Wyniki Twojego wyszukiwania

„Dobry Dom to nie tylko ściany, ale dobre emocje, które go tworzą…”

dobry dom

 

Rozmowa z Panem Maciejem Grygolcem z biura nieruchomości Dobry Dom.

 

Panie Macieju, proszę powiedzieć od jak dawna działa Pan w branży nieruchomości i dlaczego zdecydował się Pan na pracę w biurze nieruchomości Dobry Dom?

Wielkimi krokami zbliżam się do 4 roku pracy w branży, ponieważ zacząłem w sierpniu 2014, świeżo po ukończeniu studiów. Można zatem powiedzieć, że była to moja pierwsza praca „na poważnie”. Zdecydowałem się na nią, ponieważ lubię pracować z ludźmi i nie toleruję rutyny – w tej branży zawsze dzieje się coś nowego i to mi odpowiada. Jeszcze w trakcie studiów dorabiałem pracując w sklepie odzieżowym, a że praca w charakterze sprzedawcy bardzo mi odpowiadała, to postanowiłem to kontynuować sprzedając nieco większe rzeczy.
Natomiast do Dobrego Domu trafiłem przypadkiem – po prostu spodobała mi się nazwa biura, miło mi się skojarzyła. Nie miałem wcześniej do czynienia z biurami nieruchomości i nie wiedziałem czy dobrze wybrałem, ale teraz jestem pewny, że był to najlepszy wybór z możliwych.

Dlaczego praca agenta nieruchomości? Proszę również powiedzieć, jak Pana zdaniem praca agenta powinna wyglądać?

Tak, jak już wspomniałem, to, co jest najbardziej wciągające w tej pracy to brak nudy. Codziennie nowi ludzie, nowe nieruchomości, nowe sprawy do załatwienia, aby sfinalizować transakcję. Cały czas trzeba zerkać na zegarek, aby nie spóźnić się na kolejne spotkanie i ani się człowiek nie obejrzy, a tu już dzień minął. Naprawdę, nie ma takiej chwili, żeby nie było czegoś do zrobienia. Praca agenta powinna być dobrze zorganizowana, tak, aby czegoś nie przeoczyć i o niczym nie zapomnieć. Trzeba znaleźć czas na przygotowanie propozycji dla Klientów poszukujących nieruchomości, opracować nowe oferty na sprzedaż i sprawdzać co nowego pojawiło się na rynku. Bardzo istotne jest też zdobycie odpowiednich kompetencji i wiedzy, ponieważ przy sprzedaży nieruchomości jest mnóstwo formalności do sprawdzenia, choćby weryfikacja stanu prawnego czy przygotowanie dokumentów do aktu notarialnego. Zdarzają się różne, niespodziewane sytuacje i trzeba umieć z nich wybrnąć.

W czym Pan się specjalizuje, jakie nieruchomości interesują Pana najbardziej i dlaczego?

W zasadzie zajmuję się każdym rodzajem nieruchomości. Najbardziej lubię sprzedawać domy poza Białymstokiem, szczególnie siedliska. Głównie dlatego, że jest to okazja do poznania wielu ciekawych miejsc w naszym regionie i promowania go przed Klientami spoza naszego województwa.

Czy Pana zdaniem agent nieruchomości powinien się szkolić? Jeśli tak, to w jakim zakresie?

Oczywiście, że tak. Ja osobiście jestem zwolennikiem specjalizacji, a to oznacza, że staram się uczyć tych rzeczy, które mogę wykorzystać w działaniu i jak do tej pory, takie podejście u mnie się sprawdzało. Dzisiaj rynek szkoleń jest dosyć spory i często z pozoru dobrze opakowane marketingowo szkolenie niesie za sobą słabą wartość merytoryczną lub praktycznie nie jest związane z pracą pośrednika nieruchomości, dlatego szkolenia należy wybierać mądrze. Nie ukrywam, że wiele lat w branży i mnogość sytuacji, które mnie spotkały wyszkoliły mnie chyba najbardziej, ale codzienna wymiana informacji z doświadczonymi współpracownikami z Dobrego Domu dała mi bardzo dużo.

