Wyniki Twojego wyszukiwania

„Dobry Dom to nie tylko ściany, ale dobre emocje, które go tworzą…”

dobry dom

 

Rozmowa z Panem Maciejem Grygolcem z biura nieruchomości Dobry Dom.

 

Panie Macieju, proszę powiedzieć od jak dawna działa Pan w branży nieruchomości i dlaczego zdecydował się Pan na pracę w biurze nieruchomości Dobry Dom?

Wielkimi krokami zbliżam się do 4 roku pracy w branży, ponieważ zacząłem w sierpniu 2014, świeżo po ukończeniu studiów. Można zatem powiedzieć, że była to moja pierwsza praca „na poważnie”. Zdecydowałem się na nią, ponieważ lubię pracować z ludźmi i nie toleruję rutyny – w tej branży zawsze dzieje się coś nowego i to mi odpowiada. Jeszcze w trakcie studiów dorabiałem pracując w sklepie odzieżowym, a że praca w charakterze sprzedawcy bardzo mi odpowiadała, to postanowiłem to kontynuować sprzedając nieco większe rzeczy.
Natomiast do Dobrego Domu trafiłem przypadkiem – po prostu spodobała mi się nazwa biura, miło mi się skojarzyła. Nie miałem wcześniej do czynienia z biurami nieruchomości i nie wiedziałem czy dobrze wybrałem, ale teraz jestem pewny, że był to najlepszy wybór z możliwych.

Dlaczego praca agenta nieruchomości? Proszę również powiedzieć, jak Pana zdaniem praca agenta powinna wyglądać?

Tak, jak już wspomniałem, to, co jest najbardziej wciągające w tej pracy to brak nudy. Codziennie nowi ludzie, nowe nieruchomości, nowe sprawy do załatwienia, aby sfinalizować transakcję. Cały czas trzeba zerkać na zegarek, aby nie spóźnić się na kolejne spotkanie i ani się człowiek nie obejrzy, a tu już dzień minął. Naprawdę, nie ma takiej chwili, żeby nie było czegoś do zrobienia. Praca agenta powinna być dobrze zorganizowana, tak, aby czegoś nie przeoczyć i o niczym nie zapomnieć. Trzeba znaleźć czas na przygotowanie propozycji dla Klientów poszukujących nieruchomości, opracować nowe oferty na sprzedaż i sprawdzać co nowego pojawiło się na rynku. Bardzo istotne jest też zdobycie odpowiednich kompetencji i wiedzy, ponieważ przy sprzedaży nieruchomości jest mnóstwo formalności do sprawdzenia, choćby weryfikacja stanu prawnego czy przygotowanie dokumentów do aktu notarialnego. Zdarzają się różne, niespodziewane sytuacje i trzeba umieć z nich wybrnąć.

W czym Pan się specjalizuje, jakie nieruchomości interesują Pana najbardziej i dlaczego?

W zasadzie zajmuję się każdym rodzajem nieruchomości. Najbardziej lubię sprzedawać domy poza Białymstokiem, szczególnie siedliska. Głównie dlatego, że jest to okazja do poznania wielu ciekawych miejsc w naszym regionie i promowania go przed Klientami spoza naszego województwa.

Czy Pana zdaniem agent nieruchomości powinien się szkolić? Jeśli tak, to w jakim zakresie?

Oczywiście, że tak. Ja osobiście jestem zwolennikiem specjalizacji, a to oznacza, że staram się uczyć tych rzeczy, które mogę wykorzystać w działaniu i jak do tej pory, takie podejście u mnie się sprawdzało. Dzisiaj rynek szkoleń jest dosyć spory i często z pozoru dobrze opakowane marketingowo szkolenie niesie za sobą słabą wartość merytoryczną lub praktycznie nie jest związane z pracą pośrednika nieruchomości, dlatego szkolenia należy wybierać mądrze. Nie ukrywam, że wiele lat w branży i mnogość sytuacji, które mnie spotkały wyszkoliły mnie chyba najbardziej, ale codzienna wymiana informacji z doświadczonymi współpracownikami z Dobrego Domu dała mi bardzo dużo.

Co na przykładzie Dobrego Domu, może dać klientowi dobre biuro nieruchomości?

Można byłoby pisać bez końca, ale uogólniając trochę, powiedziałbym, że przede wszystkim święty spokój i bezpieczeństwo bliskich oraz majątku. Żyjemy we wspaniałych, ale także skomplikowanych czasach. Działając zgodnie z prawem mamy obowiązek podpisywania umowy pośrednictwa z każdym Klientem.

Dzięki temu wiemy, komu pokazujemy nieruchomości. Inaczej jest w przypadku, gdy ktoś sprzedaje na własną rękę, wtedy z reguły nie ma pojęcia kto odwiedza jego dom. W trakcie sprzedaży kilkuset nieruchomości jako biuro wypracowaliśmy skuteczny marketing, który oddziałuje na szybką sprzedaż.

