Wyniki Twojego wyszukiwania

Farba tablicowa, ciekawe rozwiązanie nie tylko dla dzieci

farba tablicowa

Obecnie bardzo modna farba tablicowa daje pole do popisu nie tylko projektantom wnętrz, ale i wszystkim, którzy chcieliby wykorzystać jej właściwości we własnym domu. Pokochały ją dzieci bo dzięki niej mogą rozwijać swoją kreatywność, ale i dorośli coraz częściej przekonują się do zastosowania jej w swoim domu ze względu na możliwości jakie daje. Dzięki niej można stworzyć nie tylko ciekawe aranżacje, co podkreśla jej walory estetyczne, ale także ułatwić sobie życie korzystając z jej funkcji praktycznych. 

Do jakich wnętrz pasuje farba tablicowa?

Farba tablicowa znajduje zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu naszego domu i pasuje do różnych stylów. Doskonale sprawdzi się nie tylko w stylu nowoczesnym, ale i loftowym, czy skandynawskim. Spełni swoje zadanie w obecnie modnych wnętrzach minimalistycznych, ale też w każdym innym wnętrzu będzie stanowiła również ciekawy element aranżacji. Można nią malować duże powierzchnie, czyli całe ściany, ale można też wykorzystać ją do małych fragmentów ścian. Wszystko zależy od naszych potrzeb i naszej wizji danego pomieszczenia. 

Co jeszcze można malować farbą tablicową?

Jeśli zdecydujemy się na zakup farby tablicowej zwróćmy uwagę na opis na opakowaniu. Najlepiej kupować taką, która nadaje się do malowania nie tylko ścian, ale i innych powierzchni, np. drewna. Wtedy mamy dużo więcej możliwości jej zastosowania. Farba tablicowa doskonale sprawdzi się bowiem nie tylko na ścianie, ale też z jej użyciem możemy odrestaurować stare drewniane meble czy inne drewniane elementy w naszym gospodarstwie domowym, np. drewniane tace. Możemy też malować nią doniczki. Zastosowań jest tyle, ile ma nasza wyobraźnia pod warunkiem, że zakupiona farba będzie nadawała się do pokrywania różnych powierzchni. 

farba tablicowa

Farba tablicowa
Kliknij i sprawdź ceny!

Farba tablicowa – praktyczne zastosowania w domu.

Farba tablicowa sprawdzi się w każdym pomieszczeniu naszego domu. Ważne jest by pamiętać o tym, że jeśli zdecydujemy się pomalować nią całą ścianę, musi to być ściana, przy której nie postawimy wysokich mebli. Przy malowaniu mniejszych powierzchni, możemy to w dowolny sposób komponować. W jaki sposób można wykorzystać jej praktyczne zastosowania w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu?

– Farba tablicowa w kuchni

Kuchnia jest jednym z miejsc w domu, gdzie najchętniej malujemy przynajmniej fragment ściany farbą tablicową. Ma to wiele praktycznych zalet, gdyż możemy na takiej ścianie napisać przepis na ulubioną potrawę lub taki, który ciężko nam zapamiętać. Możemy zapisać tam również listę zakupów lub przygotować jadłospis na tydzień dla całej rodziny. Możemy wykorzystać ją również w inny sposób, wieszając na takiej ścianie doniczki z ziołami, których nazwy możemy łatwo napisać na ścianie. Farba tablicowa w kuchni może służyć nie tylko do pomalowania ściany, ale również miejsca nad blatem lub frontu szafki kuchennej. Może to być dobre miejsce komunikacji z innymi domownikami. Zamiast przyklejać na lodówkę małe kartki z wiadomościami dla członków rodziny, możemy napisać kredą wiadomość na powierzchni pokrytej farbą tablicową. 