Co na przykładzie Dobrego Domu, może dać klientowi dobre biuro nieruchomości?

Można byłoby pisać bez końca, ale uogólniając trochę, powiedziałbym, że przede wszystkim święty spokój i bezpieczeństwo bliskich oraz majątku. Żyjemy we wspaniałych, ale także skomplikowanych czasach. Działając zgodnie z prawem mamy obowiązek podpisywania umowy pośrednictwa z każdym Klientem.

Dzięki temu wiemy, komu pokazujemy nieruchomości. Inaczej jest w przypadku, gdy ktoś sprzedaje na własną rękę, wtedy z reguły nie ma pojęcia kto odwiedza jego dom. W trakcie sprzedaży kilkuset nieruchomości jako biuro wypracowaliśmy skuteczny marketing, który oddziałuje na szybką sprzedaż.

Na co dzień, przy konstruowaniu oferty, tworzymy spacery wirtualne z opcją pomiaru pomieszczeń w trakcie „spaceru”, filmy promocyjne, zdjęcia z nieba za pomocą drona, we wszystkich ofertach standardowo zdjęcia w formacie HDR oraz home staging. Tak, jak wcześniej wspomniałem, trafiłem do Dobrego Domu przypadkiem, ale samo biuro nie powstało za sprawą przypadku. Nazwa biura odnosi się do tego, że Dobry Dom to nie tylko ściany, ale dobre emocje, które go tworzą. Dokładamy wszelkich starań, aby początek nowego rozdziału w życiu każdego Klienta był jak najlepszy, ponieważ już się nie powtórzy i będzie miał wpływ na jego dalsze życie. Jako biuro kierujemy się maksymą „dobrego biznesu” co oznacza, że dążymy do zadowolenia obu stron transakcji, tak, aby każdy mógł wygrać i z przyjemnością wracać do robienia interesów z nami.

 

Wizytówka biura – kliknij

tel. 690 692 915

Legionowa 28 lok. 304, 15-281 Białystok

Podobne artykuły

Niezwykłe miejsca, posiadłości, te zwyczajne bardziej i te mniej.. Który inny zawód da to wszystko?

Cze 08, 2018

Rozmowa z Anną Koryszewską, właścicielką trzech biur sieci KNC Nieruchomości. 🦉Pani Anno, pierwsze standardowe pytanie nie może być inne jak to, skąd pomysł na biznes związany z prowadzeniem biura nieruchomości? Nie będę pewnie oryginalna, jeśli powiem, że zadecydował o tym przypadek. Szukałam pracy, złożyłam CV i zostałam przyjęta. Tak zauroczyła mnie ta branża, że po pięciu latach pracy w oddziale macierzystym podjęłam decyzję o …

Czytaj więcej

Co powinna zawierać umowa przedwstępna?

Lut 24, 2018

Przeważnie decyzji o nabyciu nieruchomości, towarzyszą wielkie emocje, podekscytowanie, ale i obawa przed podjęciem niekorzystnej dla nas decyzji, bądź przeoczeniem istotnych formalności. Warto wówczas rozważyć sporządzenie umowy przedwstępnej. Jest to wygodny dokument, kiedy niemożliwe jest niezwłoczne podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Przyczyny tego mogą być różne i dotyczyć osoby sprzedającego lub kupującego – bowiem rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że posiłkowanie się kredytem przy zakupie mieszkania staje …

Czytaj więcej

Aranżacja mieszkania pod wynajem – proste patenty

Sty 18, 2018

Decydując się na wynajem mieszkania często zastanawiamy się nad generalnym remontem wnętrza. Wiąże się to jednak ze stosunkowo wysokimi kosztami. Czasem ze względu na zbyt pospolity lub mało atrakcyjny wygląd nieruchomości pod wynajem ciężko jest nam znaleźć osoby chętne na wynajem naszych czterech kątów. Istnieje jednak kilka prostych patentów, które przy niskim nakładzie finansowym pomogą nam w znaczący sposób odświeżyć nasze mieszkanie i sprawić, …

Czytaj więcej

Kilka wskazówek jak robić dobre zdjęcia od Moniki Woronieckiej!

