Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak skutecznie wyciszyć ściany?

wyciszenie ścian

Cienkie ściany, słaba izolacja akustyczna, coraz częściej potrzebny spokój i cisza, szybkie życie i coraz bardziej konieczny czas odpoczynku i izolacji powoduje, że wyciszanie ścian staje się bardzo ważnym dla nas działaniem. Krzyk dzieci za ścianą, rozmowy sąsiadów, tupot nóg, głośna muzyka, odgłosy kina domowego wszystko zaczyna denerwować i męczyć. Przy słabych akustycznie ścianach nawet odgłos lejącej się wody czy gotowania obiadu może przeszkadzać.

Często dopada nas hałas dobiegający zza okna. W takiej sytuacji wyciszenie ścian i okien jest nieodzowne i coraz więcej osób pomimo zmniejszenia metrażu przy zastosowaniu izolacji akustycznej decyduje się na ten krok. Dość zaporowa jest również cena takiej usługi, bo to około średnio 200 złotych za metr kwadratowy, ale spokój i zdrowie jest na pewno ważniejsze. Brak prywatności i mało komfortowe życie dotyka głównie mieszkańców domów wielorodzinnych, ale również starego budownictwa. Doskonale byłoby, gdyby wyciszeniem mieszkania zajęli się też sąsiedzi, wtedy efekt jest murowany. 

Wyciszanie ścian – materiały

Świetnym materiałem, skutecznie wyciszającym ściany jest popularna wełna mineralna z nierównomiernym układem włókien. ale również często wykorzystywana jest włóknina kokosowa, płyty z włókien drzewnych, styropian akustyczny czy specjalne tynki, okładziny, kauczuk izolacyjny i pianki izoacyjne. Dość popularne są również gumy antywibracyjne zalecane na strop, podłogi i ściany. Przystępując do wyciszenia mieszkania warto zawsze zapoznać się z najnowszą ofertą materiałów i możliwości wyciszania mieszkania, gdyż głośny świat sprawia, iż ten rodzaj oferty intensywnie się rozwija.

Wyciszanie ścian – budowa ekranu akustycznego

Najbardziej popularną metodą, jednak jednocześnie zmniejszającą powierzchnię pomieszczenia jest zbudowanie metalowego stelażu przy ścianie, wypełnienie wełną mineralną i zabudowanie płytą gipsowo – kartonową. Oczywiście ważna jest tu grubość konstrukcji. Specjaliści, choć można już stawiać takie ścianki od 5 centymetrów, zalecają grubość od 7 aż do 11 centymetrów. Tego rodzaju konstrukcja zapewnia wysoką skuteczność i skuteczną izolację od sąsiedzkich odgłosów. Warto również zadbać o specjalistyczny montaż ekranu akustycznego, zwłaszcza należy pamiętać o instalacji specjalistycznej folii akustycznej tuż przed przytwierdzeniem ekranu do ściany. Równoczesne, identyczne działanie sąsiada doprowadzi do doskonałej izolacji akustycznej, warto więc o problemie porozmawiać ze współmieszkańcami.

Wyciszanie ścian – sufit podwieszany

Doskonałym sposobem na zmniejszenie problemów z akustyką jest zamontowanie sufitu podwieszanego, oczywiście nie uda się tego zrobić w pomieszczeniach niskich. Jeśli jednak mamy możliwość zainstalowania sufitu podwieszanego naprawdę warto, ponieważ oprócz zabezpieczenia akustycznego sufit podwieszany może skutecznie pełnić inne funkcje: dekoracyjną, ognioodporną, maskującą przewody instalacji, klimatyzacyjną oraz zwyczajnie obniżającą sufit. Specjaliści twierdzą, iż najbardziej efektywne jest zastosowanie płyt gipsowo – kartonowych przytwierdzonych do odpowiedniej konstrukcji, której wnętrze wypełnione jest wełną mineralną lub szklaną. Specjaliści w tym zakresie przestrzegają przed stosowaniem w tym przypadku płyt steropianowych, które wyraźnie pogarszają jakość izolacji akustycznej stropu.

wyciszenie ścian

Materiały do wyciszenia ścian
Kliknij i sprawdź ceny!

