Wyniki Twojego wyszukiwania

Dobrze przygotowana nieruchomość szybko się sprzedaje!

Home Staging jest nowością, przynajmniej na lokalnym rynku nieruchomości, a już przynosi spektakularne rezultaty. Co to jest home staging, kim jest home stager i dlaczego warto zainteresować się tym zagadnieniem sprzedając nieruchomość, opowiada Elżbieta Aleksandrowicz, właściciel biura Arka Nieruchomości.

Kim jest Home Stager i dlaczego warto jest skorzystać z jego usługi przy sprzedaży nieruchomości?

To dośc nowy zawód w naszym kraju, chociaż od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje na badziej doświadczonych rynkach zachodnich. W skrócie: jest to wykwalifikowana osoba, która oglądając nieruchomość potrafi ocenić, co można i warto w tej nieruchomości zmienić niewielkim nakładem kosztów, aby uatrakcyjnić ją w oczach potencjalnego klienta. Celem jest zwiększenie jej atrakcyjności i w efekcie wartości finalnej, aby zachęcić do obejrzenia jak największą liczbę osób. A to wszystko przekłada się na możliwość uzyskania za nieruchomość możliwie najwyższej ceny i sprzedanie jej w jak najkrótszym czasie. Nasza praca polega na tym, aby wyeksponować wszystkie atuty nieruchomości  i przedstawić je osobie, która jest zainteresowana jej kupnem. Często sami właściciele nie dostrzegają wad  swoich nieruchomości, z którymi są emocjonalnie związani i nie zawsze widzą wszystkie jej zalety. Dlatego potrzebny tu jest Home Stager, który potrafi na chłodno podejśc do sprawy.

A co w przypadku, kiedy mieszkanie ma jakieś wady?

Absolutnie nie chodzi o ukrywanie wad, a raczej zniwelowanie ich w taki sposób, aby nie były one przeszkodą, nie tylko w sprzedaży, ale także w funkcjonowaniu w tym mieszkaniu. Mieliśmy takie mieszkanie, które było po dość gruntownym remoncie.  Było całkowicie puste, nieumeblowane, nie pokazywało swojego potencjału. Co więcej, podczas remontu, nie użyto produktów najwyższej jakości, co było zauważane przez osoby, które były zainteresowane jego zakupem.

 

Co widział potencjalny kupujący?

Rzucały sie w oczy drobne niedociągnięcia w remoncie, tak naprawdę były to drobiazgi, które przykuwały uwagę, a nie miały wpływu na użytkowanie mieszkania. Właściciel bardzo długo starał się sprzedać to mieszkanie, z negatywnym skutkiem.

Rozumiem, że ten właściciel przyszedł do Was po pomoc w sprzedaży. Co mu zaproponowaliście?

Ja, jako Home Stager, współpracuję z działającymi na naszym rynku usługodawcami, stolarzami, hydraulikami. Dzięki mojej współpracy, czas realizacji danej przeróbki, wykonania produktu jest krótszy, a więc doradziłam właścicielowi mieszkania, żeby przede wszystkim zamontować meble w aneksie kuchennym. Nie chodziło o luksusowe meble, tylko zaadoptowanie przeznaczonej na to wnęki, która straszyła pustką. Musimy pamiętać, że im mniej zostawiamy do wyboru klientowi, tym lepszy przynosi to skutek.

Właściciele często używają takiego argumentu, że nie będą czegoś robić w mieszkaniu, bo przyszły właściciel zrobi to sobie sam, jak mu się będzie podobało.

Dokładnie tak. I tacy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że potencjalny klient  to często osoba, która nie ma wyobraźni przestrzennej, nie wie jakie meble ustawić i jak można urządzić puste mieszkanie, nie poradzi sobie nawet z drobnymi pracami, nie chce się tym zajmować, albo zwyczajnie chce wejść na tzw. gotowe.

Jak skończyła się sprawa z tym mieszkaniem?

Nieruchomość była wystawiona na sprzedaż początkowo za 227 tysięcy zł. Tak jak wspominałam, namówiłam właściciela na zrobienie w mieszkaniu kuchni. Koszt był naprawdę akceptowalny, poniżej jego wyobrażeń. Kolejną rzeczą było wyposażenie mieszkania w niektóre meble. Jako Home Stager posiadam na własność elementy wyposażenia wnętrz, które udostępniam, a później je zabieram. Zdarza się, że zostają w mieszkaniu, bo kupujący za nie dopłaca jeśli mu się podobają.  Ubieram nimi mieszkanie. W przypadku tego mieszkania wypożyczyłam właścicielowi kanapę, stół, krzesła, dywany, firanki, poduszki i wiele innych, potrzebnych rzeczy.

