Wyniki Twojego wyszukiwania

Innowacyjna aplikacja dla biur nieruchomości i branży budowlanej

fot. lawreszuk.eu

Białostocka firma PM Building wprowadziła innowacyjną aplikację, dedykowaną na rynek budowlany, czy rynek nieruchomości. Dzięki niej inwestor jest na bieżąco ze wszelkimi ważnymi informacjami, dotyczącymi swojej inwestycji. Zapewnione jest też bezpieczeństwo finansowe. Aplikacja nazywa się motkowski.pl, a stworzył ją właściciel marki PM Building, Przemysław Motkowski.

Nie często słyszy się o aplikacjach w branży budowlanej. Co to za aplikacja motkowski.pl ?

W branży budowlanej firma działa od 1988 roku a od 2013 roku pod nazwą PM BUILDING. Od tej pory, do dnia dzisiejszego, właśnie jak Pan powiedział, nie spotkałem się z tym, żeby po za tradycyjnymi mailami, ktoś próbował coś usprawnić w komunikacji z klientami w naszej budowlance.

A co dzięki niej można zrobić?

Ta aplikacja załatwia problem zgłaszania wszelkiego rodzaju wad, usterek, problemów technicznych w budownictwie. Klient nie traci czasu na to, żeby dzwonić i wzywać specjalistę, tłumaczyć mu przez telefon w czym tkwi problem. Wystarczy, poświęcając chwilę przy komputerze, a nawet telefonie, zalogować się na naszą aplikację na stronie motkowski.pl. Jest to bardzo intuicyjna aplikacja. Można w niej pisać, a także przesyłać wszelką dokumentację zdjęciową związaną z problemem. Na każdym etapie, my oraz osoba zgłaszająca problem, widzi co się dzieje z jego zleceniem.

I taki kontakt wystarczy, żeby złożyć u Was zamówienie?

Dla mnie, jako dla przedsiębiorcy, aplikacja ma formę zlecenia. Jeśli klient napisze mi „proszę wykonywać” jest to dla mnie dokument potwierdzający formę zlecenia. Umożliwia to pominięcie zawierania dużych i skomplikowanych umów. Wielu klientów boi się umów. Kiedy widzą dwustronicowy dokument zapisany paragrafami, postanowieniami, a na dodatek pismo stworzone jest słownictwem specjalistycznym, klienci potrafią zrezygnować, zwyczajnie ze strachu. Tu tego unikamy. Jesteśmy dla siebie, a nie dla dokumentów.

Czyli co można dzięki aplikacji?

Pomagamy naszym klientom w różnych kwestiach. Od pękniętej w domu ściany, po odbiór nieruchomości od dewelopera czy przy zakupie działki. Jeśli trzeba nadzorujemy budowę domu i każdy inwestor na tym etapie, na którym ma ochotę, może sprawdzić co w danej chwili dzieje się z inwestycją. Klient nie musi szukać w mailach, gdzie była korespondencja dotycząca jego zgłaszanego problemu, bądź konkretne zagadnienia z nią związane. W naszej aplikacji wchodzi do swojej zakładki, np. „budowa domu” i ma wszystko od początku do końca. Nie traci czasu na szukanie umowy, ustaleń, potwierdzeń.

A co z rozliczaniem się?

Aplikacja umożliwia elektroniczne rozliczanie się. Na dodatek mamy podpisaną umowę z firmą, która umożliwia dokonanie szybkiego przelewu. Współpracuję z witryną Przelewy24, jest to bardzo zaufana witryna, która gwarantuje szybkość. Wszystkie transakcje są ubezpieczone, co daje klientowi poczucie dużego bezpieczeństwa. Ja preferuję formę zaliczki. To wystarcza mi, żeby być pewnym, że klient jest zainteresowany usługą.

Jakby Pan określił, docelowo, dla kogo jest ta aplikacja motkowski.pl ?

