Wyniki Twojego wyszukiwania

(…) nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się spodziewać jakiegoś drastycznego spadku cen nieruchomości… – wywiad z Karenem Saakyanem.

Dziś gościmy u Pana Karena Saakyana – właściciela firmy AJASPOL HOUSE NIERUCHOMOŚCI, który opowiada nam o swojej pracy, a także dzieli się spostrzeżeniami odnośnie sytuacji na podlaskim rynku nieruchomości.

 

Zacznijmy klasycznie: jak i kiedy zaczęła się Pana kariera w branży nieruchomości oraz dlaczego wybrał Pan ten zawód?

Własną firmę otworzyłem 5 lat temu, natomiast z branżą nieruchomości związany jestem tak naprawdę od 2007 roku, kiedy rozpocząłem 5-letnie studia w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. Moja przygoda z pracą w biurze nieruchomości zaczęła się całkiem przypadkowo – podczas rozmowy przy kawie z moją serdeczną koleżanką, która pracowała w jednym z białostockich biur. Najpierw namówiła mnie na spróbowanie się w pracy pośrednika, a następnie wprowadziła w jej tajniki i nauczyła stawiać pierwsze kroki. Od początku pokochałem ten zawód ze względu na możliwość pracy z ludźmi, nawiązywanie nowych znajomości w branży. W tym fachu nie ma monotonii – każdy dzień, każda transakcja, każdy klient jest inny. Pomimo wielu lat w tym zawodzie ciągle uczę się czegoś nowego.

Czy specjalizuje się Pan w konkretnym typie ofert?

Zajmuję się pośrednictwem w sprzedaży, jak i wynajmie mieszkań, domów oraz działek, ale niewątpliwie przeważająca w mojej ofercie, jak i przeprowadzonych transakcjach jest liczba działek na terenie Białegostoku i jego okolicach. Często transakcje związane z działkami bywają bardzo skomplikowane i wymagające. Niezbędne jest pełne zaangażowanie, aby sfinalizować sprzedaż, ale gdy jest już ona zamknięta, odczuwa się ogromną satysfakcję, a ona napędza do dalszych działań.

Dla swoich Klientów, jesteście Państwo dyspozycyjni 7 dni w tygodniu. Czy może Pan zatem powiedzieć, jak wygląda Pana praca „od kuchni”? Jaki jest plan tygodnia?

Nie mamy jakiegoś konkretnego schematu pracy, ponieważ w tej branży nie ma miejsca na rutynę. Bywa tak, że codziennie dzieje się coś innego, nowego. Mamy mnóstwo klientów z polecenia, którzy poszukują nieruchomości, a my staramy się przedstawić im najlepsze dostępne oferty na rynku, ale także klientów, którzy powierzają nam sprzedaż domu czy działki. Czasem zdarza się, że taka nieruchomość ma skomplikowany stan prawny lub ma niekompletną dokumentację niezbędną do sprzedaży. W takich wypadkach jeździmy do urzędów, banków i sądów, aby sprzedaż była w ogóle możliwa.. Pomagamy naszym klientom w kompleksowym i bezpiecznym przeprowadzeniu transakcji.

W jakim stopniu nowe technologie wpływają na Pana pracę? Czy jest ona dzięki nim łatwiejsza niż parę lat temu? Czy mógłby Pan porównać aktualne mechanizmy działania pośredników nieruchomości do tych, które stosowano, gdy zaczynał Pan działalność?

Nowe technologie na pewno ułatwiają pracę pośrednika. Dzięki nowoczesnym narzędziom jesteśmy w stanie atrakcyjniej zaprezentować daną ofertę klientowi. Przykładem mogą być tutaj materiały filmowe wykonane przy użyciu drona, wirtualne spacery po nieruchomości czy wideorelacje na żywo. Obecnie na rynku dostępne są również ogromne ilości aplikacji dedykowanych właśnie agentom nieruchomości. Umożliwiają one dostęp do bazy klientów i ofert umieszczanych na portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim, podczas prezentacji potencjalny klient nie będzie w stanie zaskoczyć agenta żadnym pytaniem. Kiedy zaczynałem swoją karierę ponad dekadę temu, takich możliwości jeszcze nie było.

Jest Pan doświadczonym pośrednikiem, a więc bez wątpienia regularnie analizuje Pan rynek – czy może Pan na koniec powiedzieć, jakich zmian można się na nim spodziewać w najbliższym czasie?