Jaki był skutek?

Mieszkanie sprzedało się w przeciągu dwóch tygodni, a właściciel zarobił na sprzedaży ekstra ( znacznie więcej niż zainwestował ) ponieważ cena została podniesiona.

 

Czy wynika z tego, że kupujemy oczami?

Dokładnie tak, kupujemy oczami. Wzrok to jest nasz najważniejszy zmysł. Home Stager wie, jak wykorzystać zmysły w procesie sprzedażowym. Home Staging to po prostu działanie na zmysły człowieka. Chodzi o to, żeby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Zainteresować potencjalnego kupca od razu, aby obejrzał mieszkanie, nawet za pośrednictwem ogłoszenia internetowego.

A co z osobą, która chce kupić mieszkanie, ale ma inny pomysł na jego urządzenie?

Nasze prace mają na celu odpersonalizowanie nieruchomości. My nie dyktujemy przyszłemu nabywcy jak ma się urządzić, tylko pokazujemy mu możliwości, co on w tym mieszkaniu, domu, może zrobić. Pokazujemy jego potencjał. Ocieplamy jego wizerunek. Tworzymy przestrzeń dla przyszłego właściciela. Tym wszystkim zajmuję się ja, jako wykwalifikowany Home Stager. Współpracuję z malarzem, który w razie potrzeby, zrobi małe malarskie poprawki, współpracuję z panem, który jeśli będzie trzeba, wyniesie stare niepotrzebne graty. Ustalam z właścicielem  budżet,  ile pieniędzy jest w stanie przeznaczyć na zabieg Home Stagingu.  Moja w tym głowa, aby w tym budżecie zaproponować jak najlepsze rozwiązania. To ja, swoimi umiejętnościami, prowadzę działania, które zwiększają wartość nieruchomości. Zdarzają się klienci, którzy inwestują 500 zł, 1000 zł, 3000 zł. Kwestia jest indywidualna.

Często nie wymaga to naprawdę żadnych dodatkowych kosztów, jeśli wykorzystuję swoje zasoby, a nieruchomość zostanie powierzona dla mojego biura  do sprzedaży.  

Dlaczego istotne jest odpersonalizowanie nieruchomości?

Mieszkanie do sprzedania powinno wygladć trochę inaczej niż mieszkanie do mieszkania.

Chodzi  o to, żeby stworzyć taką przestrzeń, aby przyszły właściciel poczuł się w danej nieruchomości jak u siebie. Pozbywamy się z domu specyficznych rzeczy, obrazów, pamiątek i zdjęć rodzinnych. Prezentowana nieruchomość musi być neutralna. Home Stager przygotowuje ofertę, by mieszkanie było jak atrakcyjnie zapakowany produkt.

 Taka usługa możemy wykonać oddzielnie, nie musi być połączoną ze sprzedażą nieruchomości przez nasze biuro. Wykonujemy prace Home Stagingu także dla ludzi, którzy chcą sami sprzedać nieruchomość.

Wracając do kwestii przestrzeni podczas przygotowania i prezentacji nieruchomości ?

W moim przypadku, w zwiazku z tym że pracuję jako home stager i prowadze biuro nieruchomości, te dwie dziedziny się przenikają. Ważne jest zarówno przygotowanie jak i odpowiednie zasady prezentacji.

Mieszkanie prezentuje pośrednik, bez mieszkającej w niej rodziny. Rodzina wychodzi w tym momencie na spacer i zabiera ze sobą wszystkie zwierzęta. Wyobraźmy sobie  psa, który – jak to pies – szczeka na nieznajomego. Odwraca uwagę potencjalnego klienta. Może go wystraszyć.  Nienajlepsze emocje mogą wszystko popsuć . Podobnie bawiące się, hałasujące dzieci. Chociaż są słodkie, to nie pomagają w prezentacji. Świadomy pośrednik tłumaczy sprzedającym nieruchomość, że takie zabiegi działają na plus.

Dotyczy się to też działek?

Oczywiście. Działkę możemy skosić, możemy ją ogrodzić np. taśmą lub palikami, nie wchodząc w koszta związane z siatką lub innym ogrodzeniem. Osoba, która przychodzi ją oglądać, ma wrażenie porządku i bezpieczeństwa. Widzi jej granice, wie co kupuje. Dzięki temu łatwiej mu uruchomoć wyobraźnię i zobaczyc siebie w danym miejscu.