– Farba tablicowa w salonie

Farba tablicowa sprawdzi się również w salonie. Dobrym miejscem na jej użycie może być wolna ściana bez mebli lub ściana nad kanapą. Możemy też pokusić się na pomalowanie ściany za telewizorem, wybierając zamiast tradycyjnej czarnej farbę tablicową w innym kolorze. Możemy zapisywać na niej programy, których nie chcemy przegapić. Jeśli pomalujemy farbą tablicową inną ścianę w salonie, możemy tam narysować jakieś dzieło sztuki, które będzie cieszyć oczy domowników i gości. 

– Farba tablicowa w pokoju dziecinnym

Farba tablicowa w pokoju dziecinnym znajdzie tak wiele zastosowań, jak sięga wyobraźnia naszych dzieci. Warto pomalować nią, jeśli są takie możliwości, dużą powierzchnię, najlepiej całą ścianę żeby nie ograniczać kreatywności dzieci. Będą mogły na niej nie tylko rysować, ale i zapisywać różne ciekawe dla nich cytaty, dokonywać obliczeń i tego, co tylko przyjdzie im do głowy. Farba tablicowa w pokoju dziecinnym uatrakcyjni zabawę, a także pomoże w nauce. Warto jedynie pomyśleć o tym by kupić dzieciom kredę, która nie pyli.

– Farba tablicowa w przedpokoju

Farba tablicowa w przedpokoju może również spełnić swoją praktyczną funkcję, jeśli pomalujemy nią fragment ściany przy drzwiach wejściowych lub nawet same drzwi wejściowe. Możemy tam zapisywać rzeczy, które mamy do załatwienia po wyjściu z domu. Wtedy będziemy mieć pewność, że o nich nie zapomnimy. Możemy też wychodząc z domu zostawiać tam wiadomość dla pozostałych domowników, których aktualnie w domu nie ma by mogli ją odczytać zaraz po swoim powrocie. 

– Farba tablicowa w łazience

Farba tablicowa w łazience może również spełnić nie tylko rolę estetyczną, ale i praktyczną, chociaż jej użycie nie jest tak popularne jak w innych mieszkaniach. Jeśli odważymy się jednak pomalować przynajmniej fragment ściany taką farbą możemy na niej napisać jakiś inspirujący cytat, który będziemy widzieć w czasie długiej relaksującej kąpieli. Możemy tam zapisać również składniki na rozgrzewającą czy leczniczą kąpiel. Możliwości jest więcej, a wszystko zależy od inwencji domowników. 

Jak malować farbą tablicową?

Farba tablicowa, podobnie jak każda inna farba wymaga czystego podłoża. Przed jej użyciem należy odpowiednio przygotować ścianę czy inną powierzchnię, czyli oczyścić ze starych powłok malarskich, odtłuścić i wygładzić. Tak przygotowana powierzchnia da nam gwarancję, że farba się na niej utrzyma i nie będzie odchodzić. Malujemy najlepiej wałkiem i to kilka razy. Ścianę często wystarczy pomalować dwukrotnie, natomiast drewno pije farbę i czasami będzie wymagało kilku warstw. Nie bójmy się malowania farbą tablicową bo maluje się nią tak samo, jak każdą inną. Od zwykłej emulsji różni się ona tylko tym, że jest bardziej matowa i odporna na ścieranie oraz zmywanie. Jeśli za jakiś czas nam się taka ściana znudzi możemy przemalować ją normalną emulsją. Jeśli zdecydujemy się na farbę tablicową warto też pomyśleć aby pod nią nałożyć warstwę magnetycznego podkładu, co pozwoli nam nie tylko pisać ale też przyklejać magnesy, tak jak na lodówkę. 

Farba tablicowa daje tak wiele możliwości w aranżacji wnętrz, jak jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Jej zastosowanie może nie tylko uatrakcyjnić nasze mieszkanie, ale też ułatwić życie domownikom. Dostępna jest w wielu kolorach, co jeszcze podnosi jej atrakcyjność i daje pole do popisu w urządzaniu wnętrza. Jej uniwersalne zastosowanie doceniło i pokochało już wiele ludzi na całym świecie. Wypróbuj ją w swoim wnętrzu i Ty. 

