Obecnie trwają prace nad rozwojem portalu. Z uwagi na prowadzone działania serwisowe, część funkcjonalności może obecnie nie działać właściwie. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

Zespół askdom.pl

askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Czy istnieje mieszkanie idealne?

Czy istnieje mieszkanie idealne?

Kupno własnego mieszkania to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Jest to decyzja ciężka, wymagająca czasu na poszukiwania i porównanie wielu ofert dostępnych na rynku nieruchomości. Często zdarza się, że sami tak naprawdę nie wiemy, czego od tego mieszkania oczekujemy, czym powinno się ono charakteryzować i gdzie powinno być położone. Oglądamy jedno za drugim i czekamy, aż któreś szczególnie przypadnie nam do gustu. Czekamy na mieszkanie idealne. Tylko jakie powinno być takie mieszkanie? I czy w ogóle można je znaleźć?

O czym należy pamiętać szukając mieszkania idealnego?

Odpowiednia lokalizacja

Niewątpliwie odpowiednia i ciekawa lokalizacja jest aspektem, który decyduje o atrakcyjności nieruchomości. Bliskość szkół, komunikacji miejskiej, sklepów czy punktów usługowych jest bardzo ważna dla osób, które szukają mieszkania nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Ponadto ogromnym plusem są pasy zieleni otaczające blok, place zabaw czy niedaleka obecność parku.

Nowoczesne budownictwo

Nie oszukujmy się, stan zewnętrzny bloku oraz wygląd drzwi i klatek schodowych mają ogromny wpływ na atrakcyjność nieruchomości. Szukając mieszkania idealnego szczególną uwagę przywiązujmy do nowych bloków, które najczęściej mają strzeżone podwórka, a nierzadko również podziemny parking. Niewielu z nas decyduje się na zakup mieszkania w starych blokach czy wieżowcach o niezadbanym i nieestetycznym wyglądzie. Nawet jeśli decydujemy się na zakup mieszkania w stary budownictwie to najczęściej szukamy zadbanych, odnowionych budynków.

mieszkanie idealne

Meble i dodatki do naszego idealnego mieszkania Kliknij i sprawdź ceny!

Idealny metraż

W definicji każdego z nas metraż idealny będzie obejmował zupełnie inną powierzchnię. Jeśli szukamy mieszkania rodzinnego ważną kwestią będzie odpowiednie rozmieszczenia i liczba pokoi, natomiast jeśli jesteśmy osobami niezamężnymi lub bezdzietnymi - z pewnością postawimy na wnętrza przestronne i otwarte.

Adekwatna cena

Jednym z najważniejszych aspektów, na który zwracamy uwagę szukając mieszkania idealnego, jest jego cena. Cena powinna być adekwatna do stanu, położenia i metrażu mieszkania. I chodzi o to, żeby nie przepłacać niepotrzebnie. Najlepiej więc przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania skonsultować interesującą nas ofertę z pośrednikiem nieruchomości lub na własną rękę zorientować się w cenach mieszkań o podobnym metrażu w interesującej nas okolicy.

Wysoki standard

Zdarza się, że nowoczesne budownictwo i idealny stan zewnętrzny bloku zupełnie nie przekłada się na to, co zastajemy w mieszkaniu. Szukając mieszkania idealnego liczymy na przestronne, czyste wnętrze, które nie będzie odstraszało obdrapanymi ścianami, grzybem czy wilgocią. Ważne jest, aby mieszkanie, które chcemy kupić, było czyste i wykończone produktami dobrej jakości.

Obecność tzw. pomieszczeń przynależnych

Nie bez przyczyny każde ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości zawiera informacje o pomieszczeniach przynależnych i często nawet ich metrażu. Balkon czy piwnica są bardzo istotne, sprawiają, że mieszkanie jest atrakcyjniejsze. Każdy z nas chciałby mieć dostęp do dużego balkonu czy piwnicy, w której można umieścić aktualnie nieużywane przedmioty czy narzędzia.

Jak znaleźć mieszkanie idealne?

Jeśli szukamy mieszkania idealnego, to dobrym rozwiązaniem może być pomoc biura nieruchomości. Profesjonalni pośrednicy poznają nasze wymagania, oczekiwania i priorytety, nawet te, z których my sami niekoniecznie zdajemy sobie sprawę. Dlatego tak przydatne jest spojrzenie z zewnątrz, zwłaszcza fachowców, którzy wiedzą, o co pytać, by pomóc nam znaleźć mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż dzięki takiej pomocy możemy zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na szukanie ogłoszeń czy indywidualne umawianie się ze sprzedającym.

Jak znaleźć mieszkanie idealne? Cóż, idealnych mieszkań nie ma. Ale z odpowiednią pomocą możemy znaleźć mieszkanie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb, czego Państwu życzymy!