Wyniki Twojego wyszukiwania

Drewno – materiał, który nigdy nam się nie znudzi!

drewno

Drewno jest naturalnym surowcem pozbawionym szkodliwych i niebezpiecznych dla ludzi substancji. Podstawową cechą drewna wykorzystywanego choćby w budownictwie jest jego znakomita izolacyjność cieplna, minimalna rozszerzalność i wytrzymałość przy stosunkowo niewielkiej gęstości. Drewno jako surowiec wykorzystuje się budownictwie, stolarstwie czy meblarstwie. 

Najpiękniejsze domy z drewna

Ogromna grupa osób marząca o swoim własnym wolnostojącym domu wyobraża go sobie wyłącznie jako dom drewniany. Niegasnący urok domów wykonanych z tego surowca niezmiennie przyciąga. Drewniany dom całą swoją formą jest jak obietnica spokojnego, zrównoważonego i kochającego domu. Innym aspektem tego rozwiązania jest niewątpliwie kwestia kosztów. Drewniane domy są tańsze zarówno w budowie jak i w eksploatacji. A gdy doda się do tego wszystkie możliwości jakie stwarza drewniany dom pasywny, najnowsze rozwiązania technologiczne usprawniające media, wydaje się, że tak ukochane drewno to doskonały surowiec do budowy własnego domu. 

Drewno do szybkiej budowy

Ważną zaletą szkieletowego domu drewnianego jest czas jego budowy. Taki dom można oddać pod klucz nawet w 3 miesiące, oczywiście przy dobrej organizacji i profesjonalnej oraz bezkonfliktowej firmie budowlanej. Dzięki temu, że technologia budowy drewnianego domu jest technologią suchą, nie wymaga ona sezonowania tak jak dzieje się to przy budowie domu murowanego. Dom murowany po dotarciu budowy do stanu surowego otwartego musi zostać poddany sezonowaniu przez okres 6 miesięcy, aby z użytej do budowy zaprawy murarskiej z płyt żelbetonowych wyparowała wilgoć. Dopiero po tym czasie można przystąpić do wykonania prac wewnętrznych. Budowa takiego domu może trwać nawet dwa pełne lata. 

Tymczasem drewno jest materiałem budowlanym, który wcześniej się prefabrykuje. Odpowiednio przygotowane drewno przyjeżdża po prostu na budowę i w trzy miesiące można postawić dom do stanu, w którym można się do niego wprowadzić. Generuje to ogromną oszczędność w kosztach. Oblicza się, że na tej podstawowej różnicy pomiędzy technologiami budowy domów można zaoszczędzić co najmniej 20% wszystkich kosztów. 

drewno

Drewno
Kliknij  sprawdź ceny!

Zalety mieszkania w drewnianym domu

Kochamy drewniane domy przede wszystkim dlatego, że są wykonane z surowca ekologicznego. Wspaniale też się w nich mieszka. Drewno posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, a to znaczy, że wewnątrz panuje swoisty mikroklimat, czyli latem w domu utrzymuje się naturalny chłód, a zimą drewniany dom błyskawicznie się nagrzewa. Wiadomo jednak, że z kolei zimą drewniane obiekty szybko się schładzają, jednak współczesne technologie, choćby pompa ciepła daje równą, sterowalną temperaturę przy minimalnych kosztach eksploatacji. 

Drewniane domy posiadają też cieńsze ściany przy zupełnie dobrym współczynniku przenikania ciepła. Oznacza to, że przy standardowej wielkości domu drewnianego otrzymuje się dodatkową powierzchnię do wykorzystania. Drewniany dom posiada jeszcze inną zaletę. Stosunkowo łatwo go przebudowywać czy dobudowywać o dodatkową powierzchnię. Daje to dużo swobody w planowaniu konstrukcji i pozwala na dostosowanie jej do aktualnych możliwości, również finansowych, z myślą o lepszych czasach. 

