Wyniki Twojego wyszukiwania

Dobry projekt domu – co warto wziąć pod uwagę

projekt domu

Każdy kto marzy o budowie własnego domu, często zastanawia się nad tym jak będzie wyglądał. Pod uwagę bierzemy zazwyczaj wiele różnych kryteriów – niektórzy na pierwszym miejscu stawiają przestronność kuchni i jadalni, jeszcze inni sporą część domu chcą przeznaczyć na pokoje dla swoich pociech, a jeszcze inni zastanawiają się nad umieszczeniem w swoim przyszłym azylu sauny, czy siłowni. Faktem jest jednak, że rozważanie i aranżacja naszego wymarzonego domu nie jest ważna tak samo, jak projekt z prawdziwego zdarzenia, który pomoże rozmieścić pomieszczenia w odpowiedniej kombinacji.

Co wziąć pod uwagę szukając dobrego projektu domu?

Szukając odpowiedniego projektu domu często zastanawiamy się, jakie kryteria wziąć pod uwagę. Niektórzy z nas twierdzą, że kwestią najważniejszą jest aspekt formalny, jeszcze inni zwrócą szczególną uwagę na projekt, który niesie za sobą funkcjonalność naszego wymarzonego domu. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii doboru odpowiedniego projektu domu, oraz podpowiemy, jakimi kryteriami się kierować chcąc znaleźć ten najlepszy.

Po pierwsze – oświetlenie naturalne

Każdy kto chce mieszkać w domu przejrzystym, a nie takim, w którym nawet w ciągu słonecznego dnia niezbędne jest doświetlanie sztuczne powinien zwrócić uwagę na kierunki światła. Mimo, że kwestia ta wydaje się zazwyczaj mało istodtna jest niezmiernie ważna. Przede wszystkim jeśli chodzi o zachowanie odpowiedniego natężenia światła w pomieszczeniach. Marząc o sypialni, która będzie pomieszczeniem jasnym, a z łóżka zrywać będą nas ciepłe promienie słońca powinniśmy umieścić sypialnię od strony wschodniej, zaś strona północna powinna być przede wszystkim miejscem kuchni, łazienki, czy pomieszczeń gospodarczych.

Po drugie – wielkość rodziny

Prawdą jest, iż jedną z istotniejszych kwestii, na które niewątpliwie należy zwrócić uwagę poszukując dobrego projekt domu jest zwrócenie uwagi na wielkość naszej rodziny. Będąc szczęśliwymi rodzicami powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby każde z naszych dzieci miało swój oddzielnym, mały azyl. Warto pamiętać również o pomieszczeniu, które będzie idealnym miejscem gier i zabaw dla dzieci. Dorastające pociechy naturalnie potrzebują własnych pomieszczeń, dlatego też nie wolno zapominać o tym, że kwestia oddzielnych pokoi jest niezwykle ważna.

Pary, które planują posiadanie potomstwa powinny pamiętać o tym, aby nie ulegać presji i nie zostawiać pustej przestrzeni w pokojach, które w przyszłości mogą służyć jako azyle naszych pociech. Fakt – planując powiększenie rodziny warto już wcześniej zaplanować ich przeznaczenie ale dopóki jesteśmy rodziną bezdzietną puste pokoje posłużyć mogą nam jako pomieszczenie do swobodnego wypoczynku, czytania czy wykonywania pracy. Przekształcenie ich później na pokoje dziecięce nie powinno sprawić większych problemów.

projekt domu

Budowa domu – wszystko co niezbędne
Kliknij i sprawdź ceny!

Po trzecie – funkcjonalność pomieszczeń

Marząc o pięknym, przestrzennym domu w doborze dobrego projektu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę. Wiadomym jest, że każdy z nas w swoich wymarzonych czterech kątach chciałby czuć się swobodnie. W celu tym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na elementy, które mogą blokować swobodne poruszanie się po domu – czy to między pomieszczeniami, czy jego płaszczyznami. Warto pamiętać również, aby odpowiedni projekt domu uwzględniał miejsca, które posłużyć mogą jako schowki – w późniejszych latach zaprocentują tym, że niepotrzebne urządzenia, zabawki dziecięce, czy niepotrzebne bibeloty będziemy mieli jak ukryć, bez zagracania przydatnej przestrzeni.