Czy Home Staging jest nowością na naszym rynku?

Od dwóch lat widzę większe przywiązanie uwagi do właściwego przygotowania i prezentacji nieruchomości. Ja na swoim koncie mam skończone kursy oraz doświadczenie aby być specjalistą w tej dziedzinie. Ale na naszym rynku jest jeszcze dużo do zrobienia.

Dlaczego warto przyjść do Państwa i zainteresować się ofertą Home Stagingu? 

Przede wszystkim mamy duże doświadczenie. Wykonuję Home Staging już od ponad dwóch lat. Bazując na moim doświadczeniu, mogę powiedzieć z pewnością, że w każdym przypadku, z którym miałam do czynienia, zawsze dało to pozytywny rezultat. Zawsze udaje się uzyskać większą cenę lub skrócić czas sprzedyży nieruchomości. 

Podobne artykuły

Działalność społeczna – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy mieć wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego angażujemy się w liczne akcje mające na celu pomoc charytatywną. Podejmujemy również liczne działania sponsoringowe. Każdego roku Zarząd przeznacza określoną kwotę wspierając finansowo min: Fundację Naszpikowani, Białostockie Hospicjum dla Dzieci „Fundacja Pomóż Im”, Polski Komitet Pomocy Spolecznej, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Białostocką …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – lokale na wynajem – czerwiec ’20

Cze 04, 2020

W I części czerwcowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego bierzemy pod lupę lokale na wynajem. Prezentujemy atrakcyjne oferty lokali dostosowane do różnych potrzeb – na biuro lub działalność handlowo – usługową. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok / Jaroszówka Powierzchnia : 180 m2 Cena wynajmu : 4 950 zł / mc Biuro nieruchomośći : DrBroker Wyremontowany lokal handlowo-usługowy mieści się na parterze 2-piętrowego, wolnostojącego budynku …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – marzec’20

Mar 27, 2020

W kolejnym przeglądzie nieruchomości z woj. Podlaskiego prezentujemy Państwu domu na sprzedaż. Znajdują się tu oferty z rynku pierwotnego i wtórnego.  Są tu domy gotowe do wprowadzenia, wymagające remontu i w stanie deweloperskim. Atrakcyjna lokalizacja i cena na pewno zainteresują każdego kto lubi przestrzeń w cichej i spokojnej okolicy, jednocześnie mając dobry dojazd do centrum miasta. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : os. Jaroszówka / …

Czytaj więcej

V Śniadanie z askdom.pl za nami !

Kwi 05, 2019

Dnia 3 kwietnia 2019 w restauracji Trzy Po Trzy, doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli branży nieruchomości oraz firm świadczących usługi w obrębie sektora mieszkaniowego. Spotkanie to odbyło się w ramach V edycji Śniadań z askdom. Cykliczne spotkania pod patronatem naszego portalu, organizowane są stale w pierwszych tygodniach każdego miesiąca. Związane są z kluczowym aspektem – definiowania kooperacji firm na wspólnej, lokalnej gałęzi branżowej. Jednym z efektów …

Czytaj więcej

Zbliżają się targi Building Industry Solutions 2018 w Warszawie!

Lip 26, 2018

Szanowni Państwo, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury – Building Industry Solutions odbędą się w dniach 26-28 września 2018 r. w PTAK WARSAW EXPO w Warszawie. Wschodni Klaster Budowlany planuje wystawić duże stoisko. Zapewniamy firmom klastrowym powierzchnię targową. Po stronie Klastrowiczów zostaje tylko indywidualna zabudowa wystawowa. Czekamy na zgłoszenia wraz z informacją, jaka powierzchnia Państwa interesuje. Wszystkie zainteresowane firmy prosimy o pilny kontakt z Biurem …

Czytaj więcej

Gotowanie z 13VIP 4home&kitchen – czyli pyszne jedzenie i najwyższej klasy sprzęt kuchenny! (video)

15 maja, 2018

Pyszne jedzenie i niezawodny sprzęt kuchenny, wszystko to czekało na nas w piątek (11.05.18) w siedzibie firmy 13VIP 4home&kitchen. Wraz z bia24.pl mieliśmy okazję skosztować przepysznych dań, serwowanych przez szefa kuchni Adama Michalskiego. Musimy przyznać, że bardzo nam smakowało!   Nie było to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez właściciela firmy Piotra Zubryckiego. Podczas takich spotkań, uczestnicy mają okazję nie tylko spróbować jak smakują …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}