askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Czym jest glebogryzarka i czy warto ją kupić?

Czym jest glebogryzarka i czy warto ją kupić?
Jeśli jesteśmy miłośnikami relaksu w ogrodzie i czerpiemy dużą przyjemność z przebywania wśród roślin, a prace ogrodowe sprawiają nam dużą radość. Może ucieszyć nas fakt, że przy przekopywaniu i spulchnianiu ziemi możemy posłużyć się pomocą glebogryzarki, która spulchni za nas twardą, wiosenną ziemię. Jak działa glebogryzarka i dlaczego warto ją kupić?

Jak działa glebogryzarka?

Spulchnianie gleby po zimowych mrozach nie jest łatwym zadaniem. Jest często czasochłonne i monotonne, a praca wymaga dużego nakładu sił. Zanim zajmiemy się roślinami w naszym ogrodzie, musimy zająć się przygotowaniem odpowiedniego gruntu. Do wszystkich prac związanych z ziemią nieodzowna będzie glebogryzarka, która przypomina podręczny pług. Podobnie jak on narzędzie pomaga w przekopaniu, przesypaniu i spulchnieniu ziemi w naszym ogrodzie. Glebogryzarka wspiera nas w odchwaszczaniu, napowietrzaniu i nawożeniu, dodatkowo świetnie się sprawdzi jako wyrównanie gruntu. Jeśli nasza ziemia to duże bryły, glebogryzarka zajmie się i tym. Sprzęt wyposażony jest w ostrza i wał. Prędkość glebogryzarki dostosowana jest podobnie jak szybkość do rodzaju i głębokości upraw.

Jaką glebogryzarkę wybrać i na co zwrócić uwagę?

Mamy do wyboru glebogryzarki spalinowe i elektryczne. W zależności od posiadanego ogrodu na małych powierzchnia dobrze sprawdzi się glebogryzarka spalinowa, która z łatwością rozbije lekko zbity grunt. Jeśli planujemy wykorzystywać urządzanie w domowym ogrodzie, to powinno nam wystarczyć sprzęt o mocny 0,75 kW o obrotach 250 na minutę. Najczęściej taka glebogryzarka posiada zasięg o szerokości 20-30 cm. Co ważne model elektryczny jest lekki, ale wymaga stałego dostępu do źródła zasilania. Natomiast glebogryzarka spalinowa jest urządzeniem bardziej wydajnym, gdyż radzi sobie bez problemu ze skamieniałą, twardą glebą na dużych powierzchniach. Dodatkowo nie musimy uważać na kabel pomiędzy naszymi nogami. Glebogryzarka spalinowa gwarantuje głębszy przekop niż w przypadku swojej elektrycznej wersji. Warto pamiętać, że wersja spalinowa jest wytrzymała, mocna oraz przystosowana do pracy w trudnych warunkach, bez większego wysiłku. Najlepsza glebogryzarka spalinowa to urządzenie o mocy od 2 do 3,5 kW, a głębokość przekopu sięga nawet 15 cm, a szerokość pracy wynosi około 40 cm.

Dlaczego warto kupić glebogryzarkę do swojego ogrodu?

Odpowiedź jest oczywista. Glebogryzarka to nieocenione wsparcie, szczególnie jeśli posiadamy ogród o dużej powierzchni. Urządzenie odciąży nas i jest o wiele dokładniejsze niż praca za pomocą szpadla. Dodatkowo sprzęt sprawi, że pozbędziemy się nierównego przekopania ziemi. Musimy pamiętać, że ręczna praca zajmuje sporo czasu i pochłania mnóstwo energii. Wsparcie w postaci glebogryzarki ułatwi nam pracę w ogrodzie i sprawi, że żmudna praca zmieni się w lekką i przyjemną zabawę, a efekty będą cieszyć nasze oko przez dłuższy czas. Dlatego warto kupić glebogryzarkę, aby ułatwić sobie ciężką pracę w ogrodzie. Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem z narzędziami i elektronarzędziami Emast.pl