Wyciszanie ścian – korkowa ściana

Skuteczne wyciszanie ścian można uzyskać poprzez zastosowanie płyt korkowych, które nakleja się na ścianę. Korek następnie można pomalować w wybranym i odpowiednim do wystroju wnętrza kolorze, albo zastosować popularne i modne ostatnio naklejki ścienne. Decydując się na wyciszenie korkiem warto zwrócić uwagę na korek ekspandowany, który doskonale wycisza hałas, jest materiałem zdrowym, bo naturalnym, dużo skuteczniejszym niż wełna mineralna czy styropian. Korek jest też doskonałym izolatorem akustycznym stosowanym do wyciszenia podłogi. Tego rodzaju wyciszenie jest świetnym buforem dźwięków dobiegająch z zewnątrz.

Wyciszanie ścian – mata

Maty akustyczne to nowoczesny i solidny sposób na wyciszenie ścian i podłogi. Maty początkowo były stosowane jako materiał wyciszający podłogi, a więc pod parkiet, panele, płytki czy wykładziny, obecnie z powodzeniem stosuje się maty wyciszające również ściany. Są to szczególne maty akustyczne, które ze strony pomieszczenia są dekoracyjne, czyli nie powodują problemów z wystrojem pomieszczenia, wręcz przeciwnie dobrze dpbrana mata doda pomieszczeniu uroku i sprawi, że wnętrze nabierze nowego wyrazu. Aktualna oferta rynkowa jest w tym zakresie bardzo szeroka.

Wyciszanie ścian – tynk akustyczny

Stosunkowo prosta i skuteczna metoda wyciszająca ściany, polegająca na nałożeniu grubej, kilkucentymetrowej warstwy tynku. Tego rodzaju tynk świetnie redukuje pogłos, echo, ale równocześnie pochłania nawet do 70% hałasu, jednak równocześnie zmniejsza też powierzchnię pomieszczenia. Tego rodzaju tynk jest chropowaty. Można zastosować w tym przypadku tynki z włóknem celulozowym, tynki japońskie oraz tynki gipsowe i silikatowe. Ścinany wygłuszone w ten sposób mają taką zaletę, że są grube, nakładana optymalna warstwa ma grubość około ośmiu centymetrów. Tynki japońskie są podobne do tynków z włókien celulozowym, są jednak dzięki różnorodności zastosowanych włókien znacznie cieńsze. Tynki gisowe i silikatowe, również skuteczne, można nakładać ręcznie albo natryskowo.

Wyciszanie ścian – miękki pokój

Świetnie i tanio wyciszają pokój wszelkiego rodzaju miękkie materiały, czyli firanki, zasłony, dywany, wykładziny, a nawet poduszki znajdujące się we wnętrzu. Wystarczy porównać pusty pokój i „ciepło” umeblowany. Tkaniny, wiadomo nie od dziś, tłumią bardzo dobrze dźwięki, ale nie zawsze są wystarczająco skuteczne.

Podejmując trud wyciszania mieszkania należy zdawać sobie sprawę, że wyciszanie ścian, sufitów i podłóg nie jest jedyną czynnością prowadzącą do pełnego sukcesu, czyli komfortowej ciszy w domu. Równocześnie należy również wyciszyć drzwi i okna. Wiele firm oferuje drzwi dźwiękoszczelne (zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne) , ale również przy ich zakupie należy pamiętać o właściwych i odpowiednich ościeżnicach do których drzwi muszą szczelnie przylegać oraz zastosowanych uszczelkach, które równocześnie zapobiegają ubytkom ciepła i przenikaniu do pomieszczeń wewnętrznych niepotrzebnych odgłosów. Podobnie należy być ostrożnym przy zakupie okien, nie wystarczą okna z atestem o określonych walorach akustycznych, ale trzeba pamiętać również o ich specjalistycznym montażu i uszczelnieniu.

Podobne artykuły

Wybieramy płytki łazienkowe

Lut 24, 2018

Wybór płytek do łazienki to jedna z kluczowych decyzji, które musi podjąć każdy, kto chce urządzić funkcjonalną i łatwą w utrzymaniu w czystości przestrzeń. W związku z tym, że płytki łazienkowe bardzo często całkowicie decydują o aranżacji łazienki warto dobrze przemyśleć ich wybór. Szukasz pomysłu na urządzenie łazienki? Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje płytek łazienkowych i doradzamy, jak wykorzystać je w pomysłowej aranżacji Twojej łazienki. Najpopularniejsze …

