa, że czasami trzeba wybrać na czym nam zależy bardziej, bo na realizację wszystkich zachcianek brakuje miejsca. Pomagam te decyzje podejmować. 

Wizualizacje pozwalają zobaczyć efekt, który możemy uzyskać po remoncie

Żyjemy w świecie wielu możliwości i udogodnień. Projekty już nie są tworzone na kartce papieru, bo wyparły je komputerowe wizualizacje przedstawiające propozycje projektu. Nie jesteście pewni, czy dany kolor drewna będzie ładnie wyglądał na dużej powierzchni? A może zastanawiacie się czy kuchnia nie wyjdzie zbyt ciemna? Teraz możemy to szybko sprawdzić, w dodatku bez ponoszenia kosztów. Tworzę z wami projekt. Pokazuję możliwe warianty, by łatwiej było podjąć ostateczną decyzję. 

Rysunki techniczne wystarczy przekazać wykonawcy i czekać na efekt finalny

Po akceptacji wizualizacji już macie wszelkie problemy z głowy. Zostało wypoczywać i czekać na realizację projektu… plus zapłacić zaliczkę wykonawcom. Pytacie, jak to? Otóż gdy mamy dopracowany na wizualizacjach projekt, zbieram wszystko w całość i rozrysowuję technicznie, z wykazem materiałów. Wy te rysunki przekazujecie wykonawcom. A w razie pytań niech dzwonią do mnie. 

Co myślicie o zatrudnieniu architekta wnętrz do zaprojektowania kuchni? Opinie osób, z którymi współpracuję są pozytywne, a nawet uważają, że moja pomoc była nieoceniona i sami nie wpadliby na pewne rozwiązania. Projektant powinien być obeznany w dostępnych materiałach i możliwościach technicznych, dzięki czemu może zaproponować inwestorowi najdogodniejsze rozwiązania dopasowane do dostępnego budżetu finansowego. Projekt kuchni to nie tylko meble, a architekt potrafi myśleć całościowo o wnętrzu, dzięki czemu aranżacja jest spójna i ciekawa. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić masę czasu – inwestor nie musi przeglądać dziesiątek gazet czy stron internetowych by się czegoś dowiedzieć lub podpatrzeć ciekawe rozwiązanie, bo dostaje gotowe i przemyślane pomysły, z których wybiera jeden przygotowany do realizacji.

SPIs treści

CYKL 1 : KUCHNIA

  • CZĘŚĆ III - ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ
  • CZĘŚĆ IV - FUNKCJONALNOŚĆ
  • CZĘŚĆ V - WYBORY I ICH KOSZTY

Odbierz własną kartę Programu Partnerskiego

i korzystaj z rabatów i usług

FIRM I SPECJALISTÓW

którzy zajmą się dla Ciebie

Podobne artykuły

Let’s shine Primacol Decorative – farba z brokatem w nowej palecie barw!

Sie 09, 2018

32 niesamowite i odważne kolory, dwa rodzaje brokatu, Laur Konsumenta 2018 oraz nieustannie trwała, matowa powłoka, która połyskuje niczym rozgwieżdżone nocą niebo. Farba Let’s shine, niekwestionowany hit z oferty marki Primacol Decorative, od tej chwili daje jeszcze więcej możliwości i radości podczas tworzenia pięknych, niepowtarzalnych wnętrz. Marka Primacol Decorative skupia produkty wykorzystywane do kreatywnej dekoracji wnętrz. Stosując je można w ciekawy i oryginalny sposób …

Czytaj więcej

Czy Podlasianie kupują więcej nieruchomości w dobie koronawirusa? Dane z mieszkaniowego rynku wtórnego za III kw. 2020r

Paź 19, 2020

Najnowsze dane zbiorcze za III kw. 2020r. (wg badania BaRN NBP, czyli transakcje zawarte w okresie czerwiec-sierpień 2020r.) z mieszkaniowego rynku wtórnego w Białymstoku. W bieżącym kwartale, w telegraficznym skrócie, zanotowaliśmy: – kwartalny spadek średniej ceny ofertowej na rynku wtórnym o 2,7% (ale R/R wzrost o 8,9%) – kwartalny spadek średniej ceny transakcyjnej na rynku wtórnym o 0,3% (ale R/R wzrost o 7,5%) – …

Czytaj więcej

Wideo wizytówka – Hi home

Paź 22, 2020

Hi home „Pomogę każdemu kto ma problem z urządzeniem wnętrza. Rozwiązuję nie tylko dylematy kolorystyczne i stylistyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Tworzę wnętrza wygodne, dopasowane do potrzeb inwestora.” Zapraszamy do zapoznania się z Hi home Spodobała Ci się realizacja wideo?  Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły. biuro@askdom.pl 698 026 353

Czytaj więcej

Zewnętrzne drzwi kompozytowe – Vikking

Paź 18, 2018

Obecnie w ofercie kompozytowych drzwi wejściowych klienci mają do wyboru trzy linie produktów skomponowanych tak, by każdy mógł znaleźć produkt idealny do swoich oczekiwań. Linie: ARCTIC PLUS, ARCTIC oraz PREMIUM podzielone są na dwie kolekcje. Kolekcja Diplomat to nowoczesny design i nieograniczone możliwości zaprojektowania wymarzonego wzoru i kolorystyki. Kolekcja Klasyczna to propozycja dla tradycjonalistów, klasyczne wzornictwo, które przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Linia …

Czytaj więcej

Dwudniowe, intensywne szkolenie z pośrednikami nieruchomości za nami !

31 maja, 2019

Pośrednicy nieruchomości, nieustannie chcą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Najlepszym tego przykładem, była wysoka frekwencja reprezentantów biur nieruchomości z Białegostoku, a także Warszawy, Łomży, Lublina, Olsztyna i Bydgoszczy – na intensywnym szkoleniu „WYŁĄCZNIE LEPIEJ”. Szkolenie te zostało zorganizowane w dniach 24-25 maja, pod patronatem portalu ASKDOM.PL oraz firmy RINT – przyjazne mieszkanie w podróży – w białostockim hotelu IBIS.   Szkolenie poprowadzili prelegenci RECAMP.PL  (jednej z …

Czytaj więcej

Targi z dofinansowaniem do 80% dla firm Wschodniego Klastra Budowlanego!

Wrz 17, 2018

Wyjazdy na targi międzynarodowe i misje ze Wschodnim Klastrem Budowlanym. Kolejny projekt z dofinansowaniem do 80% kosztów. Po raz kolejny Wschodni Klaster Budowlany planuje udział w targach międzynarodowych i misjach gospodarczych. Projekt targowy Klastra obejmuje dofinansowanie do 80% udziału w targach budowlanych i misjach gospodarczych na całym świecie. Prosimy wszystkie firmy, które planują swój udział w wydarzeniach targowych o kontakt z Biurem Wschodniego Klastra …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}