Wielki powrót drewnianych podłóg

Gdy w latach 90. pojawiły się na polskim rynku budowlanym różnego rodzaju laminowane panele podłogowe, zdobyły sobie natychmiast ogromną popularność. Okazało się bowiem, że w ten sposób uzyskana imitacja podłogi drewnianej wygląda naprawdę dobrze w każdym mieszkaniu. I cały czas ten sposób na podłogę w domu czy mieszkaniu ma ogromną ilość zwolenników. Ale szybko okazało się, że w niczym to nie zmieniło pozycji drewnianej podłogi, która odzyskała swoje należne miejsce. 

Drewniana podłoga z naturalnego surowca jest ponadczasowa, zawsze elegancka, podnosi urodę każdego pomieszczenia, zarówno klasycznego jak i nowoczesnego. Tworzy w mieszkaniu swoisty mikroklimat. Zwolennicy i miłośnicy drewnianych podłóg wskazują na naprawdę pokaźną ilość jej zalet. Przede wszystkim podłoga z prawdziwego drewna zapewnia pomieszczeniom dobrą izolację termiczną, taka podłoga emanuje ciepłem i oddycha. Drewno pochłania szkodliwe pole jakie wytwarzają liczne w każdym domu urządzenia i sieci elektryczne, pochłania też dźwięki. Słychać na niej co prawda dość intensywnie odgłosy chodzenia, tzw. dźwięki uderzeniowe. Jednak z drugiej strony tłumi dźwięki powietrzne, choćby głośną muzykę czy rozmowy. 

Drewnianą podłogę kocha się również za to, że łatwo utrzymać ją w czystości. Nie ulega tak łatwo naładowaniu elektrostatycznemu i dzięki temu nie przyciąga zanieczyszczeń jak inne technologie. Jedną z najważniejszych cech drewnianej podłogi jest jej długowieczność. Drewniana podłoga, zadbana i odpowiednio konserwowana przetrwa nawet kilkadziesiąt lat. Trzeba ją jednak konserwować, cyklinować, polerować, lakierować, olejować a nawet malować. Wszystko to przedłuża jej trwałość chociaż zmienia estetykę podłogi, dlatego wybór techniki renowacji warto zawczasu rozważyć i nie zmieniać jej za często. 

Drewniane meble modne i eleganckie

Płyty wiórowe do wyrobu meblościanek, ław, półek i szafek na wiele lat zdominowały rynek wnętrzarski. W ostatnim czasie i na tym polu widać nadchodzące zmiany i wyraźnie zaznacza się powrót do mebli trwałych, solidnych i dobrze zaprojektowanych, czyli do mebli drewnianych. Drewniane meble będą spełniały swoją funkcję przez długie lata, a ich historia pokazuje, że nigdy nie wyjdą z mody. Drewno użyte do konstrukcji mebli emanuje ciepłem, wywołuje skojarzenia relaksacyjne, tworzy przytulną atmosferę. Nawet wtedy, gdy drewniane meble mają wyraźny nowoczesny charakter. Zasługą surowca jest również to, że nawet gdy drewniane meble liczą sporo lat, jeżeli są prawidłowo konserwowane, staje się to ich zaletą a nie wadą. Czas działa na ich korzyść, tak jak pozytywnie działa na drewniane budynki czy drewniane podłogi. 

Nowoczesne projektowanie mebli drewnianych skupia się na umiejętnym łączeniu drewna i innych materiałów: szkła, metalu, tapicerki, różnych gatunków drewna, czy włączaniu gatunków orientalnych. Różnorodna struktura mebli, bogactwo kolorystyki drewna i połączeniu z innymi surowcami czy tworzywami sprawia, że ogromnie rozszerzyła się ilość wariantów projektowych. Rynek mebli drewnianych przestał ograniczać się do kilkudziesięciu wzorów, właściwie stał się nieograniczony. Tylko wyobraźnia projektantów decyduje o rozmaitości form, a jak pokazują ostatnie nagrody zdobywane przez polskich projektantów w międzynarodowych konkursach można spodziewać się jeszcze wielu niespodzianek w sztuce projektowania wnętrz. 