Dla każdego, kto ma coś wspólnego z budownictwem, ma coś do załatwienia w tej branży. Nasza aplikacja jest o tyle wygodna, że jeśli klient sobie nie życzy, nie musimy rozmawiać. On może mi wszystko opisać. Każdy etap konwersacji zostaje zachowany. Po za tym, kiedy piszemy, pamiętamy więcej, aniżeli w momencie kiedy o czymś mówimy. Dlatego poprzez aplikację my także dostajemy bardziej szczegółowe informacje. Po za tym klient wie co nam napisał, wie co my mu napisaliśmy. Nie ma tu problemu z sytuacją, że ktoś coś powiedział, ale później zapomniał zrobić, bądź bo prostu nie jest pewny czy o czymś ważnym nam wspomniał. Dzięki tej aplikacji mam dużo większą szczegółowość, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że największą na naszym rynku budowlanym. Aplikacja jest idealnym rozwiązaniem dla agencji nieruchomości. Agencje w trybie prawie natychmiastowym po przesłaniu zgłoszenia np. z dokumentacją fotograficzną otrzymują zwrotną odpowiedź w zakresie zgłaszanego problemu technicznego. Nasza aplikacja jest także skierowana do kancelarii prawnych. Bardzo często do takich kancelarii zgłaszają się klienci z problemami dotyczącymi branży budowlanej. I tu potrzebny jest specjalista od sztuki budowlanej. Często osoby pracujące w kancelariach, same nie potrafią ocenić czy tego typu klient ma rację, wie czego chce. My jako specjaliści z tej branży, pomagamy kancelariom wystawiając swoje opinie dotyczące bardzo skomplikowanych problemów dotyczących budownictwa. Nasze rozwiązanie ułatwiło funkcjonowanie mojej firmy, ale także ułatwiło działania wielu klientom, którzy zdecydowali się na współpracę ze mną poprzez naszą aplikację.

Opowiedzmy czytelnikom serwisu askdom.pl o konkretnej sytuacji z wykorzystaniem tej aplikacji.

Jeden z moich klientów mieszka obecnie we Francji i ze względu na pandemię koronawirusa nie może przyjechać i odebrać od dewelopera swojego domu. Cała nasza komunikacja odbywa się właśnie przez naszą aplikację, gdzie klient ma na bieżąco informacje, a także wgląd do bardzo szczegółowych raportów pośredniczenia między mną, a deweloperem. Klient widzi na jakim etapie jesteśmy. Cały plus polega na tym, że nie potrzebne było spotkanie mojego klienta z deweloperem, żeby można było odebrać to mieszkanie. Usługa była w pełni przez niego kontrolowana, akceptowana i wszystkie strony finalnie były bardzo zadowolone.

Od kiedy aplikacja funkcjonuje na rynku i gdzie ją znajdziemy?

Aplikacja to strona internetowa motkowski.pl Nad tą aplikacją pracowałem od grudnia 2019 roku. Plan był taki aby ruszyć z nią od kwietnia 2020. Nikt jeszcze wtedy nie spodziewał się takiego rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem. I finalnie okazało się, że dzięki tej aplikacji, nie spotykając się osobiście z ludźmi, można normalnie pracować i świadczyć usługi w branży budowlanej. To jest „młoda” aplikacja, ale w mojej firmie ogromnie usprawniła działania.

Jakie jest zainteresowanie aplikacją na chwilę obecną?

Jesteśmy na rynku z tą aplikacją od kwietnia 2020 roku. Zainteresowanie jest duże. W tym momencie, w każdym tygodniu na aplikację loguje mi się kilkanaście osób. Po przekazaniu przeze mnie oferty, większość decyduje się na podjęcie współpracy.

Kończąc, dlaczego Pana zdaniem warto skorzystać z tej aplikacji?

Klient ma ciągły dostęp do informacji. Wie i widzi na jakim etapie jest aktualnie status jego sprawy. Nie musi być u nas osobiście. Nie musi nadzorować osobiście działań. Wystarczy, że będzie chciał na bieżąco sprawdzać co dzieje się z jego zleceniem. A my ręczymy za fachowość i profesjonalizm. Dlatego też tyle lat, jako PM Building jesteśmy na tym rynku.

