Wyniki Twojego wyszukiwania

Emil Jaworowski, JSR Capital: W Mońkach, przez wiele lat nie było żadnego dewelopera.

JSR Capital to marka, która od lat z pasją i zaangażowaniem tworzy kolejne projekty, inwestycje odnoszące duże sukcesy. Jak? Przykładając ogromną wagę do jakości. I właśnie przykładem jakościowym, ale też wyróżniającym się na rynku – jest inwestycja przy ulicy Zdrojowej w Mońkach. Na jej temat rozmawiamy z prezesem firmy JSR Capital, Emilem Jaworowskim.

Emil Jaworowski, JSR Capital: W Mońkach, przez wiele lat nie było żadnego dewelopera JSR Capital to marka, która od lat z pasją i zaangażowaniem tworzy kolejne projekty, inwestycje odnoszące duże sukcesy. Jak? Przykładając ogromną wagę do jakości. I właśnie przykładem jakościowym, ale też wyróżniającym się na rynku – jest inwestycja przy ulicy Zdrojowej w Mońkach. Na jej temat rozmawiamy z prezesem firmy JSR Capital, Emilem Jaworowskim.

Wasza inwestycja przy ulicy Zdrojowej w Mońkach, to 3 nowoczesne domy w wyjątkowo interesującej i funkcjonalnej zabudowie szeregowej.
W ramach tej inwestycji stawiamy 3 budynki, z czego jeden jest już zrealizowany. Oddajemy go do użytku do końca bieżącego roku. Kolejne są na etapie wykonywania elewacji. Postanowiliśmy, że na tym etapie nie podejmujemy się prac wykończeniowych wewnątrz wszystkich domów, ponieważ chcemy aby to inwestorzy wskazali nam swoje wizje. Na rynku często bywa tak, że deweloper stawia dom, wykonuje elektrykę, hydraulikę, stawia ściany działowe wedle projektu, natomiast gdy przychodzi inwestor, nanosi poprawki i wszelkie instalacje trzeba przerabiać. My chcemy tego uniknąć i nie narzucać inwestorowi własnego planu. To on będzie mieszkał w tym domu, więc chcemy, aby stworzył go wspólnie z nami. Oczywiście uwzględniając wszelkie wytyczne, jesteśmy w stanie mu doradzić, i wspólnie stworzyć dom
pod konkretne wymogi i oczekiwania.

Domki można kupić w stanie surowym zamkniętym, jak również w stanie deweloperskim?
Tak. Niektórzy klienci decydują się na własne wykończenie. Mają znajome ekipy budowlane, sprawdzonych fachowców. Ale dużą część klientów decyduje się też na stan deweloperski wraz z zakupem nieruchomości. To oszczędza ich czas.

Mońki to 10-tysięczne miasto, oddalone od Białegostoku o 40 km. Wasza inwestycja jest dosyć nowoczesna jak na ten region. Widać, że dużą rolę przywiązaliście do designu zewnętrznego. Pytanie, czy to wzornictwo nie jest zbyt odważne na ten rynek?
W Mońkach, przez wiele lat nie było żadnego dewelopera. Nic się nie budowało. Przez ostatnie 5 lat, powstały tam może 4 bloki, na rynek weszło 2 deweloperów. Powstające inwestycje są rodem z lat 90-tych. A od tego czasu  trochę się zmieniło, dlatego ja, w odróżnieniu od nich, stawiam na design. Postawiliśmy na prostą, ale nowoczesną elewację z lukarnami, które zostały obłożone ciemnym betonem oraz drewnem elewacyjnym. Zarówno wejście jak i taras od ogrodu zostały zadaszone tak aby w deszczowy dzień bez pośpiechu można było wejść do środka. Duży nacisk kładziemy też na energooszczędność budynków, nowoczesne instalacje teletechniczne.

Z opisu budynków, wynika, że oprócz designu stawiacie też na jakość. Nie odbija się to na cenie realizacji?
Budownictwo bez jakości, to nie budownictwo. Dom musi być solidny, trwały i wykonany z dobrych materiałów. Nasze domki mają powierzchnię całkowitą około 160 mkw. My budujemy z pustaka ceramicznego 25cm, dachówki cementowej firmy BRASS, stalowych rynien. Stosujemy pełne deskowanie, szary styropian 20 cm, 3 szybowe okna z ciepłym wkładem, drewniane okna dachowe marki FAKRO, drewniane szalówki czy membrany 180.

Wspomniał Pan o energooszczędności i nowoczesnych instalacjach.
Tak. W całym domu instalujemy ogrzewanie podłogowe, kładziemy instalację pod rekuperator i powietrzną pompę ciepła. Przystosowujemy budynki do instalacji fotowoltaicznych, montujemy systemy alarmowe czy wkłady kominkowe. To wszystko jest w standardzie. To jest nowoczesne budownictwo – nie tylko jak Pan redaktor zauważył, zewnętrzne, ale też wewnętrzne. Idziemy z duchem czasu i wymogami.

