Wyniki Twojego wyszukiwania

Aranżacja wnętrz – kuchnia i salon są najważniejsze. Gdzie szukamy inspiracji?

Dla 91 proc. osób istotne jest to, jak urządzone są ich wnętrza. Aranżacji nie pozostawiamy zatem przypadkowi. Przykładamy wagę do tego, by było funkcjonalnie i stylowo, ale w odpowiedniej cenie. Jak urządzamy wnętrza? Sprawdził to serwis Fixly.pl. O komentarze dotyczące raportu poprosiliśmy również ekspertów z naszego regionu.

Na urządzenie metra kwadratowego domu lub mieszkania jesteśmy skłonni przeznaczyć 1500 zł – tak wynika z raportu przygotowanego przez serwis Fixly.pl. Taka kwota pozwala wykończyć wnętrze w średnim standardzie. Za tę cenę możemy pozwolić sobie na dobrej jakości materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia.

Najważniejsze, by pomogły nam stworzyć wygodną przestrzeń dla codziennego funkcjonowania – aż 87 proc. osób przy urządzaniu wnętrz kładzie nacisk na praktyczne rozwiązania. Istotne są również styl, jakość oraz cena.

Dla 76 proc. osób zaaranżowanie wnętrza to trudne i czasochłonne zajęcie. Dodatkowo, w kwestii urządzania najczęściej ogranicza nas budżet. 63 proc. osób wskazało, że bariery finansowe są największą przeszkodą na drodze do wymarzonej aranżacji. Jedna na 10 osób cierpi również na brak czasu, który potrzebny jest na przemyślane zaplanowanie przestrzeni.

Większość badanych (65 proc.) jest zadowolona z tego, jak obecnie prezentują się ich wnętrza, natomiast 29 proc. stwierdza, że nie podoba im się aktualna aranżacja. Są to jednak głównie osoby, które w najbliższym czasie planują przeprowadzić zmianę w wystroju wnętrz.

– Niegdyś zatrudnienie architekta wnętrz, który zatroszczy się o przestrzeń, w której przebywamy przez znaczną część życia było usługą luksusową. Z całą pewnością w obecnych czasach większość Polaków może pozwolić sobie na zatrudnienie architekta, co pozwoli im zaoszczędzić cenny czas, nerwy i pieniądze – uważa Jacel Olizarowicz, właściciel pracowni projektowej Olizarowicz Architekci.

Serwis zapytał również badanych, które z pomieszczeń jest dla nich najistotniejsze pod względem wykończenia i wystroju. Okazuje się, że największą wagę przykładamy do aranżacji kuchni (37 proc.) oraz salonu (35 proc.). Te pomieszczenia w opinii respondentów odgrywają najważniejszą rolę w codziennym życiu domowników. Traktowane są jako serce domu lub mieszkania, spędza się w nich najwięcej czasu i koncentruje życie rodzinne. Na trzecim miejscu znalazła się łazienka (13 proc.), natomiast pokoje (sypialnia, dziecięcy i gościnny) łącznie zebrały tylko 12 proc. głosów.

Pomysłów na aranżacje szukamy w głównie w internecie. 67 proc. osób wybrało serwisy internetowe i blogi o tematyce wnętrzarskiej jako jedno z trzech najlepszych źródeł inspiracji. Na drugim miejscu znalazły się media społecznościowe (46 proc.).

– Wymarzonej nieruchomości w internecie w województwie podlaskim miesięcznie szuka około 100 000 osób. Co ciekawe, 1/4 szuka ich na portalu askdom.pl. Jeśli chodzi o porady dotyczące aranżacji etc., to faktycznie internet wydaje się obecnie najciekawszym medium, w którym takie informacje można znaleźć. Dlatego też na askdom.pl mamy sekcję poradnikową, która co raz chętniej jest odwiedzana – mówi Karol Serwatko, właściciel askdom.pl.

Piotr Walczak / Za: Fixly / Foto: pixabay

Autor: Piotr Walczak

Podobne artykuły

MAM PRAWO – Upadłość konsumencka

Gru 02, 2020

Mam Prawo – odcinek 2 W tym odcinku Upadłość konsumencka Co to jest upadłość konsumencka? jak wygląda procedura? Kto może ją ogłosić? z czym się wiąże niewypłącalność? Nasi eksperci Kancelaria Prawna Fenix Dowiedz się więcej W poprzednim odcinku: ZADŁUŻENIE Chcesz wziąć udział w programie? Napisz do nas marketing@askdom.pl Lub zadzwoń 733 450 100 Możesz też wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy.

Czytaj więcej

Wideo wizytówka – Maxbud Group

Paź 15, 2020

Maxbud Group Działając na rynku budowlanym od 1997r zrealizowali szereg różnych inwestycji, poczynając od budów domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, jak również jako nieliczni mogą poszczycić się budownictwem sakralnym, gdzie stawiane są ogromne wyzwania inżynieryjne i konstrukcyjne. Zapraszamy do zapoznania się z Maxbud Spodobała Ci się realizacja wideo?  Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj się z nami i poznaj …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – hale i magazyny na sprzedaż – styczeń ’21

Sty 08, 2021

W kolejnej odsłonie przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego prezentujemy Państwu wyselekcjonowane oferty hal i magazynów na sprzedaż.  Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz miejsca dla swojego biznesu – sprawdź oferty atrakcyjne pod względem lokalizacji, ceny i możliwości dostosowania do własnych potrzeb. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Kawaleryjskie, Białystok Powierzchnia : 515 m2 Cena : 1 680 000 zł Biuro nieruchomości : Unikat Nieruchomości Niezależna …

Czytaj więcej

Mariusz Misarko: Bonus będzie najbardziej rozpoznawalnym biurem nieruchomości w Białymstoku

Gru 23, 2020

Rebranding, to potocznie lifting i redesign, ale nie tylko. To działania pozwalające markom utrzymać pozycję, być na bieżąco oraz zachować świeżość na dynamicznie zmieniającym się rynku. Na takie działania zdecydowało się biuro MiM Nieruchomości, które weszło w skład dużej, ogólnopolskiej marki Bonus Nieruchomości. O zmianach opowiada Mariusz Misarko, właściciel kiedyś Mim Nieruchomości, a dziś Bonus Nieruchomości Białystok. Pana firma, czyli MiM Nieruchomości, w ostatnim …

Czytaj więcej

Planowanie budowy domu z wykorzystaniem kredytu.

Sie 07, 2019

…. Marzenie o własnym domu trudno spełnić bez finansowania z kredytu. Już na etapie planowania inwestycji warto omówić ją z doświadczonym ekspertem kredytowym. Ekspert podpowie, jak uniknąć błędów, które wydłużą lub zablokują proces kredytowy. Pomoże również przygotować wniosek o kredyt i poprowadzi go krok po kroku. . Oto trzy najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę planując budowę domu z wykorzystaniem kredytu. . …

Czytaj więcej

Video wizytówka – EKO Centrum Giełda na Andersa

Lut 10, 2021

EKO Centrum – Giełda na Andersa Nowoczesny kompleks handlowy do sprzedaży artykułów rolno – spożywczych. Bogata oferta artykułów spożywczych, artykułów ogrodniczych,  przemysłowych, a także chemia gospodarcza, artykuły budowlane, drogeria i wyroby ekologiczne. EKO Centrum – Giełda na Andersa oferuje powierzchnie: handlowe, magazynowe, produkcyjne i biurowe https://youtu.be/7Joh6GKZ5Co Spodobała Ci się realizacja wideo?    Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj się …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}