Odbierz własną kartę Programu Partnerskiego

i korzystaj z rabatów i usług

FIRM I SPECJALISTÓW

którzy zajmą się dla Ciebie

Podobne artykuły

Przegląd nieruchomości – mieszkania na wynajem – marzec ’20

Mar 05, 2020

Zapraszamy na kolejny przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. Przedstawiamy Państwu mieszkania te małe jak i te troszkę większe, które są atrakcyjne ze względu na  cenę i lokalizację. Nieruchomości polecane są osobom, które szukają mieszkania z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, atrakcyjną ceną, jak i przyjazne rodzinom z dziećmi. Zaprezzentowane mieszkania spełnią oczekiwania najbardziej wymagających i szukających komfortu osób. MIESZKANIA 1-POKOJOWE PIASKI / BEMA Lokal mieści się …

Czytaj więcej

j2studio z wyróżnieniem Dobry Design 2020! Gratulujemy!

Gru 17, 2019

Białostocka pracownia architektury wnętrz j2studio otrzymało wyróżnienie Dobry Design 2020 w kategorii „projekt wnętrz” przyznany po raz pierwszy w tej kategorii przez wydawnictwo Publikator. Konkurs Dobry Design to projekt, mający na celu wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Ponad 220 produktów zgłoszonych w tegorocznej, dziewiątej edycji plebiscytu oceniło profesjonalne jury. Organizowany jest przez magazyn „Dobrze Mieszkaj”. – Są takie dni, gdy …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – hale i magazyny na wynajem – lipiec ’20

Lip 30, 2020

Ten przegląd nieruchomości przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą i poszukujących dodatkowego miejsca dla swojego biznesu w dobrej lokalizacji. Wiele firm potrzebuje nie tylko powierzchni biurowej, ale również  miejsca do przechowywania towaru. Zapraszamy do zapoznania się z wyselekcjonowanymi ofertami hal  i magazynów do wynajęcia PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok, os. Wygodna Powierzchnia : 245 m2 Cena : 4 410 zł / miesiąc …

Czytaj więcej

Działalność społeczna – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy mieć wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego angażujemy się w liczne akcje mające na celu pomoc charytatywną. Podejmujemy również liczne działania sponsoringowe. Każdego roku Zarząd przeznacza określoną kwotę wspierając finansowo min: Fundację Naszpikowani, Białostockie Hospicjum dla Dzieci „Fundacja Pomóż Im”, Polski Komitet Pomocy Spolecznej, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Białostocką …

Czytaj więcej

Stan prawny nieruchomości, a jej zakup. Na to musimy uważać!

Cze 15, 2020

Nabyć nieruchomość…jak to łatwo powiedzieć. Tekst piosenki Piotra Szczepanika brzmiał nieco inaczej, natomiast istotę problematyki zachowajmy. Mieszkania, domu czy działki nie kupuje się tak jak chleba w sklepie. Dlaczego? Wyjaśnia Marcin Dolistowski, właściciel agencji DOMER Nieruchomości, prawnik, specjalista z zakresu prawa obrotu nieruchomościami. Czym powinniśmy się zainteresować przed zakupem nieruchomości, aby później uniknąć prawnych problemów?  Sprawdzenie stanu prawnego to, oprócz ustalenia ceny, podstawowa czynność …

Czytaj więcej

Zawieszenie spłaty rat kredytów – stan na dzień 23.03.2020r

Mar 23, 2020

Poniżej przedstawiamy Państwu aktualną listę banków, które umożliwiają zawieszenie rat. Dotyczy kredytów gotówkowych. BNP PARIBAS Max 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej. Wniosek składamy online, na stronie banku-bezpłatnie, co wydłuży okres kredytu. CITI HANDLOWY Max 3 miesiące wakacji kredytowych w spłacie raty kapitałowo-odsetkowej. Wniosek składamy online, na stronie banku-bezpłatnie, co wydłuży okres kredytu. ING BANK ŚLĄSKI Max 6 miesięcy wakacji kredytowych w …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}