Podobne artykuły

Jak odnowić stare płytki w łazience?

01 maja, 2018

Łazienka jest nie tylko miejscem, które pozwala nam na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny ale przede wszystkim pomieszczeniem, które każdemu z nas kojarzy się z relaksem i błogim wypoczynkiem. Na pewno wielu z nas ciężki dzień pracy kończy relaksującą i aromatyczną kąpielą czy ciepłym prysznicem przyjemnie kojącym zmysły. Nie zawsze jednak wystrój łazienki sprawia, że chcemy w niej często przebywać. Zdarza się bowiem, że elementy …

Czytaj więcej

Panele podłogowe – rodzaje

Mar 04, 2018

Panele podłogowe to jedne z najpopularniejszych tworzyw wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Od lat doskonale sprawdzają się w polskich domach. Zyskały przychylność setek Polaków przede wszystkim ze względu na doskonałe parametry wytrzymałościowe i niezwykle elegancki wygląd. Ty także zastanawiasz się nad tym, jakie panele podłogowe wybrać? Zerknij do naszego poradnika! Panele podłogowe – rodzaje  Chociaż dla osoby zupełnie nie znającej się na  materiałach wykończeniowych wszystkie panele podłogowe będą do siebie …

Czytaj więcej

Posadzka z żywicy. Czy warto mieć ją w domu?

Lis 26, 2018

Jeszcze do niedawna posadzka z żywicy kojarzyła się nam wyłącznie z obiektami użyteczności publicznej lub halami produkcyjnymi. Współcześnie coraz częściej natykamy się na nią w prywatnych mieszkaniach. Zwolennicy tego rodzaju podłoża wskazują przede wszystkim na trwałość, twardość i wytrzymałość podłogi oraz jej industrialny charakter. Posadzce z żywicy nie szkodzą środki chemiczne, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Doskonale znosi wodę oraz wilgoć. Do …

Czytaj więcej

Drewno – materiał, który nigdy nam się nie znudzi!

26 maja, 2018

Drewno jest naturalnym surowcem pozbawionym szkodliwych i niebezpiecznych dla ludzi substancji. Podstawową cechą drewna wykorzystywanego choćby w budownictwie jest jego znakomita izolacyjność cieplna, minimalna rozszerzalność i wytrzymałość przy stosunkowo niewielkiej gęstości. Drewno jako surowiec wykorzystuje się budownictwie, stolarstwie czy meblarstwie.  Najpiękniejsze domy z drewna Ogromna grupa osób marząca o swoim własnym wolnostojącym domu wyobraża go sobie wyłącznie jako dom drewniany. Niegasnący urok domów wykonanych …

Czytaj więcej

Ogrzewanie podłogowe i różne typy podłóg

Sty 15, 2018

Podłoga z drewna i ogrzewanie podłogowe to para, która na pierwszy rzut oka może wydawać się nie do połączenia. Okazuje się jednak, że wcale nie ma przeciwwskazań do zastosowania tego rozwiązania. Co więcej, wyniki pomiarów pokazują, elektryczne systemy ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzają się pod drewnianym pokryciem. Musimy jednak pamiętać, że aby tak było, należy użyć odpowiedniego gatunku drewna i znaleźć solidnego wykonawcę. Dlaczego drewno? …

Czytaj więcej

Płytki podłogowe w Twoim domu

Mar 09, 2018

Płytki podłogowe to określenie pod którym kryje się duża grupa produktów o różnych właściwościach i zastosowaniach. Można wykorzystać je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Stanowią wyjątkowo trwałe i estetyczne wykończenie.  Duża różnorodność materiałów, wzorów i kolorów sprawia, że płytki są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Płytki podłogowe – rodzaje Płytki wykorzystywane do pokrycia podłogi mogą być produkowane z zastosowaniem różnych materiałów i technologii. Warto zapoznać się z …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}