Wyniki Twojego wyszukiwania

(…) nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się spodziewać jakiegoś drastycznego spadku cen nieruchomości… – wywiad z Karenem Saakyanem.

Dziś gościmy u Pana Karena Saakyana – właściciela firmy AJASPOL HOUSE NIERUCHOMOŚCI, który opowiada nam o swojej pracy, a także dzieli się spostrzeżeniami odnośnie sytuacji na podlaskim rynku nieruchomości.

 

Zacznijmy klasycznie: jak i kiedy zaczęła się Pana kariera w branży nieruchomości oraz dlaczego wybrał Pan ten zawód?

Własną firmę otworzyłem 5 lat temu, natomiast z branżą nieruchomości związany jestem tak naprawdę od 2007 roku, kiedy rozpocząłem 5-letnie studia w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. Moja przygoda z pracą w biurze nieruchomości zaczęła się całkiem przypadkowo – podczas rozmowy przy kawie z moją serdeczną koleżanką, która pracowała w jednym z białostockich biur. Najpierw namówiła mnie na spróbowanie się w pracy pośrednika, a następnie wprowadziła w jej tajniki i nauczyła stawiać pierwsze kroki. Od początku pokochałem ten zawód ze względu na możliwość pracy z ludźmi, nawiązywanie nowych znajomości w branży. W tym fachu nie ma monotonii – każdy dzień, każda transakcja, każdy klient jest inny. Pomimo wielu lat w tym zawodzie ciągle uczę się czegoś nowego.

Czy specjalizuje się Pan w konkretnym typie ofert?

Zajmuję się pośrednictwem w sprzedaży, jak i wynajmie mieszkań, domów oraz działek, ale niewątpliwie przeważająca w mojej ofercie, jak i przeprowadzonych transakcjach jest liczba działek na terenie Białegostoku i jego okolicach. Często transakcje związane z działkami bywają bardzo skomplikowane i wymagające. Niezbędne jest pełne zaangażowanie, aby sfinalizować sprzedaż, ale gdy jest już ona zamknięta, odczuwa się ogromną satysfakcję, a ona napędza do dalszych działań.

Dla swoich Klientów, jesteście Państwo dyspozycyjni 7 dni w tygodniu. Czy może Pan zatem powiedzieć, jak wygląda Pana praca „od kuchni”? Jaki jest plan tygodnia?

Nie mamy jakiegoś konkretnego schematu pracy, ponieważ w tej branży nie ma miejsca na rutynę. Bywa tak, że codziennie dzieje się coś innego, nowego. Mamy mnóstwo klientów z polecenia, którzy poszukują nieruchomości, a my staramy się przedstawić im najlepsze dostępne oferty na rynku, ale także klientów, którzy powierzają nam sprzedaż domu czy działki. Czasem zdarza się, że taka nieruchomość ma skomplikowany stan prawny lub ma niekompletną dokumentację niezbędną do sprzedaży. W takich wypadkach jeździmy do urzędów, banków i sądów, aby sprzedaż była w ogóle możliwa.. Pomagamy naszym klientom w kompleksowym i bezpiecznym przeprowadzeniu transakcji.

W jakim stopniu nowe technologie wpływają na Pana pracę? Czy jest ona dzięki nim łatwiejsza niż parę lat temu? Czy mógłby Pan porównać aktualne mechanizmy działania pośredników nieruchomości do tych, które stosowano, gdy zaczynał Pan działalność?

Nowe technologie na pewno ułatwiają pracę pośrednika. Dzięki nowoczesnym narzędziom jesteśmy w stanie atrakcyjniej zaprezentować daną ofertę klientowi. Przykładem mogą być tutaj materiały filmowe wykonane przy użyciu drona, wirtualne spacery po nieruchomości czy wideorelacje na żywo. Obecnie na rynku dostępne są również ogromne ilości aplikacji dedykowanych właśnie agentom nieruchomości. Umożliwiają one dostęp do bazy klientów i ofert umieszczanych na portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim, podczas prezentacji potencjalny klient nie będzie w stanie zaskoczyć agenta żadnym pytaniem. Kiedy zaczynałem swoją karierę ponad dekadę temu, takich możliwości jeszcze nie było.

Jest Pan doświadczonym pośrednikiem, a więc bez wątpienia regularnie analizuje Pan rynek – czy może Pan na koniec powiedzieć, jakich zmian można się na nim spodziewać w najbliższym czasie?