Po czwarte – wszelakie formalności

Niesłychanie ważną kwestią przy doborze odpowiedniego projektu domu jest zwrócenie uwagi na kwestie formalne, które mogą dotyczyć zarówno ograniczeń dotyczących kwestii architektonicznych, gabarytów, czy odpowiedniego umieszczenia budynku na naszej działce budowlanej. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż w naszej kwestii leży zorientowanie się odnośnie wszelkich ograniczeń, a w budowie domu kierować powinniśmy się wytycznymi prawa budowlanego.

Budowa własnego domu nie jest kwestią prostą, a jeśli chcemy zdobyć dobry projekt naszej wymarzonej nieruchomości musimy zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. Warto pamiętać, że jedną z ważniejszych kwestii jest zwrócenie uwagi na kwestię formalną dotyczącą ograniczeń gabarytowych i architektonicznych.

Podobne artykuły

Łazienkowe tête-à-tête

Maj 24, 2019

Trendy i owędy Od pewnego czasu zauważalnym trendem w dekoracji łazienek są wnętrza eklektyczne przychylne dla „babcinych“ mebli w nowej odsłonie. I tak na przykład stara maszyna do szycia typu Singer może dostać drugie życie jako stolik pod umywalkę, albo komoda z przedpokoju po odmalowaniu techniką przecierania na np. błękit stanie się szafką do przechowywania ręczników i przedmiotów niezbędnych w łazience. Świetnym pomysłem do …

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia. Grunt to trójkąt roboczy

Lip 05, 2019
W wyobrażeniu inwestora idealna kuchnia powinna, co oczywiste, podobać się, ale i zapewniać komfort pracy. Czy można połączyć jedno z drugim? W tym miejscu warto posłuchać ekspertów. Przypominają oni, by pamiętać o tzw. trójkącie roboczym, dzięki któremu kuchnia będzie wygodna, a przygotowywanie posiłków szybsze i łatwiejsze. Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują zniżki w sklepach 13VIP - 4Home&Kitchen: Na produkty wymienione w artykule - 2% - użyj ...
Czytaj więcej

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka cz.III – ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ

Paź 20, 2020

Cykl 1: kuchnia CZĘŚĆ III – ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ Zasada III – dostosuj projekt do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń Zupełnie innej kuchni potrzebuje kawaler niż gospodyni domowa czteroosobowej rodziny. To miejsce wyjątkowe i powinno odzwierciedlać przyzwyczajenia i styl życia domowników. Piękna, duża kuchnia sprawdzi się u pasjonatów gotowania, którym przyda się każda dodatkowa szuflada i szafeczka. Natomiast jeśli lubimy gotowanie w gronie rodziny …

Czytaj więcej

PROJEKT: DZIECKO czyli jak na przestrzeni 18-tu lat zapewnić dziecku optymalną przestrzeń i nie zbankrutować.

Kwi 13, 2019

      Gratulacje! Dziecko w drodze! Nadszedł czas na urządzanie pokoiku! Hurra! Hurra? Ale czego nasze dziecko potrzebuje? Z czym możemy poczekać, a jakie wyposażenie jest niezbędne? Jakie kolory wybrać? Gdzie przechowywać sterty zabawek? Jak zapewnić nastolatkowi miejsce na indywidualny rozwój? Jak pogodzić rodzeństwo na wspólnej przestrzeni? Bezlik pytań wprowadza niechęć do urządzania pokoju. Jednak, jak w życiu, zdrowy rozsądek powinien być naszym …

Czytaj więcej

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka cz.II – KOMPLETNY PROJEKT

Cze 30, 2020

Hej! Nazywam się Marta, architekturą wnętrz zajmuję się już prawie 10 lat. Prowadzę firmę Hi Home, pod szyldem której świadczę usługi architektury wnętrz. Zdaję sobie sprawę – jak wiele pytań, dylematów, a nawet problemów, rodzi urządzenie wymarzonego domu czy mieszkania. Z tego powodu postanowiłam podzielić się wiedzą i przygotować serię poradnikowych artykułów. Cykl 1: kuchnia CZĘŚĆ II – KOMPLETNY PROJEKT   Zasada II – …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}