Wyniki Twojego wyszukiwania

Dobry projekt domu – co warto wziąć pod uwagę

projekt domu

Każdy kto marzy o budowie własnego domu, często zastanawia się nad tym jak będzie wyglądał. Pod uwagę bierzemy zazwyczaj wiele różnych kryteriów – niektórzy na pierwszym miejscu stawiają przestronność kuchni i jadalni, jeszcze inni sporą część domu chcą przeznaczyć na pokoje dla swoich pociech, a jeszcze inni zastanawiają się nad umieszczeniem w swoim przyszłym azylu sauny, czy siłowni. Faktem jest jednak, że rozważanie i aranżacja naszego wymarzonego domu nie jest ważna tak samo, jak projekt z prawdziwego zdarzenia, który pomoże rozmieścić pomieszczenia w odpowiedniej kombinacji.

Co wziąć pod uwagę szukając dobrego projektu domu?

Szukając odpowiedniego projektu domu często zastanawiamy się, jakie kryteria wziąć pod uwagę. Niektórzy z nas twierdzą, że kwestią najważniejszą jest aspekt formalny, jeszcze inni zwrócą szczególną uwagę na projekt, który niesie za sobą funkcjonalność naszego wymarzonego domu. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii doboru odpowiedniego projektu domu, oraz podpowiemy, jakimi kryteriami się kierować chcąc znaleźć ten najlepszy.

Po pierwsze – oświetlenie naturalne

Każdy kto chce mieszkać w domu przejrzystym, a nie takim, w którym nawet w ciągu słonecznego dnia niezbędne jest doświetlanie sztuczne powinien zwrócić uwagę na kierunki światła. Mimo, że kwestia ta wydaje się zazwyczaj mało istodtna jest niezmiernie ważna. Przede wszystkim jeśli chodzi o zachowanie odpowiedniego natężenia światła w pomieszczeniach. Marząc o sypialni, która będzie pomieszczeniem jasnym, a z łóżka zrywać będą nas ciepłe promienie słońca powinniśmy umieścić sypialnię od strony wschodniej, zaś strona północna powinna być przede wszystkim miejscem kuchni, łazienki, czy pomieszczeń gospodarczych.

Po drugie – wielkość rodziny

Prawdą jest, iż jedną z istotniejszych kwestii, na które niewątpliwie należy zwrócić uwagę poszukując dobrego projekt domu jest zwrócenie uwagi na wielkość naszej rodziny. Będąc szczęśliwymi rodzicami powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby każde z naszych dzieci miało swój oddzielnym, mały azyl. Warto pamiętać również o pomieszczeniu, które będzie idealnym miejscem gier i zabaw dla dzieci. Dorastające pociechy naturalnie potrzebują własnych pomieszczeń, dlatego też nie wolno zapominać o tym, że kwestia oddzielnych pokoi jest niezwykle ważna.

Pary, które planują posiadanie potomstwa powinny pamiętać o tym, aby nie ulegać presji i nie zostawiać pustej przestrzeni w pokojach, które w przyszłości mogą służyć jako azyle naszych pociech. Fakt – planując powiększenie rodziny warto już wcześniej zaplanować ich przeznaczenie ale dopóki jesteśmy rodziną bezdzietną puste pokoje posłużyć mogą nam jako pomieszczenie do swobodnego wypoczynku, czytania czy wykonywania pracy. Przekształcenie ich później na pokoje dziecięce nie powinno sprawić większych problemów.

projekt domu

Budowa domu – wszystko co niezbędne
Kliknij i sprawdź ceny!

Po trzecie – funkcjonalność pomieszczeń

Marząc o pięknym, przestrzennym domu w doborze dobrego projektu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę. Wiadomym jest, że każdy z nas w swoich wymarzonych czterech kątach chciałby czuć się swobodnie. W celu tym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na elementy, które mogą blokować swobodne poruszanie się po domu – czy to między pomieszczeniami, czy jego płaszczyznami. Warto pamiętać również, aby odpowiedni projekt domu uwzględniał miejsca, które posłużyć mogą jako schowki – w późniejszych latach zaprocentują tym, że niepotrzebne urządzenia, zabawki dziecięce, czy niepotrzebne bibeloty będziemy mieli jak ukryć, bez zagracania przydatnej przestrzeni.