Ceny nieruchomości w Białymstoku są obecnie na najwyższym poziomie od lat i w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się spodziewać jakiegoś drastycznego spadku. Dlatego też to właśnie teraz jest bardzo dobry czas dla sprzedających, lub osób, które dopiero zamierzają wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż. Po pierwsze, można uzyskać dobrą cenę, a po drugie, popyt wciąż jest bardzo duży. To także dobry moment dla kupujących – na rynku jest w czym wybierać, deweloperzy wybudowali lub rozpoczynają budowę wielu nowych inwestycji w Białymstoku, a na rynku wtórnym również nie brakuje ofert. Dla naszego regionu bez wątpienia korzystnym jest fakt napływu obywateli z najbliższego sąsiedztwa jak Białoruś czy Ukraina – sam mam do czynienia z wieloma klientami z Białorusi, którzy szukają mieszkań do nabycia.

 

 

Podobne artykuły

Dla bezpieczeństwa na budowach

Maj 16, 2019
Leszek Gołąbiecki, prezydent Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i jednocześnie prezes zarządu Unibep SA z Bielska Podlaskiego oraz główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek podpisali list intencyjny dotyczący współpracy Państwowej Inspekcji Pracy z sygnatariuszami Porozumienia. Jak podaje spółka Unibep w komunikacie, list określa zakres współdziałania obu stron i obejmuje m.in. budowanie kultury pracy w budownictwie w sposób bezpieczny, współpracę na poziomie lokalnym, działalność edukacyjną, wymianę ...
Czytaj więcej

Jaki sprzęt do kuchni wybrać? Podpowie nam szef kuchni Adam Michalski!

Maj 09, 2018

Jaki sprzęt do kuchni wybrać? Piekarnik standardowy, a może parowy? Szuflada grzewcza, czy próżniowa? Na te i inne pytania odpowiedzieć pomoże nam już 11.05.2018 szef kuchni Adam Michalski, który przedstawi Nam wszystkie walory urządzeń marki Miele. W wielce smakowity sposób. Gotowanie oraz prezentacja urządzeń odbędzie się w Studiu kuchennym 4Home&Kitchen w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej 4C, gdzie przygotowywane będą : Delikatny filet z miętusa …

Czytaj więcej

Kilka wskazówek jak robić dobre zdjęcia od Moniki Woronieckiej!

Sie 03, 2018

Dobre zdjęcia same sprzedają Twoje nieruchomości W dobie smartfonów i tabletów, kiedy w kilka sekund przewijamy oferty mieszkań, domów czy lokali użytkowych, dobre zdjęcia to podstawa. Nasz wzrok momentalnie wychwytuje i zatrzymuje się na obrazach wartych uwagi. Kiepskie zdjęcia odrzucają potencjalnego klienta. Dobre zdjęcia decydują o jego wstępnym zainteresowaniu. Poważna oferta sprzedaży wymaga zdjęcia zrobionego przez zawodowca dlatego warto zaprosić do współpracy profesjonalnego fotografa. …

Czytaj więcej

Nowa jakość obsługi klienta w woj. Podlaskim – Śniadania Biur Nieruchomości!

Paź 26, 2018

W dniu 25.10.2018 r. w restauracji Kawelin, przedstawiciele 12 biur nieruchomości, w liczbie 20 osób, zainicjowali – Śniadania Biur Nieruchomości. To nowa jakość w woj. Podlaskim! Celem spotkań jest m. in. działanie na rzecz klientów biur, ale także działania na rzecz podniesienia standardów obsługi klienta oraz oczywiście integracja branży. Śniadania zostały zainicjowane przez biura nieruchomości, które stawiają na jakość obsługi i współpracują z portalem …

Czytaj więcej

Za każdą nieruchomością stoi człowiek i jego życiowa historia… – wywiad z Marcinem Świsłowskim.

Paź 27, 2018

Z Marcinem Świsłowskim, właścicielem biura nieruchomości Lwy Nieruchomości, o współpracy biur i przyszłości w branży rozmawia Karol Serwatko. Karol Serwatko, askdom.pl: Panie Marcinie, zwykle w pierwszych słowach pytam o początki w branży nieruchomości. Tym razem chciałbym zapytać jednak nieco przewrotnie. Jak widzi Pan swoją przyszłość w tej branży? Marcin Świsłowski, Lwy Nieruchomości: Branża nieruchomości jest branżą bardzo wymagającą. Sprzedajemy a raczej pomagamy sprzedać lub …

Czytaj więcej

Zewnętrzne drzwi kompozytowe – Vikking

Paź 18, 2018

Obecnie w ofercie kompozytowych drzwi wejściowych klienci mają do wyboru trzy linie produktów skomponowanych tak, by każdy mógł znaleźć produkt idealny do swoich oczekiwań. Linie: ARCTIC PLUS, ARCTIC oraz PREMIUM podzielone są na dwie kolekcje. Kolekcja Diplomat to nowoczesny design i nieograniczone możliwości zaprojektowania wymarzonego wzoru i kolorystyki. Kolekcja Klasyczna to propozycja dla tradycjonalistów, klasyczne wzornictwo, które przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Linia …

Czytaj więcej