Wyniki Twojego wyszukiwania

Cyfryzacja procesu produkcyjnego w budownictwie – Polskie Centrum BIM

Polski Klaster Budowlany z największym dofinansowaniem w konkursie 2.3.7 PO IR Rozwój potencjału Krajowych Klastrów Kluczowych.

W dniu 15 czerwca 2021 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę rankingową projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Największa pula przyznanego dofinansowania trafi do Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego – koordynatora Polskiego Klastra Budowlanego na realizację projektu pt. „Cyfryzacja procesu produkcyjnego w budownictwie – Polskie Centrum BIM”. 

Całkowity koszt projektu to kwota  17 906 085,20 zł (!), w tym 9 223 022,78 zł stanowi dofinansowanie. Środki będą pochodziły z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Działanie: 2.3. Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw, Poddziałanie: 2.3.7. Rozwój potencjału koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych. 

Polskie Centrum BIM – jest to inwestycja o ogromnym znaczeniu zarówno dla regionu, jak i całego Kraju. Polski Klaster Budowlany bierze na swoje barki idee propagowania technologii BIM wśród wykonawców i zamawiających. 

W ramach projektu Koordynator przygotuje innowacyjną, demonstracyjną usługę cyfryzacji procesu budowlanego w budownictwie. Będzie to jedyny w Polsce program, którego główny celem jest demonstracja procesu planowania, projektowania, realizacji i zarządzania inwestycją budowlaną z wykorzystaniem technologii BIM. W ramach projektu wybudowany zostanie nowoczesny budynek demonstracyjny, w którym mieścić się będą: siedziby działów projektowych wiodących regionalnych firm budowalnych, centrum obsługi inwestora oraz innowacyjne praktyczne centrum szkoleniowe. W ramach projektu firmy należące do Polskiego Klastra Budowalnego będą miały zapewnione kompleksowe środowisko pracy w BIM, wsparcie doradcze i szkoleniowe. 

Ważną częścią projektu jest tez Konfigurator Domów – cyfrowe narzędzie integrujące ofertę wielu firm klastrowych w jednym spójnym produkcie. 

Niniejszy projekt, jest pierwszym z części zaplanowanych przez Polski Klaster Budowlany działań w kierunku cyfryzacji procesu produkcyjnego w budownictwie. W kolejnych projektach budowane będą demonstracyjne linie produkcyjne oraz fabryki 4.0.

Oferta Polskiego Centrum BIM skierowana będzie do Członków Klastra, studentów, uczniów, pracowników administracji, a także do osób prywatnych zainteresowanych inwestycją budowlaną.  

Podobne artykuły

Cyfryzacja procesu produkcyjnego w budownictwie – Polskie Centrum BIM

Cze 17, 2021

Polski Klaster Budowlany z największym dofinansowaniem w konkursie 2.3.7 PO IR Rozwój potencjału Krajowych Klastrów Kluczowych. W dniu 15 czerwca 2021 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę rankingową projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Największa pula przyznanego dofinansowania trafi do Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego – koordynatora Polskiego Klastra Budowlanego na realizację projektu pt. „Cyfryzacja procesu produkcyjnego w budownictwie …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – inwestycje deweloperski – lipiec ’21

Lip 16, 2021

Tą część przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego poświęcamy inwestycjom deweloperskim. Jeżeli szukasz mieszkania lub biura o funkcjonalnym układzie, z możliwością dostosowania do swoich potrzeb sprawdź nasze oferty.  PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Inwestycja : Osiedle Zacisze – Etap II Lokalizacja : Choroszcz Powierzchnia : od 25 m2 Cena : od 152 928 zł Deweloper : Budmex Development & Architecture Oferta obejmuje docelowo 6 bloków z około 200 mieszkaniami, …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – lokale na sprzedaż – czerwiec ’21

Cze 11, 2021

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lokali handlowych i usługowych na sprzedaż. Lokale są o zróżnicowanym metrażu i układzie oraz dostosowane  do różnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić lokal na własne potrzeby czy pod wynajem sprawdź nasze wyselekcjonowane oferty atrakcyjne ze względu na cenę i lokalizację.  PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Św. Rocha, Centrum, Białystok Powierzchnia : 51 m2 Cena : 378 …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}