Po czwarte – wszelakie formalności

Niesłychanie ważną kwestią przy doborze odpowiedniego projektu domu jest zwrócenie uwagi na kwestie formalne, które mogą dotyczyć zarówno ograniczeń dotyczących kwestii architektonicznych, gabarytów, czy odpowiedniego umieszczenia budynku na naszej działce budowlanej. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż w naszej kwestii leży zorientowanie się odnośnie wszelkich ograniczeń, a w budowie domu kierować powinniśmy się wytycznymi prawa budowlanego.

Budowa własnego domu nie jest kwestią prostą, a jeśli chcemy zdobyć dobry projekt naszej wymarzonej nieruchomości musimy zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. Warto pamiętać, że jedną z ważniejszych kwestii jest zwrócenie uwagi na kwestię formalną dotyczącą ograniczeń gabarytowych i architektonicznych.

Podobne artykuły

ASK DESIGN odc. 2 – Salon

Mar 16, 2021

ASK DESIGN _ Odcinek 2  – Salon W tym odcinku Salon Triki optyczne we wnętrzach Kiedy i jakie stosować? Podłoga Czy podłoga jest istotnym elementem wystroju? Oświetlenie Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?  Fot.  KoraDesign architektura wnętrzInspiracje światłem W poprzednich odcinkach 2. Salon Znajdź nas Facebook-f Instagram Chcesz wziąć udział w programie? Napisz do nas marketing@askdom.pl Lub zadzwoń 733 450 100 Możesz też wysłać wiadomość przez formularz …

Czytaj więcej

HISTORIE KUCHENNE czyli to, co chcesz o kuchni wiedzieć, a boisz się zapytać

Mar 06, 2019

Podczas wakacji odwiedzałam znajomych. Wizyta przewidywała nocleg. Mają nowe mieszkanie. Ulokowano mnie w salonie. Co chwila wybudzał mnie brzęk włączającej się zamrażarki. To zdarzenie skłoniło mnie do refleksji dotyczącej mojej codziennej pracy na temat łączenia funkcji salonu z kuchnią czyli bardzo popularnych dziś aneksów kuchennych. Czy to na pewno jest dobry pomysł? Naturalna kolej rzeczy W dawnych czasach domy miały w centrum piece i …

Czytaj więcej

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka
WPROWADZENIE

Kwi 18, 2020

Hej! Nazywam się Marta, architekturą wnętrz zajmuję się już prawie 10 lat. Prowadzę firmę Hi Home, pod szyldem której świadczę usługi architektury wnętrz. Zdaję sobie sprawę – jak wiele pytań, dylematów, a nawet problemów, rodzi urządzenie wymarzonego domu czy mieszkania. Z tego powodu postanowiłam podzielić się wiedzą i przygotować serię poradnikowych artykułów. Cykl 1: kuchnia CZĘŚĆ I – WPROWADZENIE Dzisiaj krótko wspomnę o kluczowych …

Czytaj więcej

Projekty domów – które z nich spełnią Twoje oczekiwania?

Kwi 30, 2021

O ile z umeblowaniem bądź malowaniem ścian wnętrz dajemy sobie radę, to jednak projektowanie domów stanowi nie lada wyzwanie. Zawsze powinniśmy skonsultować tę kwestię z doświadczonymi architektami, którzy pomogą funkcjonalnie zarządzić miejscem oraz stworzą konstrukcję zadowalającą wszystkich domowników. W pogoni za wymarzonym lokum, pewne rzeczy mogą nam umknąć. Na co przede wszystkim zwracać uwagę? Projekty domów w różnych stylistykach Pierwszorzędną decyzją będzie z pewnością …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}