Na co dzień, przy konstruowaniu oferty, tworzymy spacery wirtualne z opcją pomiaru pomieszczeń w trakcie „spaceru”, filmy promocyjne, zdjęcia z nieba za pomocą drona, we wszystkich ofertach standardowo zdjęcia w formacie HDR oraz home staging. Tak, jak wcześniej wspomniałem, trafiłem do Dobrego Domu przypadkiem, ale samo biuro nie powstało za sprawą przypadku. Nazwa biura odnosi się do tego, że Dobry Dom to nie tylko ściany, ale dobre emocje, które go tworzą. Dokładamy wszelkich starań, aby początek nowego rozdziału w życiu każdego Klienta był jak najlepszy, ponieważ już się nie powtórzy i będzie miał wpływ na jego dalsze życie. Jako biuro kierujemy się maksymą „dobrego biznesu” co oznacza, że dążymy do zadowolenia obu stron transakcji, tak, aby każdy mógł wygrać i z przyjemnością wracać do robienia interesów z nami.

 

Wizytówka biura – kliknij

tel. 690 692 915

Legionowa 28 lok. 304, 15-281 Białystok

Podobne artykuły

Targi z dofinansowaniem do 80% dla firm Wschodniego Klastra Budowlanego!

Wrz 17, 2018

Wyjazdy na targi międzynarodowe i misje ze Wschodnim Klastrem Budowlanym. Kolejny projekt z dofinansowaniem do 80% kosztów. Po raz kolejny Wschodni Klaster Budowlany planuje udział w targach międzynarodowych i misjach gospodarczych. Projekt targowy Klastra obejmuje dofinansowanie do 80% udziału w targach budowlanych i misjach gospodarczych na całym świecie. Prosimy wszystkie firmy, które planują swój udział w wydarzeniach targowych o kontakt z Biurem Wschodniego Klastra …

Czytaj więcej

IV Śniadanie z ASKDOM.PL za nami !

Mar 10, 2019

IV  Śniadanie z ASKDOM.PL miało miejsce 7 marca 2019 roku w restauracji Trzy Po Trzy. We wspólnym spotkaniu wzięło udział około 40 przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw. Tak jak w przypadku poprzedniej edycji – w śniadaniu wzięli udział przedstawiciele biur nieruchomości, deweloperów oraz pokrewnych firm – świadczących usługi związane z branżą nieruchomości. Spotkanie te przyniosło także kolejne rozwiązania,  skupiające się na rozwoju kooperacji firm na wspólnej ‚gałęzi branżowej’. …

Czytaj więcej

Jak najlepiej sprzedać nieruchomość – podpowiada biuro Remax

Lip 14, 2018

Jak najlepiej sprzedać nieruchomość? W dzisiejszych, przepełnionych elektroniką i Internetem czasach, wiele osób planujących sprzedaż nieruchomości uważa, że nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy przecież zrobić ładne zdjęcia i umieścić ofertę „w sieci”, a potem już tylko odbierać telefony od licznych zainteresowanych… . Niestety, realia okazują się zupełnie inne. Współczesny rynek oferuje bardzo wiele ciekawych nieruchomości, przez co klienci są coraz bardziej wymagający. …

Czytaj więcej

Akademia Światła, Dźwięku i Kształtu – bezpłatne szkolenie już jutro!

Cze 12, 2018

Niepowtarzalne spotkanie dla architektów, projektantów i miłośników pięknych wnętrz. Co Was czeka? Jacek Henryk Śliwinski, Dyrektor ds.Nowych Produktów Barrisol Polska opowie o genialnych rozwiązaniach z wykorzystaniem najlepszej jakości paneli akustycznych, Krzysztof Nowakowski, prezes firmy Inspiracje Światłem opowie o mało znanych możliwościach, jakie daje nowoczesne światło LED, Andrzej Poczobut, szef firmy Agi Poczobut i Syn oraz Barrisol Podlasie podzieli się doświadczeniami w tworzeniu wnętrz z …

Czytaj więcej

Zewnętrzne drzwi kompozytowe – Vikking

Paź 18, 2018

Obecnie w ofercie kompozytowych drzwi wejściowych klienci mają do wyboru trzy linie produktów skomponowanych tak, by każdy mógł znaleźć produkt idealny do swoich oczekiwań. Linie: ARCTIC PLUS, ARCTIC oraz PREMIUM podzielone są na dwie kolekcje. Kolekcja Diplomat to nowoczesny design i nieograniczone możliwości zaprojektowania wymarzonego wzoru i kolorystyki. Kolekcja Klasyczna to propozycja dla tradycjonalistów, klasyczne wzornictwo, które przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Linia …

Czytaj więcej

Sprzedaż każdej nieruchomości jest inna, tak jak inna jest każda nieruchomość… – wywiad z Leszkiem Porzezińskim

Sty 30, 2019

Dziś na nasze pytania odpowiada Pan Leszek Porzeziński – Dyrektor Oddziału Łomża Góralczyk Nieruchomości. Nasz gospodarz opowiedział nam o swojej pracy, wartościach, którymi kieruje się jego firma, a także preferencjach łomżan w kwestii nieruchomości. Zacznijmy od przedstawienia Państwa firmy – jaka jest jej historia oraz czym się dzisiaj wyróżnia na tle konkurencji? Góralczyk Nieruchomości jest stosunkowo młodą firmą, niemniej jednak z potężnym, niesłabnącym potencjałem. …

Czytaj więcej