Ceny nieruchomości w Białymstoku są obecnie na najwyższym poziomie od lat i w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się spodziewać jakiegoś drastycznego spadku. Dlatego też to właśnie teraz jest bardzo dobry czas dla sprzedających, lub osób, które dopiero zamierzają wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż. Po pierwsze, można uzyskać dobrą cenę, a po drugie, popyt wciąż jest bardzo duży. To także dobry moment dla kupujących – na rynku jest w czym wybierać, deweloperzy wybudowali lub rozpoczynają budowę wielu nowych inwestycji w Białymstoku, a na rynku wtórnym również nie brakuje ofert. Dla naszego regionu bez wątpienia korzystnym jest fakt napływu obywateli z najbliższego sąsiedztwa jak Białoruś czy Ukraina – sam mam do czynienia z wieloma klientami z Białorusi, którzy szukają mieszkań do nabycia.

 

 

Podobne artykuły

Wschodni Klaster Budowlany na targach BIG 5 w Dubaju.

Gru 08, 2018

W dniach 26-29 listopada w Dubaju, polskie firmy budowlane zaprezentowały swoją ofertę na jednej z najważniejszych imprez branży budowlanej na świecie – The Big 5. Wśród czterdziestu polskich wystawców pojawiło się także polskie stoisko informacyjno-promocyjne organizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w ramach Branżowego Programu Promocji Budowa i wykańczanie budowli. Ekspertem z branży budownictwa był Mariusz Wasilewski, Wschodni Klaster Budowlany. Briefing prasowy na …

Czytaj więcej

II Śniadanie biur nieruchomości za nami!

Lis 29, 2018

Właściciele i agenci biur nieruchomości spotkali się ponownie na wspólnym śniadaniu w restauracji Kawelin. Ponownie kluczowym tematem była współpraca między pośrednikami na rzecz klientów. Agenci i właściciele biur nieruchomości obecni na śniadaniu tworzą nowe standardy obsługi. Przede wszystkim zgodne z etyką, skoncetrowane na kliencie i jego potrzebach. Co bardzo ważne, dzięki takim spotkaniom istnieje szansa na szybką sprzedaż nieruchomości, gdyż każdy z obecnych pośredników …

Czytaj więcej

Program Promocji Polskiego Budownictwa.

Lis 09, 2018

Branża budowlana w Polsce to prężnie rozwijający się fragment gospodarki. Buduje się u nas dużo, a pracownicy tej gałęzi nie narzekają na brak kontraktów. W skali europejskiej i światowej możemy pochwalić się dużą konkurencyjnością ze względu na wysoką jakość i relatywnie niskie ceny. Jest to dobry moment na rozpoczęcie promocji na poważną skalę i zbudowanie polskiej marki. Niektóre z gałęzi już wiodą prym – …

Czytaj więcej

Wypożycz choinkę na Święta – bierzemy udział w akcji!

Gru 18, 2018

Z taką inicjatywą wyszła w tym roku firma Volvo Cars Poland, a udział w niej wziął białostocki salon dealerski Volvo Nord Auto. Promując ekologiczny styl życia, klientom oferowane są żywe choinki w doniczkach, które po Nowym Roku mają zostać zwrócone, a następnie trafią z powrotem do lasu. Portal Przedsiębiorcze Podlasie został lokalnym partnerem akcji. Kampania Volvo ma propagować ideę nie ścinania drzewek. Cała akcja …

Czytaj więcej

Jak wybrać kino domowe – podpowiada HIFISTORE

Cze 02, 2018

Kino domowe zyskuje na popularności, powstaje technologia, która umożliwia nam przeniesienie wrażeń z kina do domowego zacisza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai kina domowego od małych i niedrogich zestawów po pełne wyposażenie w odpowiednio wyższej cenie może wręcz konkurować z regularnymi salami filmowymi. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór kina domowego warto wiedzieć, z czego powinno składać się dobre kino domowe, na czym …

Czytaj więcej

Jak najlepiej sprzedać nieruchomość – podpowiada biuro Remax

Lip 14, 2018

Jak najlepiej sprzedać nieruchomość? W dzisiejszych, przepełnionych elektroniką i Internetem czasach, wiele osób planujących sprzedaż nieruchomości uważa, że nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy przecież zrobić ładne zdjęcia i umieścić ofertę „w sieci”, a potem już tylko odbierać telefony od licznych zainteresowanych… . Niestety, realia okazują się zupełnie inne. Współczesny rynek oferuje bardzo wiele ciekawych nieruchomości, przez co klienci są coraz bardziej wymagający. …

Czytaj więcej