Wyniki Twojego wyszukiwania

“Przerzucenie ciężaru negocjacji na pośrednika wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych klientów.”

Rynek nieruchomości w dzisiejszych czasach zdecydowanie wymaga bycia ekspertem. Ale czy to wystarczy? Białostocka firma dodatkowo proponuje wyjątkową usługę, związaną ze skupieniem się w stu procentach tylko na jednej stronie transakcji. Dzięki temu klient wie, że jego interesy reprezentowane są w najwyższej skali działań. Rozmowa z Hubertem Grochowskim i Kamilem Brzozowskim, ekspertami ds. nieruchomości, współwłaścicielami agencji nieruchomości ALE DOM.

Jako biuro sprzedaży nieruchomości podkreślacie swoją wyjątkową ofertę. Dotyczy ona usługi, w której skupiacie się tylko na jednej stronie transakcji. Dlaczego? Co to oznacza?

Zaczęliśmy traktować pośrednictwo nie tylko jako skojarzenie stron umowy. Nie szukamy złotego środka by tylko „spiąć” transakcję. Jako priorytet postawiliśmy sobie zadbanie o interes naszego klienta. Uważamy, że reprezentując obie strony transakcji, niestety nie jest to możliwe. To tak jakby jeden adwokat reprezentował poszkodowanego i sprawcę szkody. Działając na rzecz obu stron stajemy się jedynie mediatorami mającymi za zadanie pogodzenie stron, a nie agentami działającymi na rzecz swojego klienta.

Rada?

Jeśli chcemy mieć pewność, że ktoś rzetelnie zadba o nasze interesy powinniśmy zwrócić się do biura nieruchomości, które pracuje na rzecz jednej strony transakcji.

Dlaczego postanowiliście brać na siebie ciężar negocjacji pomiędzy sprzedającymi, a kupującymi?

Dla dobra naszego klienta. Pośrednik oferujący w swojej usłudze  negocjacje dla strony sprzedającej jak i kupującej, nie jest w stanie negocjować na korzyść dla którejkolwiek z nich. Szuka on natomiast złotego środka, by taką transakcję przeprowadzić.  My dzięki pracy tylko i wyłącznie dla jednej strony w ALE DOM – jesteśmy w stanie “walczyć” w negocjacjach dla naszego klienta, o najkorzystniejsze warunki transakcji bez obawy naruszenia zasad etyki.

Czy to jest korzystne?

Jeśli chodzi o pracę na rzecz jednej strony to oczywiście – jest to korzystne z perspektywy klienta. Nasze wynagrodzenie wynosi ok. 5 % w zależności od tego, na co klient się zdecyduje. Wydaje się to dużo, bo większość biur zaoferuje 3 %. Tylko, że drugie tyle uzyskają także od drugiej strony transakcji. Tak więc już na samym początku klient zarabia 1 %, decydując się na skorzystanie z naszych usług. Dodatkowo nasz klient ma pewność, że nie staramy się dogodzić drugiej stronie – a działamy w jego interesie. Jeśli chodzi o negocjacje to tym bardziej. Wtedy uzależniamy nasze wynagrodzenie od kwoty jaką uda nam się uzyskać. Jest to uczciwa propozycja, przez co mnóstwo klientów decyduje się powierzyć nam negocjacje. Dzięki temu, niejednokrotnie – finalnie osiągnięta cena pokrywa naszą prowizje lub wręcz ją przewyższa. Decydując się na przekazanie negocjacji profesjonalistom – klient zawsze wychodzi na tym korzystnie.

Mówili Panowie o wysokim popycie. Czego wymaga dziś klient na rynku sprzedaży nieruchomości?

Wymagania klienta na rynku sprzedaży nieruchomości są różne. Najczęściej klienci wymagają od pośrednika po prostu kontaktu. Klienci chcą wiedzieć co się dzieje z ich ofertą, jakie działania wykonujemy. Nic w tym dziwnego. Po prostu chcą widzieć za co nam płacą.

A za co płacą?