Czytaj więcej

Poddasze – adaptacja, przystosowanie powierzchni

Gru 23, 2017

Marząc o posiadaniu pięknie zaaranżowanego ogrodu, czy wyjątkowo dużej nieruchomości często decydujemy się na budowę własnego domu. Faktem jest, że decyzja ta wiąże się z dużymi kosztami, aczkolwiek osoby stawiające na pierwszym miejscu przestrzeń oraz marzące o zamieszkiwaniu spokojnych okolic (łąk czy lasów) podejmują decyzję, że zgromadzone oszczędności wykorzystają przy budowie wymarzonego domu. Jak w ciekawy sposób zaaranżować poddasze? (adaptacja, ocieplenie) W dzisiejszych czasach …

Czytaj więcej

Jak stworzyć łóżko z palet?

Sie 15, 2018

Meble z palet to nowa moda, ale często podyktowana koniecznością. Obserwując trendy w światowym meblarstwie widać, że nie dotyczy tylko Polski. Tego rodzaju meble posiadają wiele zalet. Przede wszystkim łatwo dostosować je do swoich możliwości lokalowych, pasują do różnych typów aranżacji, są niedrogie i można wykonać je samodzielnie we własnym domu. A jednocześnie przy odrobinie talentu z palet można wykonać naprawdę oryginalne i wyjątkowe …

Czytaj więcej

Glazura- wiele rozwiązań

Mar 01, 2018

Płytki łazienkowe czy tez te pokrywające kuchenną podłogę lub ścianę są elementem istotnym nie tylko pod względem estetycznym ale również patrząc na wpływ wilgoci, czy wysokich temperatur na nasze ściany. Ogromny wachlarz wzorów i rodzajów tego typu rozwiązań obecny ówcześnie na rynku pozwala na wybór naprawdę pięknych płytek. Oczywiście ile gustów – tyle ciekawych rozwiązań. Nie zawsze najważniejsza jest cena, w tym przypadku częściej …

Czytaj więcej

Żywica epoksydowa – co to takiego?

Sie 20, 2018

Otóż, aby zrozumieć pytanie, czym jest żywica epoksydowa, należy wiedzieć, iż droga, jaką przebyła od swoich początków jest bardzo długa. Dziś można ją kupić w charakterze fugi, bądź też kleju, jednak do niedawna miała ona całkiem inną postać. Żywica epoksydowa jest niczym innym, jak polimerowym materiałem, który występuje w formie ciekłej. Żywica ma kolor jasny, zaś jej zapach jest stosunkowo łagodny, w przeciwieństwie do …

Czytaj więcej

Jak położyć na ścianę tynk mozaikowy ?

Lip 22, 2018

Tynk mozaikowy jest to powłoka dekoracyjna cienkowarstwowa, potocznie zwana tynkiem kamyczkowym. Składa się z drobnego kruszywa zatopionego w masie żywicznej. Ten rodzaj tynku nakłada się na podłoże cienką warstwą o grubości od 1 do 3 mm. Dzięki spoiwu jakim jest żywica, w porównaniu z innymi sposobami tynkowania dekoracyjnego, tynk mozaikowy jest o wiele bardziej elastyczny i jednocześnie odporniejszy na różnego typu uszkodzenia, również na częste i …

Czytaj więcej
 • Powiązane firmy

  Vikking (Wschodni Klaster Budowlany)

  Vikking (Wschodni Klaster Budowlany)

  Aleja Solidarności 4, 21-500

  83 342 26 11

  info@vikking.eu

  http://www.vikking.eu

  SZKILNIK design (Wschodni Klaster Budowlany)

  SZKILNIK design (Wschodni Klaster Budowlany)

  ,

  691 858 689

  karolina@szkilnik.design

  www.szkilnik.design

  CAL (Wschodni Klaster Budowlany)

  CAL (Wschodni Klaster Budowlany)

  Piaskowa 5, 16-400

  87 563 11 55

  biuro@drzwi-cal.pl

  www.drzwi-cal.p

  Manufaktura nieruchomości

  Manufaktura nieruchomości

  Młynowa 17 lok 7, 15-404

  502 479 648

  biuro@manufakturanieruchomosci.pl

  www.manufakturanieruchomosci.pl

  Mieszkajusiebie.pl

  Mieszkajusiebie.pl

  Mickiewicza 48 lok. 204, 15-232

  530 984 622

  15-232

  biuro@mieszkajusiebie.pl

  http://mieszkajusiebie.pl