Sie 03, 2018

Dobre zdjęcia same sprzedają Twoje nieruchomości W dobie smartfonów i tabletów, kiedy w kilka sekund przewijamy oferty mieszkań, domów czy lokali użytkowych, dobre zdjęcia to podstawa. Nasz wzrok momentalnie wychwytuje i zatrzymuje się na obrazach wartych uwagi. Kiepskie zdjęcia odrzucają potencjalnego klienta. Dobre zdjęcia decydują o jego wstępnym zainteresowaniu. Poważna oferta sprzedaży wymaga zdjęcia zrobionego przez zawodowca dlatego warto zaprosić do współpracy profesjonalnego fotografa. …

Czytaj więcej

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży – 7 prostych kroków

Gru 13, 2017

Sprzedaż mieszkania jest dużym i trudnym przedsięwzięciem. Każdy sprzedający chciałby załatwić to jak najszybciej i oczywiście za jak najwyższą cenę. Niestety wymaga to od nas wiele cierpliwości i poświęcenia. Opieranie się na szczęściu czy przekonaniu, ze lokalizacja bądź rzeczywista wartość mieszkania wystarczą do uznania go przez kupującego za bezkonkurencyjne, może okazać się mylne. Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Co zatem zrobić, kiedy żaden z …

Czytaj więcej

Czy warto współpracować z biurem nieruchomości?

Gru 04, 2017

Rynek nieruchomości bardzo mocno się rozwija. Co za tym idzie, rozwijają się również biura nieruchomości, które poszerzają działalność. W efekcie powstaje wiele kolejnych biur, oferujących sprzedaż lub zakup mieszkania z pomocą agenta nieruchomości. Czy warto współpracować z biurem nieruchomości Czy warto skorzystać z takiej usługi? Czy to strata czasu, czy raczej duże ułatwienie dla osób planujących sprzedaż lub kupno nieruchomości? Zdania są podzielone. Mówiąc …

Czytaj więcej
 • Powiązane firmy

  ARKA Nieruchomości

  ARKA Nieruchomości

  Lipowa 29, 15-057

  691 22... pokaż

  85 744... pokaż

  biuro@... pokaż

  http://www.arka-nieruchomosci.com.pl/

  Wschód Nieruchomości

  Wschód Nieruchomości

  Kopernika 5 lok.16, 17-100

  694 63... pokaż

  604 27... pokaż

  biuro@... pokaż

  http://bnwschod.pl

  Mieszkajusiebie.pl

  Mieszkajusiebie.pl

  Mickiewicza 48 lok. 204, 15-232

  530 98... pokaż

  15-232... pokaż

  biuro@... pokaż

  http://mieszkajusiebie.pl

  Rint – rent in travel

  Rint – rent in travel

  ,

  515 49... pokaż

  22 100... pokaż

  kontak... pokaż

  https://rint.pl/

  Remax

  Remax

  Legionowa 9/1 lok. 138, 15-281

  786 20... pokaż

  85 741... pokaż

  partne... pokaż

  https://www.remax-polska.pl/partners

  Stok Nieruchomości

  Stok Nieruchomości

  Transportowa 2C lok. nr 1, 15-399

  505 00... pokaż

  z.kali... pokaż

  http://www.stoknieruchomosci.pl

  Dominium Nieruchomości

  Dominium Nieruchomości

  ul. Lipowa 4, 15-427

  (85) 6... pokaż

  600 20... pokaż

  biuro@... pokaż

  http://www.dominium-nieruchomosci.pl

  Wschodnia Agencja Nieruchomości

  Wschodnia Agencja Nieruchomości

  Suraska 1 lok 100, 15-093

  695 55... pokaż

  601 88... pokaż

  wan_ni... pokaż

  http://www.wschodnia-nieruchomosci.com.pl/