Wyniki Twojego wyszukiwania

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – alarmy

alarmy

Metody złodziei są niestety coraz bardziej wymyślne, a ich ofiarą może paść każdy; dlatego, jeśli martwicie się o bezpieczeństwo swojego domu, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem w postaci alarmu czy systemów monitorowania posiadłości.

Podstawowym i powszechnym urządzeniem do zabezpieczenia mieszkania czy domu, est oczywiście alarm. Do jego instalacji w domu wcale nie potrzebujemy firmy specjalizującej się w ochronie mienia. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór alarmów antywłamaniowych, a ich wybór nie powinien stanowić problemu. Dla osób, które nigdy dotąd nie miały okazji korzystać z tego typu urządzeń, a ich przekonanie w stosunku do alarmu nie powala, warto wybrać na początek system bezprzewodowy. Alarm taki z łatwością zamontujemy bez konieczności „upychania” kabli w listwach przypodłogowych i wiercenia dziur w świeżo malowanych ścianach.

Jaki alarm bezprzewodowy wybrać?

Jeśli nasza decyzja padła już na alarm bezprzewodowy, warto wybrać taki, który ma jak największy zasięg, czyli odległość dzielącą centralę od czujnika. Kolejnym ważnym aspektem jest poziom hałasu, jaki generuje alarm po wtargnięciu złodzieja. Jeśli słyszalny będzie jedynie w domu, na nie wiele się nam przyda. Wybierzmy taki sprzęt, którego donośny sygnał będzie słyszalny nie tylko w domu, ale i w najbliższej okolicy, aby poinformować sąsiadów, że coś złego dzieje się na naszej posesji. 

Następnym dobrym sposobem na zabezpieczenie naszej nieruchomości są kamery IP. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie w przypadku nie mieszkań, a domów. Kamery takie zagwarantują nam bezpieczeństwo nie tylko wewnątrz, a także na zewnątrz domu. Obraz z kamer transmitowany jest na żywo do komputera, tabletu czy smartfona za pomocą połączenia z Wi-Fi, LAN czy inną siecią i rejestrowany przez 24 h. Pamiętajmy, że kamery zamontowane na zewnątrz budynku, oprócz nagrywania najbliższej okolicy pełnić będą również funkcję „straszaka”; widok kamery może skutecznie zniechęcić złodziei przed wtargnięciem na teren naszej posesji.

alarmy

Alarmy
Kliknij i sprawdź ceny!

Przydatnym i wartym zainteresowania rozwiązaniem są również czujniki ruchu, które bardzo często są w wyposażeniu alarmów, a ich diody zaczynają migać w momencie wykrycia ruchu. Czujniki takie możemy zamontować również przy oświetleniu, które będzie włączać się za każdym razem, gdy w „polu widzenia” sensora znajdzie się jakiś ruchomy obiekt.

Podczas instalacji alarmu, warto także zamontować czujniki otwarcia drzwi i okien. Sensory zainstalowane przy oknach i drzwiach wejściowych natychmiast wyślą sygnał, że ktoś dokonał ich otwarcia, a ten uruchomi alarm.

Inne systemy alarmowe to na przykład SSWiN, czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu. To cały zespół urządzeń, które wykrywają i sygnalizują wejście bądź jego próbę, a także obecność osób do tego nieuprawnionych. System ten wyposażony jest w czujniki otwarcia okien, drzwi i innych zamknięć, penetracji drzwi, okien i innych bez ich otwierania,  poruszania się po chronionym obszarze, ataku na urządzenia alarmowe.

System alarmowy składa się z kilkudziesięciu urządzeń: centrali, czujek, detektorów, sygnalizatorów, manipulatorów, które należy połączyć ze sobą, tworząc system. Przewody wykorzystywane przy połączeniach przechodzą niemal przez każde pomieszczenie i z tego względu montaż takiego systemu jest drogi i zazwyczaj wykonuje się go przy okazji budowy lub remontu domu. Przewody „chowa” się pod tynkiem.

Jak już wspomnieliśmy, SSWiN składa się z centrali alarmowej, czujek i detektorów, a także sygnalizatora, które przekazują między sobą informacje za pomocą telefonii stacjonarnej – dialery, komórkowej – moduły GSM, internetu – komunikatory TCP/IP lub fal radiowych na odległość kilkunastu kilometrów – radio-powiadomienie. Możemy również zdecydować się na montaż radiolinii umożliwiającej nam zdalne włączanie i wyłączanie stanu czuwania alarmu przy pomocy pilota. Dobrym rozwiązaniem są także przyciski napadowe, które umieszcza się w niewidocznych na pierwszy rzut oka miejscach, które dają nam możliwość wywołania alarmu w przypadkach, gdy czujemy się zagrożeni.