U nas jest wszystko jasne. Dostarczamy im wszelkie informacje oraz dokumenty, dotyczące naszej współpracy: raporty, cykliczne rozmowy na temat sprzedaży, wskazówki rynkowe, porady opłacalności konkretnych działań. Zauważyliśmy, że przerzucenie ciężaru negocjacji na pośrednika wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych klientów. Wszystko to oczywiście zapisane jest w umowie, po to, by klient jasno wiedział co jest zakresem usługi i za co nas wynagradza.

Czego poszukuje dziś klient, odnośnie zakupu mieszkań?

Klient na rynku nieruchomości jest jak każdy klient – poszukuje najlepszej jakości w najlepszej cenie. ALE DOM to zapewnia.

Podobne artykuły

Osiągnięcia i nagrody – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. rokrocznie zajmuje czołowe miejsca w konkursach branżowych i okolicznościowych oraz uzyskuje i aktualizuje certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość oraz profesjonalizm. Lista posiadanych przez Kombinat Budowlany Sp. z o. o. certyfikatów: Nagrody i wyróżnień, odznaczeń i medali otrzymane przez Kombinat Budowlany Sp. z o.o.: Certyfikat Dewelopera Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem ISO 9001:2008 …

Czytaj więcej

Jak wybrać kino domowe – podpowiada HIFISTORE

Cze 02, 2018

Kino domowe zyskuje na popularności, powstaje technologia, która umożliwia nam przeniesienie wrażeń z kina do domowego zacisza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai kina domowego od małych i niedrogich zestawów po pełne wyposażenie w odpowiednio wyższej cenie może wręcz konkurować z regularnymi salami filmowymi. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór kina domowego warto wiedzieć, z czego powinno składać się dobre kino domowe, na czym …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – maj ’20

12 maja, 2020

Zapraszamy na I cykl majowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego. Tym razem prezentujemy wybrane oferty domów na sprzedaż, które mogą być interesujące z uwagi na lokalizację i cenę. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : os. Starosielce, Białystok Powierzchnia : 97 m2 Powierzchnia działki: 300 m2 Ilość pokoi : 4 Cena : 599 000 zł Biuro nieruchomości : Manufaktura Dom w zabudowie szeregowej, segment środkowy wybudowany w technologii murowanej …

Czytaj więcej

Wyzwania współczesnego świata w branży nieruchomości – Bożena Dąbrowska

Mar 12, 2020

Rozmowa z Bożeną Dąbrowską – właścicielką jednego z najstarszych biur w mieście, które z powodzeniem radzi sobie w obecnej rzeczywistości. Rzeczywistości, która oprócz wielu udogodnień stawia przed nami wiele wyzwań. Bez internetu, bez social mediów i nowoczesnego marketingu nie sposób dziś wyobrazić sobie funkcjonowania firmy. Co to oznacza dla biur nieruchomości? – Nowoczesne kanały komunikacji wspierają pracę w biurach nieruchomości – mówi Bożena Dąbrowska, …

Czytaj więcej

Konferencja Wschodniego Klastra Budowlanego!

Gru 06, 2018

Zapraszamy na konferencję Wschodniego Klastra Budowlanego w dn. 18 grudnia 2018 w Białymstoku!! Szanowni Państwo, W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego – Koordynatora Wschodniego Klastra Budowlanego – Krajowego Klastra Kluczowego chcielibyśmy serdecznie zaprosić na konferencję „WYZWANIA W SPRZEDAŻY I SZANSE ROZWOJU POLSKICH FIRM BUDOWLANYCH”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich przedsiębiorstw budowlanych. Spotykamy się w dniu 18 grudnia 2018 r. (wtorek) w Białymstoku, Hotel …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – hale i magazyny na wynajem – lipiec ’20

Lip 30, 2020

Ten przegląd nieruchomości przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą i poszukujących dodatkowego miejsca dla swojego biznesu w dobrej lokalizacji. Wiele firm potrzebuje nie tylko powierzchni biurowej, ale również  miejsca do przechowywania towaru. Zapraszamy do zapoznania się z wyselekcjonowanymi ofertami hal  i magazynów do wynajęcia PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok, os. Wygodna Powierzchnia : 245 m2 Cena : 4 410 zł / miesiąc …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}