Dlaczego akurat ta lokalizacja Pana zainteresowała?
Po pierwsze jest to osiedle nowych domków. Po drugie bardzo spokojna okolica, po trzecie, najbardziej atrakcyjna część Moniek. Do centrum miasta mamy 1 km, szkoła podstawowa znajduje się w odległości 900 metrów, przedszkole tylko 700 metrów. W najbliższym otoczeniu, infrastruktura pozwala na wygodne życie i dostęp do wszystkiego czego potrzebujemy. Sklep Biedronka znajduje się 900 metrów od zabudowań, apteka w odległości 700 metrów, lasy i tereny zielone 190 metrów. Do Dworca kolejowego w Mońkach mamy 1,5 km a autobusowego 1 km. Lokalizacja, zawsze jest dla nas priorytetem.

Panie Emilu, tytułem końca, wiem, że szykuje Pan coś dużego na kolejny rok, a nawet następne lata. Ale o tym chyba przy następnej okazji?
Tak, dziś mogę tylko zdradzić, że to będzie duża inwestycja. Również na lokalnym rynku. Na pewno niedługo Państwo o nas usłyszycie.

Trzymamy kciuki w takim razie i bacznie będziemy się przyglądali poczynaniom.
Bardzo dziękuję. Chciałem tylko jeszcze życzyć wszystkim czytelnikom serwisu askdom.pl Wesołych Świąt i zdecydowanie lepszego roku niż ten mijający. Nasza firma przygotowała też dla Państwa mały prezent świąteczny. Osoby zainteresowane zakupem naszej nieruchomości w Mońkach, tylko do końca 2020 roku, w cenie domu otrzymają od nas powietrzną pompę ciepła firmy BOSCH.

Podobne artykuły

Niezwykła, kompleksowa realizacja mieszkania – 4Home&Kitchen

Lis 12, 2020

Kompleksowa realizacja Dom jednorodzinny Pani Moniki i Pana Pawła na obrzeżach Białegostoku. Niezwykła realizacja we współpracy z Design House Ewa Kajewska. Wykonywaliśmy zabudowę kuchenną, dobraliśmy idealny sprzęt AGD i wykonaliśmy pozostałą zabudowę meblową w całym domu.Jeżeli planujesz urządzanie domu, mieszkania lub zakup idealnego sprzętu AGD – skontaktuj się z nami.4Home&Kitchen  https://youtu.be/QEgI2LGnyZ8 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czytaj więcej

Starasz się o kredyt na budowę domu? Skorzystaj z porad eksperta.

Sty 19, 2021

Kredyt gotówkowy, pożyczka hipoteczna czy kredyt hipoteczny? Które z tych rozwiązań jest najkorzystniejsze? Jak w praktyce przebiega proces kredytowy i jakie dokumenty są niezbędne? Na te i inne pytania odpowiada Paweł Dmitruk, doradca i ekspert finansowy, przedstawiciel firmy EXPANDER. Kredyt gotówkowy, pożyczka hipoteczna czy kredyt hipoteczny? Które z tych rozwiązań jest najkorzystniejsze? Paweł Dmitruk: Oczywiście kredyt hipoteczny na budowę domu, jest to rozwiązanie celowe …

Czytaj więcej

Niezwykłe miejsca, posiadłości, te zwyczajne bardziej i te mniej.. Który inny zawód da to wszystko?

Cze 08, 2018

Rozmowa z Anną Koryszewską, właścicielką trzech biur sieci KNC Nieruchomości. 🦉Pani Anno, pierwsze standardowe pytanie nie może być inne jak to, skąd pomysł na biznes związany z prowadzeniem biura nieruchomości? Nie będę pewnie oryginalna, jeśli powiem, że zadecydował o tym przypadek. Szukałam pracy, złożyłam CV i zostałam przyjęta. Tak zauroczyła mnie ta branża, że po pięciu latach pracy w oddziale macierzystym podjęłam decyzję o …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – mieszkania na wynajem – wrzesień ’20

Wrz 11, 2020

W tej części przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego przygotowaliśmy oferty mieszkań na wynajem. Mieszkania są funkcjonalne i komfortowe, idealne dla osób poszukujących lokum w dobrej lokalizacji i atrakcyjnej cenie. Mieszkania 1 – pokojowe PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok, os. Wygoda Powierzchnia : 32 m2 Cena wynajmu : 700 zł / mc Biuro nieruchomości : Unikat Nieruchomości Jednopokojowe mieszkanie usytuowane na II piętrze w …

Czytaj więcej

Dlaczego warto współpracować z Hexa Bank?

Sie 28, 2018

Hexa Bank Spółdzielczy funkcjonuje od 01.10.1968 r., tworzy go ponad 2000 członków. Jesteśmy w 100% polskim bankiem, zrzeszonym w Grupie BPS S.A.. Bank posiada 8 placówek: Centrala w Piątnicy Poduchownej, dwa oddziały w Białymstoku, Oddział, Filę oraz Punkt Obsługi Klienta w Łomży, Oddział w Stawiskach oraz Oddział w Wiźnie. Naszej działalności przyświeca hasło: „otwieramy możliwości”, które jednoznacznie odnosi się do otwartego kształtu heksagonu widniejącego …

Czytaj więcej

TMK Projekt – wideo produktowe 2

Sty 17, 2021

TMK Projekt Formy z gipsu i tworzyw sztucznych <b sztukateria elewacyjna sztukateria gipsowa https://www.youtube.com/watch?v=KsQ9IRfOJYQ TMK Projekt _

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}