W przypadku czujek ruchu, wzbudzenie alarmu następuje w przypadku wykrycia intruza przez czujkę. Najczęściej stosowane są pasywne czujki podczerwieni – PIR, które reagują na zmiany natężenia promieniowania cieplnego oraz czujki dualne, w których jest dodatkowo detektor mikrofalowy – MW. Podwójna detekcja – PIR + MW, pozwala wyeliminować fałszywe alarmy spowodowane zmianami temperatury w pomieszczeniach na przykład z klimatyzatorami, piecami czy kominkami. Wzbudzenie alarmu następuje w wyniku wykrycia ruchu przez którąś z czujek w jej „polu widzenia”. Urządzenia takie, mogą zatem chronić pomieszczenia, w których nikt nie powinien przebywać.

Ochrona obwodowa – co to takiego?

Żeby alarm nie tylko chronił nasz dom podczas nieobecności, ale także dawał nam poczucie bezpieczeństwa, kiedy w nim przebywamy, stosuje się tak zwaną ochronę obwodową. Zwykle polega ona na zabezpieczeniu linii przebiegającej przez okna i drzwi zewnętrzne – odpowiednie są do tego czujki magnetyczne – kontaktrony, reagujące na ich otwarcie, które skutkuje przerwaniem obwodu elektrycznego. Ich uzupełnieniem mogą być czujki wibracyjne wychwytujące drgania charakterystyczne dla prób sforsowania drzwi lub okien, do których się je mocuje, ewentualnie czujki reagujące na dźwięk tłuczonego szkła. Czujki mogą być zintegrowane – jedno urządzenie jest wtedy jednocześnie czujką magnetyczną i wibracyjną bądź czujką ruchu i stłuczenia szyby.

Centrala alarmowa, która jest mózgiem całego systemu, odbiera sygnały z czujek, detektorów i przycisków, przetwarza je, sygnalizuje ich stan, a kiedy alarm jest uzbrojony, uruchamia sygnał alarmowy. Może też inicjować transmisję informacji o zdarzeniu. Bardziej zaawansowane modele central alarmowych mają dodatkowe funkcje, takie jak: obsługa i programowanie za pomocą dołączonego komputera albo telefonu, pamięć zdarzeń umożliwiająca sprawdzenie, kiedy alarm był włączany i wyłączany, kiedy nastąpiło jego wzbudzenie i jaka czujka to spowodowała, powiadamianie o zadziałaniu alarmu na wprowadzony do pamięci centrali numer telefonu, samokontrola centrali – autodiagnostyka i informowanie o usterkach systemu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszego domu, wybierzmy odpowiedni system alarmowy i cieszmy się spokojem o nasze mienie. 

 

Podobne artykuły

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – kamery

Sty 16, 2018

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także w jego pobliżu jest bardzo ważne. Wybranie właściwego zabezpieczenia może często sprawiać ogromne kłopoty, można jednak zrealizować to na kilka prostych sposobów. Świetną opcją jest przede wszystkim założenie systemu alarmowego, ale nie zawsze to rozwiązanie będzie wstanie spełnić wszystkie założenia dotyczące bezpieczeństwa. Pozwoli jedynie na otrzymanie informacji o zaistnieniu danego zdarzenia. W żaden sposób nie będzie wiadomo, …

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – narzędzia/gadżety

Mar 08, 2018

Będąc właścicielami mieszkania czy pięknego domu często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć naszą nieruchomość przed włamaniami oraz wszelkimi próbami naruszenia naszej prywatności. Wiadomym jest, że nikt z nas nie chciałby, aby po posesji czy domu kręciły się osoby, których nie znamy, mogące stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla nas i naszych dzieci. Faktem jest bowiem, że będąc rodzicami jeszcze baczniej staramy się uchronić …

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo Twojej nieruchomości – alarmy

Mar 17, 2018

Metody złodziei są niestety coraz bardziej wymyślne, a ich ofiarą może paść każdy; dlatego, jeśli martwicie się o bezpieczeństwo swojego domu, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem w postaci alarmu czy systemów monitorowania posiadłości. Podstawowym i powszechnym urządzeniem do zabezpieczenia mieszkania czy domu, est oczywiście alarm. Do jego instalacji w domu wcale nie potrzebujemy firmy specjalizującej się w ochronie mienia. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór alarmów antywłamaniowych, …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}