Podobne artykuły

Jak z głową urządzić pokój dziecięcy

Gru 23, 2017

Narodziny dziecka są bez wątpienia jednym z najszczęśliwszych momentów w życiu każdego człowieka. Kiedy stajemy się rodzicami, zmienia się nie tylko nasz światopogląd i podejście do życia, ale również zaczynamy zastawiać się nad aranżacją naszego domu, próbując zrobić to z głową i tak, aby nasza pociecha czuła się w nim dobrze i bezpiecznie. Planując posiadanie potomka najczęściej wybieramy mieszkanie pozwalające na aranżację ciekawego pokoju …

Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Mar 02, 2018

Urządzenie pokoju dla dziewczynki to spore wyzwanie szczególnie dla tych rodziców, którzy nie dysponują zbyt wielką przestrzenią przeznaczoną dla dziecka. Jak pomieścić wszystkie najważniejsze przedmioty kilkulatki? Jak zorganizować pokój dla dziewczynki, która już chodzi do szkoły? Podsuwamy rozwiązania, dzięki którym szybko stwierdzisz, że aranżowanie wnętrz to czysta przyjemność! Jakie kolory wybrać, gdy chcemy urządzić pokój dla dziewczynki? Pierwszym skojarzeniem kolorystycznym, które wymieni zapewne 80 …

Czytaj więcej

Poduszki dekoracyjne – nie tylko do łóżka

Kwi 27, 2018

Poduszki dekoracyjne od lat cieszą się dużą popularnością wśród miłośników dobrego stylu. Minęły jednak już czasy, gdy ten element dekoracyjny był zarezerwowany jedynie dla sypialni. Zobacz, jak dzięki nim możesz dodać charakteru swojemu wnętrzu. Poduszki dekoracyjne – Twój motywator! Zdarza Ci się przenosić obowiązki zawodowe do domu? A może właśnie pracujesz w domu? Wykorzystaj patent praktykowany przez centra coworkingowe, w których przedsiębiorcy wynajmują biurka na godziny. W …

Czytaj więcej

Tablica korkowa – jak w kreatywny sposób wykorzystać ją w domu

Kwi 12, 2018

Obecnie w każdym domostwie można znaleźć pewne wyróżniki, które nadają oryginalny charakter oraz napełniają wnętrza nadzwyczajną i wyjątkową atmosferą. Każde pomieszczenie można wyposażyć w ozdoby. Co więcej, nie muszą one wcale pełnić jedynie funkcji dekoracyjnej. Często mogą również okazać się praktyczne i niebywale przydatne. Wystarczy jedynie być kreatywnym i wykazać chęci. Jednym z jakże pięknych i widowiskowych wyróżników każdego wnętrza może stać się… właśnie tak, …

Czytaj więcej

Jaka narzuta na łóżko będzie odpowiednia do Twojej sypialni?

Kwi 24, 2018

Nie każdy jest świadom, że narzuta na łóżko pełni bardzo praktyczną funkcję w każdej naszej sypialni, nie służy tylko i wyłącznie do przykrycia pościeli oraz samego łóżka. Narzuta na łóżko spełnia również rolę elementu dekoracyjnego, dlatego warto wybrać taką, która będzie wstanie dopełnić charakter danego wnętrza sypialni. Jaką narzutę na łóżko należy wybrać, aby sypialnia była bardziej przytulna oraz prezentowała się zdecydowanie efektowniej? Doskonała …

Czytaj więcej

Organizacja łazienki dla dziecka

Sie 29, 2018

Odpowiednio przystosowana łazienka dla dziecka w domu to bardzo ważny element. Niżej wiszące półki czy zabezpieczone krawędzie znacznie ułatwiają korzystanie najmłodszym z tych pomieszczeń oraz podnoszą bezpieczeństwo. W taki sposób możemy modyfikować już istniejące łazienki lub tworzyć nowe z myślą o maluchach. Z pozoru błahe elementy, na które nie zwracamy uwagi, mogą okazać się bardzo pomocne dla dzieci i sprawić, że będą chętnie samodzielnie …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}