Wyniki Twojego wyszukiwania

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – narzędzia/gadżety

bezpieczeństwo nieruchomości

Będąc właścicielami mieszkania czy pięknego domu często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć naszą nieruchomość przed włamaniami oraz wszelkimi próbami naruszenia naszej prywatności. Wiadomym jest, że nikt z nas nie chciałby, aby po posesji czy domu kręciły się osoby, których nie znamy, mogące stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla nas i naszych dzieci. Faktem jest bowiem, że będąc rodzicami jeszcze baczniej staramy się uchronić naszą nieruchomość w obawie przed tym, aby naszemu szkrabowi nie stała się żadna krzywda.

Pomysłów jest wiele..

Ówcześnie istnieje wiele ciekawych sposobów,  które znacznie ułatwiają nam zabezpieczenie naszego domu przed potencjalnym złodziejem. Niektóre z nich są banalne proste – czasem wystarczy po prostu kupić masywne i lepsze drzwi, które uchronią nasz przed włamaniem, choć postawić możemy również na różnego rodzaju alarmy i zabezpieczenia, które w razie wykrycia potencjalnego niebezpieczeństwa zawiadomią nie tylko nas ale również – firmę ochroniarską, która wszystkim się zajmie. Dziś przyjrzymy się bliżej prostym sposobom, które pomogą nam uchronić naszą nieruchomość przed włamaniami czy nieproszonymi gośćmi.

Po pierwsze – postaw na naprawdę masywne drzwi

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo naszej nieruchomości powinniśmy pamiętać przede wszystkim o masywnych i porządnych drzwiach, które utrudnią lub całkowicie uniemożliwią potencjalnemu złodziejowi możliwość wtargnięcia do naszego domu. Warto postawić na drzwi o wielu zamkach ale pamiętać również, aby nie przegiąć w tą drugą stronę. Masywne, a wręcz karykaturalnie ogromne i mocne drzwi o wielu zamkach mogą dać złodziejowi jasny znak, że mamy w naszej nieruchomości coś wyjątkowo cennego i predysponować do tego, że włamywacz wejdzie przed okno, które wcześniej wybije.

Po drugie – postaw na systemy domowej automatyki

Chyba każdy z nas pamięta, jak niegdyś wyjeżdżając na upragniony urlop zostawialiśmy porozpalane w całym domu światła, po to, aby potencjalny złodziej widział, że ktoś w mieszkaniu jest. Sposób ten stosuje się do dzisiaj, choć ówcześnie istnieją nieco ciekawsze i znacznie prostsze sposoby, które skuteczne odstraszą potencjalnego włamywacza pod naszą nieobecność. Mowa tu o najnowocześniejszych systemach domowej automatyki, które dzięki swojej innowacyjności i prostocie montażu możemy zaprogramować, aby w określonych godzinach zapalały i wyłączały światło w wybranych pomieszczeniach w naszym domu. Jest to ciekawy sposób, który bez wątpienia sprawdzi się podczas dłuższych wyjazdów!

Po trzecie – nowoczesne domofony z kamerą

Marząc o bezpieczeństwie nie tylko w naszym domu ale również na posesji stawiamy zazwyczaj na wysokie, gęste płoty czy parkany. Nie zawsze jednak jest to skuteczne, gdyż potencjalny złodziej może nie wzbudzając żadnych podejrzeń wśród sąsiadów wtargnąć na naszą posesję. Znakomitym rozwiązaniem są więc nowoczesne domofony z kamerą, lub te z funkcją Skype. Są nie tylko dziecinnie proste w montażu ale pozwalają przede wszystkim na bieżąco obserwować, kto chce wtargnąć na naszą posesję czy do naszego domu. Często złodzieje przed chęcią włamania właśnie w taki sposób sprawdzają, czy ktoś znajduje się w domu. Nowoczesne domofony z funkcją kamery pozwolą nam obserwować kto chce wejść do naszego domu i mieć go pod opieką nawet podczas wyjazdu na drugi koniec świata!

bezpieczeństwo nieruchomości

Alarmy bezprzewodowe
Kliknij i sprawdź ceny!

Po czwarte – innowacyjne alarmy

Alarmy są jedną z bardziej znanych alternatyw, która pomaga chronić nasz dom przed złodziejem. Faktem jest jednak, że w dzisiejszych czasach niemalże każdy z nas posiada go na swojej posesji, a dźwięk wyjącego alarmu nikogo nie dziwi i nie skłania do sprawdzenia, czy na posesji sąsiada nie dzieje się nic niepokojącego. Ówcześnie stawiamy na alarmy ogrodowe. I nie mowa tu o tym, że chronią nasz ogród – dają raczej szybszy „cynk” odpowiednim służbom, że na naszej posesji dzieje się coś niebezpiecznego i pozwalają w skuteczniejszy sposób zlokalizować potencjalnego złodzieja.

Po piąte – okienne systemy domowej automatyki

Bardzo częstym problemem, który pojawia się po nieprzemyślanym opuszczeniu domu są otwarte i uchylone okna. Jest to nie lada gratka do włamywaczy, gdyż nawet uchylone okno w prosty sposób można otworzyć lub wyważyć. Warto więc pamiętać również o zabezpieczeniu, które w razie naszej nieumyślności samo domknie nasze okna. Wystarczy jedynie zainstalować na naszych oknach tak zwane automaty domykające okna. Dzięki tej opcji możliwe jest samoistne zamykanie się okien, poprzez wysłanie do siłowników specjalnego sygnału, który w prosty sposób je zamknie, chroniąc nasz dom przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Podobne artykuły

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – kamery

Sty 16, 2018

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także w jego pobliżu jest bardzo ważne. Wybranie właściwego zabezpieczenia może często sprawiać ogromne kłopoty, można jednak zrealizować to na kilka prostych sposobów. Świetną opcją jest przede wszystkim założenie systemu alarmowego, ale nie zawsze to rozwiązanie będzie wstanie spełnić wszystkie założenia dotyczące bezpieczeństwa. Pozwoli jedynie na otrzymanie informacji o zaistnieniu danego zdarzenia. W żaden sposób nie będzie wiadomo, …

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – narzędzia/gadżety

Mar 08, 2018

Będąc właścicielami mieszkania czy pięknego domu często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć naszą nieruchomość przed włamaniami oraz wszelkimi próbami naruszenia naszej prywatności. Wiadomym jest, że nikt z nas nie chciałby, aby po posesji czy domu kręciły się osoby, których nie znamy, mogące stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla nas i naszych dzieci. Faktem jest bowiem, że będąc rodzicami jeszcze baczniej staramy się uchronić …

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – alarmy

Mar 17, 2018

Metody złodziei są niestety coraz bardziej wymyślne, a ich ofiarą może paść każdy; dlatego, jeśli martwicie się o bezpieczeństwo swojego domu, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem w postaci alarmu czy systemów monitorowania posiadłości. Podstawowym i powszechnym urządzeniem do zabezpieczenia mieszkania czy domu, est oczywiście alarm. Do jego instalacji w domu wcale nie potrzebujemy firmy specjalizującej się w ochronie mienia. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór alarmów antywłamaniowych, …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}